Öner Döşer

31 Ocak Haftası

Bu sayfa 4490 kişi tarafından ziyaret edildi.

Kova burcundaki yeniay, farklı ve orijinal temalara yönelmek, zihinsel temalar, eğitim ve öğretim, telekominikasyon, teknoloji, medya ve yayıncılık (özellikle radyo ve televizyon), bilim ve teknik, astroloji gibi alanlarda yeni adımlar atmak için ideal görülür. Mars ile kavuşum yapan yeniay, zihinsel olarak aktif ve eyleme yönelik olmamızın yanı sıra, ideallerimiz uğrunda mücadele ve rekabete açık olacağımızı da gösteriyor. Özgürlük arzusu ve üzerinde otorite kabul etmeme tavrının açık bir şekilde sergileneceği bir sürece giriş yapıyoruz! Öte yandan, Satürn’ün yeniay ile uyumlu açı oluşturmasının kontrollü ve disiplinli davranmamıza yardımcı olacak uyumlu etkileri de devrede olacak. Kalıcı adımlar atmak için Perşembe günü sonrasını değerlendirmemizde fayda var. Cuma günü Merkür’ün de Kova burcuna giriş yapmasıyla birlikte, rasyonel ve mantıklı kararlar alabilme, kendimizi daha iyi ifade edebilme yeteneğimiz güçlenecek.

Pazartesi günü boyunca Oğlak burcunda hareket edecek olan Ay, ciddi ve sorumluluk gerektiren işlerle haşir neşir olacağımıza işaret ediyor. Disiplinli ve organize edersek, halletmemiz gereken işlerin üstesinden daha rahat gelebileceğiz. Sabah saatlerinde kesinleşecek Ay-Plüton kavuşumu, sabahın ilk saatlerinde etkin olacak. Bu kavuşum tutkuların ve patlayıcı duyguların açığa çıkmasına yol açabilir. Bu yüzden sabah saatlerinde kontrollü olmayı başarabilmeliyiz. Öte yandan, güç birliği oluşturmak, kendini ve başkalarını motive etmek şeklinde de değerlendirilebilir bu kavuşum. Akşam saatlerinde Ay-Satürn karesinin zorlayıcı etkileri devreye giriyor. Duygularımızı doğru ifade etmekte zorlanabilir, üzerimizde baskı hissedebiliriz. Psikolojik ve fiziksel sağlığımıza da dikkat etmemizde fayda var. Özellikle de soğuk algınlığına…

Salı günü boyunca Ay yine Oğlak burcunda hareket edecek. Halletmemiz ve mesuliyet almamız gereken işler devrede olacak. Sabah saatlerinde Ay-Satürn karesinin depresiflik ve engellenmişlik hissine yol açabilecek etkileri henüz devrede olacak. Öğle sonrasındaki saatlerde daha rahat olacağız. Akşam saatlerine doğru Ay-Merkür kavuşumunun hareketlendirici etkileri devreye giriyor. Bu hareketlenme hem duygusal, hem de zihinsel anlamda olabilir. Hem Ay, hem de Merkür Oğlak burcunda olacağından, sağduyulu kararlar almak, önemli ve ciddi konuşmalar yapmak için güzel bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. İş ve kariyerimizi, geleceğimizi ilgilendiren konularda yazışmalar veya konuşmalar yapmak için bu saatleri kullanabiliriz. Akşam saatlerinde Ay-Uranüs altmışlığı etkinleşiyor. Sürprizler, değişiklikler yapmak, farklı konulara yönelmek için güzel bir akşamdayız.

Çarşamba 01:22’de Kova burcuna geçiş yapacak olan Ay, zihinsel konulara odaklanmak, akılcı ve mantıklı hareket etmek sayesinde başarı elde edebileceğimizi gösteriyor. Sabah saatlerinde etkinleşecek ve öğle saatlerine kadar etkisi devam edecek olan Ay-Jüpiter altmışlığı, iyicil ev şanslı etkilerin devrede olacağını, hukuki işler, finansal konular ve spekülatif konular açısından uygun gözükmekte. Gün boyunca etkin olacak ve akşam saatlerinde kesinleşecek Merkür-Uranüs altmışlığı, yaratıcı fikirlerimiz ve sıra dışı saptamalarımız sayesinde dikkat çekeceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. Başarı, yeni fikirlere açık olmak, zihinsel anlamda esnek olmak, değişime adapte olmak sayesinde gelecek. Zor problemlere çözüm üretme yeteneğimiz artıyor. Öte yandan, Venüs-Neptün arasındaki altmışlık açı ilişkilerimizde fedakarlık ve işbirliği isterken, Venüs-Uranüs arasındaki kare açı ilişkilerimizi biraz değişime itecek ve zorlayacak gibi gözüküyor.

Perşembe sabahı 04:30’da Kova burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yeni adımlar atmak için güzel bir gündeyiz. Kova burcundaki yeniay, farklı ve orijinal temalara yönelmek, zihinsel temalar, eğitim ve öğretim, telekominikasyon, teknoloji, medya ve yayıncılık (özellikle radyo ve televizyon), bilim ve teknik, astroloji gibi alanlarda yeni adımlar atmak için ideal görülür. Mars ile kavuşum yapan yeniay, zihinsel olarak aktif ve eyleme yönelik olmamızın yanı sıra, ideallerimiz uğrunda mücadele ve rekabete açık olacağımızı da gösteriyor. Özgürlük arzusu ve üzerinde otorite kabul etmeme tavrının açık bir şekilde sergileneceği bir sürece giriş yapıyoruz! Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin kontrollü ve disiplinli davranmamıza yardımcı olacak uyumlu etkileri devreye giriyor. Kalıcı adımlar atmak için güzel bir gündeyiz…

Cuma gününün ilk kısmında Ay yine Kova burcunda hareket ediyor olacak. Merkür’ün de Kova burcuna giriş yapmasıyla birlikte, rasyonel ve mantıklı kararlar alabilme, kendimizi daha iyi ifade edebilme yeteneğimiz güçlenecek. Sabah saatlerinde kesinleşecek olan Ay-Neptün kavuşumu, sezgilerimizin ve insanlık hayrına idealist düşüncelerimizin yoğunlaşacağı, fedakarlık ve işbirliğinin öne çıkacağı saatlerde olacağımızı gösteriyor. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebilir, bu olumlu etkiyi başkalarına yardımcı olabiliriz. İlahi temalara yönelmek açısından da çok uygun bu saatler. Saat 12:24’de Ay Balık burcuna geçiş yapıyor ve hemen ardından Venüs ile altmışlık açısı kesinleşiyor. Klasik astrologlarca bu açı civarındaki saatler parasal konular, aşka dair olaylar, evlilik, takılar veya benzeri kıymetli şeyler almak, kadınlara yönelik işlere girişmek, önemli kadın figürleriyle görüşmek için uygundur. Bu ikilinin uyumlu açısı, öğleden sonraki saatleri de etkiliyor. Öte yandan, Güneş-Mars kavuşumu kesinleşiyor. Bu da kendimizi daha aktif ve dinamik hissedeceğimizi, ama biraz fazla baskın ve dominant bir şekilde ortaya koyacağımızı gösteriyor. İnsanlar arasında huzursuzlukların artması riski var!

Cumartesi günü boyunca Balık burcunda hareket edecek olan Ay, yönümüzü sezgilerimizle bulacağımız, olayları akışına bırakma eğiliminde olacağımız bir günde olduğumuzu gösteriyor. Başkalarının ihtiyaçlarını anlama ve duygudaşlık bağı kurma kapasitemiz ve yardımlaşma arzumuz artabilir. Sabah saatlerinde henüz Ay-Plüton altmışlığının olumlu etkileri devrede olacak. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebilir, bizi daha güvende hissettirecek duygusal işbirliklerine girişebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter altmışlığı, düşüncelerimizi de güçlü ve etkin bir şekilde ortaya koyabileceğimizi gösteriyor. Bu olumlu açı hayata daha iyimser ve geniş perspektiften bakabilme kapasitesi de veriyor. Bilgimizi daha çok sayıda insanlarla paylaşmak istiyorsak, Merkür-Jüpiter altmışlığının etkin olduğu bu hafta sonunu iyi değerlendirmeliyiz.

Pazar günü boyunca Ay yine Balık burcunda hareket ediyor olacak. Mevcut şartları kabullenmemiz ve akışına bırakmamız gereken durumlarda daha rahat ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Satürn Mars-Satürn üçgenleri, kendimizi çok sıkmadan, şartları zorlamadan, sorumluluklar altında boğulmadan, rahat ve akıcı bir günde olacağımızı gösteren diğer göstergeler. Arzuladığımız düzen ve disiplini sağlamak için fazla gayret gerekmeyecek. Gerekli sabrı ve olgunluğu göstermekte, olayları zamana bırakmak ve kabullenmekte zorlanmayacağız. Olgun ve tecrübeli kişilerden bilgi ve tavsiye almak, önemli erkek figürleriyle görüşmeler yapmak için ideal bir gündeyiz. Bu olumlu etkiler gün boyunca geçerliliğini koruyor. Ay en son açısını Uranüs ile yaptıktan sonra 21:14’te boşluğa giriyor. Bu saatten sonra girişeceğimiz işler boşlukta ve sonuçsuz kalabilir, dikkat!

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Güneşmerkezli Bakış

Geçen haftaki yazımda 30-31 Ocak tarihlerinden itibaren gökyüzünde çok sayıda gezegenin 0-90-180 derecelik açılarının devreye gireceği ve bu dizilimlerin Şubat ayı başlarında da devam edeceği bir süreçte olduğumuzu, halihazırda etkin olan Jüpiter-Satürn dizilimine, Ocak ayı sonlarında Venüs’ün de dahil olacağını ve bu esnada Dünya-Mars-Güneş hizalanmasının da devrede olacağını söylemiştim.

28 Ocak 2011 tarihinde saat 01:30 UT’de “M” derecesinde patlama oldu. Şu dakikada bu patlamadan fışkıran partiküller Dünya’ya yönelmemiş gözüküyor. Ama tam da bu tarihte çeşitli volkan hareketlenmeleri yaşanması sadece bir tesadüf olabilir mi?

28 Ocak 2011 tarihinde Endonezya’da üç volkan harekete geçti. Endonezya'daki Galunggun, Bromo ve Merapi volkanlarından püsküren küller ülkedeki uçuş trafiğini altüst etti. Tatil bölgesi Bali'de birçok havayolu şirketi uçuş seferlerini iptal etti.

Haber detayları için tıklayınız…

http://www.stargundem.com/dunya/1131066-endonezya-daki-3-aktif-volkan-ucak-seferlerini-felc-etti.html#ixzz1CPJe0Og1

28 Ocak 2011 Japonya'da Şinmoedake yanardağının faaliyete geçtiği, ülkenin güneybatısında hava ve demiryolu trafiğinin durduğu belirtildi. Yetkililer, Miyazaki bölgesindeki yanardağın önceki gün lav ve kül püskürtmeye başlaması üzerine Japon ANA ve JAL şirketlerine ait Miyazaki uçuşlarının iptal edildiğini, JR demiryolu şirketinin de bölgeye olan seferlerini askıya aldığını söyledi.

Haber detayları için tıklayınız…

http://www.haberturk.com/dunya/haber/595917-sinmoedake-yanardagi-faaliyete-gecti

Bugün ve yarınki güneş aktivitelerini de takibe devam ediyorum. Gelişmelerden haberdar edeceğim. Şu anda en kritik tarihler 30-31 Ocak olarak ve hemen devamında da 2-10 Şubat arasındaki tarihler olarak görülüyor. Bu tarihler civarında dünya genelinde etkin doğal afetler görülebilir (deprem, volkan patlaması, sel baskınları, kasırga ve tayfunlar, tornadolar) ve ayrıca insanlar arası huzursuzluklarda artış olabilir (özgürlük ilanları, devrim ve protestolar).

Bu tarihlerde gezegenlerin Güneşmerkezli olarak geometrik ilişkileri aşağıdaki gibidir:

1-2 Şubat’ta Venüs-Jüpiter-Uranüs dizilimi

4-5 Şubat’ta Güneş-Mars dizilimi

5-6-7 Şubat’ta Merkür’ün Uranüs-Plüton karesini tetiklemesi

8-9-10 Şubat’ta Merkür’ün Jüpiter-Uranüs dizilimini tetiklemesi

Geçen hafta belirttiğim gibi:

Merkür’ün Plüton ile kavuşum ve Uranüs ile doksan derecelik açıda olacağı 3 Şubat civarından itibaren gökyüzündeki 0-90-180 derecelik geometrik ilişkilerin sayısı da artmış oluyor. Mars, Venüs ve Merkür hizalanıyorlar.

3 Şubat’ta Mars ile birleşen bir Yeniay meydana geliyor v e Venüs de tam olarak Jüpiter-Satürn dizilimine katılıyor. Tüm bunlar bize, Ocak sonlarından itibaren, Şubat başları da dahil olmak üzere içinde olacağımız bu süreçte, güneş manyetik alanında ve güneş aktivitelerinde artışa; gezegenlerin dizilimlerinden dolayı Yer manyetik alanında hareketlenmelere; dolayısı ile dünyevi-insani olaylarda ve doğal afetlerde hareketlenme yaşama ihtimalimizi gösteriyor. Gözlemler, bu aktiviteler esnasında doğal afetlerin artmasına (deprem, volkan patlaması, tsunami, sel baskınları, yıldırım çakmaları, sert rüzgarlar, kasırga ve tornadolar), insanlar arasında huzursuzluklara, psikolojik bozuklukların, salgın hastalıkların artmasına sebep olabiliyor.

Önemli Not: Gezegenlerin gergin açılarda dizilimlerinin Dünya manyetik alanı üzerinde etkili olmaları için ille de Güneş manyetik alanını etkilemeleri gerekmiyor. Direkt olarak Dünya manyetik alanını ve dolayısı ile dünyevi olayları etkileyebiliyorlar…

Geçtiğimiz Haftaya Bakış

Geçtiğimiz haftadan bazı önemli haberler…

Amerika'nın üçte ikisi yok olabilir!

ABD’de Yellowstone Ulusal Parkı’nın altında uyuyan süper volkanın tabanında rekor seviyede yükselme gözlendi.

 

26 Ocak 2011

http://cadde.milliyet.com.tr/2011/01/26/HaberDetay/1344073/CEHENNEM_VOLKANI

Mısır sokaklarında isyan

Binlerce kişinin katıldığı gösterilere polis müdahale etti, 6 kişi öldü, onlarca yaralı var

25 Ocak 2011

http://www.haberturk.com/dunya/haber/595131-misir-sokaklarinda-isyan

Dikkatler Arap ülkelerine çevrildi

Tunus'ta gerilim sürerken, uluslararası uzmanlar devrim ateşinin diğer Arap ülkelerine de sıçrayıp sıçramayacağını tartışıyor. Dikkatler, sosyal sıkıntıların yaşandığı diğer Arap ülkelerinde

26 Ocak 2011

http://www.haberturk.com/dunya/haber/595393-dikkatler-arap-ulkelerine-cevrildi

Bodrum’da Sel Suları

http://www.milliyet.com.tr/selden-mucize-kurtulus/turkiye/sondakika/29.01.2011/1345682/default.htm

İnsanlık tarihini değiştirecek keşif

Modern insanın dünyaya 60 bin yıl önce Afrika’dan yayıldığı tezini değiştirecek bilgiler elde edildi

28 Ocak 2011

http://www.milliyet.com.tr/insanlik-tarihini-degistirecek-kesif/yasam/haberdetay/29.01.2011/1345515/default.htm

30.01.2011

Designed by Ongunsoft