Öner Döşer

3 Ekim Haftası

Bu sayfa 10504 kişi tarafından ziyaret edildi.

3 Ekim haftası: ABARTMAYIN!

Tabii ki ne yapacağımızı gezegenler arasındaki açılar belirlemiyor. Ama eğilimlerimiz, karşı karşıya kalacağımız muhtemel durumlar, çevresel faktörler ve tetikleyici etkenler hakkında fikir veriyor. Mesela, bu haftanın ilk yarısında daha itidalli ve dengeli hareket etmemizi, ayağımızı yorganımıza göre uzatmamızı destekleyen açılar var.

Venüs-Ay Düğümleri uyumlu açısı 3 Ekim Pazartesi 23:17’de kesinleşiyor.

Güneş-Satürn altmışlığı 4 Ekim Salı akşamı 19:58’de kesinleşiyor. Venüs-Plüton altmışlığı 6 Ekim Perşembe 00:22’de kesinleşiyor.

Peki, 3, 4 ve 5 Ekim tarihleri aralığını nasıl değerlendirebiliriz?

- Özel ilişkilerde yeni adımlar atabiliriz. Sevgimizi ifade etmemizin tam zamanı!

- Artistik ve sanatsal alanda girişimlerde bulunabiliriz - Giyim kuşam dekorasyon düzenleme işleri için güzel bir zaman aralığındayız

- Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler yapabiliriz

- Deneyimli kişilerden ve tavsiyelerinden istifade edebiliriz Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmelerimizi haftanın ilk yarısına alabiliriz.

Aşk ve ilişkilerden yana da haftanın ilk yarısı daha şanslı gözüküyor. Özellikle de Pazartesi akşamı (Ay-Venüs kavuşumu). Gerek iş, gerekse sosyal hayat açısından paylaşma, paslaşma, uzlaşma ihtimali yüksek olan günler Pazartesi, Salı ve Çarşamba…

Buna mukabil, haftanın ikinci yarısında abartıya ve aşırıya kaçmaya temayülü tetikleyecek gökyüzü konumları mevcut. Bu bağlamda 5, 6, 7 ve 8 Ekim tarihleri özellikle dikkat çekiyor!

Mars-Jüpiter karesi 6 Ekim Perşembe 00:44’te kesinleşiyor.

Güneş-Plüton karesi 7 Ekim Cuma 22:33’te kesinleşiyor.

Satürn-Ay Düğümleri karesi 8 Ekim Cumartesi 08:04’te kesinleşiyor. Peki, 5, 6, 7, 8 Ekim tarihlerde nelere dikkat etmeliyiz?

- Boyumuzdan büyük işlere kalkışmasak iyi ederiz.

- Yapamayacağımız şeylere söz vermemeliyiz. - Gözü kara girişimlerden uzak durmalıyız. Gözü kara kişilerden de! - İnançlarla ilgili konuları fazla zorlamamakta fayda var.

- Otorite figürleriyle ilişkilere dikkat! Görüşme yapmak için hafta sonuna kalmamalı!

- Otorite figürleri, yöneticiler, önemli kişiler açısından zorlu bir hafta!

- Güç çekişmelerine açık bir hafta sonu bizi bekliyor.

- Finansal konulara dikkat! Çatlaklar belirginleşebilir!

İletişim gezegeni Merkür Cuma günü saat 10:55’te Terazi burcuna geçiyor. Başkalarıyla iletişim kurma becerimizi sosyal ve ikili ilişkiler bağlamında daha yoğun kullanabileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Başkalarının gözünden bakabilme, eşitlik ve denge yaratabilme, adaletli düşünme ve herkesin hakkını adil bir şekilde verme zamanı! Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Hassasiyet ve duygusallığın ağır bastığı bir gündeyiz. Mantığımızdan ziyade, sezgilerimize güvenerek doğruyu bulabiliriz. Ay-Mars üçgenini etkin olduğu sabah saatlerinde enerjimiz daha yüksek olabilir. Ya da enerjimizi ve gücümüzü doğru kullanabileceğimiz işlerde faydalı ve başarılı olabiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerinde mistik, ruhsal konularla ilgilenebiliriz. Meditasyon, şifa çalışmaları yapabiliriz. Edebiyat, şiir, sinema ve tüm sanatsal konularla ilgili yeni adımlar atmak açısından harika bir zaman dilimindeyiz! Venüs’ün Ay Düğümleriyle uyumlu açıda olduğu ve Ay-Venüs kavuşumunun etkili olduğu akşam ve gece saatleri boyunca aşk ve ilişkilerden yana şansımız maksimumda, farkında olalım! Artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı ortaya koymamız açısından da harika bir atmosfer mevcut.

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemizi, yöneticilerimizi, gençlerimizi, çocuklarımızı ilgilendiren konular açısından önemli bir gündeyiz. Ay-Plüton altmışlığının ardından güne duygusal anlamda güçlü ve dayanıklı başlıyoruz! Ay-Kiron üçgeninin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatleri boyunca, daha önce yaralandığımız, çözemediğimiz, düzeltemediğimiz şeyleri yoluna koyma şansı bulabiliriz. Güneş-Satürn altmışlığının etkili olduğu gün genelinde de geçerli bu…

Çarşamba gününe geçişte henüz Akrep burcunda ilerleyen Ay, Merkür ile altmışlık açısını 04:04’te kesinleştiriyor ve ardından boşluğa giriyor ve Yay burcuna geçiş yapacağı 11:26’ya kadar da boşlukta ilerliyor. Aradaki bu zaman diliminde girişeceğimiz işlerde beklediğimiz, planladığımız net sonuçları elde etmekte zorlanabiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkisinin devreye girmeye başlayacağı öğle sonrasındaki saatlerden itibaren girişeceğimiz işlerde daha kolay ilerleyebiliriz. Bu rahat akış, akşam saatlerine dek devam ediyor. Pek çok konuda girişimler, konuşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından uygun bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz! Venüs-Plüton altmışlığının da etkili olduğu gece saatlerinde aşk ve ilişkilerde yana şansımız yerinde! Öte yandan, Mars-Jüpiter karesinin abartı ve aşırılığa sevk eden güçlü enerjisi de devrede, dikkat! Abartılı harcamalara, boyumuzun üzerinde işlere kalkışıyor olaibliriz!

Perşembe günü boyunca Yay burcunda ilerleyen Ay’ın öğle öncesinde zorlu açıları var. Bu yüzden sabah-öğle arasındaki zaman diliminde duygusal anlamda dağılmalar, dikkatsizlikler, dengesiz çıkışlar yaşayabiliriz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu sabah erken saatlerde bu iyice belirgin gözüküyor. Yanılgılara açık olduğumuz saatlerdeyiz. Öğle saatlerine doğru Ay-Satürn kavuşumu kesinleşiyor (11:43). Gerçekçi ve sağlamcı hareket etmemiz gereken saatlerdeyiz. Ruhsal anlamda sıkıntı hissedebilir, monotonluktan ya da sorumlulukların getirdiği baskılardan şikayet edebiliriz. Öğle saatleri sonrasında ise bu engelleyici, üzerimizde baskı yaratan etkiler dağılmaya başlıyor. Ay-Güneş altmışlığının uyumlu ve dengeli etkilerinin ilişkilerimize olumlu yönde yansıyabileceği bir zaman dilimine giriyoruz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmelerimizi, taleplerimizi öğle saatlerinden itibaren ortaya koyabiliriz. Akşam saatlerine kadarki akış da bu şekilde gözükmekte…

Cuma gününün neredeyse tamamında Ay Yay burcunda ilerliyor. Ay-Kiron karesinin etkili olduğu sabahın erken saatlerinde kırılmalara, yaralanmalara açık olabiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde hoş gelişmelerle karşılaşabiliriz. İşe veya gitmemiz gereken yere giderken farklı bir yoldan gitmek, değişik giyinmek, farklı bir yerde kahvaltı etmek, hayatımıza küçük de olsa renk katacak bir şeyler yaparak başlamak günümüzün daha iyi geçmesini sağlayabilir, yaratıcılığımızı arttırabilir. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu öğle saatlerine doğru konuştuklarımıza ve yazdıklarımıza dikkat etmemizde fayda var! Merkür’ün Terazi burcuna geçtiği 10:55 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Merkür Terazi burcuna geçişiyle birlikte başkalarıyla iletişim kurma becerimizi sosyal ve ikili ilişkiler bağlamında daha yoğun kullanabileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Başkalarının gözünden bakabilme, eşitlik ve denge yaratabilme, adaletli düşünme ve herkesin hakkını adil bir şekilde verme zamanı! Tabii bu uzun zamanlı bir transit, sadece bugünle sınırlı değil. Bugün henüz objektif ve adaletli yansımalar almakta zorlanabiliriz. Zira günün açıları henüz güç çekişmelerine ve benim dediğim olsun yönünde baskı yaratan manipülatif ortamlara işaret etmekte. Güneş-Plüton karesinin güç çekişmelerine ve başkaları üzerinde baskı yaratmaya yönelik etkileri yoğu bir şekilde devrede olacak gün boyunca. Otorite figürleri ve yöneticiler açısından zorlu, sert, çekişmeli etkilerin devrede olduğu bir gündeyiz! Gece saat 23:39’da Ay Oğlak burcuna geçiyor.

Cumartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Tertipli, planlı ve organize olarak hareket edersek, arzu ettiğimiz sonuçları almamız daha kolay olacak. Ay’ın Merkür’den sonra Jüpiter ile de karesi, sabah saatlerinde iletişimin biraz gergin ya da abartılı akmasına ortam yaratabilir. Daha sonra gerçekleştiremeyeceğimiz şeylere söz vermesek iyi ederiz. Satürn’ün Ay Düğümleri ile kare açıda olduğu bugünde, özellikle sabah saatlerinde kendimizi bir şeylerin içerisine sıkışmış, hareket edemiyor hissedebiliriz. Ay-Mars kavuşumunun etkili olduğu öğle saatlerinde bu baskıcı ve hareketi engelleyen durumdan çıkmaya, aktifleşmeye başlıyoruz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri sonrasında ve akşam saatlerinde birlikte olduğumuz kişilerle uyum yakalamak, huzurlu bir atmosfer yaratmak mümkün olabilir.

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Bir şeyleri artık karara bağlamamız gereken bir gündeyiz. Olayların gerektirdiği yönde sorumluluk almamız, elimizi taşın altına koymamız gerekebilir. Ay’ın Plüton-Güneş karesini çalıştırdığı sabah saatlerinde çekişme ve gerginlik yaratan kişilerden ve ortamlardan uzak durmamızda fayda var. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerinde daha ılımlı bir duygu atmosferine giriyoruz. İkili ilişkiler, sosyal organizasyonlar, artistik ve sanatsal faaliyetler açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Kiron altmışlığının olumlu enerjisinin de devrede olduğu bu zaman dilimini kırgınlıkları, küskünlükleri ortadan kaldırmak için değerlendirebiliriz. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde ise duygusal tepkiler vermeye açık olabiliriz. Etrafımızda çok istikrarlı ve güvenilir bir ortam oluşmayabilir. Bu açının kesinleşeceği 19:52 sonrasında Ay boşluğa giriyor.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI OPA Türkiye Temsilcisi

2 Ekim 2016, Pazar

Astroloji Okulu, Caddebostan

02.10.2016

Designed by Ongunsoft