Öner Döşer

3 Eylül Haftası

Bu sayfa 9173 kişi tarafından ziyaret edildi.

3 Eylül Haftasına Astrolojik Bakış

Pazartesi günü kesinleşecek Venüs-Satürn karesi ikili ilişkilerde engellenme ve zorlanmalara işaret ediyor. Bu iki gezegenin sert açısı olduğu zamanlarda birbirini seven kişilerin herhangi bir sebepten dolayı bir müddet için birbirinden uzaklaşması, araya mesafe girmesi, ilişkinin geçici olarak blokaja uğraması gibi temalar vardır. Evlilik ve ilişkiye adım için önerilmez. Estetik ve güzellikle, fiziksel görünümle, giyim kuşam ve dekorasyonla ilgili konulara girişmek de tavsiye edilmez. Salı günü Ay bu ikili ile açı yapacak ve açının stresli etkisini iyice belirginleştirecek. Çarşamba gününden sonra etkisi giderek azalacak olan bu açının gücü Venüs’ün Aslan burcuna geçeceği Perşembe gününden sonra etkisini iyice yitirecek.

Yine Pazartesi günü kesinleşecek Mars-Plüton altmışlığı girişim cesaretimizi ve gücümüzü orantılı ve dengeli kullanma şansı veriyor. Sportif aktivitelere, güç ve enerji isteyen işlere girişmek için birkaç günlük güzel bir süreçteyiz.

Salı günü kesinleşecek Merkür-Plüton üçgeni kendimizi güçlü ifade edebilmemize imkan tanıyor ve iletişim-haberleşme alanını etkin bir şekilde kullanabilme şansı veriyor. Duyurular yapmak, bildiklerimizi paylaşmak adına elimizdeki imkanları iyi kullanabileceğimiz günlerdeyiz. Fikirlerimizi kabul ettirmek, onaylatmak, toplantılar-konuşmalar yapmak için de kullanabiliriz bu olumlu açıyı.

Çarşamba günü kesinleşecek Merkür-Mars altmışlığı da benzer şansları veriyor. Kendimizi enerjik ve aktif bir şekilde ifade edebiliriz. Zihnimizi daha etkin ve yaratıcı kullanabiliriz. Önemli konuşmalar, görüşmeleri bugüne denk getirebiliriz.

Perşembe günü Venüs Aslan burcuna geçiyor. Aslan burcunun otoriter ve sözünü geçiren bir kişilik sergileyerek ilgi odağı olma arzusu, Venüs’ün buradaki yerleşimiyle biraz daha yumuşar. Sosyal veya ikili ilişkiler vasıtasıyla olaylara damgasını vurma, tanınma ve güçlü olma isteği doğrultusunda hareket eder. Aslan burcunun dışadönük, sosyal ve arkadaş canlısı yapısı, Venüs’ün buradaki yerleşimiyle vurgulanacaktır. Bu yerleşim, çok neşeli ve sosyal bir sürece işaret eder. Sosyal ilişkilerimizde artış yaşayabileceğimiz, organizasyonlardan keyif alacağımız bu güzel süreçte, kişisel bakımımıza da daha fazla önem verebiliriz. Estetik değişiklikler, giyim kuşamla ve dekorasyonla ilgili temalarda adımlar atabileceğimiz bir zaman aralığına giriyoruz. İlişkilerde sıcakkanlılık ve samimiyetin yanı sıra dürüstlük ve sadakat teması da ön plana geçiyor. Öte yandan, aşkta egomuzu iyi dengelememiz gerekecek. Karşımızdakilerden beklentilerimiz ve taleplerimiz de yükselebilir. Artistik ve sanatsal konularla uğraşanlar açısından yaratıcılığın tavan yapacağı zamanlar. Yüksek kaliteli, şaşaalı ürünler ortaya çıkabilir. Bu dönemde talepler de genel olarak bu yönde olacaktır. Daha pahalı takılar, kaliteli giysiler vs.

Cuma günü kesinleşecek Güneş-Jüpiter karesi kendimize güvenimizi ve iyimserliğimizi arttırıyor. Ama abartılara, aşırlılıklara kaçma ve müsriflik riskini de yükseltiyor. Boyumuzu aşan işlere girişebiliriz. Cumartesi günü Ay da bu ikilinin karesini tetikliyor ve aynı etkileri geçerli kılıyor.

Pazar günü kesinleşecek Merkür-Jüpiter karesi hafta sonu boyunca zihinsel ve iletişimsel olarak aktif olacağımızı gösteriyor. Çok sayıda kişiyle haberleşebilir, pek çok program ve organizasyonlara dahil olabiliriz. Dağılmamaya ve sonradan gerçekleştiremeyeceğimiz şeylere söz vermemeye özen göstermeliyiz. Mübalağa ve abartı riskimiz var. Zihinsel olarak çabuk dağılabilir, konsantrasyonumuzu kaybedebiliriz. Ama iyi konsantrasyonumuzu sağlarsak, sorunlarımıza yaratıcı çözümler bulabilir, fikirlerimizi kabul ettirebilir, kendimizi çok iyi ifade edebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Girişimcilik ve cesaretin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ülkemizin yöneticileri, Meclisi ile ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir. Öğle saatlerine doğru etkisini gösterecek Ay-Jüpiter altmışlığı eğitim ve yayıncılık, uluslararası işler, dış ticaret, seyahatler gibi temalarda olumlu etkilerin ağırlık tutacağını gösteriyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler adına öğle öncesindeki saatleri tercih edebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Satürn karesi ikili ilişkilerde engellenme ve zorlanmalara işaret ediyor. Bu iki gezegenin sert açısı olduğu zamanlarda birbirini seven kişilerin herhangi bir sebepten dolayı bir müddet için birbirinden uzaklaşması, araya mesafe girmesi, ilişkinin geçici olarak blokaja uğraması gibi temalar vardır. Evlilik ve ilişkiye adım için önerilmez. Estetik ve güzellikle, fiziksel görünümle, giyim kuşam ve dekorasyonla ilgili konulara girişmek de tavsiye edilmez. Salı gününden sonra etkisi giderek azalacak olan bu açının gücü Venüs’ün Aslan burcuna geçeceği Perşembe gününden sonra etkisini iyice yitirecek. Yine bugün kesinleşecek Mars-Plüton altmışlığı girişim cesaretimizi ve gücümüzü orantılı ve dengeli kullanma şansı veriyor. Sportif aktivitelere, güç ve enerji isteyen işlere girişmek için birkaç günlük güzel bir süreçteyiz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Her ne kadar hızlı hareket etmek ve çabuk sonuç almak istesek de, şartlar buna pek elvermeyecek gibi gözüküyor. Sabır ve tahammül gerektiren bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Satürn karşıtlığı girişimlerimizde engellenmelere açık olacağımızı, duygularımızı ifade etmekte zorlanabileceğimizi gösteriyor. Kendimizi biraz depresif ve engellenmiş hissedebiliriz. Bu açının arkasından gelecek Ay-Venüs karesi ilişkilerde baskı yaratan ve kırgınlık oluşması riski taşıyan etkileri körüklüyor. 14:05’te boşluğa girecek olan Ay 18:41’de Boğa burcuna geçiyor ve günün ruh hali değişiyor. Ay’ın boşlukta ilerleyeceği saatlerde somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işlere girişmemekte fayda var. Akşam saatlerinde gergin etkiler uzaklaşmaya, olumlu ve ılımlı etkiler artmaya başlıyor. Ay-Neptün arasındaki altmış derecelik uyumlu açı duygusal paylaşımlar açısından olumlu etkiler taşıyor. Ay-Neptün arasında uyumlu açı olduğu zamanlar sosyal ilişkiler, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktivitelere girişmek, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için uygundur. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton üçgeni kendimizi güçlü ifade edebilmemize imkan tanıyor ve iletişim-haberleşme alanını etkin bir şekilde kullanabilme şansı veriyor. Duyurular yapmak, bildiklerimizi paylaşmak adına elimizdeki imkanları iyi kullanabileceğimiz günlerdeyiz. Fikirlerimizi kabul ettirmek, onaylatmak, toplantılar-konuşmalar yapmak için de kullanabiliriz bu olumlu açıyı.

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz, yapıcı etkilerin ağırlık tuttuğu bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni duygularımızı etkin ifade edebilme gücümüzü arttırıyor. Bu açı fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, irade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygundur. Öğle saatlerine doğru bir müddet için gergin etkiler var. Ay-Mars karşıtlığı etkinleşiyor. Agresyon ve çekişmeden, acelecilikten uzak kalmamız gereken saatlerdeyiz. Aynı saatlerde Ay-Merkür üçgeni gibi iletişim ve düşünebilme kabiliyetinin pozitif kullanımına destek veren bir açının denk geliyor olması, mantıklı ve rasyonel olmak kaydıyla agresyon ve duygusal zorlanmaların üstesinden gelebileceğimizi gösteriyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Mars altmışlığı da benzer şansları veriyor. Kendimizi enerjik ve aktif bir şekilde ifade edebiliriz. Zihnimizi daha etkin ve yaratıcı kullanabiliriz. Önemli konuşmalar, görüşmeleri bugüne denk getirebiliriz. Akşam saatlerinden etkisini giderek gösterecek Ay-Güneş üçgeninin de etkisiyle itibaren olumlu etkiler maksimuma varıyor. Kadın-erkek ilişkilerinde, ailevi ilişkilerde, önemli kişilerle yapılan görüşmelerde başarı elde edebileceğimiz saatleri iyi değerlendirebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Şartları fazla zorlamamak, huzur ve dengeyi korumak sayesinde günü başarıyla tamamlayabiliriz. Bugünün en önemli gökyüzü hareketi Venüs’ün Aslan burcuna geçişi hiç kuşkusuz! Aslan burcunun otoriter ve sözünü geçiren bir kişilik sergileyerek ilgi odağı olma arzusu, Venüs’ün buradaki yerleşimiyle biraz daha yumuşar. Sosyal veya ikili ilişkiler vasıtasıyla olaylara damgasını vurma, tanınma ve güçlü olma isteği doğrultusunda hareket eder. Aslan burcunun dışadönük, sosyal ve arkadaş canlısı yapısı, Venüs’ün buradaki yerleşimiyle vurgulanacaktır. Bu yerleşim, çok neşeli ve sosyal bir sürece işaret eder. Sosyal ilişkilerimizde artış yaşayabileceğimiz, organizasyonlardan keyif alacağımız bu güzel süreçte, kişisel bakımımıza da daha fazla önem verebiliriz. Estetik değişiklikler, giyim kuşamla ve dekorasyonla ilgili temalarda adımlar atabileceğimiz bir zaman aralığına giriyoruz. İlişkilerde sıcakkanlılık ve samimiyetin yanı sıra dürüstlük ve sadakat teması da ön plana geçiyor. Öte yandan, aşkta egomuzu iyi dengelememiz gerekecek. Karşımızdakilerden beklentilerimiz ve taleplerimiz de yükselebilir. Artistik ve sanatsal konularla uğraşanlar açısından yaratıcılığın tavan yapacağı zamanlar. Yüksek kaliteli, şaşaalı ürünler ortaya çıkabilir. Bu dönemde talepler de genel olarak bu yönde olacaktır. Daha pahalı takılar, kaliteli giysiler vs. Venüs'ün Aslan burcuna geçişiyle önünde temel açısı kalmayacak olan Ay 17:48'den itibaren boşlukta kalacak. Ay'ın boşlukta ilerleyeceği günün geri kalanında somut ve kalıcı sonuçlar bekleyeceğimiz işlere girişmemekte fayda var.

Cuma günü sabah erken saatlerde Ay henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sabah 07:09’da Ay İkizler burcuna geçiyor. Bu vakte kadar yavaş ilerleyen iş ve koşulların hareketlenmeye başlayacağına şahit olabiliriz. Özellikle de iletişim ve haberleşmenin hızlı akacağı bir gündeyiz. Ne denli esnek ve toleranslı olursak ve değişen şartlara zihnen iyi adapte olabilirsek, günlük işlerimizde o denli başarılı oluruz. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Yeme içme, giyim kuşam, eğlenceli aktivitelerle ilgili konuları organize etmek için güzel saatlerdeyiz. Biraz daha ilerleyen saatlerde ise Ay-Neptün karesi etkinleşiyor. Bu kez daha ziyade türbülanslı etkiler devreye giriyor. Abartılı duygular, kararsızlık ve belirsizlik etkileri hakim olmaya başlıyor. Gün ortasından sonra şartlar daha ziyade olumluya meyillenmeye başlıyor ve Ay-Uranüs altmışlığının etkinleşeceği akşam saatlerinde olumlu etkiler daha da arıyor. Yeniliklere ve heyecanlara açık olacağımız, yaratıcılığın üst seviyelerde olacağı gece saatlerinde eğlenceli aktivitelere, rutin dışı aktivitelere yönelebilir, hayatımıza renk katabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Jüpiter karesi kendimize güvenimizi ve iyimserliğimizi arttırıyor. Ama abartılara, aşırlılıklara kaçma ve müsriflik riskini de yükseltiyor. Boyumuzu aşan işlere girişebiliriz, dikkat!

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Hareketli ve tempolu bir gün bizi bekliyor. Yeni şeyler yapabilir, gezip tozmanın yanı sıra, güzel şeyler de öğrenebiliriz. Zira bugünün en önemli etkileri eğitim, öğrenme ve kişisel gelişim konsepti üzerinde ağırlık kazanıyor. Sabah erken saatlerden itibaren zihnimiz aktif olacak ve yeni fikirlerle ortaya çıkma şansımız da gayet yüksek. İletişim ve haberleşme o denli yoğun olabilir ki plan program yapma konusunda kararsızlık çekebiliriz. Çok şeye dağılmak yerine, zihnimizi belli bir şeye odaklamamız isabetli olabilir. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkin olacağı öğle saatleri civarında iyimserlik ve heyecan arzusu yükseliyor. Abartılara da yatkınlaşıyoruz. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkin olduğu zamanlarda girişilen işler genel olarak olumlu ilerler, geniş alana yayılır. Bu kavuşum genel olarak pek çok şey için uygundur. Örneğin doktorlarla, avukatlarla, dini kişilerle ve profesyonel kişilerle görüşmek için çok uygundur. Ay-Güneş karesinin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde ise biraz daha gergin etkiler devreye giriyor. Bu açı yeni başlangıçlar, değişimler, etkin kişilerle görüşme yapmak açısından uygun değildir. Genel olarak abartılara, boyumuzu aşan işlere girişmeye yatkın olacağımız bir gündeyiz. Dengeye gelmeye gayret etmemizde fayda var.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Şartların çabuk değişeceği ve bizim de değişen koşullara adapte olmamız için hızlanmamız gerekecek bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter karesi hafta sonu boyunca zihinsel ve iletişimsel olarak aktif olacağımızı gösteriyor. Çok sayıda kişiyle haberleşebilir, pek çok program ve organizasyonlara dahil olabiliriz. Dağılmamaya ve sonradan gerçekleştiremeyeceğimiz şeylere söz vermemeye özen göstermeliyiz. Mübalağa ve abartı riskimiz var. Zihinsel olarak çabuk dağılabilir, konsantrasyonumuzu kaybedebiliriz. Ama iyi konsantrasyonumuzu sağlarsak, sorunlarımıza yaratıcı çözümler bulabilir, fikirlerimizi kabul ettirebilir, kendimizi çok iyi ifade edebiliriz. Ay-Satürn arasındaki açının kesinleşeceği öğle saatlerine kadarki süreçte atacağımız adımlar ve alacağımız kararlar daha akılcı olacaktır. 13:58’de boşluğa girecek olan Ay 19:49’da Yengeç burcuna geçiyor. Aradaki saatler boyunca girişeceğimiz önemli işler boşlukta ve muallakta kalabilir, dikkat! Ay’ın Yengeç burcuna geçişiyle duygusal konular, ailevi temalar daha fazla önem kazanmaya başlayacak. Hislerimizle doğru yolu bulacağımız Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde yumuşak, ılımlı, hassas ve yapıcı etkiler haklim olacak. Ruhsal ve mistik temalara yönelmek için güzel saatlerdeyiz.

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

2 Eylül 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Eylül ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/eylul-2012-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş bir müddettir dikkat çekici bir biçimde sakindi. Güneşlekesi sayısı 100’ün oldukça altında seyrediyordu. Ama 30 Ağustos tarihinden sonra yükselişe geçti ve 1 Eylül tarihinde 144’e kadar tırmandı. 31 Ağustos tarihinde Güneş’in güneydoğu kısmında dikkat çekici bir patlama oldu. C8-sınıfı patlama 500 km/s üzerinde bir hızla ilerleyen Koronal Kütle Fışkırması oluşturdu (CME). Plazma bulutu direkt olarak Dünya’ya doğru ilerlemiyor, ama 3 Eylül civarında Dünya manyetik alanını etkileyebileceği bildiriliyor. NOAA tahmincileri güçlü kutupsal jeomanyetik fırtına ihtimalini ve güneşlekesi AR1560’tan kaynaklanması muhtemel M-sınıfı güneş alevlenmesi ihtimalini %40 olarak veriyorlar. Detaylı bilgi için http://www.spaceweather.com

Güneş aktivitelerinde yeni bir artış dönemine giriyor olabiliriz. Özellikle de Eylül ayının 20’si civarındaki günlerden itibaren. Takip eden yazılarımda bu konuyu detaylı biçimde işleyeceğim.

Güncel güneşmerkezli gezegen açılarına gelince…

Bugün (2 Eylül) kesinleşecek Dünya-Mars karesinin etkileri hafta başında henüz devrede olacak. Bu gergin açı yukarıda bahsedilen muhtemel M-sınıfı güneş alevlenmelerinden bazılarının Dünya yönelimli olabileceğini, 31 Ağustos tarihinde gerçekleşen Koronal Kütle Fışkırması’nın Dünya manyetik alanını güçlü bir şekilde etkileyebileceğini düşündürüyor. İşin içinde Dünya’nın yer aldığı açılar Dünya üzerinde daha fazla etkili kişisel kanımca.

9 Eylül tarihinde Merkür’ün de Dünya-Mars dik açısı tetikleyecek olmasını önemsiyorum. Bu tarih civarında da Dünya manyetik alanında kısa süreli türbülanslar oluşabilir. Fikirsel ve iletişimsel agresyonu tetikleyebilecek 9 Eylül civarındaki günlerde zihinsel olarak çok aktif, bir o kadar da agresif hissedebiliriz. Merkür-Dünya-Mars arasında oluşacak gergin açılar rüzgarlı, fırtınalı ve sert hava koşullarını da tetikleyebilir dünya genelinde. Kasırga mevsiminde olduğumuzu da göz önüne alarak, 9 Eylül civarından itibaren etkin kasırgalar oluşabileceğini düşünüyorum. 9 ve 10 Eylül tarihi civarında etkin depremler de oluşabilir. Bu tarihte Ay da maksimum kuzey deklinasyonunda olacak ve yermerkezli gezegen konumları da buna misait gözüküyor zira...

  

02.09.2012

Designed by Ongunsoft