Öner Döşer

30 Kasım Haftası

Bu sayfa 13187 kişi tarafından ziyaret edildi.

30 Kasım Haftası SORUMLULUK ALMANIN TAM ZAMANI!

Sorumlulukları ve gereklilikleri temsil ede Satürn’ün Güneş ile kavuşumu 30 Kasım’da kesinleşiyor. (Gece 02:15) Aslında bu kavuşumun etkisinin maksimuma varacağı zaman dilimi 29 Kasım Pazar akşamı 18:32 itibariyle başlıyor ve 30 Kasım Pazartesi sabahı 09:56’ya kadar devam ediyor. Bu zaman zarfında Satürn’ün Güneş’e boylam yakınlığı 0 derece 17 dakika içerisinde kalıyor. Eski astrologlar böyle durumdaki bir gezegeni “Cazimi” yani “Güneş’in kalbinde” olarak nitelendirirlerdi ve bu gezegeni adeta “Korunmuş” olarak kabul ederlerdi. Bir gezegen için böyle bir duruma sahip olması onu iyileştiren ve güçlendiren bir durumdu. Bir kişinin haritasında böyle bir yerleşimde olan gezegen varsa, ekstra güçlü kabul edilirdi ve harita sahibinin bu gezegenin temsil ettiği konularda özel bir kapasite ya da yetenek ortaya çıkaracağını, başarılı olacağını düşünürlerdi. Bir müddet için kendisine yakınlaşan Güneş’in kalbinde olacak Satürn, uzun sürecek ve dayanıklılık isteyen çaba ve çalışmaları, üstlenmemiz gereken sorumlulukları ifade eder. 

İki gökcisminin yerden bakışla aynı boylamda görülmeleri, yani birbirleriyle kavuşumları, yeni bir başlangıcı işaret eder. Bu başlangıçlar, kavuşum yapan iki gökcisminin müşterek olacaktır. Daha hızlı hareket eden, bilinçli seçimleri ve irade ortaya koymayı ifade eden Güneş’in, sorumluluklar gezegeni Satürn ile tam kavuşumu, sorumluluk almamızı gerektiren, artık kaçamayacağımız ve elimizi taşın altına koymamız gereken konularla ilgili adım atmak açısından uygun bir zamanlama olarak kullanılabilir. Kısacası, bilerek ve isteyerek sorumluluk almanın tam zamanı!

Uzmanlaşma sınıflarımız başlıyor!

Güneş-Satürn ikilisinin Yay burcunda kavuşumuyla başlayan, eğitimle ilgili konularda yeni adımlar atmaya hazırlandığımız bu güzel haftada Uzmanlaşma Sınıflarımızdan üç tanesini başlatıyoruz. Glenn Perry ile AstroPsikoloji sınıfı (Online) Pazartesi gecesi, Mustafa Konur ile İleri Pratik sınıfı Çarşamba sabahı, Öner Döşer ile Soru Astrolojisi sınıfı Pazar öğleden sonra ilk derslerini işleyecek. Eğitimlerimize yoğun ilgi gösteren değerli öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

 

 

Yaratıcı çözümler ve yeni fikirler

Merkür ve Uranüs arasında giderek daha etkinleşen üçgen açı 1 Aralık Salı günü öğleden sonra kesinleşiyor. (15:59) Bu uyumlu açı, içinde bulunduğumuz sorunlara çözüm üretme kapasitemizi olumlu ve başarılı bir şekilde ortaya çıkarabileceğimizi gösteriyor. İş hayatımızda veya günlük hayatımızla ilgili konularda yeni fikirlerle ortaya çıkabilir, yaratıcı çözümler sunabiliriz. Yazmaya başlamak ya da bir şeyleri tanıtmaya, sunmaya başlamak açısından da harika bir fırsat sunuyor bu uyumlu açı!

Hafta sonuna doğru Merkür’ün Jüpiter ile doksan derecelik kare açısı da etkinleşecek ve bu açı 4 Aralık Cuma günü 14:52’de kesinleşecek. Yaratıcı fikirler daha da artacak, zihnimiz hayli aktif olacak demektir. Ama bu ikisi arasında kare açı olduğunu ve bu açının zorlamak ile alakalı olduğunu hatırlarsak, kendi fikirlerimizi kabul ettirmek için şartları fazla zorlama eğilimi de gösterebileceğimizin farkında olmamız gerekir. Merkür-Jüpiter karesi abartılı ve fazla büyük düşünmek anlamına da gelir. Boyu aşan beyanlarda bulunma, abartma, gereğinden fazla konuşma riski de vardır bu ikisi arasındaki stresli açılarda…

İlişkilerde kıskançlık ve intikamcılıktan uzak durmalı

İlişkiler gezegeni Venüs 5 Aralık Cumartesi sabahı 06:14’te Akrep burcuna geçiyor. Venüs’ün Akrep burcunu tamamlayacağı 30 Aralık 2015 tarihine kadarki süreçte ilişkilerimizde her zamankinden daha fazla tutkulu ve derin tavır sergileme eğilimi gösterebiliriz (Tabii herkesin kendi astroloji haritasına göre değişecek oranda). Tutkulu olmak kötü bir şey değil aslında. Ama fazla yoğun olduğu zamanlarda ve özellikle sahiplenici tavırların fazla öne çıkarıldığı ve karşı tarafa özgür alan bırakmadığımız zamanlarda yorucu olabilir. Kıskançlık eğilimi artabilir. Karşı taraftan beklenenler karşılanmadığında, hayal kırıklığı yaşanabilir, hatta ödeştirme çabasına girişilebilir. Kısacası, ilişkilerde her zamankinden daha fazla yoğunlaşacağımız ve derinleşeceğimiz 5-30 Aralık tarihleri arasında uçlarda duygularımıza gem vurmamız, abartılı kıskançlıktan ve intikam alma arzusundan uzak durmamızda fayda var!

Şiddetli ve çatışmacı enerjiler

Hareket gezegeni Mars, dönemsel olarak yaptığı açılara göre enerjinin nereye yönlendirileceğini gösterir. Sert karakterde gezegenlerle uyumsuz açılarında veya kavuşumunda şiddete yönelik eylemlerin oluşabileceği yönünde işaret verir. Terazi burcunda ilerleyen Mars’ın ülkemiz astroloji haritasındaki konumuna vardığı günlerde Rusya ile uçak düşürülmesi hadisesini yaşadık. Dün (28 Kasım) Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Baro Başkanı Tahir Elçi ve iki polisimiz şehit edildi ve çatışmalar yaşandı. Bir müddettir etkin olan Mars transitleri bize şiddetli olayların, çatışmaların daha da tırmanmaya başlayacağının işaretlerini verdi.

Bu hafta sonu itibariyle Mars’ın şiddet ve gerilim riskini ifade eden Plüton ile doksan derecelik dik açısı çok etkin hale geliyor. Bir sonraki hafta da Mars’ın Uranüs ile karşıt açısı etkin olacak. Eylem, kavga, terör, savaş gibi Mars doğasında risklere işaret eden bu gergin açılar, adımları dikkatle atmamız gereken bir süreçte olduğumuzu gösteriyor. Mars’ın bu gergin açıları civarında, ülkemiz astroloji haritasında Plüton’un bulunduğu derece de tetiklenecek ve Plüton astroloji haritamızda halkı da temsil eden 1. evde yerleşmekte. Çok dikkatli olmamız gereken, şiddetli ve sert enerjilerin vurgu kazanacağı bir sürece girdik…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, gece yarısı 02:47’de Aslan burcuna geçiyor. Güne başlarken kendimizi daha özgüvenli, enerjik ve istekli hissedebiliriz. Ay-Satürn üçgeninin ve ardından Ay-Güneş üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasından başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden süreçte girişeceğimiz işlerde kalıcı ve güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Tabii yapacağımız işin sorumluluğunu tam olarak almamız, kararlılık göstermemiz sayesinde. Sabah erken saatlerde çok etkin olacak Güneş-Satürn kavuşumunu tetikleyen bu uyumlu açılar, zaten elimizi altına koymamız gereken işleri bilerek ve isteyerek üstlenmemizin önemine ve harekete geçmenin zamanının geldiğine dikkat çekmekte. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde yine girişim, başlangıç enerjisi var. Bu güzel enerjileri de değerlendirerek Astroloji Okulu olarak biz de Dr. Glenn Perry ile AstroPsikoloji derslerini başlatıyoruz. Uzaktan eğitim yöntemi ile yapacağımız dersler hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://astrolojiokulu.com/HD695_dr--glenn-perry-ile-online-astro-psikoloji-sinifi-aciliyor.html

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Güne heyecanlı, neşeli ve motive başlıyoruz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür üçgeni, önemli konuşma ve yazışmalar, duyurular, anonslar, anlaşmalar, ticari girişimler için uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı sabahın ilerleyen saatlerinde sürpriz, hızlı ve güzel gelişmeler yakalayabilir, yeni girişimlerde bulunabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs üçgeni, yeni ve yaratıcı fikirlerle ortaya çıkmak için çok uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay Aslan burcunda ilerliyor. Özel ilişkiler açısından güzel enerjilerin hakim olacağı sabah saatlerinde Ay-Venüs üçgeninin olumlu etkisi henüz bizimle birlikte olacak. Bu açının kesinleşeceği 05:09 sonrasında boşluğa girecek olan Ay, saat 12:09’da Başak burcuna geçiyor. Günün geri kalanında girişeceğimiz ve başlayacağımız işlerde daha pratik sonuçlar elde edebiliriz. Astroloji Okulu olarak bu enerjiyi ruhuna uygun kullanıyor ve okulumuz eğitmenlerinden Mustafa Konur ile İleri Pratik sınıfımızı başlatıyoruz. Bu sınıfımız hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.  http://astrolojiokulu.com/HD712_ileri-pratik-sinifi-aciliyor.html

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde çalışacağımız işlerde detaylarla uğraşmamız gerekecek bir gündeyiz. Gece yarısını takip eden saatlerde Ay, Satürn-Neptün arasındaki stresli kare açıyı tetikleyecek, ardından sabah saatlerinde Güneş ile dik açıya ilerleyecek. Hayli gergin, bir şeyleri oturtmakta ve belirgin hale getirmekte zorlanacağımız sabah saatlerinde yapacağımız iş ve girişimlerde istediğimiz ya da beklediğimiz gibi ilerleyemeyebiliriz. Hayal kırıklığı ve yanılgıların vurgu kazanacağı bu saatlerde, geleceğe yönelik önemli kararlar ve açıklamalar yapmak da isabetli olmayabilir. Bu karışık ve huzursuz zaman diliminin ardından, öğle sonrasında biraz daha rahatlıyoruz. Ay-Plüton üçgeninin etkinleşeceği öğle sonrası ve akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde daha güçlü ve etkin bir şekilde ilerleyebiliriz. Güçlü destekler bulabiliriz.

Cuma günü boyunca Başak burcunda ilerleyecek olan Ay, fikirlerin, görüşlerin, görüşmelerin ve yazışmaların hayli yoğun olacağı bir güne işaret ediyor. Hayli yoğun ve tempolu bir gündeyiz ve günün en önemli astrolojik Merkür-Jüpiter arasındaki açının kesinleşmesi ve Ay’ın bu açıyı tetikleyecek olması. Bu açılar yoluyla aklımıza gelen yaratıcı fikirler daha da artacak, zihnimiz hayli aktif olacak demektir. Ama bu ikisi arasında kare açı olduğunu ve bu açının zorlamak ile alakalı olduğunu hatırlarsak, kendi fikirlerimizi kabul ettirmek için şartları fazla zorlama eğilimi de gösterebileceğimizin farkında olmamız gerekir. Merkür-Jüpiter karesi abartılı ve fazla büyük düşünmek anlamına da gelir. Boyu aşan beyanlarda bulunma, abartma, gereğinden fazla konuşma riski de vardır bu ikisi arasındaki stresli açılarda… Gün boyunca Ay’ın boşlukta ilerleyeceğini de aklımızın bir ucunda tutmamız isabetli olur (07:00’den itibaren)

Cumartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra (00:33) Ay Terazi burcuna geçiyor. Gün genelinde huzur, denge arayışında olacağız demektir. Genel olarak da bunu sağlayabileceğimiz bir gündeyiz diyebiliriz. Özel ilişkiler, sosyallik açısından dikkat çeken bir gündeyiz. Venüs’ün Akrep burcuna geçeceği 06:14 itibariyle ilişkilerde daha derin, yoğun bir sürece giriyoruz. Tutkulu olmak kötü bir şey değil aslında. Ama fazla yoğun olduğu zamanlarda ve özellikle sahiplenici tavırların fazla öne çıkarıldığı ve karşı tarafa özgür alan bırakmadığımız zamanlarda yorucu olabilir. Kıskançlık eğilimi artabilir. Karşı taraftan beklenenler karşılanmadığında, hayal kırıklığı yaşanabilir, hatta ödeştirme çabasına girişilebilir. Kısacası, ilişkilerde her zamankinden daha fazla yoğunlaşacağımız ve derinleşeceğimiz 5-30 Aralık tarihleri arasında uçlarda duygularımıza gem vurmamız, abartılı kıskançlıktan ve intikam alma arzusundan uzak durmamızda fayda var! Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında arzu ettiğimiz denge ve huzuru sağlamak daha kolay olacak. Sevdiğimiz kişilerle vakit geçirebileceğimiz keyifli bir akşamdayız.

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge ve huzur arayışımız devam ediyor, ama bunu sağlama konusunda bir gün öncesine nazaran biraz daha zorlanabiliriz. Zira Ay’ın Mars, Plüton ve Uranüs ile zorlu açıları var ve Mars-Plüton karesi kesinleşiyor. Eylem, kavga, terör, savaş gibi Mars doğasında risklere işaret eden bu gergin açılar, adımları dikkatle atmamız gereken bir süreçte olduğumuzu gösteriyor. Mars’ın bu gergin açıları civarında, ülkemiz astroloji haritasında Plüton’un bulunduğu derece de tetiklenecek ve Plüton astroloji haritamızda halkı da temsil eden 1. evde yerleşmekte. Çok dikkatli olmamız gereken, şiddetli ve sert enerjilerin vurgu kazanacağı bir sürece girdik… Güneş-Mars arasındaki uyumlu açının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde efor ve enerjimizi daha dengeli ve verimli bir şekilde ortaya koyabilir, girişeceğimiz mücadelelerde başarılı sonuçlar alabiliriz. Her zaman hayatı merakla sorgularız ve anlık sorular sorarız. Astrolojide, bu anlık soruları cevaplamaya yönelik bir branş vardır: Soru Astrolojisi. Astroloji Okulumuzda bu branştaki eğitimi ben veriyorum ve Güneş-Mars altmışlık açısının güçlü enerjisini kullanarak Soru Astrolojisi eğitimini başlatıyorum. Bu eğitim hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://astrolojiokulu.com/HD705_soru-astrolojisi-sinifi.html

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

29 Kasım 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

29.11.2015

Designed by Ongunsoft