Öner Döşer

31 Temmuz Haftası

Bu sayfa 16040 kişi tarafından ziyaret edildi.

31 Temmuz haftası BÜYÜME KRİZLERİ

Jüpiter-Plüton karesinin sonuncusunu yaşayacağımız kritik bir haftaya giriyoruz. Bu iki gezegen arasındaki gergin açı Terazi ve Oğlak burçlarından olduğu için şu ihtimaller üzerinde durabiliriz: 

  • Uluslararası ilişkilerde otorite ve güç çekişmeleri
  • Finansal konularda ve ekonomide kritik dönüşüm hamleleri ve gelişmeler
  • İnançlar ve etik değerler ile ilgili konularda gerginlikler, gelişim ve büyüme krizleri
  • Hukuksal konulardaki suiistimaller ve yozlaşmalarla ilgili krizler

Kare açılar krizleri anlatır. Ama bunlar büyüme ve gelişme krizleridir. Yaşarken zor ve yıpratıcı olsa da, gelişim fırsatı sunar. Zorlanmadan gelişemeyiz. Kendimizi geliştirmemiz için bazı zorluklarla yüzleşmemiz gerekir.

Aşağıda Jüpiter-Plüton karesinin kesinleştiği anın İstanbul’a göre izdüşümünü gösteren astroloji haritasını görmektesiniz.

Bu harita Jüpiter-Plüton karesinin içinde bizim de bulunduğumuz bölgede daha ziyade ülkelerin Meclislerini, uluslararası Paktları ya da organizasyonları, uluslararası ilişkileri ilgilendiren alanda köklü dönüşümler krizler, yeniden yapılandırma gereken temalar üzerinde vurgu kazanacağını düşündürmekte. Devletler, Devlet yöneticilerine önemli sorumluluklar yükleyen bir zaman diliminde olduğumuzu göstermekte.

28 Temmuz Cuma günü yaptığım canlı yayında bu konuya yer verdim. İzlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=8Qcyxj3wbmk&t=680s

Evlenmek-yuva kurmak-taşınmak-aile içi ilişkiler

Evlilik denilince akla Venüs gezegeni gelir. Ve yuva kurmak ifadesi birincil olarak Yengeç burcuyla ilişkilendirilir. Venüs’ün Yengeç burcuna geçiş yapacağı Pazartesi (17:53) gününden itibaren evlenmek ve yuva kurmak ya da ev ve yerleşim, alım satım, taşınma üzerine daha fazla odaklanma zamanlarına varıyoruz. Aile içi ilişkiler açısından da Venüs’ün bu burçtan geçişini olumlu yönde değerlendirebiliriz.

Venüs’ün Yengeç burcuna geçişini burçlara göre değerlendirdiğim videoyu izlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=8Qcyxj3wbmk&t=680s

Uranüs geri harekete başlıyor!

Ani ve beklenmedik olaylarla ilişkilendirilen Uranüs gezegeni 3 Ağustos’tan itibaren durağanlaşıyor ve ardından geri harekete başlıyor. Uranüs’ün Koç burcundaki gerilemesi yaklaşık 5 ay sürecek.

Haftanın burçlara göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Yolumuzu mantığımızdan ziyade sezgilerimizle bulacağımız bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde olayların gidişatını tahmin etme yeteneğimizi daha etkili kullanabilir, yönümüzü daha doğru tayin edebiliriz. Ruhsal, manevi konulara yönelmek, yardımlaşmak, artistik ve sanatsal işlerle uğraşmak açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlerde daha etkili olabilir, duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebiliriz. Bu açının kesinleştiği 14:10’dan itibaren Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında Akrep burcundaki ilerlemesine boşlukta (açısız) devam ediyor. İlişkiler gezegeni Venüs 17:53’te Yengeç burcuna geçiyor. Evlilik, ilişkiler, ailevi konular, yuva kurmak, taşınmak, aile içi işlere vakit ayırmak açısından hareketli bir zaman dilimine giriyoruz. Venüs’ün Yengeç burcundaki yolculuğu 26 Ağustos’a kadar sürecek.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Günün ilk kısmında Ay boşlukta ilerliyor olacağından, kalıcı ve sağlam adımlar atmak için Ay’ın boşluk zamanını tamamlayacağı ve Yay burcuna geçeceği 15:01 sonrasını bekleyebiliriz. Bu geçişle birlikte özellikle seyahatler, uluslararası işler, eğitim, yayıncılık, medya gibi alanlarda hareketlenebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde tartışmalara, söz düellolarına açık olabiliriz, dikkat! Fikrimizi başkalarına kolay kabul ettiremeyebiliriz. Bu yüzden şartları çok zorlamasak iyi ederiz. Fikir değiştirmeye de çok açık bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! Söz vereceğimiz şeyler varsa, iyi düşünelim.

Çarşamba günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Genişleme, daha büyük hedefler koyma arzumuzun arttığı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Mars üçgeni ve ardından öğle saatlerine doğru etkili olan Ay-Güneş üçgeni iddialı ve yüksek hedefler koyma, çıtayı yükseltme zamanlarında olduğumuzu göstermekte. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilere görüşmeler açısından sabah-öğle saatleri arasındaki zaman dilimini kullanabiliriz. İş, özel ilişkiler, aile ilişkilerinde gelişmeler kaydedebiliriz. Yabancılarla, yurt dışıyla alakalı işlere, seyahatlere, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konulara odaklanabilir, gerekli görüşmeleri yapabiliriz. Kendimizi ifade becerimizi etkili olarak kullanabileceğimiz bu günü iyi değerlendirebiliriz! Ay-Neptün karesinin etkili olduğu akşam saatleri civarı yanılgılara, yanlışlıklara, hatalara açık gözükmekte, dikkat! Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu etkilerinin baskın olduğu gecenin ilerleyen saatleri ise her türlü girişim ve görüşmeler açısından uygun gözükmekte.

Perşembe günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Ülkemiz açısından güvenlik ve güvenlik güçleri, çalışan kesim ve memurlarla ilgili konuların öne çıkacağı bir gündeyiz diyebiliriz. Ay-Satürn kavuşumunun etkili olduğu sabah saatlerinde kolay ilerleyemeyebiliriz. Engellerle, zorluklarla karşılaşabiliriz. Gecikebiliriz. Randevularımızı buna göre ayarlasak iyi ederiz. Günün ikinci yarısında ise daha rahat ilerleyebiliriz. Heyecanlı ve motivasyonu yüksek bir zaman dilimindeyiz. Yeniliklere ve değişikliklere uygun bu zaman dilimi gece saatlerine kadar devam ediyor. Değerlendirebiliriz.

Cuma gününe başlarken Ay henüz Yay burcunda ilerliyor. Uranüs ile üçgen açısının kesinleştiği 00:38 sonrasında boşluğa giren Ay, saat 03:36’da Oğlak burcuna geçiyor. Sorumlulukların ve halletmek gereken işlerin ön planda olduğu bir gündeyiz. Ekonomik ve politik açıdan da dikkat çekici bir gün olabilir bu. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerde gerginlik riski hayli fazla gözükmekte, dikkat! Gün boyunca etkili olacak Jüpiter-Plüton karesi, ekonomi ve piyasalar açısından zorlu bir zaman diliminde olduğumuzu göstermekte. Bu konuda detaylı bilgiyi yazımın girişinde paylaştım. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasını önemli konuşma ve yazışmalarımız, duyurularımız açısından kullanabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ülkemizin diğer ülkelerle ilişkilerinin öne çıkmasının muhtemel olduğu bir gündeyiz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde uyum ve dengeyi yakalamamız daha kolay olacak. Karşılıklı fedakarlık sayesinde rahat ilerleyebiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun ve Jüpiter ile dik açısının etkili olduğu öğle saatleri civarında ise gergin, agresif bir enerji akışı var. Ve bu agresyon çabuk da büyüyebilir. Ay’ın Jüpiter-Plüton karesinin çalıştırdığı bir gündeyiz ve inançlar, etik anlayış, parasal konularda gerginliklere, anlaşmazlıklara da açığız, farkında olalım!

Pazar gününün ilk yarısında Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs karesinin değişken, kaotik enerjisinin vurgu kazandığı günün ilk yarısında yapacağımız işlerde veya organizasyonlarda işler başından planlandığı gibi gitmeyebilir. Şartlar beklenmedik şekilde değişebilir. Değişime ayak uydurabilirsek veya toleranslı olursak sorun yok. 12:21-15:15 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 15:15 itibariyle Kova burcuna geçiyor. Entelektüel ve zihinsel konularla ilgilenmek, kişisel gelişim alanına odaklanmak, toplum için bir şeyler yapmak, insan hakları ve hayvan hakları alanında sözler söylemek, fikir beyan etmek açısından hayli aktif bir gündeyiz. Yaratıcılığımızı ve başkalarından farkımızı ortaya koyabiliriz. Ay tutulmasına doğru ilerliyoruz. Tutulma 7 Ağustos Pazartesi gecesi gerçekleşecek. 

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap
Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi
28 Temmuz 2017, Cuma

Astroloji Okulu, Caddebostan

 

28.07.2017

Designed by Ongunsoft