Öner Döşer

31 Mart Haftası

Bu sayfa 9178 kişi tarafından ziyaret edildi.

31 Mart Haftası: BİLİNÇLİ VE SAĞDUYULU OLMA ZAMANI!

Hararetli, agresif, bilinçli ve sağduyulu olmak gereken bir haftaya giriyoruz. Güneş’in Jüpiter, Uranüs, Plüton arasındaki T-kare açı kalıbını tetikleyecek olması, otorite figürlerinin gözü kara karar ve girişimlerini başlatabilir. Gövde gösterisi yapabilir. İş ve finans dünyasında, para piyasalarında dalgalı hareketler, iş dünyasıyla çekişmeler, iş dünyasından popüler kişilerin yüksek sesle çıkışları, otorite figürlerinin beklenmedik davranışları ya da kararları vurgu kazanabilir.  

Güneş’in açılarına göre değerlendirdiğimizde, hafta başından itibaren vurgu kazanacak ve haftanın neredeyse tamamına yayılacak eğilimleri aşağıdaki anahtar kelimelerle tanımlayabiliriz:

Güneş-Jüpiter karesi: Gücün abartılı kullanımı, aşırı özgüven, başkalarının inandığı değerleri veya seçimlerini küçümseme eğilimi, kendi inandığı değerleri vurgulu bir şekilde ortaya koyma, inançlar ya da dini temalar veya dini konuları öne çıkaran kişilerle güç çekişmeleri, finansal zorlanmalar, fırsatçılıklar, taşkınlıklar, riskler, ahlakçılık, fanatiklik.

Güneş Uranüs kavuşumu: Düşünmeden eyleme geçme, birdenbire dengesiz davranma, tepkisellik, kendi kurallarıyla yürüme arzusu, bağımsızlık arzusu, isyankarlık, değişim arzusu, beklenmedik davranışlar, bireysellik, yüksek heyecan, enerjiklik, kısıtlanmaya karşı çıkış.

Güneş-Plüton karesi: Güç ve irade ortaya koyma, kendi bildiğini yapma, kendini haklı bulma, kibir, güç çekişmeleri, kabalık, kışkırtıcılık, zorbalık, despotluk, baskı yapma, dayatma, acımasızlık, takıntı, manipülasyon, aşırı hırs.

Tabii ki herkesin aynı eğilimleri aynı dozajda göstereceği düşünülemez. Farkındalık sahibi kişilerin tepkileri başka olacaktır. Detayları doğum haritalarında aramak gerekir.

Perşembe günü kesinleşecek Merkür-Satürn üçgeni, iletişimin dengeye gelmeye başlayacağını, kendimizi daha dengeli ve dozajında ifade edebileceğimizi gösteriyor. Önceki günlere nazaran denge ve ılımlılık devreye giriyor. Ama Güneş’in gergin açıları henüz devam ediyor.

Venüs Balık burcuna geçiyor: İlişkiler gezegeni Venüs 5 Nisan Cumartesi günü Balık burcuna geçiyor. Venüs bu burçta kendi doğasının karakteristik özelliklerini güçlü ve etkin bir biçimde sergiler. Bu da aşk, ilişkiler, merhamet, güzellik ve sanat gibi meselelerin destek gördüğü anlamına gelir. Zorlu günlerden geçmekte olacağız ve Venüs’ün Balık burcunda ortaya çıkaracağı merhamet, şefkat, hoşgörü ve anlayışa ihtiyacımız var.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Dinamik, ateşli bir gündeyiz! Ay ülkemiz astroloji haritasının 10. evinde hareket ediyor. Ülkemizin yöneticileri, dış imajı, gelecek hedefleri ile ilgili konular ön plana çıkacak demektir. Pazar gecesinden başlayan gergin ve taşkın enerjiler, Pazartesi sabah saatlerine de yansıyor.  Öğle saatlerinde nispeten yavaşlasa da, akşam saatlerine doğru iyice etkinleşen Ay-Mars karşıtlığının devreye girmesiyle körükleniyor. Tartışmalara, kavgalara, çekişmelere, amacını aşan rekabete, sakarlıklara ve kazalara açık saatlerdeyiz dikkat! Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde biraz olsun dengeye geliyoruz. Aşk ve ilişkiler, sosyal ilişkiler açısından destekleyici etkiler söz konusu. 23:06’da Ay boşluğa giriyor. Bu hareketli ve dinamik günde ben de 12:00’den itibaren Show Tv’de Gülben Ergen’in konuğu olacağım. Konumuz önümüzdeki günlerde etkin gezegen dizilimleri, tutulmalar olacak.  

Salı gününe başlarken henüz Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, 08:20 itibariyle Boğa burcuna geçiyor. Duygusal anlamda kendimizi biraz daha sakin hissedebilir, bazı şeyleri yerli yerine oturtma ihtiyacı duyabiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde ve açının kesinleşeceği akşam saatlerinde sevgi alışverişleri, merhamet, şefkat, affedicilik kavramları öne çıkıyor. Ama Güneş-Jüpiter karesinin dengeyi bozabilecek etkileri devrede olacak. Ay ülkemiz astroloji haritasının 10. ve 11. evlerinde hareket ediyor. Ülkemizin yöneticileri, dış imajı, gelecek hedefleri, Meclisi, diğer ülkelerle ilişkileri konuları ön plana çıkacak demektir. Güneş’in etkin açılarının öne çıkacağı günlerdeyiz ve özellikle otorite figürleri, önemli kişilerle ilgili konular hareketleniyor. Bugünün eğilimlerini gösteren anahtar kelimeler şunlar olabilir: gücün abartılı kullanımı, aşırı özgüven, başkalarının inandığı değerleri veya seçimlerini küçümseme eğilimi, kendi inandığı değerleri vurgulu bir şekilde ortaya koyma, inançlar ya da dini temalar veya dini konuları öne çıkaran kişilerle güç çekişmeleri, finansal zorlanmalar, fırsatçılıklar, taşkınlıklar, riskler, ahlakçılık, fanatiklik.

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda, ülkemiz astroloji haritasının 11. evinde ilerliyor. Uluslararası ilişkiler, lobiler, dış menşeli bağlantılar, AB, NATO gibi birliklerle ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığı ve Ay-Plüton üçgeni duygusal anlamda destek bulabileceğimizi ve duygularımızı etkin bir şekilde ifade edebileceğimizi gösteriyor. Akşam saatlerinde etkisini göstermeye başlayacak Ay-Merkür altmışlığının olumlu etkileri, iletişimi olumlu etkiliyor. Fikir ve görüşlerimizi dengeli bir şekilde ortaya koyabileceğimiz, önemli konuşma ve görüşmeleri aktif etmek açısından uygun saatlerdeyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Ay-Satürn karşıtlığının engelleyici, baskı ve sıkıntı yaratan etkileri devreye giriyor. Güneş’in etkin açılarının öne çıkacağı günlerdeyiz ve özellikle otorite figürleri, önemli kişilerle ilgili konular hareketleniyor. Bugünün eğilimlerini gösteren anahtar kelimeler şunlar olabilir: Düşünmeden eyleme geçme, birdenbire dengesiz davranma, tepkisellik, kendi kurallarıyla yürüme arzusu, bağımsızlık arzusu, isyankarlık, değişim arzusu, beklenmedik davranışlar, bireysellik, yüksek heyecan, enerjiklik, kısıtlanmaya karşı çıkış.

Perşembe gününün ilk yarısından fazla bir müddet boyunca Boğa burcundaki hareketine devam eden Ay ülkemiz astroloji haritasının 11. evinde ilerliyor. Uluslararası ilişkiler, lobiler, dış menşeli bağlantılar, AB, NATO gibi birliklerle ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabah saatlerinde kesinleşecek Merkür-Satürn üçgeni, iletişimin dengeye gelmeye başlayacağını, kendimizi daha dengeli ve dozajında ifade edebileceğimizi gösteriyor. Önceki günlere nazaran denge ve ılımlılık devreye giriyor. Ama Güneş’in gergin açıları henüz devam ediyor. Güneş-Plüton karesinin etkin olacağı bir gündeyiz ve otorite figürleri arasındaki güç çekişmeleri veya otorite figürlerine karşı çıkış teması gündeme damgasını vurmaya devam ediyor. Bugünün eğilimlerini gösteren anahtar kelimeler şunlar olabilir:Güç ve irade ortaya koyma, kendi bildiğini yapma, kendini haklı bulma, kibir, güç çekişmeleri, kabalık, kışkırtıcılık, zorbalık, despotluk, baskı yapma, dayatma, acımasızlık, takıntı, manipülasyon, aşırı hırs. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Venüs karesi, ilişkilerde gerginlik işaretçisi! 09:43’te boşluğa girecek olan Ay, İkizler burcuna geçiş yapacağı 14:47’ye kadar boşlukta (açısız) devam edecek ilerlemesine. Günün geri kalanında iletişim son derece hızlı ve değişken akıyor olacak. Esneklik ve akılcılık isteyen bir gündeyiz! Gece saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karesinin etkileriyle kararsızlık çekebilir, duygusal anlamda yön bulmakta zorlanabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi alışverişlerinin öne çıkacağı, iletişimin ve haberleşmenin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay, ülkemiz astroloji haritasının 12. Evinde hareket ediyor olacağından, gizlide olan, arka planda dönen işler, kişiler ve olaylarla ilgili konular vurgu kazanabilir. Hapishaneler, hastaneler, hastalıklar, bu alanlarda bulunan kişiler, gizli örgütler gibi temalar 12. evin konuları içerisinde yer alır. Sabah saatlerinde henüz Ay-Neptün karesinin kararsızlığı, belirsizliği devam ediyor. Ay-Uranüs altmışlığının etkilerinin devreye gireceği öğle saatlerinde hızlı, sürpriz, güzel gelişmelerle karşılaşabiliriz. Yeniliklere açık olacağımız bu saatlerde yaratıcı ve yeni şeyler ortaya koymaya yönelik etkiler de fazla olacak, değerlendirebiliriz! Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerini aşk ve ilişkiler, sosyal ilişkiler, iş ilişkileri yönünde iyi kullanabiliriz. Taleplerimize destek bulmamız daha kolay olacak bu saatlerde.

Cumartesi günü boyunca İkizler burcunda ilerleyecek olan Ay, ülkemiz astroloji haritasının 12. evinde hareket edeceğinden, gizlide olan, arka planda dönen işler, kişiler ve olaylar, hapishaneler, hastaneler, hastalıklar, bu alanlarda bulunan kişiler, gizli örgütler gibi temalar vurgu kazanabilir. Güne başlarken etkin olacak Ay-Mars üçgeni, sabah saatlerinde aktif ve dinamik hissedeceğimizi, güç ve eforumuzu dengeli kullanabileceğimizi gösteriyor. Sportif aktiviteler, yürüyüşler, güç ve enerji gerektiren işler açısından güzel saatlerdeyiz. Ay-Merkür karesinin iletişimi gerginleştiren etkileri akşam saatlerinde belirginleşiyor. Taleplerimizi ifade ederken veya aklımızdakileri dile getirirken dikkatli olmamızda, sözlerimize dikkat etmemizde fayda var. Kırıcı olabiliriz. Son söylememiz gerekeni en başında söyleyebilir ve problemlere sebep olabiliriz, dikkat! 17:55’te son açısını tamamlayacak olan Ay günün geri kalanında açısız (boşlukta) devam ediyor ilerlemesine. Gecenin ilerleyen saatlerinde yakınlaşan Ay-Venüs üçgeninin ilişkilere olumlu yansıyan etkileri devreye giriyor, özellikle de geceyarısından sonraki saatlerde!

Pazar gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 00:39’da Ay Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal konuların, milli değerler ve temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde henüz Ay-Venüs üçgeninin uyumlu, dengeli etkileri devrede olacak. Ay-Neptün üçgeninin fedakarlık ve karşılıklı sevgiye yönelten güzel etkileri de aktif olacak. Gün genelinde, Ay’ın Güneş-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki gergin açıları tetiklemeye başlayacak olması, gergin etkileri tetikleyebilir. Dikkatli olmak gerekiyor. Koç burcuna giriş haritasına bakılırsa, 6 Nisan civarındaki birkaç gün boyunca Marsiyen etkiler devrede olacak zira! Linkteki videonun ilk dakikalarında bu konuyu ele alıyorum. İzleyebilirsiniz… http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-nisan-2014-oner-doser-ve-dr-baris-ozkiris-yorumluyor/

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

30 Mart 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

 

GÜNEŞMERKEZLİ BAKIŞ

Güneş aktivitelerinin artabileceği bir haftaya giriyoruz. 29 Mart 17:52 UT’de güneşlekesi AR1890 patlama yaparak kısa ama yoğun bir X1-sınıfı güneş parlamasına sebep oldu. Ortaya çıkan radyasyon Dünya’nın üst atmosferinde nadir görülen “manyetik kroşe” yarattı. Parlamanın ardından bir de Koronal Kütle Atılımı gerçekleşti. Plazma bulutu gezegenimizin manyetik alanını 1-2 Nisan tarihlerinde etkileyecek gibi gözüküyor. Detaylı bilgi için www.spaceweather.com

Güneşmerkezli bakışla Dünya’nın Uranüs-Plüton ve Mars ile dizilimleri aktif olmak üzere. Bu dizilimler, önümüzdeki günlerde Dünya yönelimli güneş patlamaları olabileceğini, Dünya manyetik alanında türbülanslar yaratabileceğini düşündürüyor. Dikkat çeken dizilimler şöyle:

1 Nisan: Merkür-Jüpiter karşıtlığı, Dünya-Plüton karesi

2 Nisan: Dünya-Uranüs karşıtlığı

8 Nisan: Dünya-Mars kavuşumu

 

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

  

30.03.2014

Designed by Ongunsoft