Öner Döşer

29 Eylül Haftası

Bu sayfa 10618 kişi tarafından ziyaret edildi.

29 Eylül Haftası ATEŞLİ BİR HAFTA!

Bayrama kavuşacağımız haftadayız. Kurban Bayramı’mız şimdiden kutlu olsun! Kurban kesiminde dikkat edilmesi gereken kurallara riayet edelim ve bir geleneği yerine getirirken, hayvanlara eziyet çektirmeyelim ne olur!

Bu haftanın en dikkat edilesi gökyüzü olaylarından bir tanesi Merkür’ün gerilemeye başlaması olacak. 4 Ekim Cumartesi günü gerilemeye başlamak üzere durağanlaşacak olan Merkür, 25 Ekim gecesine kadar gerilemesine devam edecek. Akrep burcunda başlayacak Merkür gerilemesi, 10 Ekim gecesinden itibaren bu gerileme Terazi burcunda devam edecek.

Merkür gerilemesi dönemlerinde nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda yıllardır bilgiler paylaşılır. Bu dönemlerin nasıl kullanılabileceği ya da değerlendirilebileceği konusunda detaylı bilgiyi linkteki yazımda bulabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y142_0_merkur-gerilemesi-don-t-panic.html

Merkür’ün Akrep burcunda gerileyeceği 4-10 Ekim tarihleri arasında içimize dönebilir, kişisel ihtiyaç ve motivasyonlarımızı, psikolojimizi gözden geçirebiliriz.

Merkür’ün Terazi burcunda gerileyeceği 10-25 Ekim tarihleri arasında ilişkilerimizle ilgili konularda genel durumu, ilişkilerimizdeki beklentilerimizi, karşılıklı alışverişlerimizde nasıl olduğumuzu gözden geçirebiliriz.

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs Terazi burcuna geçiyor. Venüs burada burç yöneticiliğine sahiptir. Bu da Venüs’ün doğasının gereğini güçlü bir şekilde yerine getirebileceğinin, estetik ve güzellik, popülerlik, aşk, evlilik ve ortaklık konularında olumlu yönlerini rahatça yansıtabileceğinin, ilişkilerde eşitlik ve adalet temalarının öne çıkacağının göstergesidir. Moda, sanat, dekorasyon ile ilgili işlerde başarı vaat eder. Bu alanlarda çalışanlar açısından verimli bir döneme giriyoruz!

Mars-Jüpiter-Uranüs gezegenlerinin ateş elementi burçlarda Büyük Üçgen açı kalıbı oluşturması, motivasyonu yüksek, enerjik, bir o kadar da ateşi yüksek bir haftada olacağımızı gösteriyor! Yeni şeyler veya yerler keşfetme, maceraya atılma, seyahat etme, hayatımızda önemli değişiklikler yapma arzumuz ve kendimize güvenimiz tavan yapabilir!

Yay burcunda seyreden Mars, Türkiye astroloji haritasının 6. evinde ilerliyor. Bu ev Dünya Astrolojisi dediğimiz branşta güvenlik güçleri ve güvenlikle ilgili konuları, sağlık ve hizmet sektörlerini ve kuruluşlarını, hastalık ve zayıflıklarla ilgili konuları, çalışan kesimi, evcimen hayvanları temsil eder. Tüm bu konularda önemli gelişmeler yaşayabiliriz. Astrolojide Mars, savaş atmosferi yaratan durumları, operasyonları, harekatları, orduyu, silahları temsil eder. Jüpiter, dini ve kültürel konuları, uluslararası ilişkileri ve büyük çaplı organizasyonları ya da ittifakları simgeler. Uranüs, yenilikleri ve teknolojiyi, teknolojik aletleri, elektrik ev elektronikle ilgili şeyleri, özgürleşme-bağımsızlaşma arzusunu temsil eder. Ülkemiz için stratejik anlamda önem taşıyan bölgede savaş senaryolarının konuşulmaya başladığı bu günlerde bu üç gezegenin eyleme geçme arzusunu, kendine güvenme güdüsünü, idare etme becerisini ifade eden ateş elementi burçlarında Büyük Üçgen açı kalıbı oluşturması, her şeyin kendiliğinden, hızlı ve akıcı bir biçimde şekilleneceğine işaret ediyor olabilir!

Yay burcundaki Mars, dini konuları da içine alan uluslararası savaş atmosferine işaret ediyor olabilir. Koç burcundaki Uranüs kötücül karakterdeki Güney Ay Düğümü ile birleşmekte de olduğundan, teknoloji avantajına güvenerek sıcak çarpışmaya girme ve bu anlamda her türlü entrika ve belden aşağı vurma eğilimine (Güney Ay Düğümü) yöneltebilir. Aslan burcundaki Jüpiter, kendini gösterme, şov yapma ve idari becerilerini ortaya koyma arzusunu kabartabilir! Bu açı kalıbı, 8 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşecek ve “Kanlı ay tutulması” olarak nitelendiren tam ay tutulması civarındaki günlerde iyice aktif olacak. Tutulma esnasında Büyük Üçgen açı kalıbını tetikleyecek olan Güneş ve Venüs, astrolojide Uçurtma açı kalıbı olarak tanımladığımız dizilimin oluşturacaklar. Bu esnada Güneş ve Venüs, 2012’den bu yana aktif olan Uranüs-Plüton karesini de T-kare açı kalıbına dönüştürecekler. Tüm bunlar, barış ve huzur ortamını strese sokabilecek, savaş atmosferi yaratabilecek güç çekişmelerine, kapsamlı operasyonlara ve harekatlara yönelik bir sürece doğru ilerlemekte olduğumuzu gösteriyor. Ayrıca, Jüpiter-Satürn arasındaki dik açının (kare) iyice etkinleşmekte olması, ekonomik anlamda da hayli stresli bir sürece doğru hızla ilerlediğimizi göstermekte. Ekonomi ve borsayla ilgilenenlere, riskli ve spekülatif yatırımlar yapmayı planlayanlara, kredi veya borca girmeyi düşünenlere önemle duyurulur! Önümüzdeki haftanın yazısında bu konuyu daha kapsamlı bir şekilde ele alacağız…   

Haftanın ilk yarısında nispeten daha rahat bir akış yakalayabiliriz. Ama haftanın ikici yarısı, özellikle Cuma günü sonrası ise hayli gergin gözüküyor, dikkat!

Pazartesi gününe başlarken henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 01:50’de Yay burcuna geçiyor. Geleceğe yönelik konulara daha fazla ağırlık vereceğimiz ve vizyon kazanmak isteyeceğimiz bir güne başlıyoruz. Ülkemiz açısından bakarsak, güvenlikle ve güvenlik güçleriyle ilgili temalar, sağlık ve hizmet sektörleriyle ilgili gelişmeler, evcimen hayvanlarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Ay-Neptün karesinin kararsızlık ve motivasyonsuzluk yaratabilecek etkisi sabah saatlerinde kendini belli etmeye başlayabilir. Yanılgılara, yanlış kararlara açık saatlerdeyiz, dikkat! Ay-Güneş altmışlığının yapıcı etkileri öğle saatlerine doğru devreye giriyor. Özel, sosyal ve iş ilişkilerimizde olumlu gelişmeler kaydedebileceğimiz saatlerdeyiz. Önemli iş ve girişimlerimizi öğle üzeri ve sonrasındaki saatlere denk getirebiliriz. Ay-Mars kavuşumunun dinamik, ama agresif etkileri akşam saatlerinde belirginleşmeye başlıyor. Sportif aktiviteler, dinamik yürüyüşler yapmak iyi gelebilir. Cesaret ve atılganlık vurgu kazanırken, heves ve heyecanla abartıya da kaçabiliriz! Gece yarısına doğru (23:52’de) Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs Terazi burcuna geçiyor. Venüs burada burç yöneticiliğine sahiptir. Bu da Venüs’ün doğasının gereğini güçlü bir şekilde yerine getirebileceğinin, estetik ve güzellik, popülerlik, aşk, evlilik ve ortaklık konularında olumlu yönlerini rahatça yansıtabileceğinin, ilişkilerde eşitlik ve adalet temalarının öne çıkacağının göstergesidir. Moda, sanat, dekorasyon ile ilgili işlerde başarı vaat eder. Bu alanlarda çalışanlar açısından verimli bir döneme giriyoruz!

Salı günü boyunca Yay burcunda ilerleyecek olan Ay, hevesli, heyecanlı, motivasyonu yüksek bir günde olacağımızı gösteriyor. Yeni şeyler keşfetme ve hayatına yeni heyecanlar katma arzumuzun tavan yapacağı bir gündeyiz! Ülkemiz açısından bakarsak, güvenlikle ve güvenlik güçleriyle ilgili temalar, sağlık ve hizmet sektörleriyle ilgili gelişmeler, evcimen hayvanlarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Sabah erken saatlerde Ay’ın arka arkaya Uranüs ve Jüpiter ile uyumlu açıları, Büyük Üçgen açı kalıbını tetikleyecek olması, kendine güven, değişim heyecanı ve motivasyonu tetikliyor. Ama yapacağımız girişimlerden ne denli somut sonuç alabiliriz orası muamma. Çünkü bu açılarının ardından Ay’ın başka temel açısı kalmayacak ve 06:28 sonrasında Yay burcundaki ilerlemesine boşlukta devam edecek. Bazı eylem ve girişimlerimiz boşa çıkabilir, ucu açık kalabilir…

Çarşamba gününe başlarken henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 07:40’ta Oğlak burcuna geçiyor. Şartları ve üzerinde uğraştığımız konuları somutlaştırmak ve ayağını yere bastırmak isteyeceğimiz, gerçekçi olmamız gereken bir gündeyiz. Ülkemiz açısından ele alırsak, diğer ülkelerle bire bir ilişkiler, ortaklaşa girişimler, açık düşmanlıklar, dava ve duruşmalar, evlilik ve boşanmalarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, iletişim ve ikna becerilerimizi etkin bir şekilde kullanabileceğimizi gösteriyor. Önemli görüşme ve yazışmaları sabah saatlerine denk getirebiliriz. Yine sabah saatlerinde Ay-Venüs karesinin dengesizleştiren etkileri de devrede olacağından, özel ilişkilerimizde dengesizliklere açık olabiliriz, dikkat! Yeme içme konularında da abartılardan uzak kalmamız yerinde olur bu saatlerde. Ay-Neptün altmışlığının maneviyat, fedakarlık ve sevgi alışverişlerini tetikleyen olumlu etkisi öğle sonrası ve akşam saatlerine yansıyor. Gece saatlerinde ise, Ay-Güneş karesinin ardından etkinleşecek Ay-Plüton kavuşumunun çekişme ve gerginlik enerjisi taşıyan etkileri ve devreye giriyor. Özel, sosyal ve iş ilişkilerinde gerginlikler yaşamamak adına şartları fazla zorlamasak iyi ederiz!

Perşembe günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atma arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Sorumluluklar, işle veya özel hayatımızla ilgili organize etmemiz gereken konular ön plana çıkıyor. Ülkemiz açısından ele alırsak, diğer ülkelerle bire bir ilişkiler, ortaklaşa girişimler, açık düşmanlıklar, dava ve duruşmalar, evlilik ve boşanmalarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Uranüs karesi, beklenmedik ve nahoş sürprizlere, değişimlere işaret edebilir. Duygusal anlamda özgürleşme arzumuzun yüksek olacağı bu saatlerde, beklenmedik duygusal patlamalar yapabiliriz. Bu elektrikli atmosfer öğle sonrasındaki saatlerde gevşemeye, yumuşamaya başlıyor. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatlerinde ayağı yere basan, sağmalcı, gerçekçi iş ve girişimlerimizin olumlu geri dönüşlerini alabiliriz. Bu açının 19:17’de kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayan Ay boşlukta devam ediyor Oğlak burcundaki ilerlemesine.

Cuma günü sabah saatlerinde henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 10:59’da Kova burcuna geçiyor. İnsani ve toplumsal konuları, zihinsel ve entelektüel faaliyetlerin yoğunluk kazanacağı bir gündeyiz. Ülkemiz açısından ekonomi, kredi ve borçlar, vergiler, ödemeler ve harcamalarla ilgili konular ön plana çıkıyor. Ölüm kalım meseleleri, dramatik durumlar, miraslarla ilgili gelişmeler de yaşanabilir. Öğle saatlerinde Ay-Merkür karesinin sinirsel anlamda gergin ve stresli, başkalarıyla yazışma ve konuşmalarda sorunlara, iletişimde yanlış anlaşılmalara sevk edebilecek etkileri aktifleşiyor, dikkat! Fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Önemli anlaşmaları, yazışmaları, toplantıları Ay-Venüs üçgeninin olumlu ve dengeli etkilerinin devreye gireceği ikindi veya akşamüzeri saatlerine denk getirebiliriz. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı etkilerin yoğunlaşacağı gece saatlerinde eğlenceli aktivitelere, sosyal ortamlara katılabilir, hoş vakit geçirebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Sosyal aktivitelerin, entelektüel ve zihinsel konuların, bilgi paylaşımlarının ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Geleneksel konular üzerinde konuşma ve değerlendirmelerin daha ziyade insani açıdan ele alınacağı bu günde, sosyal dayanışma ve toplumsal değerlere önem verme eğilimimiz artıyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Güneş üçgeni, sosyal ve toplumsal dayanışma, hoşluk ve esenlik enerjisini aktif ediyor. Bugün Kurban Bayramı, kutlu olsun! Bu açının ardından, sabahın ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Mars altmışlığı, enerjinin aktif ve dinamik aktığı saatlerde olacağımızı gösteriyor. Pek çok anlamlarının yanı sıra Mars, kesme işlemiyle de ilişkilendirilir. Ay’ın Mars ile uyumlu açısı, Kurban kesiminde daha dikkatli ve dengeli olunacağını gösteriyor olabilir. İnşallah da böyle olur. Kurban kesiminde dikkat edilmesi gereken kurallara riayet edelim ve bir geleneği yerine getirirken, hayvanlara eziyet çektirmeyelim ne olur! Çünkü gün boyunca etkin olacak Mars-Kiron karesinin hem kendimizi yaralamaya, hem de kesim esnasında hayvanlara zorlu zamanlar yaşatmaya açık bir yönü vardır. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Plüton karesi de benzeri şekilde zorlu, stresli ve çekişmeli etkileri ifade eder. Gerilemek üzere hazırlanan Merkür’ü de dikkate alalım ve hatalı, yanlış işlerden, girişimlerden kaçınalım. Ay’ın Uranüs ile dengeli açısı olsa da, ardından Jüpiter ile karşıt açıda olması, öğle saatleri civarında dinle bağlantılı konularda veya hayata genel yaklaşımlarda ve kültürel konularda tartışmalara veya abartılı girişimlere işaret edebilir. Gece saatlerinde Ay-Satürn arasındaki dik açının depresif, zorlu ve engelleyici etkileri devrede olacak. Bu açının 21:32’de kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor.

Pazar gününün ilk yarısında Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 12:24’te Balık burcuna geçiyor. Kendimizi akışa bırakabileceğimiz, duygusal ve manevi anlamda dopdolu güzel bir gündeyiz. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatleri sevdiklerimizle bir araya gelmek, iletişimde bulunmak, konuşmak, yazmak açısından harika saatlerdeyiz! Karşımızdakilerin duygularına dokunabilir, küslük ve dargınlıkları ortadan kaldırabiliriz. Bunun dışında, önemli duyuruları, anonsları, bilgi paylaşımlarını da bu saatlere alabiliriz. Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı akşam sonrasındaki saatler manevi paylaşımlar, fedakarca girişimler ve ilişkiler açısından güzel bir atmosfer yaratıyor. Dua, meditasyon gibi bizi iç alemimizle buluşturacak şeylere yönelebiliriz. Merkür de geri harekette iken, kendi iç motivasyonlarımızı, ihtiyaçlarımızı gözden geçirebilir, kendimize özel vakitler ayırabiliriz.  

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

28 Eylül 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

28.09.2014

Designed by Ongunsoft