Öner Döşer

3 Haziran Haftası

Bu sayfa 7755 kişi tarafından ziyaret edildi.

3 Haziran Haftası-DUYARLILIK ARTIYOR!

Pazartesi günü Yengeç burcuna geçiş yapacak olan Venüs özel ve sosyal ilişkilerimizde duyarlılık ve empati yeteneğimizi arttırıyor. Yengeç, Türkiye astroloji haritasının Yükselen burcudur ve milli karakteristiğimizi, halk olarak etrafımızda olan bitene nasıl tepki verdiğimizi, öncelikli motivasyonlarımızı ifade eder. Merkür’ün de bu burçta ilerlediği süreçteyiz ve bu süreç milli ve ailevi değerlerimize, milletçe ilişkilerimize, yakın çevremizde olan bitene, doğaya ve hayvanlara duyarlılığımızın arttığını göstermekte. 21 Haziran’da Güneş, 26 Haziran’da Jüpiter ve 14 Haziran’da da Mars bu burçtan geçişine başlayacak ve bu temalar daha da vurgu kazanacak.

8 Haziran Cumartesi günü İkizler burcunda yeniay gerçekleşiyor. Jüpiter ile kavuşum yapan bu iyicil yeniay, iletişim ve haberleşmeyle ilgili konularda, eğitim ve yayıncılık alanlarında, sosyal medyada daha aktif bir sürece ve yeni gelişmelere işaret ediyor. Yeniaylar, yeni projeler başlatmak açısından uygun zamanlardır. Tam yeniay günü harekete geçmekten ziyade, yeniaydan bir gün sonrasını tercih etmek daha isabetlidir. Bu yeniay için özellikle geçerli. Zira İkizler burcundaki yeniayın yöneticisi Merkür’ün Uranüs ve Plüton ile T-kare açı formu (gergin bir açı kalıbı) oluşturacağı bir tarihe denk geliyor yeniay. Bu yüzden, önemli iş ve girişimleri Pazar gününe veya sonrasına bırakabiliriz.    

Haftanın burçlara göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hızlı gelişmelere açık bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay’ın Plüton ve Uranüs ile sert açıları var. Gergin etkiler devrede olacak demektir. Aceleci kararlardan ve agresyondan uzak kalmamızda fayda var. Sabahın biraz daha ilerleyen saatlerinde Ay-Güneş altmışlığı kesinleşiyor. Dengeye geliyoruz. Öğle saatlerine doğru girişeceğimiz işlerden olumlu sonuçlar alma şansımız artıyor. İş ve sosyal ilişkiler, özel ilişkiler alanlarında olumlu gelişmeler yakalayabiliriz sabahın ilerleyen saatleri, öğle ve sonrasındaki saatlerde. Akşam saatlerinde de olumlu etkiler devam ediyor. Sabah saatlerinde Yengeç burcuna geçiş yapacak olan Venüs aşk ve ilişkilerde sahipleniciliği ve duygusallığı ön plana çıkartıyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Neptün üçgeni, duygularımızı iyi ifade edebileceğimizi ve başkaları üzerinde etki yaratabileceğimizi gösteriyor. Artistik ve sanatsal alanlar açısından yaratıcı, ruhsal çalışmalar için güzel bir gündeyiz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Olumlu etkilerin ağırlık kazandığı bir gündeyiz. Sabah çok erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığı, girişeceğimiz işlerde başarı şansımızın yüksek olacağını gösteriyor. Erken saatlerde kalkıp eğitim, yayıncılık, sosyal medya, hukuksal konular, dış menşeli işlerde ve finansal konularda yapacağımız işlerde olumlu gelişmeler sağlayabiliriz. 09:08’den itibaren Ay boşluğa giriyor zira. Bu saat sonrasında kalıcı ve somut sonuç beklediğimiz işlerde girişim yapmak yerine, günlük olağan işlerin ardına düşebiliriz. Yine erken saatlerde çok etkin olan Merkür-Satürn altmışlığı da iletişimin istediğimiz yönde akmasına yardımcı olacak. 18:53’te Ay Boğa burcuna geçiyor. Bu saat sonrasında aradığımız huzur ve sakinliği, denge ve devamlılığı sağlamamız daha kolay olacak. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız. Sosyal ilişkilerde güzel gelişmeler de kaydedebiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Somut ve kalıcı sonuçlar ve garanti gelişmeler peşinde olacağımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Satürn karşıtlığı, güne biraz depresif ve endişeli başlamamıza sebep olabilir. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Merkür altmışlığı etkinleşiyor ve akıcı iletişim sayesinde moral kazanıyoruz. Önemli konuşmaları, yazışmaları, anlaşmaları sabah ile öğle saatleri arasına denk getirebiliriz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri sonrasında kendimizi güçlü bir şekilde ifade etme ve başkalarından şansı yakalıyoruz. 16:24 itibariyle başkaca temel açısı kalmayan Ay ilerlemesine açısız (boşlukta) devam ediyor. Günün geri kalanında olumlu etkiler devam ediyor.

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sakin ve durağan bir gündeyiz. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez.

Cuma günü sabah erken saatlerinde Ay henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. 06:31 itibariyle İkizler burcuna geçen Ay, iletişimi bol, aktif bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah saatlerinden itibaren Balık burcunda gerilemesine başlayacak olan Neptün, ruhsal ve manevi konularda içe dönüş, kendi iç bilgeliğinden istifade etme şansı veriyor. Neptün’ün gerilemesi 13 kasım 2013’e kadar sürecek. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Satürn-Neptün arasındaki Büyük Üçgen açı kalıbı, aşk ve ilişkilerde romantizm ve özverinin ön planda olacağını gösteriyor. Sanatsal konularda yaratıcılığın vurgu kazanacağı bu güzel günde, estetik ve güzellikle ilgili temalarda girişimler yapabiliriz. Ama Ay-Mars kavuşumunun ve ardından Ay-Neptün karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler bu bakımdan pek de isabetli olmayabilir. Sert tartışmalara, yanılgılara ve yanlış anlaşılmalara da açık olacağız öğle sonrasındaki saatlerde.

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimi bol, oldukça da hareketli bir gündeyiz. Merkür’ün Plüton ile karşıt ve Uranüs ile kare açısının etkin olacağı ve bu üç gezegen arasında T-kare açı kalıbının oluşacağı bu günde, fikirlerimizi kabul ettirmekte ya da sağlam ve kalıcı kararlar almakta zorlanabiliriz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Uranüs altmışlığı, yeni ve hızlı gelişmelere, orijinal ve yaratıcı projelere imkan sağlıyor. 18.56’da İkizler burcunda yeniay meydana geliyor. Jüpiter ile kavuşum yapan bu iyicil yeniay, iletişim ve haberleşmeyle ilgili konularda, eğitim ve yayıncılık alanlarında, sosyal medyada daha aktif bir sürece ve yeni gelişmelere işaret ediyor. Gece saatlerinde kesinleşecek Merkür-Uranüs karesi, önemli kararların ve girişimlerin bir gün sonraya bırakılmasında isabet olacağını gösteriyor.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha ılımlı ve olumlu sonuçlar elde edebileceğimiz, hareketli, tempolu, iletişimi bol, gezge tozmaya, yeni yerler keşfetmeye, yeni şeyler öğrenmeye çok açık bir gündeyiz. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkin olacağı sabah saatlerini çok iyi değerlendirebiliriz. Bu saatlerde yapacağımız her türlü iş ve girişimde başarılı sonuç alma şansımız yüksek. Ay’ın boşluğa gireceği 11:28 öncesini değerlendirebilirsek daha isabetli olur tabii. 19.15’e kadar boşlukta ilerleyecek olan Ay, bu saat itibariyle Yengeç burcuna geçiyor. Duyarlılık ve hassasiyetin had safhaya varmaya başlayacağı akşam saatlerinden itibaren, gergin ve çekişmeli etkilere açık olabiliriz, dikkat! Merkür-Venüs, Uranüs, Plüton arasındaki gergin T-kare açı kalıbını tetiklemeye başlayacak olan Ay, Pazartesi gününe de yansıyabilecek tatsızlıklara işaret ediyor...

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

2 Haziran 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com

02.06.2013

Designed by Ongunsoft