Öner Döşer

4 Aralık Haftası

Bu sayfa 10564 kişi tarafından ziyaret edildi.

4 Aralık haftası KARMİK HESAPLAŞMALAR

Gerilemesinin başlamasıyla birlikte Merkür’ün geçmiş günlerde yaptığı kavuşum ve açıları tekrarlayacağı bir haftadayız. Muhtemelen “ben bunu daha önce yaşadım” sözünü sıkça zikredeceğiz. Karmanın Efendisi olarak tanımlanan Satürn ile kavuşumunu tekrarladığı bu ilginç haftada karmik hesaplaşmaların yaşanması gayet mümkün ve bu bağlamda Pazartesi, Çarşamba ve Pazar günleri özellikle dikkat çekmekte.

Yüzleşin!

İkizler burcunda gerçekleşen dolunayı Yay burcundaki Merkür-Satürn kavuşumuyla birlikte okuduğumuzda, tam bir yüzleşme zamanında olduğumuzu söyleyebiliriz. Böylesi bir dönemde meydan okumalar da artacaktır hiç kuşkusuz. Astrolojik açıdan tavsiye şu olabilir: Bırakın ne konuşulacaksa konuşulsun! Kaçmayın! Engellemeyin! Bilinçaltında kalmış olanlar ortaya çıksın. Söylenemeyenler söylensin! Henüz tamamlanmamış, üzerinde tekrar konuşulması ve hesaplaşılması gereken şeyler varsa bırakın karşınıza çıksın!

Tekrar gözden geçirmek

Merkür gerilemesi öncesinde alınan kararların tekrar gözden geçirilmesi gerekebilir. Elimize geçen bir belge, tarafımıza verilen bir bilgi hakkında daha fazla şey öğrenme şansına sahip olabiliriz.

Görsel:

http://www.beliefnet.com/columnists/angelguidance/2017/11/love-mercury-retrograde.html

Merkür gerilemesi zamanlarını hayatımıza ait plan ve projelerimizi gözden geçirmek, üzerinde tekrar düşünmek, revize etmek için değerlendirebiliriz. Daha önce göz önüne almadığımız bazı şeyleri göz önüne almamız açısından bu isabetli olacaktır.

Hande Kazanova ile birlikte Merkür gerilemesinin burçlar üzerindeki etkileri hakkında detaylı yorumlarımızı izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=4GXPIfJ_AqA

Ödeştirme ve mücadele arzusu

Hareket ve mücadele gezegeni Mars Akrep burcuna geçiyor. Mars’ın bu burçtan geçişi zamanlarında dayanıklılık ve mücadele arzusu artar. Pek de kısa vadeli bir mücadele değildir bu. Uzun zamana yayılabilir. Güçlü duygusal birikimlerin sonucunda ortaya çıkan etkili duygu patlamalarına sebep olabilir. Ödeştirme arzusu tetiklenir. “Sana gününü göstereceğim” tarzında sözler artabilir. Ödeştirme ihtiyacı, güç ve gövde gösterisine dönüşebilir!

İlişkilere ve sözlere dikkat!

Venüs-Neptün ve Merkür-Kiron arasındaki dik açıların etkilerini maksimumda hissedeceğimiz Cumartesi ve Pazar günlerinde ilişkilerde hayal kırıklığı yaşama potansiyelimiz yüksek. Bu sadece bize olacak değil tabii, biz de başkalarını hayal kırıklığına uğratacak hareketlerde bulunabilir, yaralayıcı sözler söyleyebiliriz. Bilerek veya bilmeyerek kırıcı olmamak adına sözlerimize ve hareketlerimize dikkat etmemizde fayda var. İlişkilerimizde, yaptığımız işlerde, toplantılarımızda, konuşma ve yazışmalarımızda geleceğe yönelik taahhütlerimizde gerçekçilikten uzaklaşmayalım. Mümkün olabildiğince yapabileceğimize söz verelim, zira daha sonra gerçekleştiremeyecek olabiliriz.

Günlere göre detaylı değerlendirmelere gelince…

Pazartesi gününün neredeyse tamamında Ay İkizler burcunda ilerliyor. Önemli sözler, açıklamalar, yorumlar beklenebilir bugün. Ay-Kiron karesinin etkili olduğu öğle öncesindeki zaman diliminde duygusal yaralanmalara açık olacağız. Ay’ın Uranüs ve Mars ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle sonrası ve akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde sürpriz ilerlemeler kaydedebiliriz. Ay’ın Merkür ve Satürn ile karşıt açılarının etkisini gösterdiği akşamın ilerleyen saatlerinden itibaren zorlu bir enerji akışı var. Engelleyici durumlarla, gecikmelerle karşılaşabiliriz. Önemli meseleleri konuşmak, kararlar almak açısından uygun bir zaman diliminde değiliz. Saat 22:12’de boşluğa giren Ay, saat 23:36’da Yengeç burcuna geçiyor.

Salı günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyen Ay’ın Neptün ve Jüpiter ile uyumlu açılarının aktif olması, duygusal açıdan daha rahat hissedeceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. İlahi, manevi, ruhsal konulara yönelebilir, şifa amaçlı çalışmalar yapabiliriz. Yabancılarla yapılan işler, seyahatler, hukuksal veya finansal alanda yapacağımız girişimler açısından akşam saatlerini değerlendirebiliriz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Plüton karşıtlığı ile başladığımız günde bir şeyleri yeniden yapılandırmak üzere mücadele vermemiz gerekebilir. Ay’ın Uranüs ve Mars ile dik açılarının etkisini gösterdiği öğle sonrası ve akşam saatlerinde sert ve patlayıcı bir enerji akışı var, dikkat! Kazalara, sakarlıklara, kavgalara, kışkırtmalara karşı uyanık olmamızda fayda var! Merkür-Satürn kavuşumunun Mars ile uyumlu açısı, yüzleşme ve hesaplaşma arzusunun tetikleneceği bir günde olduğumuzu düşündürüyor. Dengeli, dozunda ve adil bir şekilde hakkımızı arayabiliriz. Saat 20:55’te boşluğa giren Ay, saat 23:37’de Aslan burcuna geçiyor.

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sevgi alma, verme ihtiyacını yoğun bir şekilde hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında başkalarından ilgi ve sempati görmek, destek almak açısından çok güzel bir zaman diliminde olacağız; değerlendirebiliriz! Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle sonrası-akşam saatleri arasında abartılara, aşırılıklara, savurganlığa yatkınlık gösterebiliriz; farkında olalım! Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde Uzlaşı ve denge yaratma zamanı! Aşk ve ilişkilerden yana da şanslı bir zaman dilimindeyiz…

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimizi ve yeteneklerimizi ortaya koymamızın tam zamanı! Sabah saatlerinde henüz etkisi devrede olan Ay-Güneş üçgeni, yönetme ve yönlendirme becerimizi ortaya koymak, dikkatleri üzerinde toplamak açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay’ın Uranüs ve Merkür ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle sonrası-akşam saatleri arasında yeni ve yaratıcı fikirler açısından çok verimli gözüküyor. Merkür gerilemesini dikkate alarak, tekrar değerlendirmeden ortaya çıkarmamak daha isabetli olur! Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde olgun, tecrübeli kişilerden tavsiye ve destek alabiliriz.

Cumartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra Mars ile altmış derecelik uyumlu açısını kesinleştiren ve kısa bir müddet boşlukta ilerleyen Ay saat 02:08’de Başak burcuna geçiyor. Planlı ve programlı hareket etmemizin faydasını göreceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Venüs-Neptün karesini tetikleyeceği akşam saatlerinde ilişkilerde hayal kırıklığı ve çözülme riskimiz var, dikkat! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşen Ay-Jüpiter altmışlığı, karşılıklı anlayış ve toleransın devrede olduğu saatlerde bulunduğumuzu gösteriyor. Uyum, huzur ve dengeyi sağlamakta zorlandığımız bir günün sonunda sakinlik ve huzur kazanıyor, dengeye geliyoruz. Hareket ve mücadele gezegeni Mars’ın Akrep burcuna geçişiyle beraber sıkı hesaplaşmalara şahit olacağımız ilginç bir zaman dilimine giriyoruz. Mars’ın bu burçtan geçişi zamanlarında dayanıklılık ve mücadele arzusu artar. Pek de kısa vadeli bir mücadele değildir bu. Uzun zamana yayılabilir. Güçlü duygusal birikimlerin sonucunda ortaya çıkan etkili duygu patlamalarına sebep olabilir. Ödeştirme arzusu tetiklenir. “Sana gününü göstereceğim” tarzında sözler artabilir. Ödeştirme ihtiyacı, güç ve gövde gösterisine dönüşebilir!

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hem Ay’ın hem de diğer bazı gezegenlerin açılarının yoğun olduğu bu günde bizi de yoğun bir tempo bekliyor olabilir. Sabah saatlerinin en baskın açısı Ay-Güneş arasındaki kare açı (dik açı). Bu uyumsuz açı kadın erkek ilişkiler, ebeveynlerle ilişkiler, iş ilişkilerinde dengesizliklerin ve sorunların işaretçisidir, farkında olalım! Merkür-Uranüs üçgeninin tekrar etkinleşeceği bugünde yeni ve farklı fikirlerle dolup taşabiliriz. Yaratıcılığımızın da çok aktif olacağı bir gündeyiz ve bu bağlamda verimli olabiliriz. Öte yandan, Venüs-Neptün karesi ve Merkür-Kiron karesi gibi iki zorlu açı da kesinleşiyor akşam saatlerinde. Bu iki açıyı birlikte özetlersek: ilişkilerde hayal kırıklığı yaşama potansiyelimiz yüksek. Bu sadece bize olacak değil tabii, biz de başkalarını hayal kırıklığına uğratacak hareketlerde bulunabilir, yaralayıcı sözler söyleyebiliriz. Bilerek veya bilmeyerek kırıcı olmamak adına sözlerimize ve hareketlerimize dikkat etmemizde fayda var. İlişkilerimizde, yaptığımız işlerde, toplantılarımızda, konuşma ve yazışmalarımızda geleceğe yönelik taahhütlerimizde gerçekçilikten uzaklaşmayalım. Mümkün olabildiğince yapabileceğimize söz verelim, zira daha sonra gerçekleştiremeyecek olabiliriz.

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap
Profesyonel Astroloji Derneği (OPA) Türkiye Temsilcisi
Uluslararası Profesyonel Astrologlar Derneği (APAI) Üyesi
3 Aralık 2017, Pazar
Astroloji Okulu, Caddebostan

03.12.2017

Designed by Ongunsoft