Öner Döşer

30 Aralık Haftası

Bu sayfa 7099 kişi tarafından ziyaret edildi.

30 Aralık Haftası- HOŞGELDİN 2013!

21 Aralık 2012 tarihi için pek çok şey yazıldı, söylendi. Bunlardan bazıları bizleri gereğinden fazla endişelendirdi, hatta korkuttu; bazıları da gereğinden fazla umutlandırdı, abartıldı. Her koşulda önemli bir yıldı 2012 yılı; ama iyisiyle, kötüsüyle artık geride kaldı. Şimdi yeni bir yıl var önümüzde. İyi ya da kötü diye sınıflandırmadan, her şeyiyle olduğu gibi kabul edeceğimiz, yaşam yolumuzda bize yeni deneyimler kazandıracak, tekamül sürecimizde bize çok şey katacak bir yıl. Tüm insanlık için, evren için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Hoş geldin 2013!

2013 yılı için genel değerlendirmeler yaptığım yazı dizisine bugün itibariyle başladım. Yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/Y107_1_2013-te-turkiye-ve-dunya-i-bolum.html

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken Ay Aslan burcunda ilerliyor olacak. Sıcakkanlı, samimi, geleceğe umutla bakan bir ruh hali içerisinde olacağız gün boyunca. Sabah erken saatlerde Ay-Satürn karesinin sorumluluk yükleyen ve bu yüzden bizi biraz daraltan etkileri henüz devrede olacak. Önemli görüşme ve toplantıları, başvuru ve girişimleri öğle öncesine getirmesek iyi ederiz. Akşam saatlerine doğru Merkür Oğlak burcunda ilerlemeye başlıyor. Fikirlerimizde, iletişim tarzımızda ciddiyet ve kararlılık etkisi ön plana çıkıyor. Aklı başında konuşmalar yapmak için akşam saatlerinin sorumluluk ve somutlaştırma imkanı sağlayan enerjisini kullanabiliriz. Zihnimizi iyi odaklarsak, konumuzu ve meramımızı iyi anlatabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren giderek yakınlaşan Ay-Venüs üçgeninin iyimserlik ve mutluluk getirecek etkileri, akşam saatlerinden sonra kendini iyice belli etmeye başlıyor. Bu olumlu etki akşam saatlerinde de devam ediyor. Yeni yıla Ay-Venüs üçgeni etkisinde gireceğiz. Sevgi, uyum, huzur ve barış içerisinde. 23:51’de Ay boşluğa giriyor ve gecenin geri kalan kısmında boşlukta ilerliyor.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerliyor. Özgüven, iyimserlik, hayattan beklentilerin yüksek olması gibi eğilimler gündüz saatleri boyunca aktif olacak. Mars-Uranüs altmışlığının yapıcı etkisi güzel değişiklikleri ve hoş sürprizleri hayatımıza katabilir. Merkür-Neptün altmışlığının yaratıcılığı ve algıları yükselten olumlu etkileri sayesinde şimdiye kadar fark etmediğimiz şeyleri yükselen sezgilerimiz sayesinde daha rahat yakalayabiliriz. Ay 19:34 itibariyle Başak burcuna geçiyor. Detayların ve dikkatin önem taşıyacağı saatlerdeyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığının getireceği dalgınlık ve unutkanlık gibi etkenler hataya ve yanılgılara sürükleyebilir, dikkat! Gece yarısı saatlerine doğru Ay-Merkür üçgeninin olumlu ve dengeye getiren etkileri devreye giriyor, rahatlıyoruz.

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Detaylarla uğraşma sabrı göstermemiz gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter karesinin abartılara ve boyu aşan riskler almaya yönelten etkileri devrede olacak. İyimser olmamız güzel, ama abartılı iyimserlik hayata sevk edebilir. Öğle saatlerinde Ay-Plüton üçgeninin güçlendirici, kendini iyi ifade edebilme motivasyonu veren etkileri devreye giriyor. Bunun hemen ardından gelen Ay-Satürn üçgeni de kontrollü, gerçekçi, somutçu ve doğru yönelimler içerisinde olmamıza imkan sağlıyor. Ay-Güneş üçgeninin de etkisi devreye girince, akşam saatleri sonrasında başarı şansımız daha da artıyor. Yani öğle sonrasından başlayarak günün ikinci yarısında girişeceğimiz özel, sosyal ve işle alakalı girişimlerimizden başarılı sonuçlar alma şansımız yüksek.

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde denge ve uyumu sağlamamız daha kolay olacak. Ama öğle saatleri sonrasında Ay-Venüs karesinin etkisiyle ilişkilerimizde gerginlikler yaşamamak adına uyanık olmalıyız. Yeme içme, keyif ve zevkle ilgili konularda abartılara kaçma riskimiz de var bu saatlerde. Alışverişler açısından da pek isabetli olmayabilir. Zaten 14:15’te Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs karesi iletişim ve haberleşmede beklenmedik gelişmelere, fikir ve görüşlerde zıtlaşmaya ve diyalog kopukluklarına açık olacağımızı gösteriyor. Sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz. Aklımıza geleni söylemek ve aceleci kararlar vermek yerine, biraz durup düşünsek ve sözlerimizi tartsak iyi ederiz.

Cuma gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 03:10’da Ay Terazi burcuna geçiyor. Huzur ve denge arayışında olacağımız bir güne başlamaya hazırlanıyoruz. Ama bunu sağlamak kolay olmayacak. Özellikle de Ay’ın Uranüs ve Merkür ile stresli açılarının etkin olacağı öğle ve sonrasındaki saatlerde. Önemli toplantı, sözleşme ve ticari girişimlerimizi mümkün mertebe biraz daha akşamüzerine doğru alabilirsek isabet ederiz. Sert veya amacını aşan sözler, değişen fikirler, zihinsel huzursuzluk gibi etkenler devrede olacak bu saatlerde. Ay’ın Jüpiter ve Mars ile uyumlu açılarını değerlendirebileceğimiz akşam saatlerinde istediğimiz sonuçları alma şansımız hayli yüksek. Gece saatlerinde ise Ay-Plüton kavuşumunun ısrar, takıntı ve kuşkuya açık kapı bırakan, duygusal anlamda hırpalayıcı etkileri devreye giriyor. Bu şartlarda saydığımız bu eğilimlere kendimizi kaptırmamamız yerinde olur. Aksi takdirde şartları zorlayabilir, kırgınlıklara ve sorunlara sebep olabiliriz. Tehlikeli ve riskli şeylerden ve kişilerden de uzak kalmamız yerinde olur.

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Özel ve sosyal ilişkilerin önem taşıyacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Güneş karesi özel ve sosyal ilişkilerimizde gerginliklere açık olacağımızı gösteriyor. Öğle sonrasındaki saatlerde bu gergin etkiler azalmaya başlıyor ve akşam saatlerinde yerini uyumlu, huzurlu ve olumlu etkilere bırakmaya başlıyor. Gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Venüs altmışlığının ilişkilerimize olumlu yansıyan etkilerini daha fazla hissedeceğiz. Aşk ve ilişkiler, artistik ve sanatsal aktiviteler, eğlenceli aktiviteler açısından harika saatlerdeyiz. Değerlendirelim…

Pazar günü ilk saatlerinde Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor ama Venüs ile uyumlu açısının olumlu etkilerini henüz üzerinde taşıyor. Saat 08:08’de Ay Akrep burcuna geçiyor. Sezgilerimizin ve duygusal derinliğin öne çıkacağı bir güne başlıyoruz. Sabah saatlerinde Ay-Neptün üçgeninin ruhsallık ve maneviyatı öne çıkaran huzurlu etkileri belirginleşiyor ve günün geri kalanında da bizimle birlikte kalıyor. Hayal gücümüzü genişletecek, tasarım becerilerimizi arttıracak konularla ilgilenmek açısından güzel bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton kavuşumu zihnimizi bir konuya odaklama, konsantre olma kapasitemizi arttırıyor, idrak kabiliyetimizi daha iyi kullanabilme şansımız çoğalıyor. Ama detaylara abartılı bir şekilde takılmamamızda ve fikirlerimizde abartılı bir şekilde ısrarcı olmamamızda fayda var.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir yıl dileğiyle…

Öner DÖŞER

30 Aralık 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.astrolojitelevizyonu.com/program/31-12-2012-haftaya-astrolojik-bakis/

 

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş bir müddettir pek aktif değil. Güneş maksimumunda olmamıza rağmen güneşlekesi sayısı düşük gidiyor. 30 Aralık itibariyle güneşlekesi sayısı 49 olarak bildiriliyor. http://www.spaceweather.com/

Haftanın güneşmerkezli açılarına baktığımızda ise güneş aktivitelerinin göreceli olarak artabileceğini düşünebiliriz. Merkür-Jüpiter karşıtlığı, Venüs-Mars karesi, Dünya-Uranüs-Plüton arasında doksan ve yüzseksen derecelik açılar bize önümüzdeki günlerde güneş aktivitelerinin tekrar hareketlenebileceğini gösteriyor.  

30.12.2012

Designed by Ongunsoft