Öner Döşer

30 Mart Haftası

Bu sayfa 23584 kişi tarafından ziyaret edildi.

30 Mart Haftası TERAZİ BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı 4 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek tam ay tutulması hiç kuşkusuz. Dörtlü tam tutulma serisinin üçüncüsü olan bu tutulma da geçen yılki iki tam ay tutulması gibi “Kanlı Ay Tutulması” olarak nitelendiriliyor. Neden böyle denildiği ve bu tutulma serisi hakkında bilgi almak için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y159_0_dortlu-tam-ay-tutulmasi-serisi-basliyor.html

Provokatörlere, korku pompalayanlara kulak asmayın!

Tam ay tutulması 14 derece Terazi burcuna denk düşüyor. Bu dereceye çok yakın denk düşen Algorab yıldızı, klasik astrolojide problemli yıldızlardan bir tanesi olarak nitelendirilir ve genellikle kötücül şeyler ortaya çıkaracağı söylenir. Corvus takımyıldızında yer alan ve 13 derece Terazi burcuna iz düşen Algorab yıldızı şunlarla bağdaştırılır:  

  • Mistik yetenekler ve geleceği görebilme
  • Şiddet, terör, suikast, provokatörler, suikastçılar (Robson)
  • Düşmanlık, intikam alma, tutku, bencillik, yalancılık, agresiflik, antipati, tepkisellik, yıkıcılık (Ptolemy)
  • Gecikmeler, engeller, fiyaskolar, kayıplar, işlerle başa çıkamama, kaza ve yaralanmalar
  • Sinirli, düşmancıl, kötü düşünceler ve konuşmalar, uyuma zorluğu, yoldan çıkma

ALGORAB ile birleşen bu tutulma, aynı zamanda asparagas ve asılsız dedikodulara ve haberlere açık bir zaman diliminde olacağımızı, insanları gereksizce endişelendirecek kişilerin işbaşında olacağına da dikkat çekiyor. LÜTFEN gereksiz endişe ve korku pompalayan kişilere itibar etmeyiniz!

Evet, tutulma esnasında Uranüs-Plüton karesi de aktif olacak ve bu durum tutulmanın enerjisini zorlaştırıyor; stresli ve problemli durumlarla karşılaşma olasılığımızı arttırıyor. Tehlike ve risk içeren bir zamandan geçtiğimiz aşikar. Bu yeni bir gelişme de değil. Uranüs-Plüton karesinin etkilerini 2012 yılından bu yana çok yoğun bir şekilde deneyimliyoruz. Politik, ekonomik ve sosyal alandaki büyük değişimler ve dönüşümleri, tabiri cayiz ise depremleri deneyimliyoruz. Ortadoğu’daki durumu görüyoruz. Gezi parkı olayları, Mısır’daki darbe, IŞİD’in eylemleri tüm bunlar Uranüs-Plüton karesi altında yaşandı. Yine çetrefilli durumlarla karşılaşabiliriz. Bunların farkında olmak için ille de astroloji bilmek gerekmiyor.

Üstelik gezegenler arasındaki sert açılara sadece olumsuz yönden bakmamalıyız. Toplumsal anlamda veya kişisel hayatımızda memnun olmadığımız, değiştirmek istediğimiz şeyler konusunda harekete geçmemiz yönünde de etkileri var bu türde sert açıların ve tutulmaların. Kıramadığımız zincirleri kırmamız, yapmaya cesaret edemediğimiz değişiklikleri yapmamız yönünde tetikleyici işlevi de var. Hele ki Alpheratz gibi hızlandırıcı, hareketlendirici nitelikte bir yıldızla birleşiyorsa…

Hızlı hareket etme arzusu

Tam ay tutulması esnasında 14 derece Koç’ta bulunan Güneş, bu dereceye izdüşen Alpheratz yıldızı ile birleşiyor. Alpheratz yıldızı şunlarla bağdaştırılır:  

  • Bağımsızlığa, hıza düşkün olma; hızlı hareket etme, eylem sevgisi. Kararlı eylem.
  • Daha fazla bireysellik isteme ve arama.
  • Hızın, hareketin nasıl kullanılacağına dair içgüdüsel anlayış, ani değişen olaylarla başa çıkma, gelişen durumlarda hızlı hareket edebilme, yeni olanı hoş karşılama.
  • Bağımsızlığı abartma, kanun dışılık, anti sosyallik
  • Birlikte olduğu gezegene ait özellikleri hızlandırdığı ve bu konuda yenilik anlayışı getirdiği düşünülür. (Brady)

Tüm bu özelliklerin Güneş-Uranüs kavuşumuyla da tetikleneceğini düşünürsek, yenilikler ve değişikliklerin hayatımıza daha da hız kazandıracağını söyleyebiliriz. Özgürlük arzusunun tavan yapacağını, insanların baskıları kaldırmakta zorlanacağını, karşılıklı tolerans isteyen ve özgür bırakmanın gerekli olduğu bir dönemde olduğumuzu fark etmemiz gerekiyor. Dikkatli olursak, bu güçlü enerjiyi farklı bir şeyler yaratmak için kullanabiliriz. Bu tutulma civarında etkin olacak Merkür açıları, zihinsel anlamda aktif olacağımızı ve yeni fikirler ortaya çıkarabileceğimizi de gösteriyor.

Tutulma hakkında bilgi paylaştığım Gökyüzünde Bu Ay (Nisan) videosunu izlemek için tıklayınız… http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-nisan-2015-oner-doser-yorumluyor/

Haftanın en efektif kullanabileceğimiz günü Perşembe! En dikkatli olmamız gereken günler ise Cumartesi ve Pazar günleri!

Bu hafta kesinleşecek gezegen açılarını ve gezegen geçişlerini kısaca ele alırsak…

Pazartesi günü Venüs-Plüton üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, özel ilişkilerimizde güç kazanacağımızı, sevgimizi, tutkulu ve güçlü bir şekilde ifade etme arzusunda olacağımızı gösteriyor. Artistik ve sanatsal projeler ortaya koymak açısından güçlü bir etkileşim. Hafta ortasına kadar etkin olacak bu uyumlu açı, estetik ve güzellikle ilgili konular, giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon gibi işler açısından da değerlendirilebilir.  

Salı günü Koç burcuna geçecek olan Merkür, 15 Nisan’da Boğa burcuna geçinceye kadar bu burçtaki ilerlemesine devam edecek. Hızlı kararlar almaya yatkın olacağımız bir süreçte olacağımızı gösteren bu geçiş, kendi merkezli düşünmekten uzak kalmamız gerektiğine de dikkat çekmekte!

Salı günü Boğa burcuna geçecek olan Mars’ın bu burçtan geçişi 12 Mayıs’ta İkizler burcuna geçinceye kadar sürecek. Klasik astrolojide Mars’ın Boğa burcunda rahat konumda olmadığı düşünülür. Bunun sebebi, aksiyon isteyen ve agresyon yaratmaya yatkın olan bu planetin, hareket ve agresyon istemeyen bir burçta doğasının gereklerini doğru bir şekilde ortaya koyamayacağı şeklindeki görüştür. Bir müddet için huzur ve sakinliğimiz bozulabilir ve harekete geçmemiz yönünde motivasyon alabiliriz çevremizden. Boğa burcunun geçişi esnasında Mars’ın TC astroloji haritasının Güneş derecesinin de karşısından geçecek olması, liderler arası güç çekişmelerine, otorite temsilcisi kişilere yönelik agresyona işaret ediyor olabilir. Meclis biraz fazla hararetli olabilir önümüzdeki günlerde…

Perşembe günü Merkür-Satürn üçgeni kesinleşiyor. Önemli konuşmalar ve anlaşmalar açısından şartların uygun olacağını gösteren bu uyumlu açı, uzun vadeli kararlar almak açısından kullanılabilecek bir iki günlük süreçte olacağımızı gösteriyor.

Perşembe günü Güneş-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, başvurular, yardım istediğinde veya herhangi bir talepte bulunmak gibi eylemler açısından gayet olumlu birkaç günlük süreçte olacağımızı gösteriyor. Kişisel gelişim açısından da rahat ilerleyebileceğimiz bir süreçten geçiyoruz. 

Cumartesi günü tam ay tutulması gerçekleşiyor. Bu konuyla ilgili bilgiyi Gökyüzünde Bu Ay (Nisan) videomuzdan edinebilirsiniz.

Pazar günü Güneş-Plüton karesi kesinleşiyor. Bu gergin açı, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerin güç çekişmesi içerisine girebileceğini işaret eden açılardan biridir. Kişisel olarak ele alırsak, patron-müdür-amir gibi otorite figürü çizen kişilerle bir araya gelmek veya talepte bulunmak açısından uygun bir ortam olmadığını gösterir. Tutulma esnasında da aktif olan bu açı, şartları zorlamanın, gereksiz ısrarın, geri adım atmama yönünde inatçılığın isabetli olmayacağına dikkat çekiyor!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Aslan burcunda ilerleyecek olan Ay haftaya aktif, dinamik ve sıcakkanlı bir başlangıç yapacağımızı gösteriyor. Güne başlarken Ay-Güneş üçgeninin olumlu enerjisi bizimle birlikte olacak. Ay-Jüpiter kavuşumunun da etkin olacağı sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde hızlı gelişmeler kaydedebiliriz. Önemli kişilerle görüşmelerimizi, taleplerimizi bu saatlere denk getirebiliriz. Kadın erkek ilişkilerinden yana da şansımız yerinde olacak gün boyunca. Sabah saatlerinde Venüs-Plüton üçgeni de kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, özel ilişkilerimizde güç kazanacağımızı, sevgimizi, tutkulu ve güçlü bir şekilde ifade etme arzusunda olacağımızı gösteriyor. Artistik ve sanatsal projeler ortaya koymak açısından güçlü bir etkileşim. Hafta ortasına kadar etkin olacak bu uyumlu açı, estetik ve güzellikle ilgili konular, giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon gibi işler açısından da değerlendirilebilir. Yine de Ay-Venüs karesinin etkin olacağı ikindi civarındaki zaman diliminde biraz dikkatli olsak isabet ederiz. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı ikindi civarındaki zaman dilimi yeniliklere, değişikliklere, heyecanlı gelişmelere açık gözüküyor. Bu açının kesinleşeceği 16:56 sonrasında başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor ilerlemesine…

Salı gününün büyük çoğunluğunda Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyecek olan Ay, gün genelinde bir şeyleri stabil kılmanın zor olacağını gösteriyor. Bu enerji Ay’ın Başak burcuna geçeceği 21:12’ye kadar sürüyor. Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde kendimizi ortalamanın üzerinde enerjik, aktif ve dinamik hissedebiliriz. Güneş’in Günay Ay Düğümü ile kavuşum yapacağı bugünde, geçmişle ilgili konular gündemimizde önemli yer tutabilir. Geçmişin hesaplaşmaları yaşanabilir. Bir nevi karma temizliği diyebiliriz buna. Önemli otorite figürleri açısından kayıp ve zorlanma işaretçisi olan bu kavuşum, kendi kimliğimizin gölge yönleriyle yüzleşmemizi gerektirecek olaylarla karşılaşacağımızı da gösteriyor olabilir. Özellikle doğum haritasında Güneş-Güney Ay Düğümü kavuşumu olan kişiler açısından bu daha da belirgin olabilir. Sabah erken saatlerde Koç burcuna geçecek olan Merkür, 15 Nisan’da Boğa burcuna geçinceye kadar bu burçtaki ilerlemesine devam edecek. Hızlı kararlar almaya yatkın olacağımız bir süreçte olacağımızı gösteren bu geçiş, kendi merkezli düşünmekten uzak kalmamız gerektiğine de dikkat çekmekte! Akşam saatlerinde Boğa burcuna geçecek olan Mars’ın bu burçtan geçişi 12 Mayıs’ta İkizler burcuna geçinceye kadar sürecek. Klasik astrolojide Mars’ın Boğa burcunda rahat konumda olmadığı düşünülür. Bunun sebebi, aksiyon isteyen ve agresyon yaratmaya yatkın olan bu planetin, hareket ve agresyon istemeyen bir burçta doğasının gereklerini doğru bir şekilde ortaya koyamayacağı şeklindeki görüştür. Bir müddet için huzur ve sakinliğimiz bozulabilir ve harekete geçmemiz yönünde motivasyon alabiliriz çevremizden. Boğa burcunun geçişi esnasında Mars’ın TC astroloji haritasının Güneş derecesinin de karşısından geçecek olması, liderler arası güç çekişmelerine, otorite temsilcisi kişilere yönelik agresyona işaret ediyor olabilir. Meclis biraz fazla hararetli olabilir önümüzdeki günlerde.

Çarşamba günü boyunca Başak burcunda ilerleyecek olan Ay, girişeceğimiz işlerde detaycı ve titiz davranmamızın işin başarısında önem taşıyacağını gösteriyor. Sabah erken saatlerde aktif olacak Ay-Satürn karesi, güne başlarken kendimizi biraz hoşnutsuz ve yorgun hissedebileceğimizi gösteriyor. Eleştirel davranmaya eğilim gösterebileceğimiz bugünde, bu eleştirilerimizin dozunu ayarlasak iyi ederiz. Gereksiz kırgınlıklara neden olabilir zira! Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde beklentilerin karşılanmaması olasılığı yüksek. Yanılmaya ve yanıltılmaya da açık olacağız, dikkat! Dünyevi gerçeklikler ve maddi gerekliliklerle, idealler ve maneviyat arasında gitgeller yaşayabileceğimiz bir gündeyiz. İdealist olmaktan vazgeçmemeli, ama olaylara gerçekçi tarafından da bakabilmeli, ayağımızı yere sağlam basmalıyız!

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı neticeler elde edebileceğimiz, uzun soluklu projelerde güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Plüton üçgeninin henüz etkin olacağı sabah saatlerinde kendimizi güçlü hissedebilir, güne dinamik başlayabiliriz. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı öğle saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız artıyor, değerlendirebiliriz! Bu uyumlu açının uzlaşma yaratabilecek olumlu etkileri, önemli iş görüşmelerinde de işimize yarayabilir. Zira bu açıdan iyi değerlendirebileceğimiz hayli aktif bir gündeyiz. Ama bu açının kesinleşmesinin ardından başkaca açısı kalmayacak olan Ay’ın günün geri kalanında boşlukta ilerleyeceğini de hesaba katmamız gerekiyor. İkindi civarındaki saatlerde Merkür-Satürn üçgeni kesinleşiyor. Gün boyunca etkin olacak bu olumlu açı, önemli konuşmalar ve anlaşmalar açısından şartların uygun olacağını gösteren bu uyumlu açı, uzun vadeli kararlar almak açısından kullanılabilecek bir iki günlük süreçte olacağımızı gösteriyor. Akşam saatlerinde Güneş-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Gün boyunca etkin olacak bu olumlu açı, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, başvurular, yardım istediğinde veya herhangi bir talepte bulunmak gibi eylemler açısından gayet olumlu birkaç günlük süreçte olacağımızı gösteriyor. Kişisel gelişim açısından da rahat ilerleyebileceğimiz bir süreçten geçiyoruz. 

Cuma gününe başlarken henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 10:07’de Terazi burcuna geçiyor. Genel olarak sakin ve huzurlu bir gündeyiz. Perşembe günü etkin olan Merkür-Satürn ve Güneş-Jüpiter uyumlu açılarının etkisi bugün de devrede olacağından, iş ve kariyerle ilgili konularda, geleceğimizi ilgilendiren atılımlarda başarı elde etme şansımız yüksek! Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşebilir, talepte bulunabiliriz. Akşam saatlerinde kesinleşecek Ay-Satürn üçgeni, sağlam ve tatmin edici gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteren bir başka işaret! Gecenin ilerleyen saatlerinde Merkür-Satürn karşıtlığı etkinleşmeye başlıyor. Fikirlerimizi ısrarcı bir şekilde ortaya koymaktan, inatçılıktan, tartışmalardan uzak kalmamız gereken saatlerdeyiz.

Cumartesi günü boyunca Terazi burcunda ilerleyecek olan Ay huzur ve denge arayışında olacağımızı gösteriyor. Bunu yakalamakta zorlanabiliriz, zira hem ay tutulması var ve hem de gökyüzü konumları biraz stresli. Sabah saatlerinde etkili olacak ve öğleye kadar etkisini koruyacak Ay-Jüpiter altmışlığı, bu saatler civarında girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Saat 15:05’te Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor ve bu karşıtlık Dünya ile aynı düzlemde gerçekleştiği için ay tutulması haline dönüşüyor. Tutulma hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-nisan-2015-oner-doser-yorumluyor/Tutulma sonrasında Ay’ın önündeki ilk açı Plüton ile kare olacağından, bu tutulmanın krizlerle birlikte gelen dönüşüm enerjisi barındırdığını söyleyebiliriz. Bu açının ardından akşam saatlerinde Ay-Uranüs karşıtlığı da kesinleşiyor. Değişim, yenilenme, özgürleşme arzusu tavan yapıyor! Olayların gideceği yönü kestirmekte zorlanacağımız bir zaman dilimindeyiz…. Bu açının 18:58’de kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor ilerlemesine…

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. İlişkilerin önem kazanacağı, olaylara başkalarının gözünden bakabilmeyi başarmamız gereken bir gündeyiz. Merkür’ün Güney Ay Düğümü ile birleşeceği bugünde, geçmişe ait konuları gündeme getirebilir, üzerinde konuşabiliriz. Dedikodudan ve başkalarına yönelik sözlü saldırılardan, gereksiz ve acımasız eleştirilerden uzak kalmamızda fayda var. Akşam saatlerinde Güneş-Plüton karesi kesinleşiyor. Bu gergin açı, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerin güç çekişmesi içerisine girebileceğini işaret eden açılardan biridir. Kişisel olarak ele alırsak, patron-müdür-amir gibi otorite figürü çizen kişilerle bir araya gelmek veya talepte bulunmak açısından uygun bir ortam olmadığını gösterir. Tutulma esnasında da aktif olan bu açı, şartları zorlamanın, gereksiz ısrarın, geri adım atmama yönünde inatçılığın isabetli olmayacağına dikkat çekiyor! Farkında olalım, kendimizi buna göre ayarlayalım. Böylelikle stresleri azaltabilir, daha olumlu yönde bir motivasyon kaynağı olarak kullanabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

29 Mart 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

29.03.2015

Designed by Ongunsoft