Öner Döşer

30 Aralık Haftası

Bu sayfa 12834 kişi tarafından ziyaret edildi.

30 Aralık Haftası: HOŞGELDİN 2014!

İyisiyle, kötüsüyle bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yeni bir yıla giriyoruz. Dünyamız için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyoruz… 1 Ocak Çarşamba günü gerçekleşecek Plütonik yeniay, yeni düzenlerin ve düzenlemelerin, yeniden yapılandırma yolunda büyük dönüşümlerden geçileceğinin habercisi adeta!

YÜKSEK OKTAVLI bir yıl olacak belli ki 2014. Hararetli, hareketli, tempolu bir yıl olacak. Son zamanda her şeyin ne kadar da hızlandığını hissetmeye başlamıştık. Bu durum 2014’te de devam edecek… Tekamül çarkı daha da hızlı dönecek ve bizler daha hızlı tekamül edeceğiz… Kolay olmayacak belki, ama bizleri hızlı biçimde yukarı çekecek... Bunun işaretlerini yılın ilk günlerinden itibaren almaya başlıyoruz. Yeni yıla giriş anına yönelik astroloji haritasının yorumu için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/2014te-turkiye-ve-dunya-seminerinden-ozet-goruntuler-oner-doser

Çok sayıda açı kesinleşiyor bu hafta. Bu durum, hareketli bir haftada olacağımızın işaretçisi…

30 Aralık Pazartesi günü Güneş-Uranüs dik açısı kesinleşiyor. Güneş-Uranüs arasındaki gergin açılar, otorite figürlerine, mevcut düzene başkaldırma eğilimini tetikler. Yönetici figürleri için zorlu zamanlardır. Genel anlamıyla sert ve şiddetli olaylara, beklenmedik durum ve yön değişikliklerine, istifalara, işten çıkarmalara, meydan okumalara açık etkiler vardır bu ikilinin sert temaslarında.

Salı günü Mars-Plüton karesi, Merkür-Plüton kavuşumu ve Merkür-Mars karesi kesinleşiyor. Ardı ardına kesinleşecek bu kavuşum ve kare açılar (dik açı), sert ve gergin olayların tetiklenebileceğini düşündürüyor ister istemez. Özellikle de işin içerisinde Mars ve Plüton gibi rekabetçi, çekişmeli, meydan okumaya yönelten, şiddet eğilimini tetikleyen gezegenler birbirleriyle gergin açıda olacağı ve Merkür bu ikisini tetikleyeceği için. Sert sözlere, tartışmalara açık bir gündeyiz. Sert açıklamalar, bildiriler, eleştiriler, söz düelloları yaşanabilir. Pazartesi gününden itibaren etkin olacak zaten tüm bu temalar.

1 Ocak Çarşamba günü Ay-Güneş kavuşumu gerçekleşiyor: yeniay! 10 derece 57 dakika Oğlak’ta gerçekleşecek ve Plüton ile dizilimde oluşacak Plütonik yeniay, iş dünyası ve ekonomiyle ilgili yeni gelişmeler, düzenlemeler dönemine giriş yapmakta olacağımızı gösteriyor. Yeniayın nasıl bir enerjiye sahip olduğunu, beraberinde neler getireceğini anlamak için, yeniaydan sonra Ay’ın önündeki ilk açıya bakılır. Yeniay sonrasında Ay ilk olarak Plüton ile kavuşacak. Bu kavuşum, yeni düzenlerin ve düzenlemelerin, yeniden yapılandırma yolunda büyük dönüşümlerden geçileceğinin habercisi adeta!

1 Ocak Çarşamba günü Güneş-Plüton kavuşumu kesinleşiyor. Kendimizi güçlü ve vurgulu bir şekilde ifade etmek isteyeceğimiz bir süreçteyiz ve bu etkiler bugün en belirgin hale geliyor. Otorite ve güç çekişmelerine açık olabiliriz. Ya da bu kavuşumu en ideal şekilde kullanıp, kişisel anlamda kendimizde dönüştürmek istediğimiz konularda harekete geçebiliriz.

3 Ocak Cuma günü Güneş-Mars karesi ve Merkür-Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor. Rekabete, liderlik çekişmelerine, kafasının dikine gitmeye, meydan okumaya, sert ve şiddetli eylemlere açık bir gün daha! Bu etkiler bir gün öncesinden itibaren belirgin olacak. Merkür-Jüpiter karşıtlığının abartan, boyunun üzerinde beyanlarda bulunan etkileri de devrede olacak gün boyunca. Verdiğimiz sözleri sonradan tutamayabiliriz, bunu dikkate alıp beyan verirsek isabet ederiz.

5 Ocak Pazar günü Güneş-Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor. Yüksek oktavlı bir gün daha! Jüpiter, güneş sistemimizdeki en büyük gezegendir ve bu devasa büyüklüğüyle neredeyse Güneş’e kafa tutacak gibidir. Güneş-Jüpiter karşıtlığında bu enerjiyi had safhada görebiliriz. Kibir ve büyüklenme yönünde hareket ve jestlere şahit olabiliriz. Güneş Vega yıldızıyla kavuşacak olduğundan, lider ya da yönetici pozisyonundaki kişiler kendi karizmalarını vurgulu bir şekilde göstermek isteyeceklerdir. Bugünde, yapılan küçük hareketler çabuk büyüyebilir. Boyunu veya haddini aşma riskini işaret eden etkileri de vardır bu karşıtlığın…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Coşkulu, heyecanlı ve abartılara açık bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 6. evinde ilerleyeceğinden, güvenlik güçleri, hizmetliler, görevliler ve halkın sağlığı, evcimen hayvanlarla ilgili konular ön planda olacak. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Uranüs üçgeni (120 derecelik açı) güne iyimser, heyecanlı ve aktif başlayacağımızı gösteriyor. Güzel sürprizlere açık saatlerdeyiz. Heyecanımızı yüksek oktavlı göstermek isteyebiliriz. Ay-Mars altmışlığının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde bu eğilimimiz daha da artıyor. Kendimizi daha güçlü ve enerjik hissedeceğimiz öğle sonrasındaki saatleri enerjik aktiviteler için kullanabiliriz. Bu güçlü enerji akşam saatlerinde de devam ediyor olacak. Ama Ay boşlukta ilerliyor olacağından, kararsızlık, olayların ne yönde ilerleyeceğinin belli olmaması gibi durumlara açık olacağız. Bugün Güneş-Uranüs dik açısı kesinleşiyor. Güneş-Uranüs arasındaki gergin açılar, otorite figürlerine, mevcut düzene başkaldırma eğilimini tetikler. Yönetici figürleri için zorlu zamanlardır. Genel anlamıyla sert ve şiddetli olaylara, beklenmedik durum ve yön değişikliklerine, istifalara, işten çıkarmalara, meydan okumalara açık etkiler vardır bu ikilinin sert temaslarında.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 6. evinde ilerleyeceğinden, güvenlik güçleri, hizmetliler, görevliler ve halkın sağlığı, evcimen hayvanlarla ilgili konular ön planda olacak. Bugün çok hareketli ve aktif bir gün, Çünkü üç açı birden kesinleşiyor: Mars-Plüton karesi, Merkür-Plüton kavuşumu ve Merkür-Mars karesi. Ardı ardına kesinleşecek bu kavuşum ve kare açılar (dik açı), sert ve gergin olayların tetiklenebileceğini düşündürüyor ister istemez. Özellikle de işin içerisinde Mars ve Plüton gibi rekabetçi, çekişmeli, meydan okumaya yönelten, şiddet eğilimini tetikleyen gezegenler birbirleriyle gergin açıda olacağı ve Merkür bu ikisini tetikleyeceği için. Sert sözlere, tartışmalara açık bir gündeyiz. Sert açıklamalar, bildiriler, eleştiriler, söz düelloları yaşanabilir. Pazartesi gününden itibaren etkin olacak zaten tüm bu temalar. Gece 20:01’de Ay Oğlak burcuna geçiyor ve kararlılık kazanıyoruz. Yeni yıla girerken Ay’ın Oğlak burcunda ilerliyor ve kapanıyor olması (Balzamik faz), bitişlerin,  tamamlanmaların, geçmişle hesaplaşmaların çok önemli olacağı bir yıla giriş yapmakta olacağımızı gösteriyor. Ay’ın Neptün ile yakınlaşan olumlu altmışlık açısı, yeni yıla girerken karşılıklı anlayış, empati, fedakarlık ve kabullenicilik, affedicilik yönlerimizi aktif ediyor. Yeni yıla giriş anına yönelik astroloji haritasının yorumu için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/2014te-turkiye-ve-dunya-seminerinden-ozet-goruntuler-oner-doser

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 7. evinde ilerleyeceğinden, diğer ülkelerle ilişkiler, açık düşmanlıklar, davalar, duruşmalar, anlaşmalar gibi konular gündemde önemli yer tutabilir. Gece yarısından sonra ve sabaha karşı saatlerde henüz Ay-Neptün altmışlığının yapıcı, olumlu enerjisi devam ediyor. Ay-Uranüs karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde ise gergin ve patlayıcı enerjiler devreye giriyor dikkat! Olayların hangi yönde ilerleyeceğini kestirmekte zorlanacağımız saatlerdeyiz. Saat 13:14’te 10 derece 57 dakika Oğlak’ta gerçekleşecek ve Plüton ile dizilimde oluşacak Plütonik yeniay, iş dünyası ve ekonomiyle ilgili yeni gelişmeler, düzenlemeler dönemine giriş yapmakta olacağımızı gösteriyor. Yeniayın nasıl bir enerjiye sahip olduğunu, beraberinde neler getireceğini anlamak için, yeniaydan sonra Ay’ın önündeki ilk açıya bakılır. Yeniay sonrasında Ay ilk olarak Plüton ile kavuşacak. Bu kavuşum, yeni düzenlerin ve düzenlemelerin, yeniden yapılandırma yolunda büyük dönüşümlerden geçileceğinin habercisi adeta! Ay’ın Plüton kavuşumunun ardından Mars ile kare açısının kesinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde sert ve rekabetçi, tartışmalara ve gerginliklere, protestolara, kazalara, Marsiyen doğada olaylara açık bir enerji var. Ay’ın bir sonraki açısı Merkür ile kavuşum olacak. Öğle sonrasında ve akşamüzeri saatlerde iletişim trafiği hızlanacak demektir. Gereksiz beyanlardan, kırıcı sözlerden uzak durmamız gereken saatlerdeyiz! Ay-Jüpiter karşıtlığının etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde duygularımızı abartılı ve duygusal bir şekilde ortaya koyma arzumuz tırmanıyor. Kendimizi kontrol edemezsek duygusal patlamalar yaşayabiliriz. Gece saatlerinde Güneş-Plüton kavuşumu kesinleşiyor. Kendimizi güçlü ve vurgulu bir şekilde ifade etmek isteyeceğimiz bir süreçteyiz ve bu etkiler bugün en belirgin hale geliyor. Gün boyunca otorite ve güç çekişmelerine açık olabiliriz. Ya da bu kavuşumu en ideal şekilde kullanıp, kişisel anlamda kendimizde dönüştürmek istediğimiz konularda harekete geçebiliriz.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 7. evinde ilerleyeceğinden, diğer ülkelerle ilişkiler, açık düşmanlıklar, davalar, duruşmalar, anlaşmalar gibi konular gündemde önemli yer tutabilir. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Satürn altmışlığı, duygularımızı kontrol edebilme ve disipline olabilme şansımızı arttırıyor. Öğle saatleri civarında etkin olacak Ay-Venüs kavuşumu, aşk ve ilişkiler açısından olumlu enerjiler taşıyor. Bu kavuşum gerçekleştikten sonra 13:11’de Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Bir şeyler belirsiz ve kararsız kalabilir, ama yine de Ay-Venüs kavuşumunun ılımlı enerjisi gün boyunca bizimle birlikte olacak. 19:02’de Ay Kova burcuna geçiyor. Toplumsal ve entelektüel temaların, insani konuların ön planda olacağı bir gecedeyiz.

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Yardımlaşma, birlikte ama özgürlüğü kısıtlamadan hareket etme arzumuzun artacağı bir gündeyiz. Mantıklı ve akılcı olmamız kazandıracak. Ay ülkemiz astroloji haritasının 8. evinde ilerleyeceğinden, ortaklaşa kazanımlar, ödemeler ve harcamalar, vergiler, alacak ve borçlar gibi finansal konular gündemimizde önemli yer tutacak. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Uranüs altmışlığı, heyecanlı ve yeni gelişmelere açık saatlerde olacağımızı gösteriyor. Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde girişim arzumuz ve cesaretimiz artıyor. Efor ve güç gerektiren işleri bu saatlere denk getirebiliriz. Sabah saatlerinde kesinleşecek ev gün boyunca etkin olacak Güneş-Mars karesi, rekabete, liderlik çekişmelerine, kafasının dikine gitmeye, meydan okumaya, sert ve şiddetli eylemlere, kışkırtmalara açık bir günde olacağımızı gösteriyor. Bu etkiler bir gün öncesinden itibaren belirgin olacak. Yine Merkür-Jüpiter karşıtlığının abartan, boyunun üzerinde beyanlarda bulunan etkileri de devrede olacak gün boyunca. Verdiğimiz sözleri sonradan tutamayabiliriz, bunu dikkate alıp beyan verirsek isabet ederiz. Dini konular, inançlar, ideoloji ve fikir farklılıkları yüzünden tartışmalar yaşayabiliriz.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 8. evinde ilerleyeceğinden, ortaklaşa kazanımlar, ödemeler ve harcamalar, vergiler, alacak ve borçlar gibi finansal konular gündemimizde önemli yer tutacak. Sabaha karşı saatlerde etkin olacak Ay-Satürn karesi, güne biraz sıkıntılı ve engellenmişlik hissiyle başlayacağımızı gösteriyor olabilir. Saat 03:46’da kesinleşecek bu açı sonrasında Ay boşluğa girecek ve günün büyük çoğunluğunda Balık’ta ve boşlukta ilerleyecek. Satürn ile kare açısının geciktiren, engelleyen, bekleten enerjileri günün büyük çoğunluğunda devrede olacak demektir. 18:58’de Ay Balık burcuna geçiyor. Olayların akışına ayak uydurmamız, olan biteni daha geniş perspektiften bakarak anlamaya çalışmamız isabetli olur Ay-Neptün kavuşumunun da etkin olacağı gece saatlerinde. Ruhsal, manevi, ilahi ve mistik konularla ilgilenmek açısından güzel bir gecedeyiz.

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 8. evinde ilerleyeceğinden, yönetici ve idareciler, ülkemizin geleceği, dış imajı, kaderiyle ilgili konular gündemde önemli yer tutacak. Öğle saatlerinde Ay-Plüton altmışlığının güç destekleri ve dayanışmayı ifade eden enerjisi devrede olacak. Akşamüzeri saatlerde Ay-Güneş üçgeninin uyumlu ve olumlu enerjisi bu etkiyi daha da güçlendiriyor. Fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmek, onay ev destek almak, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek açısından isabetli saatlerdeyiz. Kadın erkek ilişkileri ve ebeveynlerle ilişkiler açısından da öyle. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde destekleyici etkiler daha da artıyor. Gece saatlerinde Güneş-Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor. Yüksek oktavlı saatlerdeyiz! Jüpiter, güneş sistemimizdeki en büyük gezegendir ve bu devasa büyüklüğüyle neredeyse Güneş’e kafa tutacak gibidir. Güneş-Jüpiter karşıtlığında bu enerjiyi had safhada görebiliriz. Kibir ve büyüklenme yönünde hareket ve jestlere şahit olabiliriz. Güneş Vega yıldızıyla kavuşacak olduğundan, lider ya da yönetici pozisyonundaki kişiler kendi karizmalarını vurgulu bir şekilde göstermek isteyeceklerdir. Bugünde, yapılan küçük hareketler çabuk büyüyebilir. Boyunu veya haddini aşma riskini işaret eden etkileri de vardır bu karşıtlığın…

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

29 Aralık 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz    

 

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI DEVİR-TESLİM

2007 yılı yaz aylarında Uzman TV’den haftalık burç yorumları yapmak üzere teklif aldığımda, bunu ancak astroloji haritaları üzerinde anlatmak kaydıyla kabul edeceğimi söylemiştim. Ben bir astroloji eğitmeniyim, nasıl ki derslerde tahtaya yansıtılmış astroloji haritaları üzerinde anlatım yapıyorsam, haftalık videolarda da böyle yaparım demiştim. Bana “Öner Bey, insanlar sizin gösterdiğiniz sembolleri anlamazlar, kullanacağınız astrolojik ifadelerden kafaları karışır ve takip etmezler” demişlerdi. Ben de “bunun tutacağına eminim, bir astroloğun hangi kriterlere dayanarak yorumlarda bulunduğumu görmek hoşlarına gidecek, yapılan işe saygı göstereceklerdir” demiştim. Amacım, burç bazında bilgi verirken, bir taraftan da insanları astrolojiye ısındırmak ve bazı astrolojik tabirlere aşina etmek, astrolojinin nasıl çalıştığını haritalar üzerinde göstermek, bu konuda kendisini geliştirmek isteyen astroloji öğrencisine rehberli etmekti. Yapacağım bu sunuş tarzının astrolojinin daha iyi anlaşılmasında önemli rolü olacağını düşünüyordum... 

Gerçekten de böyle oldu. 2007 yılı sonbaharında çekimlere başladığımız haftalık videoların izlenme sayısı hızlı bir şekilde arttı. Pek çok izleyici, astrolojik tabirlere ve sembollere aşina olmaya başladı. O vakte kadar astrolojiye çok da ilgi göstermeyen pek çok kişiden bile motive edici geri dönüşler almaya başladık. Haftalık videoların ardından tutulmalar, gerilemeler, gezegen geçişleri, ülkeler astrolojisi alanlarında da bilgilendirici ve öğretici videolar geldi. Uzman TV ile çalışmalarımı sonlandırdığım 2013 Aralık ayı itibariyle, lokomotifini haftalık ve aylık burç yorumlarının çektiği videolarımın izlenme sayısının 22 milyonu aşmış olması, astroloji haritaları üzerinden anlatımlara ne kadar büyük bir ilgi ve teveccüh gösterildiğini kanıtlıyor. 

Son bir yıldır haftalık burç yorumlarını Astroloji Televizyonun’da da yayınlıyoruz ve burada da düzenli izlenme sayımız hayli yükseldi. Giderek daha da yükseleceğine inancım tamdır. Ben, bu konudaki görevimi artık tamamlamış bulunuyorum ve görevi çok değerli bir astroloji uzmanına devrediyorum. 30 Aralık haftasından itibaren haftalık burç yorumlarını değerli Astroloji Televizyonu takipçilerine Dr. Barış Özkırış sunacak. Bundan çok eminim ki sevgili Barış, bilgilendirici olduğu kadar sempatik ve enerjik sunuşu ile de teslim aldığı bayrağı daha yukarılara çıkaracaktır. Kendisine başarılar, tüm Astroloji Televizyonu izleyicilerine keyifli seyirler diliyorum. Bendeniz de yine Astroloji Televizyonu’nda öğretici videolar hazırlamaya ve sunmaya devam edeceğim. Hiç kuşkum yok ki değerli ekip arkadaşlarımın ve siz değerli izleyicilerimizin katkılarıyla birlikte, Türkiye’nin internet üzerinden yayın yapan ilk astroloji televizyonu en kısa zamanda bundan çok daha fazla kişiye ulaşacak!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

www.astrolojitelevizyonu.com  

29.12.2013

Designed by Ongunsoft