Öner Döşer

3 Ağustos Haftası

Bu sayfa 11730 kişi tarafından ziyaret edildi.

3 Ağustos Haftası FİNANSAL KONULARDA DİKKAT!

Bir müddettir etkin olan Jüpiter-Satürn karesi 3 Ağustos Pazartesi öğle saatlerinde kesinleşiyor (13:36). Jüpiter ve Satürn ağır hareket eden gezegenlerdendir. Sosyal gezegenler olarak anılırlar; çünkü toplumsal kural ve kanunları (Satürn), etik ve ahlaki değerleri (Jüpiter), inançları (Jüpiter), kültürel meseleleri (Jüpiter), yasakları ve sınırlamaları (Satürn) simgelerler.

Jüpiter-Satürn arasında stresli açıların etkin olduğu zamanlarda dini konularda, inançlarla ilgili konularda anlaşmazlıklar, stresler, zorlanmalar, fanatik girişimler riski artar. Etik ve ahlaki konularla topluma yansıyan problemler daha sık görülür. Hukuki anlaşmazlıklarda da artış olur. 

Jüpiter-Satürn karesi ve ekonomi alanında zorlanmalar

Jüpiter ve Satürn’ün uyumsuz açılarında finansal anlamda zorlanmalar, piyasalarda dengesizlikler görülür. Böylesi zamanlarda riskli hareketler yapılması önerilmez. Bu hafta Merkür-Venüs ikilisinin de Satürn ile kare açısı etkin olacak. Bu durum, finansal alanda riski daha da arttırıyor. Uzlaşma, birlikte hareket etme konusunda zorlanmalar, tıkanıklıklar oluşacağına işaret ediyor. Linkteki videonun 02:24-04:24 dakikaları arasında bu konuda paylaştığım bilgileri izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-agustos-2015-oner-doser-yorumluyor/

Satürn direkt harekete dönüyor!

2 Ağustos Pazar günü direkt harekete dönmek üzere durağanlaşan Satürn, 3 Ağustos Pazar günü direkt harekete dönüyor. Bir müddettir sorumluluğunu almaktan kaçındığımız, elimizi taşın altına koymadığımız konularda üzerimize düşeni yapmamız gereken zamanlara vardık. Hangi konularda sorumluluk almamız, gayret göstermemiz, bir şeyleri düzenlememiz ve yerli yerine oturtmamız gerektiği konusunda bize yol gösterecek olan doğum haritalarımız hiç kuşkusuz. Yükselen burcu kriter alarak hazırlanmış videonun yol göstermesini dilerim… http://www.astrolojitelevizyonu.com/saturn-direkt-ve-burclar-oner-doser-yorumluyor/

Satürn’ün ortalama hızına varacağı 23 Ağustos tarihine kadarki süreçte, burçları kriter olarak saydığımız bu konularda bir şeyler henüz yeterince hızı ilerlemeyebilir. Zaten Satürn hızlı ilerlemeyi anlatmaz ve doğası gereği sabır göstermek gerekliliğini ifade eder.

Satürn’ün 28-29 derece Akrep burcunda seyredeceği yaklaşık iki buçuk ay boyunca, astroloji haritalarında Boğa, aslan, Akrep, Kova burçlarının bu son derecelerinde gezegenleri bulunanların daha da sabırlı olmaları gerekecek.

Transit Satürn’ün bu derece aralığında ilerlerken doğum haritasındaki örneğin Merkür’e kavuşum (Akrep’te Merkür), kare (Aslan veya Kova’daki Merkür) veya karşıtlığı (Boğa’daki Merkür) eğitim, seyahat, ticaret ve anlaşmalar konularında sabır gerektirecek, bu konulara odaklayacak, mesuliyet almayı ve eli taşın altına koyup icabını yapmayı mecbur kılacak. (Bunu Satürn kendi kafasına göre yapmayacak tabii ki. Bizim için önceden planlanan hayat yolumuzda karşılaşmamız gerekenlerin zamanı geldiği için böyle olacak). Transit Satürn bu derece aralığında ilerlerken doğum haritasındaki Ay’a kavuşum, kare veya karşıt yaparken ise ailevi temalar, anne veya ailedeki kadın figürleriyle ilgili temalar, sağlıkla ilgili konular vurgu kazanacak.

Merkür-Venüs-Jüpiter Aslan burcunda kucaklaşıyor

Geçtiğimiz günlerde Aslan burcunda bir Venüs-Jüpiter kavuşumu deneyimlemiştik. Çok da güzel bir gökyüzü görüntüsü oluşmuştu. Şimdi bu kavuşumun ikincisini deneyimlemek üzereyiz.

İki iyicil gezegenin kavuşumlarında ılımlı, olumlu enerjiler ortaya çıkar. Ancak bu kez kavuşumun Satürn ile kare açısı çok etkili, çünkü yakın açıyla olacak. Üstelik Venüs geri hareket etmekte…

Venüs-Jüpiter kavuşumuna Merkür de eklenince, üç gezegenden oluşan bir dizilim meydana geliyor. Gezegenlerin birbirlerine yakın seyrettiği dönemlerde birbirlerine çekimleri artar. Böylesi dönemlerde yeryüzü daha fazla etkilenir ve etkin şiddette depremler de görülebiliyor…

Bu konuda bilgi paylaştığım bir köşe yazımdan bir paragraf paylaşmak istiyorum. “Bazı araştırmacılar gezegensel çekim güçlerinin ve düşük yoğunluklu elektromanyetik güçlerin beraber etki ederek depremleri etkiliyor olduğunu iddia ediyor. Bu konuda kapsamlı araştırmalar yapan Gezegenler, Güneşlekeleri ve Depremler (Planets, Sunspots and Earthquakes) kitabının yazarı Frank Glasby’e göre gezegenlerin gruplanması, dizilimleri ek bir çekim gücü oluşturarak depremleri tetikleyebilir. Frank Glasby bu konuda şöyle diyor: “Gezegensel çekim güçleri depremden önce gelişen yatay basıncın oluşmasını kolaylaştırır ve aynı zamanda yer ışınımına da neden olur. Gezegensel güçlere ek olarak okyanus gelgitleri de kayalara basınç yapar. Dolunay ve yeniay zamanlarında daha fazla okyanus gelgiti vardır. Bu yüzden dolunay ve yeniay zamanlarında daha çok deprem görülür. Çok sayıda gezegenin hizalanması, doğal afetlerin artması anlamına gelmektedir.” Gezegen dizilimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler linki ziyaret edebilirler. http://onerdoser.com/Y143_0_gunes-aktiviteleri-ve-yakin-gelecegimiz.html

Venüs’ün Aslan burcunda gerilemesi ve burçlar

Gerilemesine Başak burcunda başlayan Venüs, 31 Temmuz’da Aslan burcuna geri döndü ve 6 Eylül’e kadar gerilemesine Aslan burcunda devam edecek. Venüs’ün Aslan burcunda gerileyecek olmasının hangi hayat alanlarını etkileyeceğini 12 burç için yükselen burcu referans alarak değerlendirmemiz yerinde olacak…

Yükselen Koç:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında aşk ve ilişkiler konusunda bir şeyleri gözden geçirmek, üzerinde yeniden düşünmek gerekecek. Yeni ilişki adımları açısından uygun bir dönemde değilsiniz. Benzeri şey, çocuklarınızla ilişkileriniz konusunda da geçerli. Çocuklarla ilgili konularda adımlar atmak için biraz daha beklemenizde fayda var. Artistik, sanatsal konularda yeni adımlar atmak açısından da 6 Eylül sonrasını beklemek daha isabetli olacaktır. Yaratıcı projeler oluşturmak açısından güzel bir zaman dilimindesiniz aslında. Ama bu projelerinizi, tasarladıklarınızı ortaya koymak için biraz daha beklemek isabetli olacaktır. Eğlence veya spor organizasyonları yapmak arzusunda iseniz, planlarınızı yapın. Bu tür ortamlarda kimsenin kalbini kırmamaya bakın.

Yükselen Boğa:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında ailevi konularda daha özenli hareket etmek, sözlerinize özen göstermek gerekecek. Gönül kırmamaya çalışın. Alınganlıklara, kırgınlıklara açık bir dönem zira… Ev değiştirmek, satın almak veya satmak açısından önemli bir karar aşamasında iseniz, biraz daha bekleyin veya araştırın. Fiyat ve oturacağınız muhit açısından netleşmemişseniz, araştırmalarınıza devam edin. Net iseniz, yapacağınız anlaşmalarda dikkatli olun. Evde tadilat veya dekorasyon işi varsa, bu konuda da plan ve programınızı iyi yapın. Çalıştırdığınız kişilere tam olarak ne istediğinizi iyi anlatın. Hatalara, yanlışlıklara meydan vermemek adına birbirinizi iyi anlamanızda fayda var. Gösterişli, şaşaalı, güzel gözüken bir mekan arzusunda iseniz, işin erbabını bulduğunuzdan emin olun.

Yükselen İkizler:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında kardeşler, akrabalar, komşularla ilişkilerde bir şeyler doğru ya da yolunda gitmeyebilir. Karşılıklı olarak birbirinizi doğru anladığınızdan emin olun. Gereksiz eleştiri ve sözlerle kalplerin kırılması olasılığı hayli fazla, dikkat! Öte yandan, eskiden bu yana onlarla ilişkilerinizi niteliğini gözden geçirmeniz, bundan sonrasını planlamanızda önem taşıyacak. Ne alıp ne veriyorsunuz? Sizin onlara veya onların size ne kadar ihtiyacı var? Yakın çevre ile ilişkilerde tüm bunları değerlendirme zamanı. Eğitimle ilgili konularda kararsızlık enerjisi hakim. Eğer çok net iseniz, başvuru veya girişiminizi yapın. Değilseniz, 6 Eylül’den sonrasını bekleyin. Beklediğiniz posta, nakliyelerde gecikmeler de olası bugünlerde. İyi organize etmeniz, biraz da sabırlı olmanız gerekiyor.

Yükselen Yengeç:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında parasal konularda dikkatli adımlar atmanızda fayda var. Gereksiz risk almayın. Yatırım yapacağınız alanı iyi belirlememiş iseniz, biraz daha bekleyin. Çok değerli, kıymetli eşyalar alıp satmak açısından uygun bir zaman diliminde değilsiniz. Harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Gereksiz harcama veya müsriflikten uzak durma, birikintilerin kıymetini bilme zamanındasınız. Kendi değerinizi de gözden geçirmeniz gereken bir zaman dilimi bu. Siz ne kadar kıymet veriliyor? Siz kendinize ne kadar kıymet veriyorsunuz? Tüm bu sorulara vakit ayırmanız gereken bir zaman dilimindesiniz. Değerinizi bilmeyen kişilere ya da bunu hak etmeyen kişilere gereğinden fazla değer vermeyin.

Yükselen Aslan:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında fiziksel görünümünüzde radikal değişiklikler yapmak açısından uygun bir zaman diliminde değilsiniz. Estetik ve güzellikle ilgili girişimlerinizde dikkatli olun. İstenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Aşkla ilgili konularda bir şeylerin ters gideceği birkaç günlük süreç olabilir bu. Sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermeniz, yeme içme konularında özenli hareket etmeniz yerinde olur.  Bilhassa kalp ve sırt bölgenizi iyi koruyun. Dışarı nasıl bir imaj verdiğinizin önem taşıdığı bugünlerde arzu ettiğiniz kadar sempatik gözükmeyebilirsiniz. Şartları zorlamayın. Ne fazla ılımlı olmaya çalışın, ne de gereğinden daha fazla hoş gözükmeye çalışın. Doğal olun.

Yükselen Başak:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında özel ilişkilerde zorlanmalar yaşamanız yüksek olasılık. Kendinizi yeterince iyi ifade edemeyebilirsiniz. Sevginizi dışarı yansıtmakta zorlanabilirsiniz. Aşkta beklediğinizi alamayabilirsiniz. İlişkilerden geri çekilme, izole olma arzunuzun arttığı birkaç günlük süreçtesiniz. Ama yakında işler normale dönecek. İlişkilerde karmik denilebilecek durumlar yaşanması, eski ilişkilerin tekrar gündeme gelmesi, hesaplaşmalar yaşanması olasılığı hayli fazla bugünlerde. Gizli düşmanlıklara, arkadan dönen işlere, gıyabınızda konuşulmasına açık olan bu dönemde enerjinizi yüksek tutun, motivasyonunuzu gereksiz yere düşürmeyin. Sağlık konusunda da dikkatli olmak gerekiyor bu birkaç gün.

Yükselen Terazi:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında sosyal çevre ve arkadaşlarınızla ilişkilerinizi yeniden gözden geçirme zamanında olacaksınız. Sizin için gereksiz olan ilişkiler devreden çıkabilir. Yerlerine yenileri gelebilir. Arkadaşlarınızla ilişkilerde olsun, iş ilişkilerinde olsun, yanlış anlaşılmalara, kırgınlıklara da açık bir dönemdesiniz. Bu yüzden sözlerinize özen göstermenizde, eleştirilerinizin dozunu iyi ayarlamanızda fayda var. İş yatırımları olarak ele aldığımızda, büyük ve riskli yatırımlar varsa birkaç gün bekleyin. İş değişikliği açısından veya işle ilgili zam veya başka taleplerde bulunmak açısından da 6 Eylül sonrasını beklemeniz daha isabetli olur. Gruplar, kulüpler, dernekler, partiler gibi sosyal ve kalabalık ortamlara giriş yapmak veya bu alanlarda yeni girişimler başlatmak için kısa bir müddet daha beklemeniz isabetli olur. 

Yükselen Akrep:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında iş hayatınızı ve kariyerinizi ilgilendiren konularda önemli ve riskli kararlar almamanız isabetli olur. İş hayatınızda önem taşıyan kişilerle ilişkileriniz konusunda da dikkatli olun. Yanlış anlaşılmalara ve yanlış kararlara açık bir dönemdesiniz zira… Patrondan zam istemek için uygun bir zaman dilimi değil mesela! Kendinizi arzu ettiğiniz kadar iyi ifade edemeyebilir, gereksiz krize sebep olabilirsiniz. Geleceğe yönelik plan ve projelerinizde yer alan kişilerle ilişkileriniz açısından da özenli hareket etmenizde, onların ihtiyaçlarını ve beklentilerini göz önüne almanızda fayda var. Toplum için neler yaptığınızı, onlardan size geri dönüşlerin nasıl olduğunu, ne kadar takdir gördüğünüzü ve değer verildiğinizi görüp, bundan sonrasını buna göre belirleyin.

Yükselen Yay:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında yapacağınız seyahatlerde veya alacağınız seyahat kararlarında ayrıntı ve detaylar sıkıntı verecek şekilde uğraştırabilir. Sabırlı olun. Yabancılarla, yurt dışından kimselerle ilişkilerinizde kendinizi yeterince iyi ifade edemeyebilirsiniz. Gereğinden fazla eleştirel, mükemmeliyetçi davranabilirsiniz ve bu durum karşınızdaki kişiler üzerinde ters etki yaratabilir. Olayları detaycı bir biçimde yönlendirmeye çalışmaktansa, akışına bırakmayı deneyebilirsiniz. Hukuksal girişim başlatmak adına uygun bir zaman diliminde değilsiniz. Eğer başlatacak iseniz, prosedürü çok iyi öğrenin, işe ondan sonra girişin. Hayata bakışınızı, inanç ve değerlerinizi gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Gereğinden fazla önem verdiğinizi düşündüğünüz şeyleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Yükselen Oğlak:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında parasal konularda büyük ve riskli hareketler yapmamaya çalışın. Alacak-verecek, ödemeler, harcamalar, borçlar, ortaklaşa değerler konularında işler gerileyebilir, gecikmeler yaşanabilir. Önemli borç alış veya verileri açısından uygun bir zaman diliminde değilsiniz. Para ilişkisi veya beklentisi içerisinde olduğunuz kişilerden beklentileriniz karşılanmayabilir. Müştereken sahip olduğunuz değerleri gözden geçirme, bundan sonrasında nasıl davranmanız gerektiğini belirleme zamanlarındasınız aslında. Ama net karar almadan önce iyi düşünün, şartları, koşulları iyi inceleyin. Paranın, dostluğunuzu ve ilişkinizi bozmasına izin vermeyin. Şartları önceden belirleyin, her şey kuralına göre işlesin. 

Yükselen Kova:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında evlilik, ikili ilişkilerde gerilemeler, yanlış anlaşılmalar yaşana riskiniz hayli fazla. Karşınızdaki kişiden beklentilerinizi gerçekçi bir biçimde gözden geçirin. Bunları ne kadar karşılıyor? Siz onun ihtiyaçlarını ne kadar karşılıyorsunuz? Ne kadar alıyorsunuz, ne kadar veriyorsunuz? Bu konular üzerinde iyice düşünün. Evlilik veya ilişkiye yeni bir adım atmak açısından uygun bir zaman diliminde değilsiniz. Ortaklaşa girişim başlatmak ya da hukuki bir davaya girişmek adına da aynı şey geçerli. Avukatınızdan ya da size şahitlik edecek, destek verecek kişiden emin olun. Bu dönemde en önemli soru şu: karşınızdaki kişi gerçekten doğru kişi mi? Beklentilerinizi, ihtiyaçlarınızı karşılayabilir mi?

Yükselen Balık:31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var. Özellikle de kalp ve sırt bölgesiyle ilgili. Yeme içmenize özen göstermeniz, diyet yapmakta iseniz, buna da özen göstermeniz yerinde olur. Günlük işlerinize bir takım aksamalar olası bu birkaç günlük süreçte. İş takip ettiğiniz konularda size yardımcı olacak kişilerle ilişkilerinizde dikkatli olmalı, fazla eleştirel olmaktan uzak kalmalısınız. Çalışanlarınızla ilişkileriniz ve çalışma hayatında birlikte olduğunuz kişilerle ilişkilerinizde yanlış anlaşılmaya açık, hassas günlerdesiniz. İşe alış veya iş başvurusu için birkaç gün daha beklemeniz yerinde olur. Evcimen hayvanlarınız varsa, onların sağlığına özel önem göstermeniz yerinde olur. Aslında evcimen hayvan edinmek adına uygun bir dönemde sayılmazsınız.

Merkür Başak burcuna geçiyor

İletişim gezegeni Merkür 7 Ağustos Cuma gecesi Başak burcuna geçiyor. Merkür bu burcun yöneticisidir. Bu burçtan geçiş yaptığı dönemlerde, Merkür doğasındaki faaliyetlerde başarı şansı artar. Yani iletişimle alakalı işler, eğitim ve yayıncılık, yazarlık, seyahatler, ticari konular, habercilik gibi alanlarda ve anlaşmalarda olayları daha iyi organize edebilir, detaylara daha çok hakim olabiliriz. İçine girmek üzere olduğumuz işlerin getiri ve götürüsünü daha gerçekçi ve akılcı bir şekilde değerlendirebiliriz. Merkür’ün Başak burcundaki seyahati 27 Ağustos’a kadar sürecek.  

Mars Aslan burcuna geçiyor

Hareket gezegeni Mars 9 Ağustos Pazar günü Aslan burcuna geçiyor. Yönetme becerimizi daha aktif, kararlı ve inatçı bir biçimde ortaya koyma eğilimi göstereceğimiz bir sürece giriyoruz. Hakkımızı aramamız icap eden konularda harekete geçebiliriz. Dürüst, açık ve net hareket etmek kazandıracak! Mars’ın Aslan burcundaki seyahati 25 Eylül’e kadar sürecek.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Olayların akışına ayak uydurabilirsek daha kolay ilerleyeceğimiz, esnek olmayı icap ettiren bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Kiron kavuşumu, ruhsal anlamda bizi yaralayan şeyleri keşfetme ve şifalandırma şansı veriyor. Başkalarına maddi ve manevi açıdan yardımcı olmak için güzel bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz. Ay’ın ardı ardına Mars ve Satürn ile uyumlu açılarının etkin olacağı akşam saatleri gücümüzü ve cesaretimizi daha dengeli ve dozunda kullanma şansı veriyor. Dengeli, makul ve abartısız riskler alabiliriz. Ama günün genelinde etkin olacak Jüpiter-Satürn karesi, ekonomik konularda dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Jüpiter-Satürn karesinin genel etkileri konusunda bilgiyi yazımın giriş bölümünden okuyabilirsiniz. Gece 23:36’da Ay boşluğa giriyor.

Salı gününe başlarken henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 02:23’te Koç burcuna geçiyor. Kararlılık, cesaret, girişimcilik, hızlı hareket etme gibi aktif ve baskın yönlerimizi ortaya çıkarabileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Güney Ay Düğümü ile kavuşumda olacağı sabah saatlerinde geçmişle ilgili konularla, kendi gölge yönlerimizle ve hatalarımızla yüzleşebiliriz. Günün ikinci yarısı harekete geçmek, yeni girişimler yapmak, cesaret ve güç isteyen işlere girişim yapmak açısından daha isabetli gözüküyor. Yakınlaşan Ay-Güneş üçgeninin güçlü enerjisini ve rahat akış sağlayan atmosferini akşam saatlerinde daha aktif kullanabilir, girişeceğimiz işlerde daha etkili ilerlemeler sağlayabiliriz. Gece saatlerinde etkisi maksimumda hissedilecek Ay-Güneş üçgeni, kadın erkek ilişkilerinde güzel gelişmelere yeşil ışık yakıyor adeta…

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha zorlu ve mücadele gerektiren bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Plüton karesinin gergin etkileri devrede olacak. Öğle saatlerine doğru buna Ay-Uranüs kavuşumunun agresyonunu da ilave edersek, hayli çekişmeli ve zorlu bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebiliriz. Şartları gereksizce zorlamamak, gergin atmosfer yaratmamak veya gergin atmosferden uzak kalmak isabetli olur bu saatlerde. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinden sonra iletişim rahat akmaya başlıyor. Bu saatlerde yapacağımız konuşmalardan, yazışmalardan, anlaşmalardan daha rahat sonuç alabiliriz. Venüs-Jüpiter ikilisinin tam kavuşumda olacağı bugünde, Venüs-Satürn karesinin de kesinleşeceğini de göz ardı etmemek gerekiyor. Sanki iki iyicile karşı duran bir kötücül gibi, sanki zorluklarla baş etmemiz konusunda ilahi desteğin devreye girmesi gibi… Her koşulda bu kavuşum finansal anlamda zorlanma, sorun işaretçisi. Ayrıca uzlaşma, birlikte hareket etme konusunda zorlanmalar, tıkanıklıklar oluşacağına işaret ediyor. Linkteki videonun 02:24-04:24 dakikaları arasında bu konuda paylaştığım bilgileri izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-agustos-2015-oner-doser-yorumluyor/

Perşembe gününe başlarken henüz Koç burcunda ilerlemekte olan Ay, Mars ile dik açısını gece yarısını takip eden süreçte kesinleştiriyor (01:06). Dolayısı ile gece saatlerinde agresyona, sert etkilere, sakarlık ve kazalara açık olabiliriz. Bu açının ardından iki iyicille uyumlu açısı, zorlanmanın ardından gelen destek işlevi görüyor. Denize düşen birine atılan can simidi gibi sanki… Gece yarısından sonraki bu zaman dilimini (01:07-02:29 arası; eğer o saatte halen uyanık isek tabii) manevi ve ilahi konularla ilgilenmek, toplumun-başkalarının-kendimiz hayrına iyi şeyler dilemek-hayal etmek-imgelemek açısından değerlendirebiliriz. 02:30-04:29 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 04:29 itibariyle Boğa burcuna geçiş yapıyor. Sakinlik, huzur ve güvence arayışında olacağımız bir güne başlıyoruz. Gün boyunca etkin olacak en önemli açılar, Merkür’ün açıları olacak. Merkür’ün Venüs-Satürn karesini tetikleyecek olması, özel ilişkilerde veya genel olarak insan ilişkilerinde stres ve zorluklara, kırgınlık ve küskünlüklere, yanlış anlaşılmalara, gönül kırgınlıklarına, sözlü tartışmalara davetiye çıkarıyor adeta… Bu yüzden, gün genelinde sözlerimize dikkat etmemizde fayda var. Fazla buyurgan, ben bilirim tavrında olmamız, karşımızdakiler üzerinde nahoş etki bırakabilir. Mars-Satürn üçgeninin enerjimizi dengeli kullanmamıza destek veren etkilerini dengeli ve ölçülü hareket etmek kaydıyla kullanabiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde uyum, huzur ve dengeyi yakalamayı başarabiliriz.

Cuma günü boyunca Boğa burcunda ilerleyecek olan Ay, parasal konuların gündemimizde önemli yer tutacağını gösteriyor. Ay-Plüton üçgeninin ardından etkinleşecek Ay-Güneş karesi, günün başlangıcında ilişkilerde gerginliklere, rekabete, zorluklara açık olacağımızı gösteriyor. Önemli ve etkin pozisyonda kişilerle görüşmeler açısından sabah saatlerini kullanmasak daha isabetli olur. Sabahın ilerleyen saatlerinde, öğleye doğru saatlerde harekete geçebiliriz mesela. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter kavuşumu, eğitim-iletişim-ticaret-seyahat-finans-hukuk konularında, yabancılarla yapılacak tüm işlerde, lisan becerisi gerektiren işlerde başarı şansımızın yüksek olacağını gösteriyor. Önemli toplantıları, yazışmaları, mülakatları öğle saatleri civarına alabiliriz. Gece saat 22:14’te Merkür Başak burcuna geçiyor. Merkür bu burcun yöneticisidir. Bu burçtan geçiş yaptığı dönemlerde, Merkür doğasındaki faaliyetlerde başarı şansı artar. Yani iletişimle alakalı işler, eğitim ve yayıncılık, yazarlık, seyahatler, ticari konular, habercilik gibi alanlarda ve anlaşmalarda olayları daha iyi organize edebilir, detaylara daha çok hakim olabiliriz. İçine girmek üzere olduğumuz işlerin getiri ve götürüsünü daha gerçekçi ve akılcı bir şekilde değerlendirebiliriz. Merkür’ün Başak burcundaki seyahati 27 Ağustos’a kadar sürecek. 

Cumartesi gününe başlarken henüz Boğa burcunda ilerleyen Ay, sabaha karşı saatlerde ardı ardına Venüs, Satürn ve Jüpiter’le uyumsuz açılar yapıyor. Özel ve sosyal ilişkiler bağlamında zorlu enerjilerin aktif olduğu saatlerdeyiz. Şartları zorlarsak, ilişkilerde kopuşlar yaşayabiliriz. Sağlığımıza da dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimi bu… Sabahın erken saatlerinde Ay’ın Mars ile uyumlu altmışlık açısının ardından, saat 07:45 itibariyle Ay boşluğa giriyor. Ay’ın İkizler burcuna geçeceği 08:39’a kadarki süreçte enerji daha dengeli akıyor. Güne enerjik ve dengeli başlıyoruz yani… Ay’ın İkizler burcunda seyredeceği günün geri kalanında iletişimsel anlamda çok aktif olabiliriz. Bilgi paylaşmak, öğrenmek, öğretmek, duyurular ve anonslar yapmak açısından değerlendirebileceğimiz bir gün bizi bekliyor diyebiliriz. İletişimde sorun, zorlanma, anlaşmazlık riski taşıyan Ay-Merkür karesini atlattıktan sonrasını kullanmak daha akıllıca olacak pek tabii ki (10.13 sonrası). Günün geri kalanında daha rahat ilerleyeceğiz. Akşam saatlerinden itibaren etkin olacak ve gece saatlerinde etkisi maksimuma varacak Ay-Neptün karesi, yanılgı, yanlış anlaşılma veya yanlış karar verme riskine işaret ediyor.

Pazar günü boyunca İkizler burcunda hareket eden Ay, iletişim ve hareket etme arzumuzun aktif olacağını gösteriyor. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak ve öğle saatlerinde etkisi güçlenecek Ay-Güneş altmışlığı, kadın-erkek ilişkilerinde, ailevi ilişkilerde denge ve uzlaşma işaretçisi. Aşktan yana da şanslı bir zaman dilimindeyiz. Konuşmak istediğimiz önemli konuları gündeme getirebiliriz. Günün ikinci yarısında ve özellikle de akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Uranüs altmışlığı, güzel ve sürpriz gelişmelere açık saatlerde olduğumuzu gösteriyor. Yenilikler, değişiklikler yapmak, rutin dışına çıkmak, hayatımıza renk katacak şeyler içerisinde yer almak açısından harika bir zaman dilimi! Hareket gezegeni Mars bugün (saat 02:32’de) Aslan burcuna geçiyor. Yönetme becerimizi daha aktif, kararlı ve inatçı bir biçimde ortaya koyma eğilimi göstereceğimiz bir sürece giriyoruz. Hakkımızı aramamız icap eden konularda harekete geçebiliriz. Dürüst, açık ve net hareket etmek kazandıracak! Mars’ın Aslan burcundaki seyahati 25 Eylül’e kadar sürecek.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

2 Ağustos 2015, Pazar

Ayvalık

 

02.08.2015

Designed by Ongunsoft