Öner Döşer

4 Ağustos Haftası

Bu sayfa 10251 kişi tarafından ziyaret edildi.

4 Ağustos Haftası SÜPERAY VE CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı 10 Ağustos Pazar günü saat 21:09’da 18 derece Kova burcunda gerçekleşecek dolunay hiç kuşkusuz. Bu dolunay bir SÜPERAY! Bu terime aşina olmayanlar, aşağıdaki linkten bilgi alabilirler.

http://www.onerdoser.com/Y166_0_yeniay-dolunay-superay-ve-etkileri.html

Dolunaylarda Ay en parlak görüntüsündedir. Ay, yörüngesinde Dünya'ya bu yıl en yakın geçişine denk gelen bu dolunay esnasında her zamankinden daha da parlak gözükecek. Ay Dünya'ya ne kadar yakınsa, duygularımız o kadar vurgu kazanır. Dolunaylar zaten duyguların zirvede olduğu zamanlardır. Ay'ın Dünya'ya en yakın pozisyonunda iken dolunay oluşması (SÜPERAY) duygusal iniş çıkışlara açık olacağımızın bir göstergesi.

Kova burcunda gerçekleşek bu dolunayın Satürn ile sert açıda olması (T-kare açı kalıbı oluşturması) duygusal anlamda depresiflieştirici etki yaratabilir. Kova burcuyla ifade edilen özgürlük, demokrasi, eşitlik ve adalet gibi toplumsal konularda geleceğe yönelik endişe, karamsarlık, engellenmişlik, kaybetmişlik hissi uyandırabilir. Dolunay esnasında, halkın genel temsilcisi olan Ay Kova burcunda, halkın yukarıda saydığımız ihtiyaç ve beklentilerini ifade ederken, kralın (yönetici pozisyonundaki kişilerin) genel temsilcisi olan Güneş Aslan burcunda, yönetimde güç sahibi kişilerin kendilerini güçlü bir şekilde yansıtacağını, tek başına söz sahibi olma arzusunun vurgu kazanacağını göstermekte.

Dolunay esnasında 18 derece Kova burcunda bulunacak Ay "Sualocin" adındaki yıldızla birleşecek. Pek çom anlamlarının yanı sıra bu yıldız beklentilerin karşılanmaması riski taşır. Boşa umutlandıran, beklenti yaratan, ama bunu karşılamayan kişiyi gösterir. Ülkemiz açısından çok önemli bir güne, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine denk gelen bu dolunayın muhtemel etkileri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili tahminlerimi linkteki videodan izleyebilirsiniz.

http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-agustos-2014-oner-doser-yorumluyor/

Son bir ilave olarak, SÜPERAY olarak ifade edilen bu dolunay esnasında Ay maksimum deklinasyonda olacak. Böylesi durumlarda sert rüzgarlar, fırtınalar oluşabiliyor ki, dolunayın gerçekleşeceği Kova burcu hava elementinden bir burç olarak bu olasılığı daha da arttırıyor. Astro-meteorolojide böylesi zamanşar aşırı yağışlar, sel baskınları riskine, sularla ilgili sorunlara da işaret eder. Etkili olma süreci dolunaydan önceki 3 gün ve dolunaydan sonraki üç gündğr. Bu şartlarda 7-13 Ağustos aralığında bu riskin bulunduğunu hatırlatmak gerekir (dünya genelinde). Bu konuda lokasyon tahmininde bulunursak, dolunay anı için çizdirilmiş astrolokalite haritasında Ay-Güneş ekseninin izdüşeceği Orta Amerika ve Orta Asya'ya (biraz daha doğusuna doğru) odaklanabiliriz.

Bu hafta kesinleşen gezegen açılarına gelince…

Perşembe günü Mars-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, agresyonun yumuşamasına, girişimlerin daha idealist, yapıcı yönde gelişmesine katkıda bulunur. Mistik, ruhsal konularla uğraşanlar açısından, rahat ve akıcı bir enerjisi vardır. Bu açının yapıcı enerjisini idealist amaçlar peşinde olduğumuz işlere girişmek, ruhsal çalışmalar yapmak, başkalarına yardım etmek, enerjimizi fedakarlık yönünde ortaya koymak, gidişatını iyi hissetmediğimiz bir şeylerden vaz geçmek için kullanabiliriz.

Cuma günü Güneş-Merkür kavuşumu ve Merkür-Uranüs üçgeni kesinleşiyor.  Bu rahat ve akıcı enerjiyi önemli toplantılar, konuşma ve yazışmalar, duyuru ve anonslar, ticari girişimler, anlaşmalar açısından değerlendirebiliriz. Farklı fikir ve görüşlerimizi, yaratıcılığımızı ortaya koyabiliriz.

Cumartesi günü Güneş-Uranüs üçgeni, Merkür-Satürn karesi ve Güneş-Satürn karesi kesinleşiyor. Hem Merkür ve hem de Güneş’in Satürn ile zorlu açıları, iletişim alanında engellenmelere, gecikmelere işaret ediyor. Yasaklar, engeller, zorluklarla karşılaşabiliriz. Kendimizi ifade etmekte, fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Görüşme ve toplantılarda, yazışmalarda, anlaşmalarda dikkatli olmamız gerekiyor.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz, gençlerimiz, çocuklarımız, sanatçı ve sporcularımızla ilgili konuların öne çıkacağı bir gündeyiz. Güne başlarken, Ay-Güneş karesinin gergin etkileri henüz devrede olacak. Önemli iş ve girişimlerimizi sabah saatlerine almış isek, dikkatli adımlar atmamız yerinde olur. Özellikle de etkin pozisyonda bulunan kişilerle, otorite figürleriyle gerginlikler yaşamak istemiyorsak. Kadın erkek ilişkilerinde de zorlanabiliriz. Öğle saatlerinde etkinleşen Ay-Satürn kavuşumu, zorlu etkilerin daha da artacağını gösteriyor. Engellenmelerle karşılaşabilir, gecikme yaşayabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde rahatlamaya başlıyoruz giderek. Ay-Venüs üçgeninin etkinleşmeye başlayacağı ikindi sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde daha rahat ilerleyebiliriz. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı olacağımız akşam saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Keyifli, eğlenceli aktiviteler açısından gece saatleri çok uygun gözüküyor. 20:42’de Ay boşluğa giriyor.

Salı gününün ilk yarısında Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 13:18’de Yay burcuna geçiyor. Genel olarak rahat ilerleyeceğimiz bir gündeyiz. Özellikle Ay-Jüpiter arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açının etkinleşeceği akşamüzeri ve gece saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter uyumlu açıları hukuksal işlemler başlatmak ya da hukuki alanda yetkin kişilerle görüşmeler yapmak, seyahat etmek, eğitimle ilgili işlere girişmek, medya ve yayıncılık alanlarında işler yapmak, finansal konularda işlem yapmak açısından olumlu görülür. Gecenin geç saatlerinde etkinleşecek Ay-Neptün karesi, duygusal dengesizliklere ve kararsızlığa sebep olabilir.

Çarşamba günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Gün genelinde rahat bir akış var. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Merkür üçgeni, iletişimin rahat akacağını gösteriyor. Önemli yazışma, konuşma ve toplantıları ya da duyuracağımız şeyleri sabah saatlerine alabiliriz. Ticari açıdan, anlaşmalarla, kontratlarla ilgili işlerimizi de yine sabah saatlerinde yapabiliriz. Ben de zihinlerin daha rahat algılamaya açık olacağı bu saatleri değerlendirerek, Ağustos ayının ilk atölye çalışmasını bu saatlere aldım. 11:00’de başlayacağımız bu çalışmada, Leonardo da Vinci’nin astrolojik haritasını rektifiye edeceğiz ve değerlendireceğiz. Temel, orta ve ileri seviyede astroloji öğrencilerinin katılabileceği bu atölye çalışmasıyla ilgili detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD617_workshop--astro-portre--leonardo-da-vinci.html Ay-Güneş üçgeninin etkinleşeceği öğle saatlerinde, önemli kimselerle görüşmeler yapabiliriz. Kendimizi tanıtmaya veya ön plana çıkarmaya yönelik iş ve girişimler için kullanabiliriz öğle saatlerini. Kadın erkek ilişkileri ve ebeveyn ilişkileri açısından da olumlu bir akış var bu saatlerde. Ay-Uranüs üçgeninin sürpriz ve güzel gelişmelere açan enerjisi akşam saatlerini hareketlendiriyor, renklendiriyor. Saat 17:51’de kesinleşen bu açının ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay, bu saat sonrasında boşlukta devam ediyor Yay burcundaki ilerlemesine.  

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın Oğlak burcuna geçeceği 16:38’e kadarki saatlerde girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir. Ya da kararsız kalabiliriz. Ay’ın boşlukta olması olumsuz bir şey değildir. Sadece netleşmek zordur böyle bir zaman aralığında. Olayların hangi yönde ilerleyeceği belli olmayabilir. Bugün Mars-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, agresyonun yumuşamasına, girişimlerin daha idealist, yapıcı yönde gelişmesine katkıda bulunur. Mistik, ruhsal konularla uğraşanlar açısından, rahat ve akıcı bir enerjisi vardır. Bu açının yapıcı enerjisini idealist amaçlar peşinde olduğumuz işlere girişmek, ruhsal çalışmalar yapmak, başkalarına yardım etmek, enerjimizi fedakarlık yönünde ortaya koymak, gidişatını iyi hissetmediğimiz bir şeylerden vaz geçmek için kullanabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Üzerinde uğraştığımız işleri ciddiye almamız, adımlarımızı gerçekçi bir şekilde atmamız gereken bir gündeyiz. Sabaha karşı Ay’ın Neptün ve Mars ile uyumlu açıları var. Manevi, ruhsal konulara yönelebiliriz. Öğle saatlerine doğru kesinleşen Ay-Plüton kavuşumu, hırpalayıcı ve stresli saatlerde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Uranüs karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde duygusal anlamda dengesizliklere, sert çıkışlara, patlamaya açık olabiliriz. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde denge ve tutarlılık kazanmaya başlıyoruz. Bugün Güneş-Merkür kavuşumu ve Merkür-Uranüs üçgeni kesinleşiyor. Zihinsel açıdan verimli ve sözel anlamda kendimizi iyi ifade edebileceğimiz ortam yaratabilen bu enerjiyi önemli toplantılar, konuşma ve yazışmalar, duyuru ve anonslar, ticari girişimler, anlaşmalar açısından değerlendirebiliriz. Farklı fikir ve görüşlerimizi, yaratıcılığımızı ortaya koyabiliriz.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Verdiğimiz kararların ve atacağımız adımların sorumluluğunu almamız gereken bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkili olacak Ay-Venüs karşıtlığı, özel ilişkilerimizde muhtemel zorlanma ve streslere işaret ediyor. Öte yandan, yediğimize, içtiğimize dikkat etmemizde fayda var sabah ve öğle saatlerinde. Saat 11:08’de boşluğa girecek olan Ay, saat 16:51’de Kova burcuna geçinceye kadar, Oğlak burcunda ve boşlukta devam edecek ilerlemesine. Ay’ın Kova burcuna geçişiyle birlikte kararlılık, netlik kazanmaya başlıyoruz. Sosyal organizasyonlar açısından güzel bir gece. Aynı idealde olduğumuz kişilerle bir araya gelebilir, geleceğe yönelik konularda fikir ve bilgi paylaşımlarında bulunabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter karşıtlığı, abartılara açık olduğumuzu, aşırıya kaçma eğilimi sergileyebileceğimizi gösteriyor. Sabah 11:00’de Ağustos ayının ikinci atölye çalışmasında buluşuyoruz. Harita Okuma Pratikleri çalışmamızda, bu kez Temmuz ayında çalıştığımız haritalardan farklı haritalarla, yine adım adım ilerleyerek çalışacağız. Temel, orta ve ileri seviyede astroloji öğrencileri katılabilirler bu çalışmamıza. Bugün Güneş-Uranüs üçgeni, Merkür-Satürn karesi ve Güneş-Satürn karesi kesinleşiyor. Hem Merkür ve hem de Güneş’in Satürn ile zorlu açıları, iletişim alanında engellenmelere, gecikmelere işaret ediyor. Yasaklar, engeller, zorluklarla karşılaşabiliriz. Kendimizi ifade etmekte, fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Görüşme ve toplantılarda, yazışmalarda, anlaşmalarda dikkatli olmamız gerekiyor.

Pazar günü boyunca Kova burcunda ilerleyen Ay, toplumsal ve geleceğe yönelik temaların vurgu kazanacağını gösteriyor. Bugün ülkemiz açısından önemli günlerden bir tanesi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri ilk defa halk oylamasıyla yapılacak. Ülkemiz açısından hayırlı olmasını diliyoruz. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Mars karesi, güne başlarken gergin ve sert enerjilerin devrede olacağını gösteriyor. Sakarlıklara, kazalara, tartışmalara açık saatlerdeyiz, dikkat! Akşam saatlerinde Ay-Uranüs altmışlığının değişim ve yenilenme ifade eden enerjisi devreye giriyor. Biraz daha ilerleyen saatlerde ise Ay-Satürn karesinin depresifleştirici, engellenme veya bastırılma hissi uyandıran etkileri devreye giriyor. 21:09’da Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: dolunay! 18 derece Kova burcunda gerçekleşecek dolunay, Satürn ile T-kare açı kalıbı oluşturuyor. Bu da şu anlama geliyor: Güç ve otorite çekişmesi, rekabet, engellenme, gecikme, zorlanma, bastırılma, ilerlemekte zorlanma… Dolunaylar sonuç elde etme zamanlarıdır. Yeniayda attığımız adımlara göre ya olumlu ya da olumsuz sonuçlar alırız. Ak koyunla kara koyunun seçildiği zamanlardır dolunaylar. Özellikle de Ay’ın Dünya’ya her zamankinden daha yakın olacağı zamanlarda bu daha da belirgindir. Bakalım nasıl sonuçlar çıkacak ilk kez halkın oyladığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde? Bekleyecek ve göreceğiz… Bu konudaki görüşlerimi Astroloji Televizyonu için hazırladığımız Gökyüzünde Bu Ay kategorimizin Ağustos ayı değerlendirmesinde belirttim. İzlemek için linki ziyaret edebilirsiniz.  http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-agustos-2014-oner-doser-yorumluyor/

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta dileğiyle...

Öner DÖŞER

2 Ağustos 2014, Cumartesi

Burgaz ada

01.08.2014

Designed by Ongunsoft