Öner Döşer

30 Eylül haftası

Bu sayfa 7818 kişi tarafından ziyaret edildi.

30 Eylül Haftası: TERAZİ BURCUNDA YENİAY!

Terazi burcunda ilerleyen Güneş, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Plüton ve Uranüs ile geometrik açılarını kesinleştiriyor. Bu, güç ve otorite çekişmelerine çok açık olduğumuz bir haftanın işaretçisi. Güneş-Plüton karesinin etkisiyle gerek politik alanda, gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda entrikalı manevralar, çıkar ilişkileri, maniplasyonlar, yozlaşmış ilişkiler, entrikalar vurgu kazanabilir. Güneş-Uranüs karşıtlığının etkisiyle isyankar, otorite ve baskı kabul etmeyen, değişim ve yenilenme isteyen yönleri de iyice belirginleşebilir bu hafta.  

5 Ekim Cumartesi sabaha karşı 03:34’te 11 derece Terazi burcunda yeniay gerçekleşiyor. Terazi burcunda yeniaylar, yeni ilişkilere adım atmak açısından güzel zamanlardır. Bu, özel veya sosyal ilişkiler anlamında olabilir. Artistik ve sanatsal konular, estetik kazandırma ve güzelleştirme ile ilgili konularda girişimler açısından da iyidir. Denge, uyum ve huzur getirecek girişimler yapılabilir. Bu yeniay Plüton-Uranüs ve Jüpiter ike Büyük Kare açı kalıbı oluşturduğundan, arzu ettiğimiz denge, huzur ve uyumu yakalamak zor olacak gibi gözüküyor. Oldukça gergin, çekişmeli etkilere açık olacağımızı gösteriyor bu öncü burçlardaki Büyük Kare açı kalıbı zira. Dünyamızın huzura, barışa ve sevgi ortamına ihtiyacı var. Her ne kadar zorlu göksel etkiler olsa da, bunlarla başa çıkabilir, sevgi ve birlik ortamı yaratma konusunda gayret gösterebiliriz. Zaman zaman dengemizi kaybediyor gözüksek de, farkındalığımız sayesinde kendimizi tekrar dengeye getirebiliriz. Böylelikle de etrafımızdaki faktörlerin dengeye oturmasına katkıda bulunabiliriz. Bu hafta, bu konuda hepimizin daha fazla gayret etmesi gerekiyor. FARKINDA OLALIM!

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince… 

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Bugünün en önemli mesajı "kendine güven". Ülkemiz açısından halkın finansal durumu, ekonomik konuların öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Satürn karesi, güne başlarken depresif hissedebileceğimizi gösteriyor. Tipik bir Pazartesi sendromu! Sabahın biraz daha ilerleyen saatlerinde Ay-Uranüs üçgeninin hayatımıza daha fazla heyecan ve değişiklik arzusu taşıyan etkileri devreye giriyor. Rahatlıyoruz. Günün geri kalanında bu etkiler devrede olacak...

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda hareket ediyor. Girişeceğimiz işlerde ve ilişkilerimizde kendimizi samimi, açık ve net ifade etme arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay'ın Mars ile kavuşumu ve ardından Venüs ile dik açı yapacak olması, özel ilişkilerde gerginlik işaretçisi. Kalp kırmamaya özen göstermemiz gereken saatlerdeyiz. Sabah 07:48'den itibaren, günün büyük çoğunluğunda Ay boşlukta ilerliyor olacak. Somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işlerde kararsızlık, belirsizlik riski hayli fazla. Bu durum, gece saat 21:51'de Ay Başak burcuna geçiş yapıncaya dek sürüyor. Bu saat sonrasıda ilerlemesine Başak burcunda devam edecek olan Ay, detaylara daha fazla önem verme, titiz ve dikkatli hareket etme güdüsünü vurgulamaya başlıyor. Buna mukabil, yakınlaşmakta olan Ay-Neptün karşıtlığı, dalgınlık ve yanılgı risklerini arttırıyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Neptün üçgeni, iletişimde yumuşak, empatik ve düşünceli davranma ve duygusal kararlar alma eğilimimizin vurgu kazanacağını gösteriyor. Hem Ay'ın hem de Merkür'ün Neptün ile açı yapıyor olması, ruhsal ve manevi konulara yönelmek, zihin boşaltmak için çalışmalar yapmak, hayal gücümüzü genişletecek filmlerr izlemek, kitaplar okumak, müzik dinlemek, şiir yazmak gibi ilham isteyen aktiviteler açısından güzel saatlerde olduğumuzu gösteriyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabaha karşı Ay'ın önce Neptün ile, ardından Merkür ile açıları kesinleşiyor. Hayal gücümüzün aktif olacağı bu saatlerde kimimiz ilginç rüyalar görüyor, uyanık olan kimimiz bolca hayal kuruyor olabilir. Tabii bu herkes için genellenebilecek bir şey değil. Ama muhtemelen sabah saatlerinde daha fazla esin dolu olacağız. Öğle saatleri civarında Ay-Plüton üçgeni etkinleşiyor. Başarmak istediğimiz konularda başkalarından güç desteği alabiliriz. Ay-Satürn altmışlığının etkinleşeceği akşam üzeri saatlerinde, girişeceğimiz veya daha önce girişmiş olduğumuz işlerden somut sonuçlar alma şansımız daha yüksek. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Plüton karesi, otorite figürleriyle, önemli etkin pozisyondaki kişilerle, erkek figürleriyle güç çekişmelerine işaret ediyor. Yönetici pozisyonundaki kişiler açısından zor bir transit bu. Plüton'un acımasız, güç isteyen ve şartları maniple ederek kendi çıkarı yönüne çekmeye açık, her yol mübahtır anlayışını öne çıkaran, sert ve şiddete yönelik etkileri devrede. Bu bakımdan dikkatli olmak gereken bir gün!

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor. Dikkatli, planlı ve organize hareket etmemiz ve akılcı kararlar almamız gereken bir gündeyiz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde iş ve finansla ilgili konularda güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Bu olumlu etkiler öğle sonrası saatlere dek sürüyor. Ay-Venüs altmışlığının etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinde özel ilişkiler açısından olumlu bir atmosfer devreye giriyor. Estetik ve güzelleştirme, dekora etme, giyim kuşamla ilgili işlerimizi bu saatlere denk getirebiliriz. Ay'ın Jüpiter ve Venüs ile uyumlu açıları, Güneş-Uranüs karşıtlığının dengesizleştirici etkilerini bir nebze tolare edebilir. Ama Güneş-Uranüs karşıtlığının karşı çıkış ve isyankar enerjisi gün boyunca devrede olacak. Olaylar beklenenin dışına taşabilir, yön değiştirebilir. Otoriteyle sorunlar yaşanabilir. Beklenmedik olaylara ve durum değişikliklerine açık bir gündeyiz! 21:57'den sonra Ay Başak burcunda ve boşlukta devam edecek ilerlemesine...

Cuma sabah saatlerinde henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 05:59'da Terazi burcuna geçiyor. Denge, huzur ve uyum arayışında olacağımız, ilişkilerimizin hat safhada önemli olacağı bir gündeyiz. Günün ilk yarısında aradığımız dengeyi ve rahat akışı yakalamamız daha kolay. Ama günün ikinci yarısında denge sağlamakta zorlanabiliriz. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Plüton karesi ve Ay-Uranüs karşıtlığının dengesiz davranışlara çeken, durum değişiklikleri ve sürpriz, hatta şok edici durumlara açık enerjisi güçleniyor. Esneklik, anlayış ve olgunluk gerektiren bir akşamdayız! 

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. sabaha karşı 03:34’te 11 derece Terazi burcunda yeniay gerçekleşiyor. Terazi burcunda yeniaylar, yeni ilişkilere adım atmak açısından güzel zamanlardır. Bu, özel veya sosyal ilişkiler anlamında olabilir. Artistik ve sanatsal konular, estetik kazandırma ve güzelleştirme ile ilgili konularda girişimler açısından da iyidir. Denge, uyum ve huzur getirecek girişimler yapılabilir. Bu yeniay Plüton-Uranüs ve Jüpiter ike Büyük Kare açı kalıbı oluşturduğundan, arzu ettiğimiz denge, huzur ve uyumu yakalamak zor olacak gibi gözüküyor. Oldukça gergin, çekişmeli etkilere açık olacağımızı gösteriyor bu öncü burçlardaki Büyük Kare açı kalıbı zira. Dünyamızın huzura, barışa ve sevgi ortamına ihtiyacı var. Her ne kadar zorlu göksel etkiler olsa da, bunlarla başa çıkabilir, sevgi ve birlik ortamı yaratma konusunda gayret gösterebiliriz. Zaman zaman dengemizi kaybediyor gözüksek de, farkındalığımız sayesinde kendimizi tekrar dengeye getirebiliriz. Böylelikle de etrafımızdaki faktörlerin dengeye oturmasına katkıda bulunabiliriz. Bu hafta, bu konuda hepimizin daha fazla gayret etmesi gerekiyor. FARKINDA OLALIM! Ay-Jüpiter karesinin duygusal anlamda abartılara yönelten etkileri öğle sonrasındaki saatlerde devreye giriyor. Ay'ın Jüpiter ile açıları olumsuzluk getirmez. Tersine, olumlu enerjisi vardır. Ama Ay Terazi burcunda ve Jüpiter de Yengeç burcunda olduğundan, duygusal anlamda alınganlıklara, kırılmalara her zamankinden daha açık ve hassas olabiliriz. Gün genelinde yeniayın getirdiği tazeleyici, yenileyici enerjiler aktif olacak.

Pazar günü sabah saatlerinde Ay henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay'ın boşluğa girmesi, Mars ile altmışlık açısını kesinleştirmesinden sonra, 01:27'den sonra olacak ve Ay'ın Akrep burcuna geçeceği 11:32'ye kadar sürecek. Bu saat sonrasında kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyor olacağız. Sezgilerimizin aktif olacağı bu güzel günde, öğle sonrasındaki saatlerde iyice etkinleşmiş olacak Ay-Neptün üçgeninin maneviyata, ruhsallığa, duygusal alışverişlere, yardımlaşmaya, duygudaşlığa yöneltecek etkileri devreye giriyor. Ruhsal temalara yönelmek, müzik, resim gibi sanatsal aktivitelerle uğraşmak açısından değerlendirebiliriz öğle sonrasını ve akşam saatlerini. Manevi olarak doyum hissedeceğimiz bu güzel günde, başkalarına yardım konusunda daha hassas davranmamızda fayda var. Ülkemiz, gençlerimiz, artistik ve sanatsal konular, sanatçılar, sportif aktiviteler ve sporcularla ilgili konular da gündemimizde önemli yer tutacak.  

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle

Öner DÖŞER

29 Eylül 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için http://www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz. 

28.09.2013

Designed by Ongunsoft