Öner Döşer

3 Mart Haftası

Bu sayfa 8918 kişi tarafından ziyaret edildi.

3 Mart Haftasına Astrolojik Bakış: İKİ İLERİ, İKİ GERİ!

Haftaya Güneş-Plüton altmışlığının güç ve dayanıklılık getiren enerjisiyle başlarken, hem yeniayın tazeleyici etkilerini, ama hem de Mars ve Satürn gerilemesinin etkilerini hissediyoruz. İletişim gezegeni Merkür direkt harekete döndü; büyüme, şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter de 6 Mart Perşembe günü direkt harekete geçmek üzere durağanlaşıyor. İki ileri, iki geri! Yeniay, Mars-Satürn gerilemesi, Jüpiter’in direkt hareketine dönmesiyle ilgili bilgi almak için linki ziyaret edebilirsiniz.  http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-mart-2014-oner-doser-ve-baris-ozkiris-yorumluyor/

Özel ilişkiler açısından Ay’ın Mars-Venüs arasındaki dik açıyı tetikleyeceği Salı gününde daha toleranslı ve esnek olmamızda fayda var! Aksi takdirde ilişkilerimize zarar verebiliriz.

Buna mükabil, Çarşamba gününü iyi değerlendirebiliriz. Ay’ın Neptün, Jüpiter, Plüton ve Güneş ile uyumlu açıları etkin olacak ve Ay güç kazandığı Boğa burcunda ilerliyor olacak. Bu güzel gökyüzü konumlarını şu konular açısından değerlendirebiliriz:

  • Manevi ve ilahi temalarla uğraşmak, bu konularda çalışmalar yapmak
  • Özveride bulunmak, hırslarımızdan ve sivri yönlerimizden arınma ve bütünleşme yönünde girişim ve uğraşlarda bulunmak
  • Barışmak veya barışılmasına katkıda bulunmak, başkalarına madden veya manen yardımcı olmak, herkesin hayrına girişmek
  • Önemli bir girişimde ve görüşmelerde bulunmak, ilişkilerimizi güçlendirme yönünde girişimlerde bulunmak, kadın erkek ilişkilerinde gelişmeler kaydetmek, ebeveynlerle ilişkilerdeki problemleri aşmak
  • Önemli etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, toplantılar, yardım ve destek isteğinde bulunmak gibi temalarda daha aktif bir pozisyon alarak değerlendirebilir, bu alanlarda güzel gelişmeler yakalayabiliriz.
  • Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs 5 Mart Çarşamba gecesi Kova burcuna geçiyor! İlişkilerde arkadaşça yaklaşımlar ağırlık kazanmaya başlarken, toplumsal anlamda dayanışma ve ekip anlayışı da vurgu kazanmaya başlıyor. Bu geçiş, baskı yaratan ilişkilerde özgürleşme ve bireyselleşme eğilimini de tetikleyebilir.

Perşembe günü Jüpiter Yengeç burcunda direkt harekete dönüyor. Ailevi konularda, ev ve yerleşimle ilgili temalarda, duygusal konularda bir müddettir gerileyen, gecikmeler yaşamakta olduğumuz alanlarda işlerin normale dönmeye başlayacağı bir sürece giriyoruz. Jüpiter’in durağan olacağı Perşembe ve Cuma günlerini inançlarımız, hayat felsefemiz, olaylara bakış açımızla ilgili değerlendirmeler ve gözden geçirmeler yapmak, ileri dönük planlarımızı gözden geçirmek açısından değerlendirebiliriz.  

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, haftaya hayli aktif ve dinamik başlayacağımızı gösteriyor. Ülkemiz astroloji haritasının 10. ve 11. evleri etkilendiğinden, yöneticiler, geleceğe dönük hedefler, dış imajımız, Meclis, dost ülkelerle ilişkiler, uluslararası paktlar ve ittifaklar, gruplar, birlikler ve derneklerle ilgili konular gündemde öne çıkabilir. Duygusal tepkilerimizi yüksek sesle ortaya koyma eğilimi gösterebiliriz. Sabah saatlerinden itibaren Ay-Jüpiter karesinin atak ve abartılı, aşırıya kaçma eğilimi veren etkileri devreye giriyor. Hemen bu açının kesinleşmesinin ardından, öğle saatlerine doğru Ay-Uranüs kavuşumunun yine aşırılığa, beklenmedik ve radikal çıkışlar yapmaya yönelten etkileri belirginleşiyor. Ay-Plüton karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde güç çekişmelerine ve duygusal hırpalanmalara açığız. Gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Merkür altmışlığının zihni ve iletişimi dengeye getiren etkileri devreye giriyor, sağduyu ve mantık ağırlık kazanıyor. Gün boyunca etkin olacak ve gece saatlerinde kesinleşecek Güneş-Plüton altmışlığı, gücümüzü dengelemek ve başkalarına kabul ettirmek için dengeye gelme şansı veriyor. Güç ve dayanıklılığımızın testten geçeceği aktif bir günün sonunda dengeye geliyoruz!

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Yine aktif ve dinamik, bir o denli de mücadeleli bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının 11. evi etkilendiğinden, Meclis, dost ülkelerle ilişkiler, uluslararası ittifaklar, gruplar, birlikler ve derneklerle ilgili konular gündemde öne çıkabilir. Ay’ın Mars-Venüs karesini tetikleyeceği bir gündeyiz ve bunun ikili ilişkilerimize gergin etkileri olabileceğinin farkında olmamızda fayda var. Öğle saatleri sonrasında Ay-Mars karesinin şiddetli ve gergin etkiler yaratan güdüsel enerjisini güçlü bir şekilde hissetmeye başlayabiliriz. Akşam saatlerinde ise Ay, Mars’tan aldığı bu gergin enerjiyi Venüs’e iletiyor (ışığı taşıyor) ve gergin etkilerin ilişkilerimize yansıma potansiyelini tetikliyor! 19:30’da son açısını Venüs ile yapacak olan Ay, saat 21:12’de Boğa burcuna geçişine kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Gecenin bundan sonraki bölümünde daha sakin ve huzurlu hissedebilir, dengemizi sağlayabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik ve devamlılık kazanma arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının 11. evi etkileneceğinden, sosyal çevre ilişkileri, kulüpler, dernekler ve gruplar, ülkeler arası ittifaklarla ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabah erken saatlerden itibaren etkisini gösterecek Ay-Neptün altmışlığı, güne yumuşak, uyumlu ve akıcı başlayacağımızı gösteriyor. Manevi ve ilahi temalarla uğraşmak, özveride bulunmak ve bütünleşmek, barışmak veya barışılmasına katkıda bulunmak, başkalarına madden veya manen yardımcı olmak açısından harika bir zaman dilimindeyiz! Ay-Jüpiter altmışlığının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde bu enerji daha da belirginleşiyor. Girişimde ve görüşmelerde bulunmak açısından bu saatleri değerlendirebiliriz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde de dayanışma ve güç birliği oluşturma enerjisi artıyor. Herkesin hayrına girişimler yapmak, ilişkilerimizi güçlendirme yönünde girişimlerde bulunmak açısından değerlendirebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Güneş altmışlığının uyum ve denge getiren enerjisi de devreye giriyor. Kadın erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, önemli etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, toplantılar, yardım ve destek isteğinde bulunmak için değerlendirebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik, durağanlık, devamlılık ve sağlamlık kazanma arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının 11. evi etkileneceğinden, sosyal çevre ilişkileri, kulüpler, dernekler ve gruplar, ülkeler arası ittifaklarla ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karesi, iletişimle ilgili konularda gerginlikler riskine işaret ediyor. Sözlerimize dikkat etmemiz gereken saatlerdeyiz. Sinirsel gerginliklere, streslere, sözlü tartışmalara açığız, dikkat! Ay-Satürn karşıtlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde engellenme, geciktirilme ve ertelenme gibi riskler hayli fazla. Önemli iş ve girişimlerimiz açısından Ay-Satürn karşıtlığının uzaklaşmaya başlayacağı akşam saatlerini tercih edebiliriz. Jüpiter Yengeç burcunda direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Ailevi konularda, ev ve yerleşimle ilgili temalarda, duygusal konularda bir müddettir gerileyen, gecikmeler yaşamakta olduğumuz alanlarda işlerin normale dönmeye başlayacağı bir sürece giriyoruz. Jüpiter’in durağan olacağı Perşembe ve Cuma günlerini inançlarımız, hayat felsefemiz, olaylara bakış açımızla ilgili değerlendirmeler ve gözden geçirmeler yapmak, ileri dönük planlarımızı gözden geçirmek açısından değerlendirebiliriz.  

Cuma gününe başlarken henüz boşlukta ilerleyen Ay saat 04:37’de İkizler burcuna geçiyor. Zihinsel ve entelektüel konuların vurgu kazanacağı, iletişimin hızlı akacağı bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 12. evinden geçiş yapacağından, gizli kapaklı işler, perde arkası oyunlar, bu türde işlerle uğraşan kişiler ve gruplar, kapalı yerler, hapishanelerdeki veya hastanelerdeki ya da bakımevlerindeki kişilerle veya olaylarla ilgili konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Güne başlarken etkin olacak Ay-Venüs üçgeni, güne başlarken ilişkilerimizde güzel enerjiler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Önemli iş ve girişimlerimizi öğle öncesi saatlere alsak isabet ederiz. Zira öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Neptün karesinin karmaşa ve karışıklık enerjisini tetikleyen etkileri devreye giriyor. Yanlışlıklara, yanlış kararlara, yanıltılmalara daha açık hale geliyoruz. Akşam saatleri sonrasında yakınlaşmakta olan Ay-Uranüs altmışlığının güzel ve akıcı enerjisi devreye giriyor. Hoş ve güzel gelişmelere, sürprizlere açık saatlerdeyiz!

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim ve haberleşmenin, medya ve yayıncılıkla ilgili konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 12. evinden geçiş yapacağından, gizli kapaklı işler, perde arkası oyunlar, bu türde işlerle uğraşan kişiler ve gruplar, kapalı yerler, hapishanelerdeki veya hastanelerdeki ya da bakımevlerindeki kişilerle veya olaylarla ilgili konular öne çıkabilir. Öğle saatlerine doğru Ay-Güneş karesinin etkileri belirginleşiyor. Duygularımızla hedeflerimiz arasındaki enerjinin dengesiz akacağını gösteren bu gergin açı, karşı cinsle, ebeveynlerle, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkilerimizde gerginlikler, sorunlar ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinden itibaren iletişim çok daha ferah ve geliştirici yönde akmaya başlıyor. İletişimsel anlamda önemli iş ve girişimlerimizi, toplantılarımızı, anlaşmalarımızı, imza gerektiren işlerimizi, duyuru ve paylaşımlarımızı akşam saatleri ve sonrasına denk getirebiliriz.

Pazar gününün ilk yarısında Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bu demektir ki iletişim hızlı akacak ve pek çok şey öğreneceğiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 12. evinden geçiş yapacağından, gizli kapaklı işler, perde arkası oyunlar, bu türde işlerle uğraşan kişiler ve gruplar, kapalı yerler, hapishanelerdeki veya hastanelerdeki ya da bakımevlerindeki kişilerle veya olaylarla ilgili konular öne çıkabilir. Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinde güç, enerji ve efor gerektiren işlerimizi halledebiliriz. Sportif aktivitelere yönelebiliriz. Cesaret gerektiren girişimlerimizi aktif edebiliriz. 09:52’de bu açısının kesinleşmesinden sonra başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay, Yengeç burcuna geçeceği 15:33 öncesinde İkizler burcundaki ilerlemesine açısız (boşlukta) devam ediyor. 15:33’te Ay Yengeç burcuna geçiyor. Vatan, millet, maddi ve manevi değerler, aile kavramlarının öne çıkacağı, duyguların dışa vurumunun aktif olacağı bir gündeyiz. Daha evvelce düzenlediğimiz bir workshop’u yineliyoruz bugün Astroloji Okulu salonumuzda. Yeşne Karaca İren Burçlar ve Gezegenler konusunu tekrar anlatıyor. Daha evvelce kaçıranlara önemle duyurulur!

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

2 Mart 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

 

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

02.03.2014

Designed by Ongunsoft