Öner Döşer

3 Aralık Haftası

Bu sayfa 8228 kişi tarafından ziyaret edildi.

3 Aralık Haftasına Astrolojik Bakış

Pazartesi sabahı 03:56’da Ay Aslan burcuna geçiyor. Sıcak ve spontane, dürüst ve açık olmamız bugün girişeceğimiz işlerde başarı şansımızı arttıracak. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Jüpiter karşıtlığı da bu etkiyi çoğaltıyor. Abartılardan ve boyumuzu aşacak denli riskli işlerden uzak kalmak isabetli olabilir. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Uranüs üçgeni yaratıcılığımızı, yeni fikirlerimizi ortaya koyma zamanında olduğumuzu gösteriyor. Yenilikler yapmak için güzel saatlerdeyiz. Ay-Satürn karesinin etkinleşeceği akşamüzeri saatlerinde duygusal anlamda baskı hissedebiliriz. Önemli iş ve girişimleri bu saatlere koymasak isabet ederiz. Yeterince duygusal destek alamayabiliriz. Gece saatlerinde ise iyimser, olumlu ve genişlemeye yönelik etkiler devreye giriyor.

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yeteneklerimizi, özellikle de idari becerilerimizi ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Jüpiter ve Ay-Güneş uyumlu açılarının olumlu etkisi henüz devrede olacak. Önemli iş ve görüşmelerimizi bu saatlere denk getirebiliriz. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Venüs karesi ise özel ilişkilerimizde küçük gerginliklere işaret ediyor. Yeme içme konusunda dikkatli seçimler yapmamızda fayda var bu saatlerde. Akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayacak Ay-Merkür karesi sözlü ve yazılı tartışma ve fikir ayrılıklarına davetiye çıkarır cinsten etkiler yaratabilir. Sözlere dikkat bu saatlerde…

Çarşamba günü sabah saatlerinde Ay Aslan burcunda boşlukta ilerliyor. Somut ve kalıcı sonuçlar almak istediğimiz, netlik kazanmaya çalıştığımız işleri fazla zorlamamak gereken saatlerdeyiz. Olayları akışa bırakmak en iyisi olabilir. Öğlen 13:51’de Ay Başak burcuna geçiyor. Düzen ve somutluk kazanmaya başlıyoruz. Titiz ve dikkatli olmak kaydıyla üzerinde uğraştığımız işlerde başarı elde edebiliriz. Ama Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde netleşmek, kararlılık kazanmak zor yine de. Akşam saatlerine doğru kararlılık ve istikrar kazanmamız daha mümkün. Kalıcı ve belirgin sonuçlara ulaşmak için akşam saatlerini kullanabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Çalışmak, organize ve planlı hareket etmek başarıya ulaşmamızın en önemli anahtarı olacak bugün. Sabah saatlerinde Ay-Satürn ve Ay-Plüton olumlu açıları sayesinde güçlü başlangıçlar yapabilir, önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı öğle saatlerine doğru abartılara, müsrifliğe, şartları zorlamaya, sınırlarımızı aşmaya yatkın olabiliriz. Akşam saatlerinde Ay-Mars üçgeninin enerjiyi yükselten, güç ve efor gerektiren işlerde başarı getiren etkisinin yanı sıra Ay-Güneş karesinin ilişkilerde stres yaratan yönleri de devrede olacak. Otorite figürleriyle, ebeveynlerle, aileden kişilerle ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir. Şartları fazla zorlamamakta fayda var. Ay-Venüs altmışlığının devreye gireceği gece saatlerinde ise ortalık yumuşuyor. Özel ilişkilerimiz açısından olumlu etkiler devreye giriyor. Eğlenceli aktiviteler, yemek organizasyonlarının yanı sıra sanatsal aktiviteler açısından da güzel saatlerdeyiz.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Şartların mükemmel işlemesini istediğimiz saatlerdeyiz. Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Merkür altmışlığı, sabah saatlerinden itibaren bu saatlere kadar her türlü iletişim için uygun zamanda olacağımızı gösteriyor. 12:35’te Ay boşluğa girene kadarki süreçte alışverişler, görüşmeler, toplantılar, imzalar, anlaşmalar aktif edilebilir. 12:35-20:35 arasındaki saatlerde Ay boşlukta ilerleyeceğinden somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işleri yeterince iyi yönlendiremeyebiliriz. 20.35 sonrasında Ay Terazi burcuna geçiyor. Özel ve sosyal ilişkiler bakımından hoş ve dengeli etkilerin hakim olacağı gece saatlerini başkalarıyla dengeli ve uyumlu paylaşımlar açısından iyi değerlendirebiliriz. Yükselen Terazi burcu insanı olarak ben de bu saatleri iyi değerlendireceğim ve değerli dostum Haktan Akdoğan ile birlikte 23:15’te Habertürk’te yayına girecek Öteki Gündem programında Pelin Çift’in konuğu olacağım. Konumuz 21 Aralık 2012 ve Ötesi… 

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge ve huzur arayışında olacağımız, keyif alacağımız bir gündeyiz. Bugün girişeceğimiz işleri başarıya ulaştırmak için anahtar sözcüklerimiz birlikte hareket etmek ve paylaşmak. Sabah saatleriyle öğle saatleri arasında Ay’ın Uranüs ve Plüton ile uyumsuz açıları olacağından, aradığımız huzur ve dengeyi sağlamamız zor olabilir. Bu zorlu saatlerde olayları istediğimiz yöne çekemeyebilir, beklenmedik problemlerle karşılaşabiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin uyumlu ve dengeleyici etkilerinin devreye gireceği ikindi sonrasındaki saatlerde ise çok güzel etkiler devreye giriyor. Her türlü konuşma, toplantı, sosyal organizasyon, alışveriş için bu saat sonrasından başlayan ve gece saatlerine kadar devam eden olumlu etkiler devrede olacak, değerlendirelim! Gece geç saatlerde ise Ay-Mars karesinin gergin ve risklere açık etkileri devreye giriyor, dikkat!

Pazar gününün neredeyse tamamında Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde Ay-Güneş altmışlığının özel ve sosyal ilişkilerde olumlu bir atmosfer yaratan etkileri devrede olacak. Ama Ay yalnızca sabah saatlerinde değil, gün boyunca boşlukta ilerleyecek. Bu yüzden üzerinde uğraştığımız ve kararlı bir noktaya çekmeye çalıştığımız işlerde netleşmekte zorlanabiliriz. Olayları akışına bırakmak, gereksizce zorlamamak daha isabetli olabilir. Akışa bırakmak, huzuru bozmamak, gereksiz huzursuzluk yaratmamak belki de en isabetlisi olacak. Ay 23:50’de Akrep burcuna geçiyor ve netlik kazanmaya başlıyoruz.   

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

2 Aralık 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Aralık ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız...

http://www.uzmantv.com/arama?q=aral%C4%B1k+2012

  

02.12.2012

Designed by Ongunsoft