Öner Döşer

30 Haziran Haftası

Bu sayfa 8002 kişi tarafından ziyaret edildi.

30 Haziran Haftasına Astrolojik Bakış: MERKÜR DÜZELİYOR!

Bir müddettir gerilemekte olan Merkür’ün, 1 Temmuz Salı günü direkt harekete dönmek üzere durağanlaşması, bir müddettir ertelediğimiz iletişimsel konuları, bilgi paylaşımlarını, duyuru ve tanıtımları, anlaşma ve toplantıları organize edebileceğimiz zamanlara vardığımızı gösteriyor!

4 Temmuz Cuma günü kesinleşecek Güneş-Plüton karşıtlığı, hafta ortasından itibaren rekabet ve güç çekişmelerinin devreye gireceği bir haftada olacağımızı işaret ediyor. Otorite figürlerinin kendilerini güçlü bir şekilde ifade etmek isteyeceği bir haftadayız. Güneş-Plüton karşıtlığı gövde gösterileri, karşı tarafı en zayıf yerinden vurma, konuyu en manipülatif alana taşıma ve güç elde etmek uğruna, karşısındakilerin gözünün yaşına bakmamak gibi tavırları ifade eder. Bu enerji, Cuma günü had safhaya varıyor! Yönetici pozisyonu çizen kimselerle ilişkilerde şartları fazla zorlamamak yerinde olur. Sert ve yıpratıcı etkiler var!

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sıcak ve samimi ilişkiler geliştirebileceğimiz, sosyal alanda kendimizi ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerinde aşk ve özel ilişkiler, sosyal ilişkilerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Bu hoş enerji günün geneline yayılıyor. Akşam saatlerinde hızlı ve heyecan verici gelişmelere açığız. Yenilik, değişiklik yapmak istediğimiz işleri devreye sokabiliriz. Sürpriz gelişmelere açık akşam vakitlerinde, rutin dışı bir şeyler yapmak, değişiklikler yaratmak iyi gelecektir. Gecenin ilerleyen saatlerinde sıkıcı etkiler de devrede olacak zira!

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimize güvenle ve dürüstçe girişeceğimiz işlerden fayda görebiliriz. Otoritemizi ortaya koyabilir, dikkat çekmeyi başarabiliriz. Bir müddettir ertelediğimiz iletişimsel konuları, bilgi paylaşımlarını, duyuru ve tanıtımları, anlaşma ve toplantıları organize edebiliriz. Bu bağlamda öğle saatleri civarı en uygun zaman dilimi olarak gözüküyor. Ay’ın boşluğa gireceği 12:59 sonrasına kalmamakta fayda var!

Çarşamba gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 00:23’te Başak burcuna geçecek olan Ay, detayları iyi yakalayabileceğimiz, analitik zekamızı ortaya koyabileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah-öğle arasındaki saatlerde netleşmekte, kararlılık kazanmakta zorlanabiliriz. Yanılma, duygusal anlamda etki altında kalma riskimiz fazla bu zaman aralığında. Önemli iş ve girişimleri öğle sonrasındaki saatlere alarak daha pürüzsüz ilerleme şansımızı arttırabiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek alabileceğimiz, kadın erkek ilişkilerinde olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz öğle sonrasındaki saatleri iyi değerlendirebiliriz. Akşam saatlerine kadar uzayan bu etkilerin ardından, gece saatlerinde duygusal anlamda fazla duyarlı, alıngan enerjiler var. Yeme içme konularına özen göstermemiz gerekiyor, özellikle de iftar saati civarında! Abartılardan uzak durmak, ne yiyip içtiğimize dikkat etmemizde fayda var.

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. İyi organize olabileceğimiz, sistemli ilerleyerek hedeflerimize ulaşabileceğimiz bir gündeyiz. Duygusal yönlerimizden ziyade, akılcı ve mantıklı yönlerimizi ön plana çıkarabiliriz. Sabah saatlerinde kalıcı ve devamlılık istediğimiz işlere girişmek adına güzel fırsatlar var. Yaşça veya tavır olarak bizden olgun kişilerden tavsiyeler veya destekler alabiliriz. Bu türde kişilerle görüşle, toplantı, yazışma yapmak açısından da uygun bir gündeyiz. Değerlendirebiliriz!

Cuma gününün ilk yarısında Ay Başak burcunda ilerliyor. Detaylarla uğraşmamız gereken, hesap kitap işlerinin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Öğle saatleri öncesinde girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir. Huzursuzluklar olabilir. Sabah çok erken saatleri değerlendirebiliriz, ama 07:21’de Ay’ın boşluğa girecek olduğunu hesaba katmamız gerekiyor. Sabahın erken saatleri ibadet, ruhsal çalışmalar, yardımlaşma içeren girişimler açısından çok olumlu gözüküyor. Bu güzel enerji öğle saatlerine kadar da devam ediyor. Saat 12:42’de Ay Terazi burcuna geçiyor. Daha dengeli ve ılımlı enerjiler devreye giriyor. Ama gün boyunca etkin olacak Güneş-Plüton karşıtlığının etkileri daha baskın gelebilir. Güneş-Plüton karşıtlığı gövde gösterileri, karşı tarafı en zayıf yerinden vurma, konuyu en manipülatif alana taşıma ve güç elde etmek uğruna, karşısındakilerin gözünün yaşına bakmamak gibi tavırları ifade eder. Yönetici pozisyonu çizen kimselerle ilişkilerde şartları fazla zorlamamak yerinde olur. Sert ve yıpratıcı etkiler var!

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Tarafsızlığımızı korumamız, etrafımızdaki kişilere dengeli davranmaya özen göstermemiz gereken bir gündeyiz. Sabah-öğle saatleri arasında sert ve gergin etkiler var. İlişkilerde arzu ettiğimiz dengeyi sağlayamayabiliriz. Kadın erkek ilişkilerinde, ailevi ilişkilerde, otorite figürleriyle veya önemli pozisyondaki kişilerle ilişkilerimizde sıkıntı yaşayabiliriz, dikkat adımlar atalım! Ama öğle sonrasındaki saatlerde uyum ve denge kazanabiliriz. Önemli işlerimizi ikindi civarındaki saatlere denk getirebiliriz. Özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Gece saatlerinde, beklenmedik yön değişikliklerine ya da ani gelişen durumlara açık, duygusal anlamda da dengesizliğe yöneltebilecek enerjiler var, dikkat!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerimiz açısından önemli bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz gergin, sert etkiler var. Olumsuz hava koşulları ya da sert rüzgarlara açık bu saatlerde, duygusal anlamda gerginlikler yaşamamak adına agresyondan kaçınmakta fayda var. Marsiyen doğada olaylara açık saatlerdeyiz! Öğle saatlerinde uyum, denge ve huzuru sağlamamız daha kolay olacak. Gezintiler düzenleyebilir, sevdiklerimizi ziyaret edebilir, yeni şeyler öğrenmek veya bilgimizi paylaşmak için ortamlar yaratabiliriz. Önemli yazışma ve konuşmaları öğle saatlerine denk getirebiliriz. Akşam saatleri hem sosyallik, hem de etkin ve saygın pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek açısından güzel enerjiler içeriyor. Yeme içme konusunda abartılardan kaçınmamız yerinde olur bu saatlerde! Saat 18:30’da boşluğa girecek olan Ay, saat 22.33’te Akrep burcuna geçiyor.

Keyifli, huzurlu ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

29 Haziran Pazar, Ayvalık

29.06.2014

Designed by Ongunsoft