Öner Döşer

30 Ocak Haftası

Bu sayfa 13380 kişi tarafından ziyaret edildi.

30 Ocak haftası: İNİSİYATİF ALMA ZAMANI!

Merkür-Plüton-Uranüs-Jüpiter gezegenlerinin oluşturduğu T-kare açı kalıbının en etkili olduğu haftaya giriyoruz. Ay’ın Koç burcunda bulunduğu ve T-kare açı kalıbının bir parçası olduğu 1 ve 2 Şubat günlerini bu haftanın en dikkat çekici günleri olarak nitelendirebiliriz.

T-kare açı kalıbı, özellikle de şimdilerde olduğu gibi öncü burçlardaki gezegenler arasında gerçekleşiyorsa, kaçınılmaz değişimlerin, yeni gelişmelerin işaretçidir. Öncü burçlarda gezegen toplaşması olduğu zamanlarda inisiyatif alma, elini taşın altına koyma, harekete geçme gerekliliği vardır.

Merkür-Uranüs-Jüpiter T-karesinin en etkili olduğu 1 ve 2 Şubat günlerinde (2 Şubat akşamı 16:52’de kesinleşiyor) inandığımız değerlerle ilgili konularda tartışmalara çekilebiliriz. Aşağıda Merkür-Uranüs karesinin kesinleştiği ana yönelik astroloji haritasını görmektesiniz.

Öncü burçlardaki gezegenlerin oluşturduğu açı kalıpları, hızlı gelişmelere işaret eder. Bir şeyleri yönlendirme, inisiyatif alma arzusu baskındır böylesi dönemlerde. Mars’ın Koç burcunda ilerliyor olması da bunu tetikleyen durumda.

T-kare açı kalıbının odak noktasında (apex) Oğlak burcunda bulunan Merkür, ekonomi ve ticaretle ilgili konularda yaptırımların, hızlı kararlar ve uygulamaların işaretçisi olarak görülebilir. Finans piyasaları ve borsa açısından yine aktif, inişli çıkışlı bir haftada olacağız anlaşılan.

Öncü burçlardaki bu açı kalıbı Türkiye astroloji haritasının şu alanlarını aktif ediyor:

  • Ülkemizin iç olayları, güvenlik konuları
  • Ülkemizin diğer ülkelerle ilişkileri, anlaşmaları
  • Ülkemizin müttefik ülkelerle ilişkileri, içinde bulunduğu paktlar, Meclis  

İlişkilerde acelecilikten kaçının!

İlişkiler gezegeni Venüs 3 Şubat Cuma günü Koç burcuna geçiyor (18:51). Venüs bu burçta normalden uzun süre kalacak, çünkü bir müddet gerileyecek (4 Mart’tan itibaren). Venüs’ün Koç burunda ilerlediği zamanlarda ilişkilerde her zamankinden daha fazla aceleci davranma eğilimi gösterebiliriz. Hızlı kararlar almaya kalkışabiliriz. Karşımızdaki kişilerin gözünden bakmayı ihmal edebilir, kendimize fazla odaklanabiliriz. Tabii hepimiz aynı şekilde ve aynı ölçüde değil; zira haritalarımızda Venüs farklı burçlarda yer alıyor. Önümüzdeki haftalarda ilişkiler açısından özellikle dikkatli olmamız gereken zamanları yazacağım. 

SUFİZM'DE KOZMOLOJİ ve ASTROLOJİ
Sufi kozmolojisi meleklere ve manevi hiyerarşiye dayanır. Muhyiddin Arabi ve Abdülkerim el-Cili gibi Ortaçağ sufi üstadları semanın eşmerkezli yedi göğünü peygamberlerle eşleştirirmişler ve ilk olarak Ay’ı Hz.Adem ile eşleştirmişlerdir.
5 Şubat Pazar gecesi saat 21:00'de, Türkiye temsilcisi olduğum OPA (Profesyonel Astroloji Organizasyonu) üyelerine yönelik ücretsiz konuşmamda Sufi kozmolojisi, astrolojik sembolizmi ve manevi hiyerarşi anlayışının temel bileşenlerini anlatacağım. Bu online sunumu izlemek ve birbirinden harika online sunumları izlemek için tek yapmanız gereken şey OPA üyesi olmak. Üye olmanın avantajları hakkında bilgi sahibi olmak için http://www.opaastrology.com/membership/membership linkini ziyaret edebilir, üye olmak üzere yönlendirme almak için oner.doser@astrolojokulu.com adresime yazabilirsiniz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemizin liderlerini, geleceğini ilgilendiren konularda gelişmelerle karşılaşabiliriz. Ay’ın Güney Ay Düğümü ile kavuşumu ve ülkemiz astroloji haritasının da Güney Ay Düğümü ile kavuşumu, bizi geçmişe çekmeye çalışan bir takım konuların gündemimizde yer alacağını, tuzaklara ve yanlış yönlendirmelere açık bir günde olduğumuzu düşündürüyor. Ay-Neptün kavuşumunun etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde manevi konularla ilgilenebilir, ruhsal konulara çalışabiliriz. Sevdiğimiz insanlarla ilişkilerimizin iyiliği ve devamı açısından fedakarlık göstermemiz gerekebilir.  

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemizin dış ülkeler indindeki imajını, geleceğini ilgilendiren konularda önemli gelişmelere açık bir gündeyiz. Ay’ın Plüton ile altmış derecelik açısının ardından Merkür ile altmış derecelik açısının kesinleşmesi, önemli iş ve girişimler, duyurular, konuşmalar ve yazışmalar, toplantılar ve anlaşmalar açısından sabah saatlerini kullanabileceğimizi gösteriyor. Ay-Kiron kavuşumunun etkili olduğu öğle saatleri civarında duygusal yaralanmalara açığız. Öğle saatlerden itibaren çok etkili olan Ay-Satürn karesi, birkaç saatlik süreçte girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyemeyeceğimizi işaret ediyor. Akşam saatlerine doğru blokaj zayıflıyor, engelleyici enerji yerini destekleyici bir ortama bırakıyor. Ay-Venüs kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında rahat ve destekleyici bir akış yakalıyoruz. Keyifli saatlerdeyiz. Bu kavuşum aşk ve ilişkiler açısından da şanslı bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Kavuşumun kesinleştiği 20:35 sonrasında Ay boşluğa giriyor.

Çarşamba gününe başlarken henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 00:46’da Koç burcuna geçiyor. Hareketli ve tempolu bir güne başlıyoruz. Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Mars kavuşumu, güne başlarken kendimizi enerji ve dinamik hissedeceğimizi gösteriyor. Cesaret göstermemiz ve artık harekete geçmemiz gereken işler için start alma zamanı! Günün ikinci yarısında etkili olacak Ay-Güneş altmışlık açısı, kadın erkek ilişkileri açısından değerlendirebileceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. Bunu sadece özel ilişkiler değil, iş hayatı açısından da düşünebilir ve kullanabiliriz. Merkür-Uranüs karesinin etkili olduğu gün boyunca fikirsel değişikliklere açık olabiliriz. Sağlam ve kalıcı kararlar almak zor bugün!

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Risk almaya ve harekete geçmeye eğilim gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Ülkemizin müttefik ülkelerle ilişkileri, Meclisle ilgili konuların gündemde yer bulacağı bugünde, Ay’ın sert açılarının olması, tartışmalara ve fikir farklılıkları yüzünden hararetli gelişmelere açık olduğumuzu gösteriyor. Ay’ın öncü burçlarda bulunan Plüton, Uranüs, Merkür ve Jüpiter ile uyumsuz açıları, hayli gergin bir güne işaret ediyor. Bir şeyleri istediğimiz yöne çekme konusunda büyük arzu hissedeceğimiz, ama bunu yapmak için de hayli mücadele vermemiz gereken bir gündeyiz. Para piyasalarında ve borsada beklenmedik iniş çıkışlar, spekülasyonlar görülebilir! Akşam saatlerinde biraz daha dengeye geleceğimizi işaret eden Ay-Satürn üçgeninin kesinleştiği 19:50 sonrasında Ay boşluğa giriyor.

Cuma gününe başlarken henüz Ay Koç burcunda ve boşlukta hareket ediyor. Ay’ın Boğa burcuna geçtiği 04:49 sonrasında biraz daha sakinleyebilir, huzur ve denge kazanabiliriz. Ay’ın Kuzey Ay Düğümü ile üçgen açısının etkili olduğu öğle saatleri civarında işbirliği içerisinde olduğumuz konularda olumlu gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Neptün altmışlık açısının etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında manevi açıdan doyum hissedebilir, kendimizden ziyade başkalarının iyiliği için bir şeyler yapabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik, huzur ve güven arzusunu güçlü bir şekilde hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde gerek karşı cinsle ilişkiler, gerek ebeveynlerle ilişkiler ve gerekse iş ilişkileri açısından gergin bir atmosfer var, dikkat! Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlerde destek bulabilir, kendimizi daha etkili bir şekilde ifade edebiliriz. Ay’ın Kiron ile almış derecelik uyumlu açısının devrede olduğu akşam saatleri şifalanma fırsatı sunuyor. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde önemli konuşmalar, yazışmalar yapabiliriz.

Pazar gününe başlarken Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ay-Merkür üçgeninin kesinleştiği 01:41 sonrasında boşluğa giren Ay, saat 07:44’te İkizler burcuna geçiyor. İletişim ve bilgi alışverişlerinin yoğun akacağı bir gündeyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız. Sosyal organizasyonlar açısından güzel bir gündeyiz. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında enerjimizi daha etkili bir şekilde dışa yansıtabiliriz. Ay’ın İkizler burcunda ilerlediği bugünde ben de OPA (Profesyonel Astroloji Organizasyonu) için hazırladığım ücretsiz konuşmayı yapacağım. Online olarak yapacağım bu konuşma ve OPA hakkında bilgi için linki ziyaret ediniz. http://www.opaastrology.org/

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

29 Ocak 2017, Pazar 

 

29.01.2017

Designed by Ongunsoft