Öner Döşer

3 Kasım Haftası

Bu sayfa 10054 kişi tarafından ziyaret edildi.

3 Kasım Haftasına Astrolojik Bakış: ABARTMAYALIM LÜTFEN!

Daha evvelce ilişkilere yönelik attığımız adımların sonuçlarını göreceğimiz bir haftadayız. 7 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek dolunay Venüs ile birleşiyor ve ilişkilere dikkat çekiyor! Oturtmakta zorlandığımız, istediğimiz yere çekemediğimiz ilişkilerimizde gerilmeler, kopmalar olabilir. Ama istediğimiz yöne taşıyabildiğimiz, sağlam bir noktaya oturtabildiğimiz ilişkilerimizde ise arzu etiğimiz sonuçları görmeye başlayabiliriz!

Boğa-Akrep burçları eksenindeki dolunaylar, parasal konularda zorlanmaları veya harcamaları da ifade ederler. Bu dolunay da, parasal konularda, sahip olduğumuz değerlerle ilgili alanlarda, benim-senin temalarında odaklanacağımızı gösteriyor.   

Venüs ile irtibat kuran bu dolunayın Jüpiter ile de dik açıda olması, dolunaydan sonra Ay’ın ilk açısının Jüpiter ile kare olması, maddi alanlarda, parasal konularda müsriflik ve abartı riskini tetikliyor. Alacak verecek konularında zorlanmalar oluşabileceğini gösteriyor. Dolunay Jüpiter-Satürn karesini de çalıştıracağından, ekonomik anlamda stresli etkilerin devreye gireceğini gösteriyor olabilir, özellikle de Cuma günü civarında.

Venüs-Jüpiter karesinin abartmaya ve aşırılıklara yönelten etkilerini, Cuma günü gerçekleşecek dolunay sonrasında daha fazla hissedeceğiz. Yeme içme, giyim kuşam, lükse yönelik tüketim maddeleri ve eşyalar, boyumuzu aşabilecek girişimlerde olduğu kadar, ilişkilerde de abartılara kaçma eğilimi gösterebiliriz. Özel ilişkilerimizde de abartma, aşırı alınganlık gösterme eğilimi hissedebiliriz, dikkat!  

Hafta başından itibaren etkili olacak Güneş-Plüton altmışlığı, iş ve kariyer anlamında yapacağımız önemli girişimleri haftanın ilk günlerine almamızın isabetli olacağını gösteriyor.   

Pazar gününe geçişten hemen sonra Merkür Akrep burcuna geçiyor. Düşünsel ve zihinsel becerilerimizi sezgilerimizle harmanlayabileceğimiz bir sürece giriyoruz.

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygusal temaların, empatinin, paylaşımların öne çıkacağı bir gündeyiz. Ay-Satürn üçgeninin kesinleşeceği 11:05 öncesini sağlam ve tutarlı sonuçlar almayı beklediğimiz girişimler için kullanabiliriz. 11:05 sonrasında açısı kalmayacak olan Ay, günün büyük çoğunluğunda Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Gece 20:52’te Ay’ın Koç burcuna geçişiyle kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Gece saatleri hareketli, enerjik ve aktif geçeceğe benzer.

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hareketli ve hararetli bir gündeyiz. Hızlı hareket etmekle, aceleciliği birbirine karıştırmamamızda fayda var. Ay-Mars karesinin etkin olacağı sabah saatleri agresyona ve sakarlıklara açık, dikkat! Ay-Plüton karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde duygusal hırpalanmalar yaşayabiliriz. Ay-Uranüs kavuşumunun etkin olacağı akşam sonrasındaki saatlerinde duygusal anlamda dengesiz ve değişken enerjiler iş başında olacak. Tansiyonu yüksek bir akşamdayız!

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Cesur ve hızlı hareket etme eğilimi göstereceğimiz bir gündeyiz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı sabahın erken saatlerini haberleşme, yazışma, toplantı, duyuru ve anonslar, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konular, yabancılarla ilgili işler, seyahat organizasyonları, hukuksal konular açısından iyi değerlendirmemizde fayda var. Öğle sonrasındaki saatlerde ise Ay-Merkür karşıtlığının tartışmaya veya söz düellolarına yönelten enerjisi devreye giriyor, dikkat! Fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabileceğimiz saatlerdeyiz. Eğer fikir alışverişlerinde birbirimizi dinler, bu stresli açıyı beyin fırtınası gibi aktif kullanırsak ve esnek olursak, çok yaratıcı fikirlerle ortaya çıkabiliriz. 15:24’te boşluğa girecek olan Ay, gece 23:32’de Boğa burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine.

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakin, rutin, durağan bir gündeyiz. Maddi açıdan kendimizi güvenceye almamız gereken konulara yönelik girişimler yapabiliriz. Sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz projeleri gündeme alabiliriz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Neptün altmışlığı, ruhsal ve manevi konularda çalışmalar yapmak açısından uygun bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Mars üçgeni aktifleşiyor. Cesaret ve girişimcilik ruhumuzu dengeli bir şekilde harekete geçirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Mantıklı riskler alabiliriz. Güç ve efor gerektiren işlere girişebiliriz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde girişeceğimiz işlere güçlü destekler bulabiliriz, önemli kişilerle ilişkilerimizde olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde, yakınlaşmakta olan dolunayın gerginliğini hissetmeye başlayacağız. Venüs ile dizilimde olacak bu dolunay: İLİŞKİLERE DİKKAT mesajı veriyor.  

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gece yarısını takiben gerçekleşecek dolunay, parasal konularda, sahip olduğumuz değerlerle ilgili alanlarda, benim-senin temalarında odaklanacağımızı gösteriyor. Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde gerginliklere açık olacağız. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter karesi de etkinleşiyor. Yeme içme, harcama, ilişkiler konularında abartılara çok açlık saatlerdeyiz! Ay-Satürn karşıtlığının etkin olacağı akşam saatlerinde engellenmeler, zorlanmalar yaşayabiliriz. Gün boyunca ekonomik, parasal alanda zorlanmalar var. Fazla risk almamak, temkinli olmakta fayda var! 18.16’da bu açının kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayan Ay, boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Yani günün geri kalanında somut ve kalıcı, sağlam ve devamlılık içeren gelişmeler yakalama şansımız düşük.

Cumartesi gününe geçişte henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 03:44’te İkizler burcuna geçiyor. İletişim ve haberleşmesini hızlanacağı bir gündeyiz. Öğle saatlerine kadarki süreçte asparagas haberler, yanıltıcı gelişmeler vurgu kazanabilir. Kararlılık ve netlik kazanmakta zorlanabiliriz. Akşam saatlerine doğru bu belirsizlik devre dışı kalmaya başlıyor. İletişimi bol, hareketli bir gecedeyiz!

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Kısa geziler, seyahatler, bilgi alışverişleri, ticari hareketliliğin öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Uranüs altmışlığının yeni ve heyecanlı gelişmelere yol açan heyecanlı enerjisi devrede olacak. Değişiklikler yapmak, rutin dışına çıkmak açısından güzel bir gündeyiz, değerlendirebiliriz! Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Jüpiter karesi yeme içme, giyim kuşam, eğlenceli aktiviteler gibi alanlarda abartılara, harcamalara, müsrifliğe açık olacağımızı gösteriyor. Özel ilişkilerimizde de abartma, aşırı alınganlık gösterme eğilimi hissedebiliriz, dikkat!  

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta geçirmeniz dileğiyle!

Öner DÖŞER

2 Kasım 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

02.11.2014

Designed by Ongunsoft