Öner Döşer

3 Haziran haftası

Bu sayfa 9725 kişi tarafından ziyaret edildi.

TATİL ZAMANI!

Zorlu zamanlardan geçmekteyiz. Yorgun, belki biraz da bezgin hissediyor olabiliriz. Biraz dinlenmeye, gezmeye, sevdiğimiz insanlarla vakit geçirmeye ihtiyacımız var. Güle güle Ramazan! Hoş geldin Bayram! Huzur, barış, sevgi ve güzellikler getirmesi dileğiyle…

İkizler burcunda yeniay

Pazartesi öğlen 13:01’de 12 derece İkizler burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte hareketin, seyahatin, gezme tozmanın zamanı gelmiş durumda! Aşağıda yeniay haritasını görmektesiniz.

 

 

Haritayı özellikle İstanbul’a göre çizdirdim. Çünkü haritanın tam Tepe Noktasına denk düşüyor ve İstanbul Belediye Seçimlerinden önceki son yeniay olarak bu yeniayın İstanbul’un geleceği için ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

Biraz astroloji bilen herkesin fark edebileceği gibi, haritada Ay-Güneş-Jüpiter-Neptün arasında T-kare açı kalıbı var. Bu, çekişme ve gerginliği ifade eden açı kalıplarından biridir. Dışa vurmak üzere hazır bekleyen yüksek bir enerjiyi içerisinde barındırır. Odak noktasında Neptün olan bu açı kalıbı “yine yanıltıcı durumlarla, belirsizlik yaratacak olaylarla mı karşılaşacağız?” dedirtiyor insana! Umarım böyle bir şey olmaz. Ama T-kare açı kalıbı haritanın köşe evlerine denk düşünce, ister istemez yeni davalara veya karşıt görüşlere sebep olabilecek durumları akla getiriyor…

Haritada ayrıca Mars-Satürn karşıtlığının da yakınlaşmakta olduğunu görüyoruz. Kadersel Ay Düğümleri ile birlikte Plüton’u da içine alan bu karşıtlıklar, ismi ile müsemma, zıtlaşmaları, karşıtlıkları, gözü kara rekabeti anlatır. Zaten haritanın 4/10 eksenleri arasındaki karşıtlık, Hükümet-Muhalefet gerginliğini veya abartılı rekabetini de gösteriyor.

Satürn-GAD-Plüton üçlü kavuşumunun 5.evdeki yerleşimi borsada veya spekülatif yatırım araçlarıyla ilgili alım satım ve fiyatlarda zorlanmaları, spekülasyonu, kayıp getiren durumları işaret ediyor.

Haritanın 11.evinde yer alan Mars-KAD kavuşumu, NATO ve benzeri pakt veya birliklerden eleştiri veya karşı duruş sinyali veriyor. Askeri konular, mesela sınır ötesi operasyonlar veya S400’lerle ilgili gelişmeler yüzünden NATO ile ya da bazı müttefik ülkelerle sürtüşmeler yaşayabiliriz. 11.ev arkadaşça ilişkileri ve arkadaş ülkeleri anlatır. Ama Mars orada olduğunda, onlardan gelecek geri bildirimler pek de arkadaşça değildir!  

Bu konu hakkında bilgi paylaştığım ve Haziran ayını önemli gezegen açıları ve tarihleri ile birlikte değerlendirdiğim videoyu izlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=ViIEGqGoAps&t=298s

Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirme

İkizler burcu yeniayını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, yeniay derecesinin haritamızın 12.evine denk düştüğünü görüyoruz. Bu ev gizli düşmanlıklar, perde arkası oyunlar, gizli örgütler ve tarikatlar, hapishaneler ve kapalı yerlerdeki kişiler, hastanelerle ilişkilendirilir. Yeniay zaten henüz görülemeyen, net olmayan durumları sembolize eder. 12.eve de denk düşünce, ister istemez ne olduğunu henüz bilemediğimiz, ama yakında öğrenmek üzere olduğumuz durumlar geliverir aklımıza… Aşağıda yeniay haritasının Türkiye astroloji haritası üzerine yansımasını görüyorsunuz.   

 

 

Yeniay esnasında 11 derece Yengeç’te bulunan Mars da Türkiye astroloji haritasının 1.evinde yer alan Plüton’u tetiklemekte. Zaten Mars-Satürn karşıtlığı haritamızın 1/7.evler eksenine denk düşmekte ve diğer ülkelerle ilişkilerimizde hatırı sayılır zorluklar yaşamak üzere olduğumuzu düşündürmekte. Biz kendi içimizde birbirimize girmiş durumda iken, düşman dışarıdan bizi alt edeceği zamanı sabırla beklemekte adeta! (Satürn Oğlak’ta Retro)

Online olarak yapacağım seminerde bu konuları etraflıca inceleyeceğim. 13 Haziran Perşembe gecesi online olarak Perculus sistemi üzerinden yapılacak seminerinde şu konu başlıklarına değineceğim:

İstanbul seçimleri

Ekonomik ve politik açıdan bundan sonrası

Diğer ülkelerle ilişkilerimiz

Dikkat çeken olumlu ve olumsuz tarihler

Kendimizi nasıl hazırlayabiliriz

Detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/oner-doser-ile-yaz-aylarina-astrolojik-bakis-online-seminer/

 

 

İlişkilerimiz güçleniyor!

Biraz da güzel şeylerden bahsedelim! Venüs-Plüton üçgeninin etkili olduğu hafta genelinden itibaren özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. “Birlikten güç doğar!” sözünün doğruluğunu bize hatırlatacak durumlar yaşayabiliriz. Bayramda sevdiğimiz kişilerle vakit geçirmek üzere güzel planlar yapabiliriz. Eğlenceli organizasyonlar için de güzel bir zaman dilimindeyiz.

Haftanın burçlara göre değerlendirmesi için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=BdvAQyobWt4&feature=youtu.be

Yaratıcı fikirlerinizi bir kenara not edin!

Bayram tatili boyunca etkili olan açılardan biri de Merkür-Uranüs altmışlığı. Bu açı yaratıcı fikirleri aktif eder ve dengeli bir zihin haliyle ifade etmeye de destek verir. Tatil boyunca aklınıza gelenleri bir kenara not edin. İlerleyen günlerde onlardan çok istifade edebilirsiniz! Yeni fikirlere ve görüşlere açık olun. Bol fikir alışverişleri yapın. Faydasını göreceksiniz! Astroloji ile ilgileniyorsanız, çalışmak, yazmak, başkalarına yorum yapmak, bilgi paylaşmak açısından da güzel bir zamanda olacağız, farkında olun!

Sonradan üzülmemek için!

Bayram tatilinin sonlarına doğru Güneş-Neptün karesi de etkinleşiyor. Bu açının hayal kırıklığı ve üzüntü ile ilişkilendirilebilecek bir yönü de vardır. Dikkat dağınıklığı ile alakalıdır. Aman dönüşte trafikte, yollarda pür dikkat! Güzel başlayan bayram tatili üzüntüyle sona ermesin!


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. İletişimi ve hareketi bol bir gündeyiz. 13:01’de İkizler burcunda yeniay meydana geliyor. Yeni bir sayfa açıyoruz! Hareketi ve bereketi bol olsun inşallah! Akşam saatlerinde Ay-Neptün karesinin etkileri devreye giriyor. Yanılgılara, hayal kırıklıklarına açık bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Gün boyunca etkili olan Venüs-Plüton üçgenini iyi kullanabilirsek özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. “Birlikten güç doğar!” sözünün doğruluğunu bize hatırlatacak durumlar yaşayabiliriz. Bayramda sevdiğimiz kişilerle vakit geçirmek üzere güzel planlar yapabiliriz. Eğlenceli organizasyonlar için de güzel bir zaman dilimindeyiz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda İkizler burcunda ilerleyen Ay Jüpiter-Merkür karşıtlığını da çalıştırıyor. Abartılardan uzak durmamız gereken bir gündeyiz. Sarf ettiğimiz ve/veya verdiğimiz sözler de buna dahil! Yine de önemli konuşmaları, aramaları, duyuruları Ay-Merkür kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerine denk getirebiliriz. 18:41’de boşluğa giren Ay, kısa bir müddet boşluğun ardından 19:16’da Yengeç burcuna geçiyor. 23:04’te Merkür de Yengeç burcuna geçiyor. Aile ziyaretleri, geçmişimizi paylaştığımız insanlarla bir araya gelmek, biraz da geçmişten bahsetmek, nostalji yapmak için harika bir zaman dilimine giriyoruz!

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi konuları ele almak, aile ziyaretleri yapmak, sevdiğimiz ve kendimizi ait hissettiğimiz yerlere gitmek veya geçmişimizde önemli yer tutan kişilerle bir araya gelmek açısından harika bir gündeyiz! Ay-Kiron karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde acelecilikten uzak durmalı, sakarlıklara dikkat! Ay-Mars karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde de yine sakar ve agresif bir enerji akışı var, farkında olalım!

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Yengeç burcunda ilerleyen Ay’ın Satürn ve Plüton ile karşıt açılar yaptığı sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyemeyebiliriz. Şartları fazla zorlamamak gereken bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! Ay-Venüs altmışlığının etkisini gösterdiği öğle sonrasındaki saatlerden itibaren harekete geçebiliriz. Önemli iş ve girişimlerimizi günün ikinci yarısına denk getirebiliriz. İlişkiler açısından şanslı bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Venüs altmışlığının kesinleştiği 17:10 sonrasında başka açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor ve 22:15’te Aslan burcuna kadar boşlukta ilerliyor. Bir şeylerin henüz netleşemediği bir zaman dilimindeyiz.  

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde beklenmedik gelişmelere, sürprizlere açığız. Önemli iş ve girişimleri günün ilerleyen saatlerinde yapabiliriz. Gün geleninde etkili olan Merkür-Uranüs altmışlığı yaratıcı fikirleri aktif eder ve dengeli bir zihin haliyle ifade etmeye de destek veriyor. Bugün aklınıza gelenleri bir kenara not edin. İlerleyen günlerde onlardan çok istifade edebilirsiniz! Yeni fikirlere ve görüşlere açık olun. Bol fikir alışverişleri yapın. Faydasını göreceksiniz! Astroloji ile ilgileniyorsanız, çalışmak, yazmak, başkalarına yorum yapmak, bilgi paylaşmak açısından da güzel bir gündeyiz, farkında olun!

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimizi göstermek, yeteneklerimizi ortaya koymak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde kesinleşen Ay-Güneş altmışlığı ve Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu enerjisini sabahın erken saatlerinde henüz hissediyor olacağız. Önemli iş ve girişimler açısından değerlendirebiliriz. Gün genelinde halen etkili olan Merkür-Kiron karesinin sivri dil ve eleştirellik veren taraflarına dikkat! Alınganlıklara, kırgınlıklara davetiye çıkaran bir gündeyiz, farkında olalım! Gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Venüs karesi de bunu tetikliyor ve ilişkilerde zorlanmaya, streslere işaret ediyor, dikkat!

Pazar gününe geçişten hemen sonra Venüs ile kare açısını kesinleştiren Ay 00:44’te Başak burcuna geçiyor. Gün genelinde eleştirilere, kolay beğenmemeye yatkınlık gösterebiliriz. Ama Ay’ın Uranüs ve Merkür ile uyumlu açılarının gün genelinde aktif olacağını düşünürsek, yaratıcı fikirlerimizi gözden geçirmek, eleştirerek düzenlemek, mantıklı ve pratik çözümler bulmak veya çözüm önerileri sunmak açısından bugünü kullanabiliriz. İlişkiler gezegeni Venüs İkizler burcuna sabah erken saatlerde geçiyor (04:36). İlişkilerde iletişim arzumuz artıyor. Başkalarıyla kontağa geçmek açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Güneş-Neptün karesinin etkili olduğu gün genelinde konsantrasyon dağınıklığı, dalgınlık, unutkanlık, ihmalkarlık yüzünden sorunlar yaşamamak adına dikkatli olmamızda fayda var!

İYİ BAYRAMLAR!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

02.06.2019

Designed by Ongunsoft