Öner Döşer

29 Temmuz haftası

Bu sayfa 11508 kişi tarafından ziyaret edildi.

ASLAN BURCUNDA YENİAY

Motive edici bir yeniaya doğru ilerliyoruz! Aslan burcundaki yeniay esnasında Venüs ve Mars da Aslan burcunda olduklarından dolayı hayli aktif, enerjisi yüksek, heyecanlı ve bir o kadar da neşeli, eğlenceli bir zaman diliminde olacağız.

Yeniayı yorumladığım videoyu izlemek için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=cD0HcZgotNo&t=574s

Aşağıda yeniay haritasını görmektesiniz.

 

 

Yeniaydan sonra Ay’ın ilk açısı Jüpiter ile üçgen daha sonra Mars ile kavuşum olacağından ve başka temel açısı olmadığından:

  1. Bu olumlu gelişmelere de açık, iyicil bir yeniay.
  2. Bu genişleme isteyen bir yeniay, ama Jüpiter Retro olduğundan genişleme yönünde gelişmeler biraz zaman alacak. 
  3. Jüpiter’den sonra Mars ile kavuşum var, Jüpiter yumuşatıyor, ama harekete geçirici ve cesaretli adımlara meylettiren, askeri alanda hareketlendirici bir özellik de taşıyor.

Ankara için çizdirilmiş yeniay haritası ufuk düzlemine yakın izdüştüğü için, ülkemizin de bulunduğu coğrafyada önemli yeni gelişmeler ufukta diyebiliriz. Ve tabii Mars 1.eve izdüştüğü için, Mars doğasında durumlar da yakındır diyebiliriz. Yani cesur ve kararlı adımlar var önümüzde. Askeri operasyonları buna dahil edebiliriz. Daha evvelce belirttiğim gibi, Mars ve Aslan burcu Türklerle bağdaştırılmıştır. Mars Aslan burcunda olduğunda daha atak politika çizdiğimiz zamanlar var. Kıbrıs çıkarması da buna dahil.

Aşağıdaki coğrafi harita üzerinde Mars hattını görmektesiniz. Bu hat Türkiye’nin güneyinin doğusundan geçiyor. Hareketlenme alanı olarak tanımlayabiliriz. 

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Yeniay astroloji haritamızın 2.evine denk düşüyor. Bu ev para ve finansla, kaynaklarla alakalıdır. Yeniayın bu alana denk düşmesi, finansal konularda yeni adımların ve gelişmelerin hemen önümüzde ve yakın olduğunu gösteriyor. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

 

 

Öte yandan, haritamızın 2.evine Aslan burcuna denk düşen transit gezegenlerin, haritamızın 5.evinde Akrep burcuna denk düşen Güneş, Şans Noktası, Venüs ve Jüpiter ile kare açıları şu konularda hareketlendirici olabilir:

  1. Borsa ve finans piyasaları (1,2 Ağustos dikkat çeken tarihler)
  2. Çocuklar ve gençlerle ilgili konular
  3. Ülkemizin dış temsilcileri, ataşeler, diplomatlar
  4. Sportif ve eğlenceli aktiviteler

Borsa ve piyasalarda bolca spekülasyon olacaktır. Elinde sınırlı imkanları olan yatırımcılar dikkat etmeliler! Altın fiyatları hakkında düşüncemi daha önce de yazmıştım. Artış ihtimali kuvvetli! Ne kadar artacağını bilemem. Ama çok fazla olmayacağını düşünüyorum. Yine de tekrar belirtmekte fayda var: Bu konularda uzman değilim. Sadece haritalar üzerinden sınırlı tahminlerde bulunuyorum.

Türkiye haritası üzerinde yeniayı yorumladığım videoyu izlemek için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=cD0HcZgotNo&t=574s

Zamanı geldi!

Askeri konuları temsil eden Mars, transitte Aslan burcunda ve astroloji haritamızın 6.evinin yöneticisi olarak askeri konuları, orduyu, TSK’yı ve 10.evin yöneticisi olarak ülkemiz yöneticilerini, ülkemizin dış imajını ve hedeflerini temsil eden Jüpiter’i tetikliyor. Önümüzdeki günlerde Hükümet temsilcisi otorite figürlerinin önemli ve etkin, cesur ve kararlı adımlar atma yönünde kararları olacak demektir. Fırat’ın doğusu akla ilk gelen durum tabii. Belki sadece Fırat’ın doğusu ile sınırlı olmayın, daha büyük bir alana yayılabilir, zira transit Jüpiter 10 Ağustos tarihinde direkt harekete dönüyor. Yani bir müddet için geri planda kalan büyük çaplı askeri operasyon ve planlar tekrar devreye giriyor! Bundan yaklaşık dört ay önce Jüpiter geri harekete henüz geçmek üzere iken bu yönde bir tahmin yürütmüştüm. Şimdi zamanı geldi! Tabii Kıbrıs meselesinde de kararlılık sergileyeceğimiz bir dönemde olduğumuzu düşünüyorum ve bağlantılı olarak Doğu Akdeniz meselesinde…

Kendinizi şifalandırmak istiyorsanız, başkalarını şifalandırın!

Güneş-Kiron üçgeninin etkili olduğu haftanın hemen başında, Pazartesi günü kesinleşen bu açı başkalarını şifalandırmanın bize yansıyacak olumlu enerjisini anlatıyor. Başkalarına yardım ettiğimizde, aslında kendimize yardım etmiş oluyoruz. Farkında olalım! Şifa ve enerji çalışmaları yapanlar açısından Pazartesi harika bir gün! Değerlendirmelerini tavsiye ederim! Ayrıca eğitim ve öğretme becerisi olanlar, eksik hissettikleri konularda başkalarına yardımcı olabilirler. Hayat tecrübeleriyle bir öğretmen görevi görebilirler.

Çarpıcı gelişmeler

Güneş-Uranüs karesi de hafta genelinde etkili olacak. Ama özellikle Pazartesi ve Salı günlerinde beklenmeyeni bekleyelim! Sürpriz gelişmelere, beklenmedik zamanda yapılan açıklamalara, yön değişikliklerine hazır olalım! Politik açıdan da beklenmedik yön değişiklikleri, sürpriz açıklamalar ya da önemli otorite figürleriyle ilgili çarpıcı gelişmeler olasılığı var tabii.

Kalp ve dolaşım sorunları olanlar dikkat etse iyi olur

Güneş-Uranüs kavuşumu ve zorlu açıları kalp problemlerini anlatır. Aslan burcu da genel olarak kalp ve dolaşım sistemiyle alakalıdır. Aslan burcunda yeniay esnasında da Güneş-Uranüs karesi etkili olacak. Bu açıdan kalp ve dolaşım problemleri olanların daha dikkatli olmaları, kendilerini fazla zorlayacak iş ve girişimlerden, risklerden kaçınmaları isabetli olur kanaatindeyim. Biz hekim değiliz, en iyisini onlar bilir. Bu konuyla ilgili bir kuşku veya sıkıntı varsa, hekimlere danışmak en akıllıcası olur. Doğum haritalarında sabit burçlarda, özellikle de bu burçların ilk 10 derecesinde Güneş-Uranüs kavuşumu veya kare-karşıt açısı olanların daha fazla dikkat etmesi naçizane tavsiyemdir. Ya da bu gezegenler haritalarının 6, 8, 12.evlerine denk düşüyorsa. Amacımızın endişe yaratmak değil, farkındalık yaratmak ve bilinçlendirmek olduğunun bir kez daha altını çizmek isterim!  

5 Ağustos haftasını bekleyin!

Güneş-Uranüs karesinin etkili olduğu haftanın ilk yarısında önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkilerde dikkatli olmalı! Pazartesi günü maksimumda, Salı günü devam ediyor, Çarşamba-Perşembe günü tekrarlıyor. Şartları fazla zorlamasak iyi ederiz! Zam veya terfi istemek, izin istemek veya izin üresini uzatma yönünde talepte bulunmak açısından bu saydığımız günleri tercih etmemiz pek isabetli olmayabilir. İyisi mi 5 Ağustos haftasını bekleyelim, zira kullanacağımız bir hafta olarak hemen yanı başımızda duruyor!

Merkür direkt harekete dönüyor!

İletişim gezegeni Merkür gerilemesini tamamlıyor. Perşembe günü direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. 5 Ağustos haftasında biraz daha hızlanıyor, 11 Ağustos’ta günlük ortalama hızına ulaşıyor. Yani gecikmeler, ertelenmeler bitiyor, hareketleniyoruz ve hızlanıyoruz! Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle örtüşen bu zaman diliminden itibaren fikirsel kararlılık da kazanıyoruz!

Özel ilişkilerde dikkatli olmalı!

Venüs-Uranüs karesinin etkili olduğu haftadayız ve özellikle Cuma günü ilişkiler açısından risk taşıyor. Beklenmedik patlamalar, özgürlük veya rahat hareket etme arzusuyla harekete geçmeler olasıdır. Tabii sürpriz aşklar da olabilir, neden olmasın! Bazen zorlu şartlar insanları sürpriz bir şekilde bir araya getirir ve sonuç harikadır!  


Şansın haritanda gizli!

AstroArt Astroloji Okulu Yaz Seminerlerimiz devam ediyor! Sırada Cagla Ercanoglu ile ŞANSIN HARİTANDA GİZLİ başlıklı semineri var.

"Ya şansın mantıkla açıklanabilen bir kaynağı varsa?" diyen Astroloji Okulu mezunu ve eğitmeni Çağla Ercanoğlu, uzun süredir Arap Noktaları, özellikle de Şans Noktası ve Ruh Noktası üzerine çalışmalar yapıyor. Bu iki nokta aslında haritamızda büyük önem taşıyor. Para, aşk, sağlık vb dünyevi konulardaki şans ve potansiyellerimizin yanında ruhumuzun ne arzuladığı da bu matematik formüllerinde gizli… Bu seminerde Ercanoğlu, doğum haritalarındaki şans potansiyellerinin yanı sıra, dönemsel şans ve mutluluk fırsatlarını da ele alacak.

Detaylı bilgi: https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/yaz-seminerleri-cagla-ercanoglu/

Kayıt: 0532 2848979

Info@astrolojiokulu.com

 


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününe başlangıçta İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 14:30’da Yengeç burcuna geçiyor. Bu saat öncesinde girişeceğimiz işlerde kalıcı netice almakta zorlanabiliriz. Olaylar ve durumlar beklediğimiz yöne gelişmeyebilir. Boş konuşmalarla sınırlı kalabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde duygusal bağ kurabilir, başkalarına yardım edebilir, besleyici rol üstlenebiliriz. Güneş-Kiron üçgeni gün boyunca çok etkili. Başkalarına yardım etmek açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Unutmayalım ki böylelikle aslında kendimize yardım etmiş oluyoruz! Şifa ve enerji çalışmaları yapanlar açısından harika bir gün! Değerlendirmelerini tavsiye ederim! Yakınlaşan Güneş-Uranüs karesi sürpriz ve beklenmedik gelişmelere açık bir günde olduğumuzu gösteriyor. Otorite figürleriyle ilişkilerde dikkat!  

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duyguların vurgu kazandığı, ani patlak veren durumlara açık bir gündeyiz, farkında olalım! Ay’ın Satürn karşıtlığında ilerlediği günün önemli kısmında engellerle ve kısıtlanmalarla karşılaşabiliriz. Yol kat etmekte zorlanabiliriz. Akşamüzeri bu zorlu enerji akışı biraz gevşiyor ve Ay-Neptün üçgeninin rahatlatıcı, stres alıcı güzel enerjisi devreye giriyor! Güneş-Uranüs karesi halen etkili olacak. Sürpriz gelişmelere, beklenmedik zamanda yapılan açıklamalara, yön değişikliklerine hazır olalım! Politik açıdan da beklenmedik yön değişiklikleri, sürpriz açıklamalar ya da önemli otorite figürleriyle ilgili çarpıcı gelişmeler olasılığı var tabii.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Merkür kavuşumunun henüz etkili olduğu sabah saatlerinde alacağımız kararlarda fazla duygusal olabiliriz, sübjektif kalabiliriz, farkında olalım! Rasyonel ve mantıklı olmamız gereken konularda doğru kararlar alamayabiliriz. 06:32-16:18 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, bu zaman zarfında girişeceğimiz işlerin boşlukta kalabileceğini gösteriyor. 16:18’de Ay Aslan burcuna geçiyor ve kararlılık kazanıyoruz! Ay-Venüs kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde aşk ve ilişkiler bağlamında şansımız yükseliyor, farkında olalım! Artistik ve sanatsal konular, giyim kuşam, estetikle ilgili konularda girişim yapmak açısından 16:18 sonrasını kullanabiliriz! 

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay’ın Uranüs-Güneş karesini çalıştırdığı sabah saatlerinde kritik, sarsıcı, beklenmedik durumlara ve gelişmelere açık olabiliriz. Bu türde açılar tetikleyicidir ve her türlü patlamayla alakalıdır. Duygusal açıdan da patlak vermeye açık bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! 06:11’de 8 derece Aslan’da yeniay gerçekleşiyor! Yeni bir zaman, yeni bir enerji, yeni gelişmelere açılıyoruz! Haritamızda Aslan burcunun denk düştüğü alanda yeni girişimlere hazırlanabiliriz. Bugün Merkür de direkt harekete dönüyor. Bir şeyler düzelmeye, toparlanmaya başlıyor! Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde şanslı etkiler de devrede olacak, genişleme yolunda adımlar atabiliriz! Ay-Mars kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında agresif hissedebiliriz. Enerjimizi açığa vurmak isteyebiliriz. Çok hareketlendirici bir enerji atmosferi devrede, kendimizi iyi dengelersek, hatırı sayılır cesur adımlar atabiliriz! Bu kavuşumun kesinleştiği 23:47 sonrasında başka majör açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. 

Cuma gününün büyük kısmında Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerliyor. Konuların pekişmesi, sorunsuz tamamlanması biraz zaman alacak demektir. 16:20’de Ay’ın Başak burcuna geçişiyle birlikte ince hesaplar yapma, detaylarla uğraşma, işleri tamamlama zamanlarına varıyoruz. İmzalar açısından bu saat sonrasını kullanabiliriz. Venüs-Uranüs karesinin etkili olduğu gün genelinde ilişkilerde dikkatli olmamızda fayda var! Beklenmedik patlamalar, özgürlük veya rahat hareket etme arzusuyla harekete geçmeler olasıdır. Tabii sürpriz aşklar da olabilir, neden olmasın! Bazen zorlu şartlar insanları sürpriz bir şekilde bir araya getirir ve sonuç harikadır!  

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. İnce hesaplar yapmamız, detaylara önem vermemiz gerekecek bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında abartılara, hesapsız davranış ve kararlara, gereksiz müsrifliğe açık olacağız, dikkat! Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu akşamüzeri saatlerini kullanmamız daha isabetli olur. Daha dengeli ve akılı başında kararlar alabilir, uygulamaları tecrübeli kişilerin tavsiyeleri yönünde yapabiliriz. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu gece saatlerinde yanılgılara ve yanlış kararlara ya da yönlendirmelere dikkat!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay’ın Plüton ile üçgen, Merkür ile altmışlık açısının etkili olduğu sabah saatlerinde iletişim açısından olumlu bir enerji akışı var. Ama 07:27’de Ay’ın boşluğa girdiğini hesaba katmalıyız. Önemli yazışmalar açısından çok erken saatleri kullanmamız gerekecek. 07:27-16:29 saatleri arasında Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 16:29 itibariyle Terazi burcuna geçiyor. Huzur ve uyumu, dengeyi yakalayabileceğimiz akşam saatleri bizi bekliyor!   

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

 

 

 

 

 

28.07.2019

Designed by Ongunsoft