Öner Döşer

29 Kasım Haftası

Bu sayfa 2294 kişi tarafından ziyaret edildi.

Çok hareketli bir haftaya giriyoruz. 30 Kasım Salı günü Venüs Akrep burcuna, 1 Aralık Çarşamba günü Merkür Oğlak burcuna geçiş yapıyor. İlişkilerimizde derinleşme teması ön plana çıkarken, düşünsel alanda daha rasyonel ve mantıklı davranma eğiliminde olacağız. 28 Kasım Pazartesi günü Mars-Jüpiter karesi kesinleşiyor. Bu sert açı bize hafta içindeki günlerde uluslar arası ilişkiler alanında, finansal alanda belirgin stresler yaşanması ihtimalini, gergin ve türbülanslı zamanlarda olduğumuzu işaret ediyor. Öte yandan, seyahatler, eğitim ve hukuk alanlarında stresler yaşanabilir. Fanatik girişimlere de açık olduğumuz bir süreçteyiz. 3 Aralık Cuma günü Mars-Uranüs karesi kesinleşiyor. Hafta sonunda yukarıda bahsedilen gerginliklerin tırmanması olasılığı oldukça fazla gözüküyor. Çünkü patlayıcı ve isyankar enerjiler had safhaya varıyor. Macera arzumuz ve artan özgürlük ihtiyacımızı yapıcı şekilde ortaya koymanın bir yolunu bulmalıyız. Aksi takdirde kazalar, tartışmalar, kopuşlar yaşama olasılığımız yüksek. Riskli ameliyatlarda, agresif ve ekstrem sporlar ve aktivitelerde çok dikkatli olunmalı.

Pazartesi günü Ay Başak burcunda hareket ediyor. Detaylara odaklanarak ve iyi organize olarak başarı elde edebileceğimiz, somut sonuçlar ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Finansal alanda temkinli hareket etmemizde fayda var. Zira Mars-Jüpiter karesi kesinleşiyor ve abartılı risk ve girişimlerde zarar getiren sonuçlarla karşılaşma riskimizi işaret ediyor. Yeni maceralar ve fırsatları yaşamak için biraz dikkatli olmamız gerekli, önem vermeden ve zamansız yapacağımız harekeler gelecekte bizi zor duruma sokabilir. Kolay karar alabilme kapasitemiz artacağı için, düşünmeden ve aceleci alınmış kararlardan da zarar görebiliriz. İnançları konusunda tartışmalardan uzak durmamızda fayda var. Öte yandan, hayat motivasyonumuz maksimumda olacak. Kişisel başarı konusunda çok hırslı hissedebiliriz. Durumlar zorlaşsa da, azmimiz artacaktır.

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor. Ay’ın Jüpiter-Mars karesini ve ardından Uranüs’ü tetikleyecek olması, özellikle sabah saatler civarında stresli bir atmosfer oluşabileceğini gösteriyor. Ekonomik konularda, inançlarla ve hukukla ilgili konularda, eğitim ve yayıncılık alanlarında belirgin stresler yaşanabilir. Esnekliğimizi korumamız gereken bir gündeyiz. Ticari ve finansal alanda risklerden uzak durmamızda fayda var. İlaç almaya veya tedaviye başlamak gibi şeyler için en azından öğle öncesi saatleri kullanmamakta fayda var.  Öğle saatlerinde iyice etkinleşecek olan Ay-Merkür arasındaki uyumsuz açı seyahatler, alım-satım işleri, mesajlar göndermek, eğitsel çalışmalar, etkin kişilerle irtibat kurmak, anlaşmalar yapmak ve yazmaya başlamak için ise uygun saatlerde olmadığımızı gösteriyor. Saat 13:17’de boşluğa düşecek olan Ay, 14.16’da Terazi burcuna giriş yapıyor. Bu saatten sonrasında kendimizi daha huzurlu ve sakin hissedebileceğiz. Şartların daha ılımlı ilerleyeceği bu saatlerin ardından, akşamüzeri saatlerinden itibaren Ay-Plüton karesinin uyumsuz etkileri devreye giriyor. Bu saatler civarı, güçlü ve etkin kişilerle görüşmek, somut sonuçlar ortaya çıkması beklenen işlere girişmek, mücadele ve risk gerektiren, hoşgörü ve esneklik gerektiren işlere kalkışmak için uygun gözükmüyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. İlişkilerimizi dengeleyebileceğimiz ve iyi ilişkiler, uyum ve paslaşma sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Saat 02:11’de Merkür Oğlak burcuna geçiş yapıyor. İş, kariyer ve geleceğe yönelik hedeflerimiz konusunda akılcı kararlar alabileceğimiz bir sürece giriş yapıyoruz. Plan ve strateji yapabilme becerimiz artmaya başlayacak. Önemli kararları aktive etmek için doğru bir zamandayız. Tabii Merkür’ün Oğlak burcunda gerilemeye başlayacağı 10 Aralık tarihine kadarki süreçte. Gün boyunca Ay’ın uyumlu açıları var. Ay-Güneş arasındaki rahat açı, etkin ve unvanlı kişilerle birlikte işlere girişmek, onlardan yardım görmek, kısa seyahatler, değişimler, yeni arkadaşlıklar, sosyal ilerleme sağlayacak durumlar, edebi veya dini konularla ilgili girişimler için uygun etkiler taşıyor. Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde yeni mesuliyetler alabiliriz. Sorumluluklarımızın üstesinden gelebileceğimiz bir gündeyiz. Merkür-Venüs arasındaki uyumlu açı, ikili ilişkilerimizi dengeleyebileceğimize, çok konuşmalar yapabileceğimize ve görüşmelerimizde başarılı olabileceğimize, sanatsal fikir ve yaratıcılığımızı güçlü bir şekilde ifade edebileceğimize işaret ediyor. Tekliflerde bulunmak için güzel bir gün!

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Uyum, denge ve huzuru sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Mars ve Ay-Neptün arasındaki uyumlu açı, sabah saatlerinden itibaren 10:09’da Ay boşluğa girene kadar yorucu veya efor gerektirici aktivitede bulunmak,  tartışmalara, davalara başlamak, hayvanlar satın almak, sosyal ilişkiler, seyahatler, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktivitelere girişmek, ruhsal çalışmalar yapmak, hastaları veya hastaneleri ziyaret etmek, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için uygundur gözüküyor. Saat 16:44’te Ay Akrep burcuna giriş yapıyor. Sezgilerimizi ve dürtülerimizi kullanarak başarı elde edebileceğimiz bir akşamüzeri bizi bekliyor. Ay-Venüs kavuşumu, sahipleniciliği ve tutkuları da beraberinde getiriyor. Ardından Ay-Merkür altmışlığı devreye giriyor. Aşktan yana şanslı olacağımız bu saatleri değerlendirebilir, aşk üzerine konuşmalar yapabilir, tekliflerde bulunabiliriz. Akşam saatlerinde Mars-Neptün altmışlığı da kesinleşiyor. Egomuzu iyi ayarlayabileceğimiz, psişik, ruhsal temalara yönelmek için ideal bir gündeyiz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda hareket ediyor. Duygusal anlamda türbülanslar ve huzursuzluklar olabilir. Yine de sezgilerimiz içsesimiz sayesinde doğru yolu bulabileceğimiz bir gündeyiz. Mars-Uranüs karesi güne damgasını vuruyor. Bu iki gezegenin sert açılarında kendi kurallarımızı ve standartlarımızı etkin bir şekilde ortaya koymak isteyebilir, bağımsız davranma güdümüzü abartılı bir şekilde ortaya koyabilir, tehlikeli ve riskli kararlar alma eğilimi gösterebiliriz. Ani ve beklenmedik travmatik durumlarla karşılaşma riski, siyasi türbülanslar, sert rüzgarlar, fırtınalar ve şimşekler bu ikilinin uyumsuz açılarında görülebilecek durumlardır. Aslında Çarşamba gününden başlayan bu etki hafta sonunda da devrede olacak. Ekonomik alanda da zorlanmalar olabilir. Sportif aktivitelerde, rekabet ve efor gerektiren bütün uğraşlarda dikkatli olmamızda fayda var.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda olacak. Duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koyma potansiyelinin farkında olmamız gereken bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter üçgeni öğleye kadarki saatlerde yeni işlere girişmek, asil ve etkin kişilerle, profesyonel kişilerle görüşmek açısından uygun gözüküyor. Öğle saatlerinde devreye girecek olan Ay-Neptün arasındaki uyumsuz açı duygusal anlamda istikrarsızlıklara ve hayal kırıklığı yaratacak durumlara işaret edebilir. Öte yandan, sezgilerimiz ve telepatik yeteneklerimizin çok aktif olması da muhtemel. Hemen ardından gelecek Ay-Uranüs üçgeni sayesinde yaratıcılığımız da yüksek olacak. Saat 14:142te boşluğa düşecek olan Ay, saat 20:00’de Yay burcuna geçiş yapıyor. Ay’ın boşlukta olacağı süreçte kalıcı sonuçlar bekleyeceğimiz projelere adım atmamakta fayda var. Yay burcunun iyimser, hevesli, heyecanlı ve sosyalliğe açık yönleri, akşam gece saatlerine damgasını vuracak!

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda hareket ediyor. Oldukça hareketli bir günün ardından, akşam saat 19:35’te Yay burcunda Yeniay gerçekleşecek. Her türlü inanç ve görüşlere daha geniş açıdan bakabileceğimiz, yeni şeyler öğrenebileceğimiz, monotonluğu kırıp biraz rutin dışına çıkmak, değişik mekanları gezmek, sosyal etkinliklere katılmak, kişisel gelişim, felsefi ve metafizik konular, geleceğin trendlerini tahmin etmeye yönelik konularla ilgilenmek açısından çok güzel bir gündeyiz. Astroloji Okulu olarak bizler de Naturel Beden ve Zihin Sağlığı Festivali’nde yer alacağız ve kişisel gelişimle ilgili güzel workshoplara, seminerlere katılacağız. Bu güzel etkinlikte ben de 17:30-18:30 saatleri arasında 2012, Güneş Aktiviteleri ve Geleceğimiz başlıklı konumu sunacağım. Seminer detaylarını ve Naturel Festiva’liyle ilgili bilgileri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://www.festivaistanbul.com/

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/29-kasim5-aralik-2010-haftasi-burc-yorumlari

Güneş-merkezli Bakış: Önümüzdeki Hafta

Güneş-merkezli bakışla Mars-Plüton kavuşumunun, Jüpiter ve Satürn karşıtlığı ile doksan derecelik gergin açıları devam ediyor ve hatta iyice etkin hale geliyor. Marsyen etkilerin had safhaya ulaşacağı bir haftaya giriyoruz. Hemen Pazartesi gününden itibaren agresif enerjiler dikkat çekmeye başlıyor. 2 Aralık Perşembe gününden itibaren Venüs’ün, 5 Aralık Pazar gününden itibaren de Merkür’ün gezegensel kare ve karşıtlıklar (doksan ve yüzseksen derecelik açılar) içerisine dahil olması, Büyük Kare meydana gelmesine sebep oluyor ve dünya genelinde kritik gelişmelerle dolu bir hafta sonuna ilerlediğimizi düşündürüyor. Uluslar arası alanda hızlı gerginlikler, geçen hafta olduğu gibi savaş rüzgarı estirebilecek ani gelişmeler, ekonomik alanda önemli stresler ve önemli açıklamalar devreye girebilir. Doğa olaylarında hareketlenme, sert hava koşulları oluşabilir. Güneş aktiviteleri artabilir, manyetik fırtına oluşturması neticesinde insan ilişkilerinde huzursuzluk teması belirginleşebilir. Terör ve şiddete yönelik eylemler ortaya çıkabilir. Özellikle hafta sonuna doğru bu gerginlikler iyice belirginleşiyor. Sağduyulu ve dikkatli olmamız gerekliliği çok aşikar. Sözlerimize ve tavırlarımızı maksimumda dikkat etmeli, sevgi alışverişlerine yakın durmalı, bizi mutlu edecek ve streslerden uzak tutacak kolektif ortamlarda daha fazla vakit geçirmeliyiz…

Aşağıda 5 Aralık 2010 tarihine yönelik Güneş-merkezli haritayı görüyorsunuz...

 

Güneş-merkezli Bakış: Geçtiğimiz Hafta

Geçen haftaki yazımda Güneş-merkezli haritalara dayanarak şöyle yazmıştım: “Güneş-merkezli bakışla, Mars’ın Jüpiter-Satürn-Plüton arasındaki doksan ve yüzseksen derecelik açıları tetikleyeceği bir haftaya giriyoruz. Astroloji’de Mars prensibi, enerji ve efor harcama ile bağdaştırılır, gücü ve cesareti yönetir. Mars enerjisi en kaba şekliyle biyolojik olarak yaşamın devamını ifade eder, harekete geçmek için gerekli fiziksel gücü sağlar. Ama sert açıları olduğunda, aşırı saldırganlık, çevredeki her şeyi kontrol altına alma eğilimine sebep olur, insanların rekabet içinde olduğu diğerlerini ortadan kaldırma yönünde çaba harcamasına neden olabilir. Bugünden başlayarak, Aralık ayı başları dahil, gergin Mars enerjisinin çok aktif olacağı bir döneme girmiş olduk. Çok sayıda gezegenin kavuşum, 180 ve 90 derecelik açılar içerisinde olması, güneş aktivitesinde artışa, dolayısı ile güneş rüzgarlarının dünya manyetik alanlarını etkilemesine ve dünya genelinde olumsuz ve değişken hava koşullarına, doğal felaketlere, ciddi hasara yol açacak kaza ve patlamalara sebep olabilir. Bu yüzden gerek kişiler arası, gerekse uluslar arası gerginliklerin, terör ve şiddetin tırmanabileceği bir süreç var önümüzde.”

Ve yazımın girişinde şu şekilde bir yorumda bulunmuştum: “hafta sonuna yakın tarihlerden itibaren devrimci fikir ve yeni keşiflere, her şeyi çabucak kavrayabilmeye zemin hazırlarken, sosyal alanda aykırılık ve kargaşanın, provokasyon ve isyankarlık temasının öne çıkacağına işaret ediyor. Dünya genelinde fanatikçe girişim ve saldırıların, tehlikeli durumlara meydan okumaktan kaçınmayan tavırların, kaza ve patlamaların dikkat çekeceği bir sürece doğru ilerliyor olabiliriz.”

Tamamladığımız haftanın dikkat çeken haberlerini paylaşarak, yukarıdaki saptamalarımla ilgili yorumu okuyucuya bırakıyorum.

Kuzey Kore, Güney Kore'de bulunan Yeonpyeong Adası'na top ateşi açtı. Güney Kore'nin de top ateşine karşılık verdiğini kaydedildi.

23 Kasım 2010 Salı, 09:34:58

http://www.haberturk.com/dunya/haber/573885-kuzey-kore-guney-koreye-ates-acti

Kamboçya'da su festivaline katılanlardan bir kısmını üzerlerinde yürüdükleri köprüde elektrik çarpmasıyla başlayan izdihamda 345 kişi öldü, 440 kişi de yaralandı.

22 Kasım 2010 Pazartesi, 19:19:51

http://www.haberturk.com/dunya/haber/573818-festival-felakete-donustu-345-olu

Rio sokaklarında savaş manzarası vardı. Brezilya güvenlik kuvvetleri Rio de Janeiro'nun bir gecekondu mahallesinde patlak veren uyuşturucu savaşını kontrol altına almak için bölgeye zırhlı araçlar sevketti.

25 Kasım 2010 Perşembe, 20:33

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2010/11/101125_rio_violence.shtml

Haiti'deki kolera salgınının neden olduğu protestolar başkent Port au Prince'e yayıldı.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2010/11/101119_haiti_cholera.shtml

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Lübnan'ı ziyareti sırasında, Türkiye'yi protesto eden Ermeni kökenli Lübnanlılar ve güvenlik güçleri arasında Beyrut'ta çatışma çıktı.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2010/11/101125_lebanon_protest.shtml

25 Kasım 2010 Perşembe, 16:43

İstanbul'da şiddetli lodos Kadıköy'de şiddetli lodosun etkisiyle denizde oluşan dalgalar, Caddebostan sahilindeki yürüyüş yolunun bir bölümünün çökmesine neden oldu.

27 Kasım 2010 Cumartesi

http://video.haberturk.com/video/index/45362  

İsviçre’deki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde (CERN) kurşun iyonlarıyla yapılan çarpışma deneyinde, Evren’in oluşmasını sağlayan Büyük Patlama’dan (Big Bang) hemen sonra ortaya çıktığı düşünülen bir sıvının varlığına dair kanıt oluşturacak ilk veriler elde edildi

27 Kasım 2010, Cumartesi

http://www.milliyet.com.tr/cern-evrenin-sirlarini-cozuyor/yasam/haberdetay/28.11.2010/1319397/default.htm

Haydarpaşa Garı'nda yangın: Tarihi çatı tamamen yandı. Yangının tarihi binanın bütününü tehdit ettiği belirtiliyor. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında can kaybı yok...

28 Ekim 2010, Pazar

http://www.milliyet.com.tr/haydarpasa-gari-nda-yangin-tarihi-cati-tamamen-yandi/turkiye/sondakika/28.11.2010/1319650/default.htm

 

Öner DÖŞER

28 Ekim 2010, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

29.11.2010

Designed by Ongunsoft