Öner Döşer

4 Eylül Haftası

Bu sayfa 12932 kişi tarafından ziyaret edildi.

Haftaya astrolojik bakış BALIK BURCUNDA NEPTÜNYEN DOLUNAY

Bayram sonrasında bizi hayli hareketli zamanlar bekliyor.

  • 5 Eylül Salı günü Mars Başak burcuna geçiyor. Çalışma ve üretme zamanı!
  • Yine 5 Eylül Salı günü Merkür direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Ertelediğimiz toplantı, görüşme, yazışmaları tekrar gündeme alma ve beklettiğimiz konularda yeniden harekete geçme zamanları devreye giriyor.
  • 6 Eylül Çarşamba günü Balık burcunda Neptün ile hizalanan bir dolunay meydana geliyor. Geleceğe yönelik idealler ve hayalleri üzerine odaklanma zamanı! Tabii ayağı yere basan, gerçekçi idealler peşinde olmakta fayda var! Buna ilaveten başkalarına hizmet ve yardım etme, fayda üretme zamanı!
  • 9 Eylül’de Güneş-Plüton üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, üzerinde çalıştığımız konularda ve yaptığımız işlerde güçlü destekler alma şansı veriyor ve karşımızdaki kişiler üzerinde karizmatik etkiler oluşturma potansiyeli yaratıyor. Özgüven çok önemli!
  • 10 Eylül’de Merkür Başak burcuna geçiyor. Detay gerektiren işlere konsantre olma ve işleri organize etme zamanı!  

 

Merkür direkt harekete dönüyor

5 Eylül’de iletişim gezegeni Merkür 28 derece Aslan burcunda direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. 5 ve 6 Eylül tarihlerini geleceğe yönelik projeler üzerinde düşünmek, tefekkür etmek, odaklanmak üzere değerlendirebiliriz. 6 Eylül’de Neptün ile hizalanan bir dolunay da oluşuyor.

Hangi alanlarda işler düzeliyor?

Merkür’ün direkt harekete döndüğü Aslan burcu astroloji haritamızın hangi alanına denk düşüyorsa, bu alanda iletişimsel olarak hareketlenebiliriz. Yeni fikirlerle ortaya çıkabiliriz. Bu konuda burçlara yönelik değerlendirmeler için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Z0TxxR-sTuo

Balık burcunda Neptün ile hizalanan dolunay

6 Eylül Çarşamba sabahı saat 10:02’de Neptün ile hizalanan bir dolunay meydana geliyor. Hayaller ve ideallerin aktif olacağı bu dolunayın astroloji haritasını aşağıda görmektesiniz.

Dolunay derecesinin haritanın 5. Evine denk düşüyor olması, her şeyden evvel romantik bir atmosfer yaratıyor. Venüs’ün açılarının da uyumlu olması ve Kuzey Ay Düğümü ile yakın olması, aşk ve ilişkilerden yana şansı arttırıyor.

Astrolojk 5. Ev artistik ve sanatsal konularla ilişkilidir. Neptün de sanatsal konuları ve bu alandaki yaratıcılığı ifade eder. Haliyle bu dolunay güzel ilhamlar alma ve yaratıcı bir şekilde ortaya koyma şansı veriyor diyebiliriz. Bu evin yönetici gezegeni Jüpiter Yükselen derecesine yakın ve bir kez daha aynı şeyi vurguluyor. Sanatçılar açısından üretken bir dönem. Neptün’ün duygusal ve hüzünlü bir yönü de var pek tabii ki. Çocuklar ve gençlerle ilgili konular da önümüzdeki iki haftalık sürecin önemli konu başlıkları arasında yer alacak gibi gözüküyor.

Jüpiter-Uranüs karşıtlığının Ufuk düzlemine yakın izdüşüyor olması da yaratıcılığı, orijinal ve farklı olanı ortaya koyabilme kapasitesini arttırıyor. İnançlar, etik ve ahlaki değerler, hukuksal konularla ilgili alanlarda radikal çıkışlar olasılığına da dikkat çekiyor bu karşıtlık.   

Çok sayıda gezegenin haritada yüksek yerleşiyor olması, Yükselen yöneticisi Venüs’ün yüksek yerleşimi, önümüzdeki iki haftalık süreçte ülke olarak daha fazla dikkat çekeceğimizi düşündürüyor.

Dolunay haritası hakkında daha detaylı bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Z0TxxR-sTuo

 

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

6 Eylül sabahı 13 derece Balık burcunda gerçekleşecek dolunay Türkiye astroloji haritasının Uranüs derecesi üzerine izdüşüyor. Aşağıda haritaları görmektesiniz. İçerideki Türkiye astroloji haritası, dışarıdaki Dolunay astroloji haritasıdır.

Türkiye astroloji haritasında 13 derece Balık’ta yerleşen Uranüs üzerinden gezegen geçişleri, bu dereceye denk gelen tutulmalar kaotik bazı durumlarla örtüşüyor. Yani kolay ve rahat bir atmosfer oluşmadığını görüyoruz böylesi zamanlarda. Dolayısı ile bu derecenin Neptün tarafından tetiklendiği uzun dönemli etkinin, 6 Eylül dolunayı ile kısa dönemli olarak da tetikleneceğini görüyoruz. Olumsuz yönünde Uranüs radikal çıkışları, ani ve beklenmedik olayları temsil eder. Tetiklendiği dönemde sert, kaotik olaylar patlak verebilir. Neptün transitleri sinsice ve sızarak yapılan ortalığı karıştırma girişimlerini gösterir. Bu açıdan, önümüzdeki günlerde uyanık olmamız gerekir.

Neptün ile birleşen dolunay, ülkemiz astroloji haritasının 9. Evine, uzak yerler, seyahatler, uzaktaki komşular, yabancılarla ilgili alanını tetikliyor. Bu konularda bazı karmaşık ya da kararsızlık yaratan gelişmelerin yanı sıra yüksek eğitim, üniversiteler, dini ve felsefi konular gibi alanlarda da karmaşa yaratan bazı gelişmeler olasıdır. Astroloji haritamızda Uranüs 8. Evin yöneticisi olduğundan, bu karmaşa ve yanıltıcı durumlar kredi ve borçlar, geri ödemeler ile ilgili konuları da bağlayabilir. 

Başkaları üzerinde etki yaratmak

Güneş-Plüton üçgeninin etkili olacağı haftanın ikinci yarısını önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler, başvurular açısından değerlendirebiliriz. Talepte bulunmak ya da etkili konuşmalar ve sunumlar yapmak açısından da değerlendirebiliriz.

Ay’ın Merkür-Mars-Uranüs dizilimini çalıştıracağı Cuma ve Cumartesi günlerini önemli iş ve girişimler açısından kullanabiliriz. Yaratıcı fikirlerimizi başkalarıyla paylaşabiliriz. Yeni bir şeyler ortaya koyabiliriz. Bir şeyler öğrenebilir veya öğretebiliriz.

Astroloji eğitimine başlamak

Aslan burcunda direkt harekete dönmek üzere olan Merkür 5 Eylül Salı günü durağanlaşmaya başlıyor. Bu esnada 28 derece Aslan burcunda bulunan Merkür 28 derece Koç burcunda bulunan Uranüs ile uyumlu üçgen açıda olacak. Bu uyumlu açı astroloji eğitimine başlamak da dahil olmak üzere bu alanda kendini geliştirmek, yazmak ya da yazılanları paylaşmak, seminerler ve bilgi aktarımızda bulunmak açısından harika bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay’ın bu uyumlu açıyı kesinleştireceği Cumartesi akşam saatlerine kadarki süreçte bu açının etkileri devrede olacak.

Astroloji Okulu ekibi olarak bizler de 5 Eylül Salı gününden itibaren işbaşı yapıyoruz ve YENİ SEZON kayıtlarını almak üzere okulumuzda bulunacağız. Bekleriz! Bilgi ve iletişim için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz http://www.astrolojiokulu.com/

Açıklama: C:\Users\Toshiba\Desktop\IMG-20160925-WA0027.jpg

Bütünleme sınavları

Bütünleme sınavlarına katılmak isteyen yüzyüze ve online eğitim sınıflarında eğitim alan Temel, Orta ve İleri Seviye öğrencilerimizin 10 Eylül Pazar günü en geç saat 09:45’te okulumuzda veya online olarak Perculus’ta bulunmalarını rica ederiz. Bütünleme sınavları hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/butunleme-sinavlari-220

Merkür’ün Başak burcuna geçişiyle birlikte detay ve hesaplama, yorumlama ve ifade etme gerektiren konularda başarı şansımız artıyor. Öğrencilerimizin Merkür’ün Başak burcuna geçişinin avantajını iyi kullanmalarını ve başarılı olmalarını gönülden diliyoruz.  

 Açıklama: C:\Users\Toshiba\Desktop\görsel\Sinav2.jpg

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Arkadaşlarla, sosyal çevremizden kişilerle bir araya gelmez açısından güzel bir gündeyiz. Öğle sonrasındaki saatlerde etkili olacak Ay-Satürn altmışlığı, tecrübeli ve olgun kişilerle ilişkiler açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu, tavsiye almamız açısından da güzel bir atmosferde olacağımızı gösteriyor. Akşam saatlerinde etkili olacak Ay-Jüpiter arasındaki altmış derecelik uyumlu açı çevremizdeki insanlarla iyi ilişkilerin yanı sıra, yakın gelecekte bize faydası dokunacak insanlarla bir araya gelme şansımızı da arttırıyor. Her bakımdan değerlendirebileceğimiz güzel bir gündeyiz. Gece saatlerinde etkili olan Ay-Uranüs altmışlığı, değişik ve yeni konularla ilgilenmek, her zaman bulunmadığımız farklı mekanlarda bulunmak, yaratıcılık gerektiren işlerle uğraşmak açısından güzel bir atmosfer sunuyor.  

Salı gününün sabah saatlerinde henüz Kova burcunda ilerleyen Ay, sabah erken saatlerde Mars ile karşıt açısını kesinleştiriyor. Sert ve agresif etkilere, sakarlıklara ve kazalara açık bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Sabah saatlerinde etkili olan ve bütün güne de etkisi yayılan Güneş-Neptün karşıtlığı dalgınlığın, unutkanlığın, dağınıklığın bize getireceği maliyetin yüksek olacağını düşündürüyor. 08:15-08:28 saatleri arasında çok kısa bir müddet için boşlukta (açısız) kalan Ay, 08:28 itibariyle Balık burcuna geçiyor. Duygusal anlamda yoğun, kararsızlık enerjisinin baskın olduğu bir gündeyiz diyebiliriz. Hareket gezegeni Mars saat 12:34’te Başak burcuna geçiyor. İş üretmek, organize hareket etmek açısından verimli olarak tanımlayabileceğimiz uzunca bir sürece giriyoruz. İletişim gezegeni Merkür saat 14:29 itibariyle direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Yakın gelecekte yapacağımız işlere konsantre olmak, üzerinde detaylı bir şekilde düşünmek açısından uygun bir gündeyiz. 

Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemizin geleceğini ilgilendiren konular açısından dikkat çekici bir gündeyiz. Ay-Neptün kavuşumuyla başladığımız günün sabah saatlerinde dolunay zirve noktasına varıyor: 10:02. Duyguların da zirve noktasına vardığı bir gündeyiz. Neptün ile hizalanan bu dolunayı meditasyon, şifa çalışmaları, imgeleme çalışmaları, ibadetler, ilahi konulara vakit ayırmak, başkalarına yardımcı olmak yoluyla değerlendirebiliriz. Dolunay hakkında detaylı bilgiyi linkteki videoda bulabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Z0TxxR-sTuo Ay-Plüton altmışlığının destekleyici ve güçlü enerjisini kullanabileceğimiz öğle sonrasında yapacağımız konuşma ve yazışmalarda güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde ise engelleyici ve geciktirici etkiler devrede olacak. Hızlı ve kolay ilerleyemeyebilir, blokajlara takılabiliriz. 23:28’de bu açının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor.

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Kalıcılık ve sağlamlık beklediğimiz işlere adım atmak adına günün bu ilk yarısını kullanmayı tercih etmeyebilir, Ay’ın Koç burcuna geçiş yapacağı 15:01 sonrasının net, kararlı ve güçlü enerjisini kullanmayı tercih edebiliriz. Liderlik becerilerimizi ve kendimizi ifade etme potansiyelimizi ortaya koymamız icap edebilir bugün. Duygularımızı açık ve net bir şekilde ifade etmek isteyebiliriz. Hızlı hareket etmekle aceleciliği birbirine karıştırmamalı…

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek, potansiyellerimizi ortaya koymak, yeni ve farklı fikirlerimizi ifade etmek açısından kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Günün büyük çoğunluğunda Ay’ın önünde Venüs ile uyumlu üçgen açı olduğundan, gerek iş ilişkileri, gerekse özel ilişkiler açısından olumlu bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Akşam saatleri sonrasında ise Ay-Plüton karesinin zorlu etkileri devreye giriyor olacak, farkında olalım!

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Girişeceğimiz işlerde cesaret ve kararlılık göstermemiz sayesinde güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Kendimize güvenir ve hedefimize iyi odaklanırsak, bu şansımızı daha da arttırabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin dengeli enerjisinin etkili olduğu sabah erken saatlerin ardından devreye girecek Ay-Jüpiter karşıtlığı, sabahın ilerleyen saatlerinde abartılara ve aşırılıklara kaçma eğilimimizi tetikleyebilir. Fazla düşünmeden gereksiz harcamalar yapabiliriz, dikkat! Ay’ın Uranüs-Merkür üçgenini çalıştıracağı öğle sonrası-akşam saatleri arasında günün en verimli zaman diliminde olacağız, değerlendirebiliriz. Önemli iş ve girişimler açısından bu zaman dilimini kullanabiliriz. Yaratıcı fikirlerimizi başkalarıyla paylaşabiliriz. Yeni bir şeyler ortaya koyabiliriz. Bir şeyler öğrenebilir veya öğretebiliriz. Güneş-Plüton üçgeninin de maksimumda etkili olacağı günün ikinci yarısını önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler, başvurular açısından değerlendirebiliriz. Talepte bulunmak ya da etkili konuşmalar ve sunumlar yapmak açısından da değerlendirebiliriz. 18:52-19:22 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 19:22 itibariyle Boğa burcuna geçiyor. Sakinlik ve dinginlik arzusunda olacağımız gece saatlerinde keyifli ortamlarda sevdiğimiz kişilerle bir araya gelebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün genelinde rahat bir enerji akışı var. Sabah saatlerinde henüz Ay-Mars üçgeninin etkileri devrede olacağından, güne dinamik başlayabiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu öğle sonrası ve akşam saatlerinde yumuşak ve yapıcı bir atmosfer yaratabilir, keyifli zamanlar geçirebiliriz. İletişim gezegeni Merkür bu sabah 05:51’de Başak burcuna geçiyor. Detay ve hesaplama, yorumlama ve ifade etme gerektiren konularda başarı şansımız artıyor. Bu sabah okulumuzda Temel, Orta ve İleri Seviye öğrencilerimizin bütünleme sınavı olacak. Merkür’ün Başak burcuna geçişinin avantajını iyi kullanmalarını ve başarılı olmalarını gönülden diliyoruz.   

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi, APAI üyesi

Astroloji Okulu, 26 Ağustos 2017

OPA Türkiye Facebook Sayfası

https://www.facebook.com/groups/1628325654151225/

 

 

30.08.2017

Designed by Ongunsoft