Öner Döşer

30 Temmuz Haftası

Bu sayfa 12574 kişi tarafından ziyaret edildi.

BEKLENMEDİK ve AGRESİF!

Mars-Uranüs karesinin damgasını vuracağı bir haftaya giriyoruz! Beklenmedik durum değişiklikleri ve eylemler, girişimler önümüzdeki haftayı şekillendirecek gibi gözüküyor. Uranüs beklenmedik ve şaşırtıcı olanı, Mars ile agresif enerjileri temsil eder.  

Bu açı hakkında anahtar sözcükler sıralamak gerekirse: Kural tanımaz, baskı kabul etmeyen, isyankar, özgürlük duygusunu abartan, kışkırtıcı, meydan okuyan, riskçi, maceracı, patlayıcı, anarşist, düşüncesiz, aşırı agresif, aşırı heyecanlı, kazalara meyilli. Doğal afetler, patlamalar, silahlı çatışmalar, kazalar, yaralanmalar. (Astrolojide Temel Kavramlar, Astroloji Okulu Yayınları, Öner Döşer)

İnatçı ve isyankar

Mars inatçı tavırların genel göstergesidir. Bu Uranüs’e de atfedilen niteliklerden biridir aslında. Uranüs isyankar enerjileri de temsil eder ve Mars için de benzeri şeyleri söyleyebiliriz. Eski astrologlar Uranüs’ü bilmedikleri için (henüz keşfedilmemişti) isyankar ve inatçı tavırları Mars ile bağdaştırırlardı. Birbirine benzer özellikleri taşıyan bu iki gezegenin sert açılarında aşırı özgürlükçü, ayak uydurmayan, aykırı, öngörülemez enerjiler iş başında olur. Mars-Uranüs arasındaki uyumsuz açılar baskıcı ve kısıtlayıcı otorite figürlerine karşı isyankar çıkışların görüldüğü zamanlarla da örtüşür. Bu gerileme esnasında Mars’ın Kova burcunda olması, demokratik olmayan uygulamalara yüksek oktavlı tepkiler verilmesi olasılığını güçlendiriyor.

Mars savaşçı Altair ile kavuşumda!

Uranüs gezegeni ile kare açısının kesinleşmesi esnasında Mars gezegeni eril enerjileri baskın bir şekilde barındıran Altair yıldızıyla kavuşuyor olacak ki bu yıldız askeri güçle ve savaşmakla, aşırı risk almakla, gözü kara cesaretle bağdaştırılır. Olumlu yönüyle hayatta ilerlemek için gereken gücü ya da cesareti simgeler. Anı yakalamak, hızlı hareket etmek ile alakalıdır. Daha karanlık tarafı ise, sinirli hareketlere, özensiz ve düşüncesizce davranmaya yol açabilir. (Brady’s Book of Fixed Stars, Bernadette Brady, Weiser Books, 1998)

Şaşırtıcı manevralar

Mars-Uranüs karesinin bir diğer getirici de lider pozisyonu tutan kişilerin şaşırtıcı manevraları olabilir. Bunu Mars ile ilişkili alanlarda deneyimleyebiliriz. Mars askerleri, sporcuları temsil eder. Bu hafta askeri alanda veya sportif konularla ilgili şaşırtıcı manevralar, daha evvelce görülmemiş stratejilerle karşılaşabiliriz. Uluslararası arenada liderler arasında güç çekişmelerine, birden alınan kararlar neticesinde ortaya çıkması muhtemel streslere de açık bir zaman dilimindeyiz. Mars-Uranüs karesinin çok etkili olduğu Mayıs ayı başında İsrail-İran arasında gerginlikler vardı mesela. Şimdi bu açı tekrar ediyor. Dolayısı ile benzer streslere işaret ediyor. Tam ay tutulmasının eksen çizdiği bölgeler arasında İran, Rusya ve Çin de yer alıyor. ABD astroloji haritasının, Donald Trump’ın astroloji haritasının aldığı dönemsel etkileri de işin içerisinde katarsak, ikili ülke ilişkilerinde aniden patlak veren krizlerle ve birden harekete geçilmesi durumuyla karşı karşıya kalabiliriz bu hafta.

Sakarlık ve kazalara açık

Mars-Uranüs karesinin etkili olduğu hafta boyunca sakarlıklara ve kazalara açık olacağız, dikkat! Acelecilikten, ani ve sert hareketlerden kaçınmamız isabetli olur. Mars kasları temsil eder, kanla alakalıdır. Spor aktivitelerinde, özellikle ekstrem sporlarda dikkatli olmak gerektiğini bir kez daha vurgulamak isterim!   

Yangınlara dikkat!

Bu konuda sürekli uyarı yapıyorum, çünkü bu sıralar en dikkatli olmamız gereken konu başlıklarından biri. Mars’ın yakın Dünya’ya en yakın geçişini (milyonlarca mil uzaklıktan söz etsek de) deneyimliyoruz ve Mars yangınlarla ilişkilidir. Uranüs karesinde ani gelişen ve patlayıcı enerjileri de bünyesinde barındıran yangınlarla karşılaşma riskimiz hayli fazla, dikkat!

Mars’ın yakın geçişine eşlik eden olaylar: Yunanistan’da çok büyük bir yangın yaşandı. Antalya’da yangın oldu. Tunceli’de çıkan yangın 3 gün sürdü. Kuşadası’nda bir otelde yangın çıktı. Kaliforniya’da yangın çıktı.

Sadece bu yüzyılda!

Sadece bu yüzyılda gerçekleşeceği söylenen iki nadir olayı birlikte yaşadık. 21.yüzyılın en uzun tam ay tutulması ve Mars’ın 21.yüzyıldaki Dünya’ya en yakın geçişi. Okulumuzun misafiri olarak Türkiye’de bulunan Uluslararası Profesyonel Astrologlar Derneği Başkanı (APAI) Sharon Knight ile birlikte bu nadir gök olaylarının etkilerini CNN Türk’e değerlendirdik. İzlemek için tıklayınız… https://www.youtube.com/watch?v=MmhMDqt6_3I

 

 

Ayrıca tutulma akşamı Burgaz adasından bir canlı yayın gerçekleştirdik. Bu yayınımızda önemli mesajlar verdik. Değerli meslektaşım Sharon Knight’ın söylediklerini asistanım Çağla Ercanoğlu çevirdi, çekimi asistanım Kenan Yasin Bölükbaşı yaptı. Astroloji Televizyonu yönetmeni Ahmet Türkyılmaz da kamerayla çekti ve Youtube’da yayınladı. İzlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=mIN9jpDOm4s

 

 

Tutulma günü ekipçe çok faaldik. Çekim öncesinde basketbol sahasındaydık. Ahmet Türkyılmaz ve Kenan Yasin Bölükbaşı ile birlikte gençlerle basketbol oynadık. Kova burcundaki ay tutulmasının icaplarını birer birer yerine getirdik diyebilirim.

 

 

Hangi günlerde dikkatli olmalıyız?

Mars-Uranüs karesinin kesinleştiği Perşembe gününden itibaren bu yazımız içerisinde bahsettiğimiz konularda dikkatli olmamız gereken bir zaman dilimine giriyoruz! Ay’ın Mars-Uranüs karesini tetiklediği Cuma ve Cumartesi günleri en dikkatli olmamız gereken günler diyebiliriz. Sakin ve huzurlu olmayı beklediğimiz, ama beklenmedik durum değişikliklerine ve gelişmelere açık olacağımız günlerden öne çıkan ikisi, ama bu açının hafta geleninde etkili olduğunun altını çizmemiz gerekiyor! 

Hangi günlerde rahat ilerleyebiliriz?

Pazartesi ve Salı günleri genelinde rahat ilerleyebiliriz. Ya da karşılaştığımız problemlerin üstesinden gelme şansımız bugünlerde daha fazla diyebiliriz. Önemli iş ve girişimler açısından bu iki günü kullanabiliriz. Her ne kadar sert etkiler olsa da, Perşembe günü de iş ve girişimleri destekleyen bir gün olarak gözüküyor. Özellikle Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu sabah erken saatleri kullanabiliriz.

Tüm bu konularda bilgi verdiğimiz ve BURÇLARA göre de değerlendirme yaptığımız yayını arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=krSARthJSlk

Başkalarını motive edin!

Mars-Kiron altmışlığını çalıştırdığı günün ikinci yarısında cesaret ve atılganlıkla ilgili tutukluğu aşmaya muvaffak olabilir, başkalarını da harekete geçirebiliriz. Başkalarını motive etmek, cesaretlendirmek, harekete geçirmek açısından Mars-Kiron altmışlığının etkili olduğu haftanın ikinci yarısını kullanabiliriz. Hem Mars’ın, hem de Kiron’un geri harekette olması ve Mars’ın Kiron’un yöneticisi oldu günlerden geçiyor olmamız, geçmişte cesaret edemediğimiz konuların tekrar gündemimize geleceğini gösteriyor. Belki de geçmişte üstesinden gelemediğimiz şeylerin nedenlerini gözden geçirme ve bazı şeylerin tekrar üzerinden geçme zamanları gelmiştir, ne dersiniz? 

Uluslararası Profesyonel Astrologlar Birliği

Sadece bazı astroloji okullarından Diploma almış astrologların üye olarak kabul edildiği Uluslararası Profesyonel Astrologlar Birliği Başkanı Sharon Knight ile bugün 16:00'da Youtube Astroloji Televizyonu kanalında derneğin amaçları ve hedefleri üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Programı linkten izleyebilirsiniz.  https://www.youtube.com/watch?v=YdBL3wUfPLE

Profesyonel astroloji, etik kurallar ve uluslararası geçerlilik konularını ele aldığımız program çok verimli geçti Dünyanın prestili astroloji okulları arasında AstroArt Astroloji Okulu'nun da yer alması bize gurur veriyor. Kişisel olarak ben de bu prestijli derneğin üyesi olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Kısa adı APAI merkezi İngiltere olan dernek ve okulumuzun dernekten onayı hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. 
http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/apai-hakkinda-165


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca (02:27’den itibaren) Ay Balık burcunda ilerliyor. Olayların beklenmedik yönde gelişeceği sürprizlerle dolu sabah saatlerinde geleni olduğu gibi kabul eder, akışta kalırsak isabet ederiz. Bir takım değişiklikler yapmak açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Satürn altmışlığı, yaptığımız değişiklikleri sağlamlaştırma, somu bir zemine oturtma şansı veriyor. Günün ikinci yarısında girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Finans, eğitim, seyahatler, yabancılarla ilgili işlerimiz açısından günün ikinci yarısını kullanabiliriz. Geleceğe yönelik hayırlı işler için niyetlenmek ve dilemek, imgeleme çalışmaları yapmak açısından gece saatlerini değerlendirebiliriz.

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter üçgeniyle başladığımız günün sabah saatlerinde şans ve fırsatlara açık olacağız. Hemen ardından etkinleşen Ay-Neptün kavuşumu manevi açıdan güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ruhsal, manevi çalışmalar ve girişimler açısından sabah saatlerini değerlendirebiliriz. Sezgilerimize güvenebileceğimiz, akış içerisinde ne yapmamız gerektiği yönünde iç sesimizi takip edebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Ay-Plüton altmışlık açısının etkisini gösterdiği öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde sağlam ve güçlü ilerleme kaydedebiliriz, başkaları üzerinde olumlu ve güçlü etkiler yaratabiliriz. Akşam saatlerinden itibaren etkisi devreye giren Ay-Venüs karşıtlığı ilişkilerde stres ve gerginliklere açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor, dikkat!

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay Balık burcunda ve boşlukta (01:41’den itibaren) ilerliyor. İlişkiler açısından stresli enerji taşıyan bu zaman diliminde girişeceğimiz işlerde beklediğimiz sonuçları alamayabilir, olayları istediğimiz yöne çekmekte zorlanabiliriz. 13:54’te Ay Koç burcuna geçiyor, kararlılık ve hareket kazanmaya başlıyoruz. Ay’ın Mars-Kiron altmışlığını çalıştırdığı günün ikinci yarısında cesaret ve atılganlıkla ilgili tutukluğu aşmaya muvaffak olabilir, başkalarını harekete geçirebiliriz. Güç ve efor gerektiren işler, sportif aktiviteler açısından enerjik akşam saatlerini değerlendirebiliriz. Gece saatlerinde Ay-Satürn karesinin bekleten, geciktiren, tutukluğa sebep olan etkileri devrede olacak, farkında olalım!

Perşembe günü Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Motivasyonu yüksek bir gündeyiz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde kadın-erkek ilişkileri açısından şanslıyız. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmek, talepte bulunmak, önemli iş ve girişimleri başlatmak, toplantılar yapmak, finansla ilgili girişim ve işler yapmak açısından sabah saatlerini değerlendirebiliriz. Mars-Uranüs karesinin etkisini maksimumda gösterdiği gün genelinde sert ve patlayıcı enerjiler barındıran bir atmosfer var; ani ve beklenmedik, şok edici veya şaşırtıcı gelişmelere çok açığız, farkında olalım! Enerji düzensiz ve dengesiz akıyor. Ay-Plüton karesinin etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatleri gergin ve çekişmeli bir atmosferde olacağız, riskli ve tehlikeli iş ve girişimlerden ve psikolojisi bozuk kişilerden uzak durmamızda fayda var!

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu sabahın erken saatlerinde iletişim rahat akacak. Ama bu açının kesinleştiği 05:52 sonrasında Ay boşlukta ilerliyor olacak. Dolayısı ile olayların nereye doğru ilerlediğini kestirmekte, yönlendirmekte zorlanabiliriz, farkında olalım! Verilen sözler yerine getirilmeyebilir, girişilen işlerin ucu açık kalabilir, istenilen noktaya çekilemeyebilir. Gece 22:50’de Ay Boğa burcuna geçiyor. Huzur ve istikrar kazanma arzumuz artıyor. Ay’ın Mars-Uranüs karesini çalıştıracak olduğu bu gecede sert ve keskin bir enerji akışı ve gergin bir atmosfer var. Ani ve beklenmedik biçimde patlak veren sarsıcı olaylara açık bir gecedeyiz. Riskli ve tehlikeli iş ve girişimlerden ve psikolojisi bozuk kişilerden uzak durmamızda fayda var!

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Bir şeyleri sağlama alma ve huzuru koruma arzumuzun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde bunu yakalamakta zorlanabiliriz. Ani ve beklenmedik biçimde patlak veren sarsıcı olaylara açık zaman dilimindeyiz henüz. Ay-Satürn üçgeninin desteğiyle kontrolü ve dengeyi sağlayabiliriz. Günün ikinci yarısında etkili olan Ay-Güneş karesi, ilişkilerde rekabet girme, egoyu güçlü bir şekilde ortaya koyma eğilimi yaratıyor. Başarı ve güç istediğimiz bir zaman dilimindeyiz. Ay-Jüpiter karşıtlığının da etkili olduğu gece saatlerinde abartılardan, aşırılıklardan, gereksiz harcamalardan uzak kalmamızda, boyumuzu aşan işlere söz vermememizde fayda var!

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Huzurlu ve sakin bir gün arzumuz tavan yapıyor diyebiliriz. Sabah saatlerinden itibaren deniz veya su kenarı yerlerde vakit geçirebilir, aradığımız sakin ve huzurlu ortamı sağlayabiliriz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde iletişim biraz gergin akıyor, dikkat! Sözlü atışmalara açık bir zaman dilimindeyiz. Benim dediğim olsun iddiasında olmamaya, başkalarının fikirlerine açık olmaya özen gösterebiliriz. Ay-Plüton üçgeninin devreye girmesiyle birlikte, sabahın ilerleyen saatlerinden itibaren denge ve huzuru yakalamaya başlıyoruz!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu kurucusu

29 Temmuz 2018, Pazar

Burgaz adası-İstanbul

 

 

30.07.2018

Designed by Ongunsoft