Öner Döşer

4 Haziran Haftası

Bu sayfa 14639 kişi tarafından ziyaret edildi.

UYANIK OLUN!

Gökyüzü uyanık olmamız gereken bir haftada olduğumuzu işaret ediyor! Peki, hangi konularda? Aşağıdaki haritada görüldüğü üzere hafta boyunca Merkür-Güneş kavuşumunun Neptün ile dik açısı; Mars’ın Güney Ay Düğümü ile kavuşumu, Venüs-Plüton karşıtlığı devrede olacak.

 

 

Manipülasyonlara dikkat!

Merkür-Güneş kavuşumunun Neptün ile dik açısının etkisini maksimumda göstereceği haftanın ilk yarısında parasal veya fikirsel anlamda manipülasyonlara açık olacağız. Dikkatli olursak tuzağa düşmeyiz!

Dalgınlıklar maliyet getirebilir

Dalgınlık ve unutkanlığın da artabileceği bir zaman dilimindeyiz ve bunun bize maliyeti sadece finansal olarak sınırlı kalmayabilir. Yapacağımız işleri unutabilir, önemli sözleşmelerimizin ya da randevularımızın vaktini atlayabiliriz. Muhasebe, vergi ödemeleri gibi konular da özel dikkat istiyor bugünlerde.

Yozlaşmış idealler ve idealistler

Kova burcunda ilerleyen Mars’ın Güney Ay Düğümü ile kavuşumunun çok etkili olduğu günlerdeyiz. Kendisini idealist ya da etik göstermeye çalışan birileri, asıl yozlaşmış kişiler olabilirler. Yanıltabilirler. Ya da yozlaşmış idealleri peşinden giderken bazı insanları da beraberinde sürükleyebilirler. Kova burcundaki bu kavuşum, demokrasi adına yapılmış gibi gösterilen demokratik olmayan ya da insani amaçlarla yapıyor gösterilen ama aslında başka amaçlara hizmet eden hareket ve işlere de dikkat çekiyor… Youtube Astroloji Televizyonu kanalında bu konudan bahsettim. İzlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=zyHydm7Y1tA 

Belden aşağı vuranlar!

Mars-Güney Ay Düğümünün kavuşumunun bir diğer etkisi de kalleşçe arkadan vurmaktır. Bilgiyi kullanarak ve kolektifi kandırarak da yapılan işler de olabilir bunlar. Siz mertçe kendinizi ortaya koyarken, bazı başkaları sizin kadar mert ve açık davranmayabilir, arkadan vurmaya kalkışabilir. Bu bakımdan dikkatli olmak gereken zamandayız!

Mücadele başlatmak açısından uygun zamanda değiliz!

Mars-Güney Ay Düğümü bir müddet için Kova burcunda bir arada ilerleyecekler. Bu kavuşum, idealist girişimler başlatmak adına pek de uygun bir zaman diliminde olmadığımızı göstermekte. Başlattığımız girişimler zayıf kalabilir, görülmeyebilir, hakkını bulmayabilir.

İlişkilerde güç çekişmeleri

Venüs-Plüton karşıtlığının ilişkilerde güç çelişmelerine meylettiren zorlu etkiler hafta boyunca, ama özellikle de haftanın ilk yarısında çok etkili olacak. Venüs-Plüton arasında zorlu açıların etkili olduğu dönemlerde özel ilişkilerde sadistik ve zorba davranışlar artar. Bu açıdan dikkatli olmakta fayda vardır! Youtube Astroloji Televizyonu kanalında bu konudan bahsettim. İzlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=zyHydm7Y1tA  


Sınav zamanı!

Yine bir sınav haftasındayız. Bugün bu yazıyı hazırlarken okulumuzda temel seviye, öğleden sonra da orta seviye öğrencilerinin sertifika sınavı vardı. İşte sınavdan birkaç kare…


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Bilgi birikimimizi başkalarıyla paylaşmak adına harika bir gündeyiz! Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Jüpiter karesi, sezgi-mantık çelişkisi yaşayabileceğimizi düşündürüyor. Hangisinin peşinden gideceğimiz bize kalmış. Sabah 08:09’dan itibaren gün boyunca boşlukta ilerleyen Ay, kararların ve içinde bulunduğumuz durumların henüz netleşmeyebileceğini işaret ediyor.

Salı gününün ilk yarısında Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, öğleden sonra 13:53’te Balık burcuna geçiyor. Duyguların yoğun akacağı, başkalarının hissiyatını daha çabuk idrak edebileceğimiz ve yardımlaşmanın, özverinin vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasında güzel sürprizlere ve gelişmelere açık olacağız. Yenilikler ve değişiklikler yapmak adına güzel fırsatlar yakalayabilir, değerlendirebiliriz! 

Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Geleceğe yönelik önemli kararlar almak ya da hayati konuşmalar yapmak üzere isek iyice düşünmemizde fayda var! Zira Merkür-Güneş kavuşumunun Neptün ile dik açısının çok etkili olduğu, yanılgılara ya da yanlışlıklara açık bir gündeyiz. Dalgınlıklar ve unutkanlıklar başımıza iş açabilir, dikkat! Venüs-Plüton karşıtlığının etkisini maksimumda gösterdiği bugünde ikili ilişkilerde de stresler hakim olabilir, güç çekişmelerine şahit olabiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde daha kolay ilerleyebiliriz. Maneviyat açısından da güzel bir akış yakalayabileceğimiz bu zaman dilimini ilahi konularla ilgilenmek açısından değerlendirebiliriz. Ay’ın Güneş-Neptün-Merkür ile irtibatlarının etkili olduğu gece saatlerinde de yine manevi açıdan güzel bir akış mevcut. Ama önemli kararlar ve açıklamalar bakımından çok ideal bir zaman diliminde olmayabiliriz. 

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Olayların akışına ayak uydurmakta ve esnekliğimizi korumakta zorlanmayacağımız bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Plüton altmışlığı, yaptığımız işler ve duygularımızı ifade etme becerimiz sayesinde başkaları üzerinde olumlu etki yaratma şansımızı arttırıyor. Yine sabahın ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Venüs üçgeni, iyi ilişkiler sayesinde güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Bu açının kesinleştiği 09:34 sonrasında boşluğa giren Ay, günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Yani atacağımız adımlar boşlukta kalabilir, neticelerini hemen alamayabiliriz. Sağlam ve kalıcı kararlar ve adımlar atmak açısından pek uygun bir günde olmayabiliriz.  

Cuma günü boyunca (00:25’ten itibaren) Ay Koç burcunda ilerliyor. Duygularımızı enerjik biçimde ifade edebileceğimiz, risk alma becerimiz ve cesaretimiz sayesinde hızlı gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Kiron kavuşumunun etkili olduğu sabah saatlerinde başkalarını motive ederek ve yüreklendirerek harekete geçirebiliriz. Ay’ın Mars ile altmış derecelik açısını kesinleştireceği 13:55’e kadarki zaman diliminde yapacağımız girişimlerde daha hızlı ilerleyebiliriz. Ama bu açının ardından kesinleşecek Ay-Satürn karesi sonrasındaki saatlerden, yani günün bu ikinci yarısından itibaren yavaşlamaya başlayabiliriz. Zira engellenmelere ve gecikmelere açık bir zaman diliminde olacağız.

Cumartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerden itibaren etkili olan Ay-Güneş altmışlığı, güne dengeli ve verimli başlayabileceğimizi işaret ediyor. Karşı cinsle ilişkiler, ebeveynlerle ilişkiler ve iş ilişkileri açısından sabahın erken saatlerini değerlendirebiliriz. 10:29-14:42 saatleri arasında maksimumda etkili olan Ay-Plüton karesi, bu zaman diliminde istediğimiz sonuçları almamız için daha fazla mücadele etmemiz gerekeceğini gösteriyor. 14:42-19:03 saatleri arasında yapacağımız iş ve girişimlerden, konuşma ve yazışmalardan olumlu ya da dengeli sonuçlar alma potansiyeli yüksek. 19:03 sonrasında etkili olan Ay-Venüs karesi, ilişkilerde çekişme ve gerginliğin vurgu kazandığı, dikkatli olmamız gereken bir zaman dilimine işaret ediyor! Ay da boşlukta ilerliyor olacak.  

Pazar günü sabah saatlerine kadar Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 07:03’te Boğa burcuna geçiyor. Sakinlik ve huzur arzumuzun vurgu kazanacağı bu güzel günün sabahında etkili olan Ay-Uranüs kavuşumu, hareket ve heyecan yaratacak gelişmelere işaret etmekte. Ay-Satürn üçgeninin dengeleyici ve bir şeyleri somutlaştırmaya destek veren etkileri öğle saatleri boyunca belirgin bir şekilde kendini gösterecek. Ay-Mars karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ise agresif bir atmosfer var. Kazalara, sakarlıklara dikkat!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

2 Haziran 2018, Cumartesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal 

 

02.06.2018

Designed by Ongunsoft