Öner Döşer

30 Mayıs Haftası

Bu sayfa 5180 kişi tarafından ziyaret edildi.

İkizlerin zihinsel enerjisi yüksektir ve İkizler burcunun vurgulandığı güneş tutulmalarında hızlı bilgi girişinin bu yüksek enerjisine ulaşmak, zihinsel bakımdan düşük enerjili kişiler için yorucu olabilir. İkizler burcunda tutulmalar, sosyal alanda ve politikada komplike taktiklerin hareketlendiği dönemlerdir. Hava elementi burçlarda, özellikle de Merkür yönetimindeki İkizler burcunda gerçekleşen tutulmalar sert rüzgarları, fırtına, kasırga ve tornadoları işaret edebilirler. Klasik dönem astrologlarından Raphael, hava burçlarındaki tutulmaların sosyolojik çalkantılar, ayaklanmalar, isyana teşvikler, yıkıcı fırtınalar, rüzgarlar, anlaşmalar ve ittifaklarda değişiklik getirdiğini bildirmektedir.   

Güneş-merkezli gezegen dizilimlerinin etkin olacağı önemli bir haftadayız. Önem taşıyan tarihleri yazının sonunda Güneş-merkezli Bakış bölümünde okuyabilirsiniz.

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Huzur, sakinlik ve güvenlik arzumuzun had safhada olacağı bir gündeyiz. Güne Ay-Plüton arasındaki uyumlu açının tesiriyle başlıyoruz. Yapacağımız işlerde duygusal destekler bulabileceğiz. Akşam saatlerinde Ay-Mars kavuşumunun gergin etkisi devreye giriyor. Tartışmalardan, çekişme ve dengesiz rekabet ortamından uzak durmamızda, güvenliğimizi tehdit edecek durumlara karşı önlemci olmamızda fayda var. Önemli görüşme ve konuşmaları akşam saatlerine bırakmamak isabetli olur.

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Bir gün öncesine nazaran enerjinin daha dingin akacağı bir gündeyiz. Aradığımız sabitlik, durağanlık ve devamlılığı sağlamamız daha kolay olacak. Ay-Venüs kavuşumunun henüz etkin olacağı sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde olumlu etkiler ağırlık tutacak. Önemli anlaşma, konuşma, yazışma ve girişimlerimizi Ay-Merkür kavuşumunun etkisini göstermeye başlayacağı öğle sonrasındaki saatlere denk getirebiliriz. Bu olumlu etki Ay’ın boşluğa gireceği 18:38’e kadar uygun girişim zamanlarında olduğumuzu gösteriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde etmemiz zor olabilir.

Çarşamba günü 02:57’de Ay İkizler burcuna geçiş yapıyor. Bilgi paylaşımı ve iletişimin çok hızlanacağı bir sürecin başlangıcındayız. Ay’ın ilk açısı Neptün ile kare olacak ve bu açının belirsizlik, hayal kırıklığı, yanılgı riski taşıyan etkileri, sabahın erken saatlerine kadar geçerli olacak. Öğleye doğru saatlerde ise, Ay-Uranüs altmışlığının olumlu etkileri devreye giriyor. Sürpriz ve hızlı gelişmeler, iletişimin daha renkli ve heyecanlı akması söz konusu. Ay’ın kapanmakta olduğu ve yeniayın belirtilerini hissetmeye başlayacağımız bu günde, yeni adımlar atmak yerine, eldeki işleri tamamlamaya yönelmemizde fayda var. Güneş-Satürn arasındaki yüzyirmi derecelik olumlu açı, otorite figürleriyle, hayatımızda etkin rol oynayan olgun kişilerle ilişkilerde olumlu gelişmelere işaret ederken, alacağımız güzel tavsiyelerin, önümüzdeki birkaç gün içerisinde atacağımız yeni adımları pozitif etkileyebileceğini işaret ediyor. Gece yarısı civarında güneş tutulması gerçekleşiyor (İstanbul için 00:02)

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket edecek. Gece yarısı İkizler burcunun 11 derecesinde gerçekleşen Güneş tutulması, bilgi alışverişinin, zihinsel temaların, iletişim ve haberleşmenin hızlı akacağı bir sürecin başlangıcında olduğumuzu işaret ediyor. Güneş tutulmaları bir nevi süper yeniay gibi görülebilirler. Etkileri yaklaşık takip eden bir yıl için halen geçerlidir. Bu yüzden bu günden itibaren bilgi ve iletişime, ticaret ve seyahatlere yönelik girişimlerimizin uzun dönemli etkilerini ve geri dönüşlerini göz önüne almalıyız. Tutulma sonrasında etkinleşecek Merkür-Neptün karesi, uzun vadeli plan ve programlarımızda gerçekçi olmamız, hayal gücümüzü abartmamamız, fantezi ve olmayacak hayallerin peşinde koşmamızın zaman kaybettirebileceğini işaret etmekte. Öte yandan, İkizler burcundaki tutulmanın verdiği enerjiyle iletişim, eğitim, konuşma, yazma, ifade etme ile ilgili konularda eğitim almaya veya vermeye yönelmek, seyahatler etmek, taşımacılık, tanıtım ve pazarlamaya yönelik işlere girişmek için uygun bir zaman dilimindeyiz. İkizler burcundaki güneş tutulmasının zihinsel ve iletişimsel hızına ulaşmak istiyorsak yeniliğe açık, objektif, esnek ve değişken olmalı, entelektüel boyuta önem vermeliyiz. Yoğun bilgi akışı sinirlerimizi gerebilir. Bu yüzden gerginliği azaltacak meditasyon, yoga gibi tekniklere yönelmek, açık hava yürüyüşleri yapmak iyi gelecektir.

Cuma gününün ilk kısmında Ay henüz İkizler burcunda hareket ediyor. Sabah saatlerinde Ay-Jüpiter arasındaki uyumlu açı etkinleşiyor. Bu saatler civarında girişeceğimiz işlerden olumlu neticeler elde edebiliriz. Ama her ne girişim yapacak isek, Ay’ın boşluğa girecek olduğu 11:09’dan önce yapmamızda fayda var. Bu saatle Ay’ın Yengeç burcuna geçiş yapacağı 11:37 arasındaki kısa zaman dilimini kalıcı ve somut sonuç bekleyeceğimiz işler için kullanmamakta fayda var. Ay’ın Yengeç burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, duygularımızı daha iyi ifade edebileceğiz. Özellikle de Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı öğle saatlerinde, duygusal konularda ve özel ilişkilerimizde romantik, olumlu etkiler ağırlık kazanıyor. Artistik ve sanatsal projelere yönelmek, ilham almak, mistik konularla ilgilenmek adına da olumlu etkiler devrede olacak. Akşam saatlerinde ise, Ay-Uranüs karesi ve Ay-Plüton karşıtlığının ortaya çıkarması muhtemel gergin etkiler devreye giriyor. Akşam ve gece saatlerinde güvenlik temalarına önem vermeli, huzursuz ve gergin etkiler yaratabilecek kişi ve ortamlardan uzak kalmamız isabetli olur.

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burunda ilerliyor. Ailevi ve milli temaların öne çıkacağı bir gündeyiz. Manevi destek ve yardımlaşma da bugünün önemli temalarından. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Satürn karesinin baskılayıcı etkileri devrede olacağından, kendimizi biraz depresif ve engellenmiş hissedebiliriz. Bu yüzden önemli iş ve girişimlerimizi sabah saatlerine denk getirmememiz daha isabetli olabilir. Öğle sonrasındaki saatlerde ise, bu engelleyici etki dağılmaya başlıyor. Akşam saatlerinde Ay-Mars arasındaki uyumlu açının olumlu sonuçlara yöneltecek etkileri sayesinde, girişeceğimiz iş ve organizasyonlarda daha olumlu sonuçlar alabiliriz. Efor ve enerji ortaya koymamız gereken işlere yönelebiliriz. Gün boyunca, ama özellikle günün ikinci yarısında etkin olacak Merkür-Uranüs altmışlığı, yeni fikirler ve yenilikçi bakış sayesinde hızlı ve heyecanlandırıcı gelişmeler kaydedebileceğimizi gösteriyor. Yeni şeyler öğrenmek, ticari konularda yaratıcı fikirleri ortaya koymak adına bugünü iyi değerlendirmeliyiz. Yeni kişilerle tanışabilir, daha sonra işimize yarayacak ilginç fikir ve bilgiler alabiliriz. Bu yüzden sosyal ortamlarda yer almakta fayda var.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal alışverişlerin öne çıkacağı bu güzel günde, sabah saatlerinden itibaren iyice etkinleşecek Ay-Venüs altmışlığının olumlu etkileri sayesinde, özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ama sabah 08:34’ten itibaren Ay boşlukta ilerleyeceğinden, kalıcılık istediğimiz veya ileri dönük beklenti içerisinde olacağımız işlere girişim yapmamak daha doğru olur. Günün büyük çoğunluğunda boşlukta ilerleyecek olan Ay, 18:04’te Aslan burcuna giriş yapıyor. Bu saatler sonrasında kendimize daha güvenli, daha coşkun ve hevesli, daha enerjik olabiliriz. Sosyal alanda daha fazla yer almak, eğlenceli aktivitelere yönelmek için güzel akşam saatleri bizi bekliyor. Ama Ay-Jüpiter arasındaki dik açı, yeme içmeyi abartmamamız konusunda bizi uyarıyor adeta!

Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hafta dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

29 Mayıs 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

 

Güneş-merkezli Bakış

Bir müddettir sakin olan güneş uyanmaya başlıyor. Şu anda güneş aktiviteleri dünyaya yönelik etki yaratmıyor. Ama takip eden günlerde aktif bölge Dünya’ya yönelebilir.

Güneş lekesi sayısında hızlı artış var. 27 Mayıs itibariyle güneş lekesi sayısı 91’e ulaştı. 25 Mayıs itibariyle leke sayısı 23 idi. Aşağıya ilgili haberi kopyalıyorum. Günlük gelişmeleri http://spaceweather.com adresinden takip edebilirsiniz.

INTENSIFYING SOLAR ACTIVITY: The quiet sun is waking up. New sunspot 1226 emerging over the sun's southeastern limb is crackling with strong C-class solar flares. So far none of the blasts has been geoeffective, but this could change in the days ahead as the active region turns toward Earth. Stay tuned.

Sunspot number: 91
What is the sunspot number?
Updated 27 May 2011

Güneş-merkezli bakışla oldukça aktif bir haftaya giriş yapıyoruz. 29 Mayıs 2011 tarihinden itibaren Merkür Koç burcuna geçiş yapıyor ve Uranüs-Plüton dik açısını tetikliyor. 1 Haziran 2011 tarihinde Merkür karşıt açı ile Satürn’ü tetikliyor. 2 Haziran 2011 tarihinden itibaren Merkür, Jüpiter, Venüs aynı dereceye geliyorlar, birkaç derece toleransla Mars ile yakın derecelerde etkin bir dizilim yapıyorlar. Bu yakın derecelerdeki dizilim 4 Hazirana kadar oldukça etkin gözüküyor.

Bu haftanın güneş-merkezli önemli açılarını sıralıyorum:

29 Mayıs 2011: Venüs karşıt Satürn, Merkür kavuşum Uranüs

30 Mayıs 2011: Merkür kare Plüton

1 Haziran 2011: Merkür karşıt Satürn

2 Haziran 2011: Venüs kavuşum Jüpiter, Merkür kavuşum Jüpiter

3 Haziran 2011: Merkür kavuşum Venüs

4 Haziran 2011: Dünya yüzotuzbeş Merkür, Merkür kavuşum Mars, Merkür otuz Uranüs

1 Haziran 2011 tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulmasını da hesaba katarsak, yukarıda saydığımız tarihler civarında dünya olaylarında artış, aktifleşme bekleyebiliriz. Çok sayıda gezegenin hizalanması civarındaki günlerde güneş aktivitelerinde artış ve yer manyetik alanında türbülanslar görülüyor. Geçtiğimiz bir iki gün içerisinde güneş lekesi sayısındaki hızlı artış da bunun bir göstergesi. Böyle zamanlarda insanlar arasındaki huzursuzluklar, ülkeler içinde isyan ve kargaşalar, uluslar arası huzursuzluklar artıyor. Doğal afetlerde de artış görülüyor. 1 Haziran 2011 tarihinde gerçekleşecek güneş tutulmasının gözlemlendiği bölgelerde, özellikle de İzlanda’da, etkin doğal afetler görülebilir. Orta Doğu’da insanlar arası huzursuzluklarda artış görülebilir. Libya, Mısır astroloji haritaları bu tutulmanın etkilediği ülkelerden ikisi… Diğer ülkeleri çok yakında yayınlayacağım tutulma yazımda belirteceğim…

Öte yandan, gezegen dizilimlerinin etkilediği güneş aktiviteleri, manyetik alanda değişiklikler, bizlerin bilinçsel tekamül sürecimizde çok önemli bir rol oynamakta. Tüm bu aktörler sadece agresyon ve zihinsel ajitasyona sebep olmuyor; yaratıcılığı ve idrak seviyesini de arttırıcı rol oynuyor. Bu etkileri pozitif kullanabilmek açsından, yaratıcılığımızı ön plana çıkartabileceğimiz işlere yönelmemiz isabetli olacaktır.  

29.05.2011

Designed by Ongunsoft