Öner Döşer

3 Şubat Haftası

Bu sayfa 10942 kişi tarafından ziyaret edildi.

3 Şubat Haftası

MERKÜR GERİLEMEYE BAŞLIYOR!

Ay büyümekte, projeler gelişiyor. Hafta başında projelerimizde ve girişimlerimizde biraz daha hızlı ilerlerken, hafta ortasından itibaren gerilemeye hazırlanan Merkür’ün hız kesmesiyle yavaş ilerleyebilir, geciktirici faktörlerle karşılaşmaya başlayabiliriz. 6 Şubat gecesi gerilemeye başlamak üzere iyice durağanlaşacak Merkür, 3 derece Balık burcunda gerilemeye başlayacak, 13 Şubat’tan itibaren Kova burcuna gerileyecek ve direkt hareketine döneceği 28 Şubat’a kadar da bu burçta gerilemeye devam edecek. Merkür’ün Balık burcunda gerileyeceği 6-13 Şubat arasındaki tarihlerde dalgınlıklara, unutkanlıklara açık olabiliriz. 13 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyeceğinden, entelektüel ve zihinsel konularda dağılma, ifade güçlüğü, toplumsal konularda yanlış anlaşılmalar gibi durumlarda artış yaşanabilir. Merkür gerilemesi hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y142_0_merkur-gerilemesi-don-t-panic.html Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başladığımızda Ay henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor olacak. Sabah 06:54’te Ay’ın Koç burcuna geçişinden sonra daha aktif, kararlı ve girişimcilik ruhunun öne çıkacağı bir başlangıç yapıyoruz. Ülkemiz astroloji haritasının 10. ve 11. evleri etki alacağından, yöneticiler, ülkemizin geleceği, Meclis’i ve dost ülkeler, kulüpler, dernekler, cemiyetlerle ilgili konular vurgu kazanabilir. Oldukça tempolu bir gündeyiz. Günün ikinci yarısında hareketlik ve tempo artıyor. Özellikle de Ay-Uranüs kavuşumunun etkisinin belirginleşeceği akşam saatlerinden sonrası daha da hareketli. Hızlı, sürprizlerle dolu, beklenmedik durumlarla ve yeni gelişmelerle karşılaşabiliriz.

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Ülkemiz astroloji haritasının 10. ve 11. evleri etki alacağından, yöneticiler, ülkemizin geleceği, Meclis’i ve dost ülkeler, kulüpler, dernekler, cemiyetlerle ilgili konular vurgu kazanabilir. Yüksek oktavlı günlerden birindeyiz! Sabaha karşı saatlerde Ay’ın Jüpiter, Plüton, Venüs ile ardı ardına gelen gergin açıları, gece saatlerine ve sabahın erken saatlerine gergin yansıyabilir. Şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Özel ve sosyal ilişkilerde gerginliklere açık saatlerdeyiz zira! Ay-Güneş altmışlığının dengeleyici etkilerinin devreye gireceği sabahın ilerleyen saatlerinde ise uyumu ve huzuru yakalamamız daha kolay olacak. Kadın-erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerimizde, iş ilişkilerimizde önemli iş ve girişimleri sabahın ilerleyen saatlerine, hatta mümkünse öğle saatlerine alabiliriz. Günün büyük çoğunluğunda enerji dengeli akıyor. Gece saatleri ise gerginlik ve huzursuzluklara açık, dikkat!

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay Koç burcunda ilerliyor. Ülkemiz astroloji haritasının 10. ve 11. evleri etki alacağından, yöneticiler, ülkemizin geleceği, Meclis’i ve dost ülkeler, kulüpler, dernekler, cemiyetlerle ilgili konular vurgu kazanabilir. Geceyarısı kesinleşen Ay-Mars karşıtlığının sert ve gergin etkilerinin ardından, sabah saatlerinde gerginlikler nispeten azalıyor. Güne başlarken Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 11:46’da Boğa burcuna geçiyor ve biraz sakinliyoruz. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerde netlik ve sağlamlık kazanmamız, sabah erken saatlere göre çok daha güçlü ihtimal. Ay’ın açıları uyumlu olduğundan, günün geri kalanında daha rahat ilerleyeceğiz. Ay-Merkür altmışlığının iletişimi ve akışı kolaylaştıran etkileri öğle sonrasından itibaren devreye giriyor ve akşam saatlerinde güçleniyor. Anlaşmalar, yazışmalar, toplantılar, duyurular, ticari girişimler, alışverişler açısından bu saatleri değerlendirebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde maneviyat, özveri ve duygudaşlık öne çıkıyor. Mistik ve manevi konulara eğilebilir, ruhsal çalışmalar yapabilir, ruhumuzu dinlendirebilir, resim-müzik-sanat aktiviteleriyle ilgilenebiliriz. Sinemaya veya konsere gitmek için harika bir gece!

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ülkemiz astroloji haritasının 11. Evi etkileneceğinden, sosyal gruplar, dernekler, kulüpler, Meclis ve üyeleri, dost ülkelerle ilişkiler temaları gündeme gelebilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığı, girişeceğimiz işlerde daha rahat ve pürüzsüz ilerleyebileceğimizi müjdeliyor! İş ve finans, inançlar, hukuksal konular, seyahatler, yabancılarla ilgili konularda yapacağımız girişimlerden olumlu geri dönüşler alabiliriz. Bu açının hemen ardından etkinleşecek Ay-Plüton üçgeni, bu etkiyi daha da güçlendiriyor. Güçlü ve etkin pozisyondaki kişilerden destek alma şansımız artıyor. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde aşk ve ilişkilerden yana şanslı etkiler devreye giriyor. Sorun yaşadığımız kişilerle aramızı düzeltmek, duygularımızı ifade etmek açısından güzel saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz. Giyim kuşam alışverişleri, güzellik-estetik-zarafet konularıyla ilgili girişimler açısından da kullanabiliriz öğle saatleri ve sonrasındaki saatleri. Ay-Güneş arasındaki dik açının (kare) etkinleşeceği akşam saatleri sonrasında ise ilişkilerde gerginlik ve sürtüşme riski artıyor. Ailevi konularda, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkilerde dikkatli olmamız gereken, liderlik ve güç çekişmesinin öne çıkacağı saatlerdeyiz! Geceyarısına yakın vakitte Merkür geri hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. Merkür gerilemesi hakkında bilgi için yazımın giriş kısmına göz atabilirsiniz.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ülkemiz astroloji haritasının 11. Evi etkileneceğinden, sosyal gruplar, dernekler, kulüpler, Meclis ve üyeleri, dost ülkelerle ilişkiler temaları gündeme gelebilir. Olayların gecikmeli ve ağır gelişeceği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Satürn karşıtlığı da bunu destekler nitelikte. Duygusal anlamda baskı hissedebiliriz. Yalnızlık veya destek alamama hissine açık olacağımız bu saatlerde sevgi ve destek alacağımız kişilerle yakın temas iyi fikir olabilir. Ay-Satürn karşıtlığının kesinleşeceği 06:49 sonrasında başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay, günün büyük çoğunluğunda Boğa burcunda ve boşlukta (açısız) devam ediyor ilerlemesine. Ay’ın boşlukta ilerlemesinin etkileri ile ilgili bilgiyi yazımın sonundaki paragraftan okuyabilirsiniz. Ay’ın 20:43’te İkizler burcuna geçişiyle birlikte hareketleniyoruz. Ay’ın Merkür ile açıya yakınlaşacağı gece saatlerinde iletişim trafiği hızlı akacak gibi gözüküyor! Sözlerimize dikkat etmemizde fayda var öte yandan…

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ülkemiz astroloji haritasının 12. Evi etkileneceğinden gizli ve perde arkası işler, örgütler, oluşumlar, kişilerle ilgili konular, hastaneler-senatoryumlar-hapishaneler gibi kapalı yerlerle ilgili temalar vurgu kazanabilir. Sabah erken saatlerden etkin olacak Ay-Neptün karesi (dik açı), güne başlarken kendimizi kararsız ve yönsüz hissedebileceğimizi düşündürüyor. Öğleye doğru bu belirsizlik ve tatminsizlik hissi uzaklaşmaya başlıyor. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde daha heyecanlı ve motivasyonlu hissedebilir, hareketlenebiliriz. Bizi biraz rutin dışına çekebilecek geziler, gezintiler yapabilir, yeni şeyler öğrenebiliriz. Günün geri kalanında da bu güzel enerji devrede kalıyor…

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ülkemiz astroloji haritasının 12. Evi etkileneceğinden gizli ve perde arkası işler, örgütler, oluşumlar, kişilerle ilgili konular, hastaneler-senatoryumlar-hapishaneler gibi kapalı yerlerle ilgili temalar vurgu kazanabilir. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak, ama özellikle öğle sonrasındaki saatlerde etkisi iyice belirginleşecek Ay-Güneş üçgeni, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Bugün çalışanlar açısından, iş ve kariyerle ilgili girişimler, etkin ve güçlü konumdaki kişilerden yardım istemek, fayda ve destek görmek açısından da değerlendirilebilir bu saatler civarı! Ay-Mars üçgeninin etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinden itibaren kendimizi daha dinamik ev güçlü hissedebiliriz. Güç ve efor gerektiren işler, yürüyüşler, sportif aktiviteler açısından mükemmel bir zaman dilimi!

 

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

29 Ocak 2014, Çarşamba ASTROLOJİ OKULU,

Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ? Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak.

Güneşmerkezli Bakış Güneş’in diğer tarafında (Dünya’dan görülmeyen tarafı) iki haftalık turundan sonra, büyük güneşlekesi AR1944 yeniden Dünya tarafına dönüyor. Geleneğe göre, Güneş’in uzak tarafından dönüp gelen güneşlekesi yeniden numaralanır. AR1944’ün yeni dizaynı AR1967. Malezya’daki Langkawi Ulusal Gözlemevi’nden Karzaman Ahmad’e göre güneşlekesi AR1967 Dünya büyüklüğünde! Bu ayın önceki günlerinde AR1944/ yeni numarasıyla AR1967, X-1 sınıfı güneş parlaması üreterek şimdiki döngünün en büyük radyasyon fırtınalarından birine sebep olmuştu. Şimdi ikinci round başlamak üzere olabilir… Detaylı bilgi için http://www.spaceweather.com/ Güneşmerkezli gezegen dizilimlerine bakarak, bu yazıyı yazdığım 29 Ocak tarihinde ve 30 Ocak tarihinde Merkür-Satürn karşıtlığı var. Bu karşıtlık güneş aktivitelerini biraz hareketlendirebilir. 30 Ocak gecesi yeniay da var. Merkür’ün Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki dizilimi tetikleyeceği 7-8 Şubat civarında daha etkin güneş aktiviteleri bekleyebiliriz. Uzun vadeli baktığımızda ise 21-22 Şubat tarihleri özellikle dikkat çekiyor. Gün yaklaştığında bilgi vereceğim…

02.02.2014

Designed by Ongunsoft