Öner Döşer

29 Nisan Haftası

Bu sayfa 7571 kişi tarafından ziyaret edildi.

29 Nisan Haftasına Astrolojik Bakış

Haftanın ilk yarısına damgasını vuracak Mars-Satürn karşıtlığı 1 Mayıs Çarşamba günü kesinleşiyor. Klasik astrolojide “malefikler” olarak bilinen bu ikilinin birbirleriyle sert açılarında stresli etkiler ortaya çıkabiliyor. Özellikle Çarşamba günü tartışma ve çekişmelerden, tehlike ve risk içeren ortamlardan ve kişilerden uzak kalmamızda, sağduyulu davranmamızda ve şartları gereğinden fazla zorlamamamızda fayda var. Aynı gün etkin olacak Güneş-Plüton üçgeni, otoriteyi temsil eden kişilerin kontrolü sağlamakta başarılı olabileceğini düşündürüyor.

1 Mayıs’ta Merkür Boğa burcuna geçiyor. Maddi ve fiziksel güvence, huzur ve güvenlik temalarının konuşulacağı bir sürece giriyoruz. Cumartesi günü Neptün ile uyumlu açı yapacak olan Merkür, iletişimde empati, uyum, karşılıklı fedakarlık, rahat akış ve kabullenme temalarını öne çıkarırken, Pazar günü Satürn ile karşıtlığını kesinleştiriyor ve iletişimsel alanda baskılayıcı, engelleyici ve geciktirici temalar devreye giriyor. Fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte, kendimizi iyi ifade etmekte zorlanabiliriz.

Yine Pazar günü kesinleşecek Mars-Plüton üçgeni, güç ve eforumuzu etkin kullanabileceğimizi gösteriyor. Sportif aktivitelere, enerji ve güç gerektiren projelere başlamak açısından kullanılabilir.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü öğle sonrasındaki vakitlere kadar Ay Yay burcunda ilerliyor. Günün bu ilk kısmında olaylara daha geniş açıdan ve iyimser bakabilme şansını yakalıyoruz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür üçgeni, iletişimi iyi kullanabileceğimizi, kendimizi iyi ifade edebileceğimizi gösteriyor. 07:36’da son açısını Merkür ile yapan Ay, bu açının ardından boşluğa giriyor. Ay’ın Oğlak burcuna geçeceği 15:21’e kadar girişeceğimiz işlerde somut ve kalıcı sonuçlar, netlik elde edemeyebiliriz. Ama yine de iletişim rahat ve olumlu akacak. Ay’ın Oğlak burcuna geçişi sonrasında netlik ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Sağlamcı adımlar atarak ve planlı hareket ederek başarı sağlayabileceğimiz saatlerdeyiz. Ay-Neptün altmışlığının etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinden itibaren ilişkiler daha ılımlı, yumuşak, özverili ve duygusal akacak. Manevi ve ruhsal temalara yönelmek açısından güzel saatlerdeyiz.

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Çalışma ve gayret sayesinde ilerlemeler kaydedebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkileri sabah erken saatlerden itibaren devrede olacak. Bu uyumlu açı özel ve sosyal ilişkilerde başarılı ve güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Yine de öğle öncesinde etkin olacak Ay-Uranüs karesi ve ardından gelecek Ay-Plüton kavuşumu pek de rahat olmayacağımız konusunda bizi uyarıyor. Beklenmedik durum değişikliklerine, aniden ortaya çıkan durumlara açık olacağız bu saatlerde. Öğle sonrasındaki saatlerde ortalık yumuşuyor. Ilımlılık ve denge kazanmaya başlıyoruz. Özellikle de akşamüzeri saatlerden itibaren. Bu saatlerden sonra etkinleşecek Ay-Venüs üçgeninin olumlu etkileri özel ilişkilerimize güzel bir şekilde yansıyacak. Aşk ve ilişkiler açısından şanslı bir akşamdayız. Değerlendirebiliriz…

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Dikkatli, temkinli ve soğukkanlı hareket etmemiz gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren çok etkin olacak Mars-Satürn karşıtlığı stresli etkileri had safhaya çekiyor. Gün boyunca tartışma ve çekişmelerden, tehlike ve risk içeren ortamlardan ve kişilerden uzak kalmamızda, sağduyulu davranmamızda ve şartları gereğinden fazla zorlamamamızda fayda var. Öğle sonrasından itibaren etkisi belirginleşecek Ay-Merkür karesi iletişimde gerginlikler, fikir zıtlaşmaları, sert söylemler gibi etkilere dikkat çekiyor. 17:07 ile 17:19 arasında çok kısa bir zaman zarfında boşlukta kalacak olan Ay 17:19’da Kova burcuna geçiyor. Sosyal ve toplumsal konular, insani temalar, eşitlikçi ve adil olmayı gerektiren durumlar ön plana çıkıyor. 18:37’de Merkür Boğa burcuna geçiyor. Maddi ve fiziksel güvence, huzur ve güvenlik temalarının konuşulacağı bir sürece giriyoruz. Akşam saatlerinde etkisini daha belirgin gösterecek Güneş-Plüton üçgeni gücümüzü kontrollü bir şekilde kullanabilmemize ve başkaları üzerinde etki yaratabilmemize yardımcı olacak.

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Sosyal, toplumsal ve insani konuların, objektif ve adaletli olma gerekliliğinin vurgu kazanacağı, stresli ve zorlu bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren Ay’ın gergin açıları var. Ay-Satürn karesinin ardından gelecek Ay-Mars karesi, yani Ay’ın bu iki malefik gezegenin arasında kalması, pek de hayırlı görülmeyecek türden etkileri tetikleyebilir, dikkat! Bir gün öncesinde olduğu gibi, riskli ve tehlikeli kişilerden ve ortamlardan uzak kalmakta, şartları gereğinden fazla zorlamamakta fayda var. Kazalara, sakarlıklara, şiddete yönelik olaylara açık bir gündeyiz. Ay-Uranüs altmışlığı bile beklenmedik yön değişikliklerine, sürpriz gelişen durumlara davetiye çıkarır gibi. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde otorite figürleriyle stresler yaşayabiliriz. Önemli teklifler sunmak, görüşmeler yapmak, talepte bulunmak adına pek de olumlu saatlerde olduğumuz söylenemez. Bunun için biraz daha ilerleyen saatleri, akşamüzeri ve sonrasını kullanabiliriz. Bu saatlerde Ay-Jüpiter üçgeninin rahatlık ve esenlik, uyum ve huzur, başarı ve ilerleme şansı veren iyicil etkileri devreye giriyor zira…

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. Zihinsel aktivitelere yönelmek, artistik ve sanatsal becerilerimizi ve yaratıcılığımızı ortaya koymak açısından güzel bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Venüs karesi, sanatsal yaratıcılığımızı hareketlendirirken, özel ilişkilerimizde dengeyi sağlamakta zorlanabileceğimizi gösteriyor. Yeme içme konusunda da abartılara açık olacağız bu saatlerde. 07:24’ten itibaren Ay boşlukta ilerlemeye başlıyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerlemeye devam ediyor. Gün boyunca somutluk ve kalıcılık beklediğimiz işlerde aradığımız bulmakta zorlanabiliriz. Ama bu hiçbir şey yapmayalı anlamına kesinlikle gelmiyor. Olayları akışına bırakmak, sonuca bağlanmasını zorlamamak belki de en iyisi. 21:25’te Ay Balık burcuna geçiyor. Duygusallığın, empati, şefkat ve merhamet, fedakarlık ve özveri temalarının öne çıkacağı, manevi konulara ve ruhsal çalışmalara yönelebileceğimiz güzel bir gecedeyiz. Hayal gücümüz ve yaratıcılığımız da son derece aktif olacak.   

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Gün boyunca Ay’ın uyumlu açıları var. Ayrıca Merkür-Neptün altmışlığı var. Olaylar rahat ve huzurlu akacak gibi gözüküyor. Ay’ın Merkür ve Neptün ile uyumlu açılarının ardından etkinleşecek Merkür-Neptün altmışlığı, iletişimde empati, uyum, karşılıklı fedakarlık, rahat akış ve kabullenme temalarını öne çıkarıyor. Fikir paylaşımları, uzlaşmak ve uyum sağlamak açısından son derece akıcı, olumlu etkiler var. İyi değerlendirebiliriz. Ay’ın Satürn ile uyumlu açısı, somutluk ve kalıcılık istediğimiz işlere girişim için sabah ve öğle saatlerini, öğle sonrasındaki ilk saatleri kullanabileceğimizi gösteriyor. Ay’ın sırası ile Mars, Plüton ve Güneş ile uyumlu açıları, birlikte hareket etmekten güç kazanabileceğimizi, girişim yapacağımız işlerde güçlü destekler alabileceğimizi, enerji ve eforumuzu etkin kullanabileceğimizi göstermekte. Gece saatleri aşk ve ilikliler açısından çok verimli gözüküyor. Her türlü sosyal organizasyona girişmek ve önemli kişilerle görüşmeler açısından da öyle. İyi değerlendirelim!

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter karesinin de etkisiyle güne duygu zenginliğiyle başlıyoruz. Hayal gücümüz ve umutlarımız da zengin olacak sabah saatlerinde. İletişimsel ve zihinsel olarak ise baskı altında hissedebiliriz. Öğle saatlerinde Merkür-Satürn karşıtlığını kesinleştiriyor ve iletişimsel alanda baskılayıcı, engelleyici ve geciktirici temalar devreye giriyor. Fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte, kendimizi iyi ifade etmekte zorlanabiliriz. Akşam saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Venüs altmışlığı duygularımızı dengelememize yardımcı olacak. Aşk ve ilişkiler bakımından çok olumlu saatlerdeyiz. Sosyal ve eğlenceli aktiviteler ve organizasyonlar açısından da öyle. Gün boyunca etkin olacak Mars-Plüton üçgeni, güç ve eforumuzu etkin kullanabileceğimizi gösteriyor. Sportif aktivitelere, enerji ve güç gerektiren projelere başlamak açısından kullanılabilir bu ikilinin uyumlu açısı.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

28 Nisan 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com/

 

  

28.04.2013

Designed by Ongunsoft