Öner Döşer

29 Ocak Haftası

Bu sayfa 20217 kişi tarafından ziyaret edildi.

KADINLAR AÇISINDAN ÖNEMLİ ZAMANLAR

Günümüz astrolojisinde yorum ve öngörüde sıkça kullanılan asteroidlerin Çarşamba günü gerçekleşecek ay tutulmasında öne çıktığını görünce aklıma ilk gelen şey “kadınlar” oldu. Tutulma esnasında Ay ile aynı derecede kavuşan Ceres genel olarak kadın figürleriyle, annelikle ve beslenme ihtiyacıyla bağdaştırılır. Ceres aynı zamanda bizleri besleyen toprak ana arketipi çizer, toprak ürünleriyle, ekinlerle, doğal kaynaklarla da bağdaştırılır. Tutulmanın Ceres ile kavuşumda gerçekleşecek olması, bu konularda stresli gelişmelerin işaretçisi olabilir!

Tutulmanın etkilerini ve haftanın genel değerlendirmelerini Youtube’da Astroloji Televizyonu kanalında Barış Özkırış ile birlikte değerlendirdik. İzlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=c4e9ZyXfZKU

31 Ocak 2018, Çarşamba günü 11 derece Aslan burcunda gerçekleşecek tutulmanın Ankara merkez alınarak çizdirilmiş astroloji haritasını aşağıda görmektesiniz.

Haritada gördüğünüz üzere, tutulmanın irtibat kurduğu Venüs de Juno adlı asteroidle kavuşmakta. Bu kavuşum da yine kadınlarla ilgili meselelere dikkat çekiyor. Zaten tutulma Ay-Venüs karşıtlığında gerçekleşiyor ve tutulma esnasında Venüs yanık durumda! Tüm bunlar ilişkiler açısından da stresli bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Boşuna umutlanmak

Tutulma ile kavuşum yapan Venüs Sualocin adlı sabit yıldızla da birleşiyor. “Boşuna ümit veren kişiler” ile bağdaştırılan bu yıldızın birleştiği gezegen Venüs olduğuna göre, ilişkilerde boşuna umutlanma temasının vurgu kazandığı bir haftada olduğumuzu düşünebiliriz. Bu yüzden ilişkilerde gerçekçi olmakta, boşuna umutlandıran kişilerle ilgili konularda ayağı yere sağlam basmakta fayda var diyebiliriz. Ceres’in ana temasında sevdiklerinden ayrılmak, uzaklaşmak da vardır.

Beslenme konularına dikkat!

Ceres’in tutulma ile birleşiyor olması, beslenme konularına da dikkat etmemiz gereken bir zaman diliminde olduğumuzu da gösteriyor. Transit Mars Türkiye astroloji haritasının 6.evinde ilerlemekte. Bu ev sağlık sorunlarıyla da ilişkilidir ve ilerletilmiş haritamızda bu alandan geçiş yapan gezegenleri tetiklemektedir. Bu etkiler Şubat ayında da devam etmektedir. Yiyecek veya içecek yoluyla bulaşan, salgın haline dönüşebilecek hastalıklara karşı önlem almamızda fayda olduğunu düşünüyorum! Tutulma esnasında Ay ve Ceres Acubens yıldızı ile birleşiyor olacaklar ve bu yıldızın ana temasında zehirlenme de vardır. Yediğimize ve içtiğimize dikkat etmemiz yönünde bir işaret daha!

Toprak ürünlerine zarar gelmesin!

Tutula ile sıkı kavuşumda bulunan Ceres “Toprak ana” olarak tanımlanır. Toprak ürünleriyle, ekinlerle, tarımla ilişkilendirilir. Bu açıdan, toprak ürünleri konusuna dikkat çekmektedir. Tarım ziraatla uğraşanların, bu alanda çalışan kesimin, yatırımları bu yönde olan kişilerin önlem almasında fayda var! Yeraltı kaynakları, yer altına ait şeyler de yine Ceres’in ana temasında yer alır.

Kadınsal bölgelerle ilgili rahatsızlıklar

Tutulma esnasında etkili olan Ay-Venüs karşıtlığı Ceres-Juno karşıtlığını göz önüne alarak muhtemel kadınsal rahatsızlıklara dikkat çekmek isterim. Ay ve Venüs rahim ve yumurtalıklar bölgesini temsil eder ve tutulma esnasında bu ikisi hem karşıt açıdalar ve hem de Ceres-Juno ikilisi ile birleşmekteler.

Sevdiklerinizi cesaretlendirin!

Tutulma esnasında etkin olacak Ay-Ceres kavuşumu Aslan burcunda gerçekleşeceğinden, başkalarını cesaretlendirmek, yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmaları yönünde motive etmek, övmek, iftihar ettiğimizi söylemek çok destekleyici olacaktır. Böylelikle hem onları beslemiş, hem de kendimiz beslenmiş hissedeceğiz. Sahnede olma, becerilerini gösterme konusunda zorluk çekenleri ve tetiklenmeye ihtiyacı olanları yüreklendirmek için güzel bir fırsat sunan tutulma civarındaki günleri iyi değerlendirebiliriz.   

Kendini zafere adamak!

Tutulma esnasında savaş ve mücadele gezegeni Mars da Vesta isimli asteroid ile kavuşuyor. Tutulma esnasında 7 derece Yay’da bulunan Mars, Türkiye astroloji haritasının ikincil ilerletme haritasında 7 derece Yay burcunda bulunan Mars’ı tetikliyor. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

Vesta’nın genel teması kendini adamaktır. Hangi gezegenle birleşiyor ise, o gezegenin temsil ettiği konulara kendini adamayı, odaklanmayı beraberinde getirir. Malum, Mars askeri konularla ilişkilidir ve ülkemizin güvenliğini sağlamak amacıyla bir müddettir ordumuz harekete geçmiştir ve bu uğurda kendini vatanın korunmasına adayan Mehmetçik Arfin’de büyük bir mücadele vermektedir. Bu uğurda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diler ve yakınlarına baş sağlığı dilerken, mücadelesine devam eden kahraman ordumuzun kahraman askerlerine bundan sonrası için de muvaffakiyetler diliyoruz!

Tutulma civarındaki günler askeri mücadelede dikkat edilmesi gereken günler olarak gözükmekte. Bu bağlamda tam tutuma günü de dahil, 7-8 Şubat, 17-18 Şubat, 23-24 Şubat tarihleri özellikle dikkat çekmektedir. Hayli agresif ve sert etkilerin olduğu bu günlerden 7 Şubat’ta Merkür de tutuma derecesini tetikliyor olacak. Dolayısı ile tutulmanın etkilerini açıklamalar, yorumlar, anlaşmalar, ticari konular gibi alanlarda da görebiliriz bu tarih civarındaki günlerde…

Barış Özkırış ile birlikte Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu astroloji haritasını da değerlendirdiğimiz canlı yayını arşivden izlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=c4e9ZyXfZKU

Tutulma Türkiye astroloji haritasının 2/8.evlerini etkilediğinden, parasal konular açısından stresli bir zaman dilimine dikkat çekiyor. Türkiye astroloji haritasının 5.evinde yerleşen Şans Noktası tutulmadan dik açılar aldığı için borsa ve benzeri spekülatif yatırımlarda iniş çıkışların hırpalayıcı olması ihtimalini göz ardı etmemeliyiz. Altın fiyatları üzerinde de spakülasyonun muhtemel olduğu bir haftada olduğumuzu da tahmin edebiliriz.  

Tutulmanın görünen etkileri

31 Ocak Çarşamba günü gerçekleşecek tam ay tutulması Kuzey Amerika, Pasifik, Asya ve Avustralya’dan gözlemlenecek. 1 saat 16 dakika sürecek tutulmanın sonlarına doğru ay kırmızımsı renge bürünecek. ABD Başkanı Donald Trump’ın astroloji haritasının 12.evinde yerleşen Plüton’un bulunduğu dereceye çok yakın gerçekleşen bu tutulma, Trump açısından perde arkasında dönen olaylara dahil olacağı yönünde işaret veriyor. Tutulma Rusya, İran gibi ülkelerin bulunduğu lokasyonda etkili olacak gibi gözüküyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in astroloji haritası da tutulmadan etkileniyor.

BURÇLARA GÖRE DEĞERLENDİRMELER

Haftayı Barış Özkırış ile birlikte burçlara göre değerlendirdiğimiz canlı yayını arşivden izlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=c4e9ZyXfZKU

Etkili konuşmalar yapmak

Cuma ve Cumartesi günleri çok etkili olacak Merkür-Mars altmışlığı, önemli konuşmalar, yazışmalar, kararlar ve uygulamalar açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Hazır Merkür’ü de Kova burcunda yakalamışken değerlendirebiliriz.

Gereksiz harcamalardan kaçınmalı

Hafta sonunda etkili olacak Venüs-Jüpiter karesi, gereksiz harcamalara eğilim gösterebileceğimize dikkat çekiyor! Yapacağımız alışverişlerde, dışarıda yeme içme konularında abartılardan uzak durmakta fayda var. Pazar günü boyuna Terazi burcunda ilerleyecek olan Ay, dengeli ve itidalli olmamız konusunda destekleyici çalışıyor.

Astroloji konuşma zamanı!

İletişim gezegeni Merkür 31 Ocak Çarşamba günü Kova burcuna geçiyor. Geleceğe yönelik kararlarda, toplantı ve konuşmalarda mantık ve akılcılık, toplumcu ve insani düşünceler ön plana çıkıyor. Entelektüel, derin bilgi birikimi gerektiren konularla ilgilenme, astroloji konuşma zamanı!

Sürekli Batıya gitsek Hindistan’ı bulur muyuz?

Sürekli Batı’ya giderek Hindistan’ı bulacağını düşünen Kristof Kolomb Amerika’ya ulaşmıştı. Biz uçağa binip gidiyoruz Hindistan’a, ama bakalım nereye ulaşacağız, neleri keşfedeceğiz!

Şaka bir yana, 29 Ocak Pazartesi günü Hindistan’da bu yıl 28.si düzenlenen Astroloji Konferansında konuşmacı olarak gidiyorum. Allah kısmet ederse 1 Şubat Perşembe günü “Sufilerde Kozmoloji ve Astroloji” başlıklı bir sunum yapacağım. Uzun zamandır severek ilgilendiğim bu konuda bilgi birikimimi dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen meslektaşlarım ve Hintli katılımcılarla paylaşacağım. Konferansa katılan konuşmacılar ve konular hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://ivcconference.com/

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyen Ay, ülkemizi, vatanımızı, milletimizi ilgilendiren konularda gelişmeleri gösteriyor ve bu konuda hassas bir profil çizeceğimizi düşündürüyor. Sabah saatlerinde Ay-Satürn karşıtlığının bloke eden, geciktiren, zorlu enerjisi henüz devrede olacak. Bize ağır çekim gibi gelebilir ve yavaş ilerleyebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde daha rahat bir akış yakalayabiliriz. Yapacağımız işlerde ve görüşmelerde onay ve destek alma olasılığımız daha yüksek gözüküyor.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu sabaha karşı saatler büyük güç çekişmelerine ve mücadeleye açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde girişeceğimiz işlerde daha kolay yol alabiliriz. Eğitim, yayıncılık, yabancılarla yapılan işler, hukuksal konularda girişimler yapmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz! Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında istikrar ve dengeyi yakalamakta zorlanabiliriz. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde konuştuğumuza ve yazdığımıza dikkat etmemizde fayda var! Saat 19:40’da boşluğa giren Ay, 21:52’de Aslan burcuna geçiyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yönetme ve kendimizi ifade becerimizi etkili biçimde ortaya koymamız gerekebilecek, başarılı olmak açısından kendine güven ve cesaret isteyen bir gündeyiz. Güne Ay-Mars üçgeninin yüksek enerjisiyle başlıyoruz. Saat 16:26’da doruk noktasına varacak ay tutulmasının etkisini iyiden iyice hissedeceğimiz günün ikinci yarısında ilişkiler açısından zorlanabiliriz, dikkat! Ay tutulmasının Venüs’ü yanı sıra Ceres ve Juno ile dizilimde olması, kadınlarla, annelikle, beslenme, toprak ürünleri, tahıllar, yer altı ile ilgili konularda stres işaretçisi olabilir, dikkat! İletişim gezegeni Merkür saat 16:39’da Kova burcuna geçiyor. Geleceğe yönelik kararlarda, toplantı ve konuşmalarda mantık ve akılcılık, toplumcu ve insani düşünceler ön plana çıkıyor. Ay-Venüs karşıtlığının zorlu etkilerinin maksimuma vardığı gece saatlerinde ilişkiler alanında zorlanabiliriz. Alınganlıktan uzak durmamızda, vücut dilimize ve tavırlarımıza dikkat etmemizde fayda var! 

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sahnede olmak, kendini ifade etmek gereken bir gündeyiz! Allah izin verirse bendeniz de Hindistan’ın Kalküta kentinde “Sufilerde Kozmoloji ve Astroloji” başlıklı konumu sunmak üzere sahnede olacağım. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde duygularımızı dizginlemekte zorlanabiliriz. Abartılara kaçma riskimiz de var! Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerinde farklı ve yaratıcı fikirleri ortaya koymanın zamanı gelmiş oluyor! 13:58’de boşluğa giren Ay, gece 22:12’de Başak burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor Aslan burcundaki ilerlemesine.   

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Detaylara önem vermemiz gereken bir gündeyiz. Ay-Mars karesi ile başladığımız günün sabah erken saatlerinde agresif durumlara, tartışmalara, sakarlıklara, kazalara açık olacağız, dikkat! İlerleyen saatlerde Ay-Satürn üçgeninin dengeleyici, temkinli hareket etmeye yönelten etkileri devreye giriyor. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu akşam saatleri civarında girişeceğimiz işlerde doğru zamanlama yapamamış, yanlış yönde ilerliyor olabiliriz. İşleri akışına bırakmakla, titiz bir şekilde yönlendirmek arasında gelgitler yaşayabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Bir şeyleri organize etmek, yerli yerine oturtmak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, etki yaratabiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının da etkili olduğu sabah saatlerini eğitim, yayıncılık, seyahatler, yurt dışına dayalı işler açısından değerlendirebiliriz. Ama hızlı davranmamız gerekiyor, zira bu açının kesinleştiği 10:06 sonrasında Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanı boyunca da boşlukta ilerliyor. Yine de gün boyunca etkili olan Merkür-Mars altmışlığının yapıcı etkisini kullanıp, etkili konuşmalar yapabiliriz.

Pazar gününe geçişten sonra Terazi burcuna ilerleyen Ay (00:47) günün geri kalanında bu burçta ilerliyor. İlişkilerin ve sosyalliğin önem kazandığı bir gündeyiz. Dengeli ve uyumlu olmak bugünün anahtar sözcükleri diyebiliriz. Gün genelinde etkili olan Venüs-Jüpiter karesi ise dengeyi bozabileceğimizi, gereksiz harcamalar ve abartılar yönünde meyil kazanacağımızı gösteriyor. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyemeyebiliriz. Hemen ardından etkili olacak Ay-Mars altmışlığı ise, sabahın ilerleyen saatlerinde hareketlenebileceğimizi gösteriyor. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında yapacağımız konuşma ve yazışmalarda güzel gelişmeler kaydedebiliriz! Bu olumlu akı akşam saatlerine kadar devam ediyor… 

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi

APAI Üyesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal

26 Ocak 2018, Cuma

 

27.01.2018

Designed by Ongunsoft