Öner Döşer

4 Kasım Haftası

Bu sayfa 11066 kişi tarafından ziyaret edildi.

4 Kasım Haftası: TUTULMA SONRASI

Bugün gerçekleşen tutulma sonrasında, bu tutulmanın pozitif ve negatif etkilerinin hissedilmeye başlayacağı bir haftaya giriyoruz. Ama tutulmanın etkilerini sadece bu hafta hissetmeyeceğiz. Güneş tutulmalarının etkisi takip eden yaklaşık bir yıllık sürece yayılır. Tutulma sabit burçta olduğunda (ki bu tutulma öyle) etki süresi daha uzun da olabilir. Sabit burçlarda tutulmaların etkisi genel olarak uzun zamanda ortaya çıkmaya meyillidir, ama tutulma anı için çıkartılan bölgesel haritalarda tutulma köşe evlere denk düşüyorsa (1, 10, 7, 4. Evler) bu takdirde etkilerinin görece daha hızlı ortaya çıkacağını düşünebiliriz. Türkiye için çizdirilmiş astroloji haritasında tutulma köşe evlerden birine denk düşmüyor, 8. eve denk düşüyor. Bu yerleşim, önümüzdeki süreçte ekonomik konuların, geri ödemelerin, vergilerin, kredi ve borçların vurgu kazanacağını gösteriyor.

Salı günü Venüs Oğlak burcuna geçiyor. İlişkilere gerçekçi bakmamız ve ilişkimizle ilgili sorumlulukları kaçınılmaz bir biçimde üstlenmemiz gereken bir sürece giriyoruz. Bu konuda somut ve sağlamcı adımlar atma arzumuz da artacak.

Çarşamba günü Güneş-Satürn kavuşumu kesinleşiyor. Tutulmanın Satürn doğasındaki etkilerini daha belirgin hissetmeye başlıyoruz. Sorumluluk almamız, mücadele etmemiz, dayanıklılık göstermemiz gereken işler belirginleşmeye başlıyor. Sağlam ve temkinli adımlar atmamız, gerçekçi ve pratik olmamız çok önemli.

Perşembe günü Jüpiter Yengeç burcunda gerilemeye başlıyor. Evle ve yerleşimle ilgili konular, ailevi konular, duygusal konularda geri dönüp tekrar değerlendirmemiz gereken şeyler olacak önümüzdeki yaklaşık dört aylık süreçte...

Haftanın ikinci yarısında Merkür, Venüs ve Neptün arasında olumlu etkileşimler var. İletişim ve ilişkilerin daha yumuşak, anlayışlı ve nezaketli yönde gelişeceğini düşünebiliriz. Stresli olaylar ve zorlanmalar karşısında, anlayış, empati ve özveri devrede olacak demektir.

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Etrafımızda gelişen olaylardan derin etkileneceğimiz, duyarsız kalamayacağımız bir gündeyiz. Sezgilerimizi dinlememiz isabetli olacak. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı sabah erken saatlerde iyimserlik etkisi vurgu kazanıyor. Bu açının şanslı etkilerini, Ay’ın boşluğa gireceği 06:23 öncesinde değerlendirmemiz isabetli olur. Ay’ın boşluğa girmesi sonrasında da iyimserlik etkisi ve olumlu enerji işbaşında olacak. Ama somut ve kalıcı sonuçlar elde etmekte, olayları bir sonuca bağlamakta zorlanabiliriz. Bu etkiler Ay’ın Yay burcuna geçiş yapacağı 22:14’e kadar devam ediyor. Ay’ın Yay’a geçmesiyle birlikte, iyimserlik ve hayata daha neşeli, umutlu perspektiften bakabilme arzusu güçleniyor.

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Genişleme, gelişme, yeni deneyimler kazanma arzumuz artıyor. Ay-Neptün karesinin kararsızlaştıran etkileri sabah çok erken saatlerde henüz devrede olacağından, kararlılık kazanmakta zorlanabiliriz. Duygusal anlamda tatminsizlik hissedebiliriz. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde bu duygular iyice uzaklaşmış olacak. Ay-Uranüs üçgeninin heyecan ve hareket getiren enerjisini öğle saatlerinde daha çok hissedeceğiz. Yeni şeylerle ilgilenmek, öğrenmek, bakış açımızı genişletecek konulara yönelmek adına güzel saatlerdeyiz. Ay-Mars karesinin etkin olacağı akşam saatleri ise gergin gözüküyor. Kazalara, sakarlıklara, gereksiz tartışma ve çekişmelere açık olacağız bu saatler civarında, dikkat! 18:48’de son açısını tamamlayan Ay, bu vakit sonrasında ilerlemesine açısız (boşlukta) devam ediyor.  

Çarşamba gününün neredeyse tamamında Ay Yay burcunda ve boşlukta ilerliyor. Olayların belirginleşmesinin, bir noktaya varmasının zor olacağı bir gündeyiz. Gecikmeler, engellenmelerle karşılaşabiliriz. Güneş-Satürn kavuşumunun kesinleştiği bir günde olmamız da bu etkiyi pekiştiriyor. Tutulmanın Satürn doğasındaki etkilerini daha belirgin hissetmeye başlıyoruz. Sorumluluk almamız, mücadele etmemiz, dayanıklılık göstermemiz gereken işler belirginleşmeye başlıyor. Sağlam ve temkinli adımlar atmamız, gerçekçi ve pratik olmamız çok önemli. Otoriteyi temsil eden gücü elinde bulunduran, hayatımızda söz sahibi olan önemli kişilerden yeşil ışık görmemiz zor gözüküyor. İşlerin ağır ilerleyeceği, sabır isteyen bir gündeyiz. Gece 23:43’te Ay Oğlak burcuna geçiyor.

Perşembe günü boyunca Ay oğlak burcunda ilerliyor. Sağlamcı, ayağı yere basan, temkinli adımlar atmamız gereken bir gündeyiz. Sabaha karşı Ay-Venüs, Ay-Neptün ve Ay-Merkür kontakları var. Güne ılımlı, sevgi dolu, özverili ve iyi iletişimle başlıyoruz! Ay'ın Uranüs ile kare, Plüton ile kavuşum yapacağı öğle ve sonrasındaki saatlerde ise hırpalayıcı enerjiler işbaşında, dikkat! Bu saatler civarında girişeceğimiz işlerde beklenmedik yön değişiklikleri yaşayabiliriz. Stabiliteyi ve devamlılığı sağlamak zor olacak gibi gözüküyor. Ay'ın Mars ile üçgen, Satürn ile altmışlık yapacağı gece saatlerinde yine hareketlilik var ve enerji yüksek. Ama daha dengeli ve istikrarlı sonuçlar alabiliriz. Gecenin geç saatlerinde Ay-Güneş altmışlığı da etkinleşiyor. Kadın erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler çısından güzel etkiler devreye giriyor. Bugün Jüpiter Yengeç burcunda gerilemeye başlıyor. Evle ve yerleşimle ilgili konular, ailevi konular, duygusal konularda geri dönüp tekrar değerlendirmemiz gereken şeyler olacak önümüzdeki yaklaşık dört aylık süreçte... 

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sağlam ve gerçekçi girişimler yapmayı tercih etmemiz, fantezilerden uzak kalmamız gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde duygusal çıkışlar yapma eğilimi gösterebiliriz. Ama olumsuz etkiler değil, dengesiz etkiler diyebiliriz buna kabaca. 09:38'de Ay-Jüpiter karşıtlığı kesinleştikten sonra, günün geri kalanında Ay Oğlak'ta ve boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Gün boyunca etkili olacak Venüs-Neptün ve Merkür-Venüs uyumlu açıları, aşk ve ilişkilerde şanslı bir günde olduğumuzu gösteriyor. Özverinin, empatinin vurgu kazanacağı, iletişimin genel anlamda ılımlı ve güzel akacağı keyifli bir gündeyiz!

Cumartesi gününe geçişten kısa bie müddet sonra, saat 01:29'da Ay Kova burcuna geçiyor. İnsani konuların, yardımlaşmanın ve birlikte hareket etmenin önem kazanacağı bir gündeyiz. Yeni şeyler öğrenebilir, eski bilgilerimizi gözden geçirebiliriz. Entelektüel, zihinsel konulara eğilebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde, fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmemiz zor olabilir. Kırgınlıklara, tartışmalara açık saatlerdeyiz, dikkat! Öğle saatlerine doğru gergin etkiler uzaklaşmaya, azalmaya başlıyor. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı akşam saatleri yeni ve heyecanlı konulara yönelmek açısından çok güzel enerjiler taşıyor. Sürprizlere, değişikliklere açık saatlerdeyiz. Rutin dışı birşeyler yapabilir, sevdiğimiz kişilerle güzel vakit geçirebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Mars-Satürn altmışlığı, enerjimizi dengeleyebileceğimizi, gücümüzü dengeli kullanabileceğimizi gösteriyor. Güç ve efor gerektiren ya da mantıklı ve dozunda cesaret isteyen işlere girişmek için güzel bir gün. Akşam saatlerinde iyice etkin olacak Merkür-Neptün üçgeni, hem iletişimi kolaylaştırıyor, hem de zihinsel yaratıcılığı arttırıyor. Sezgilerimizin tavan yapacağı, telepatik etkilerin had safhaya varacağı saatlerdeyiz! Hayal gücümüzü zenginleştirecek konulara yönelebiliriz. Güzel bir film izleyebiliriz mesela...

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Birlikte hareket etme enerjisi ön plana çıkıyor. Sabah erken saatlerde Ay'ın Satürn ve ardından Güneş ile kare açıları var. Güne biraz gergin başlıyoruz. Güneş ile kare açısının ardından, 07:57'de Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. Pazar gününde olduğumuza göre, çok kalıcı kararlar almamıza gerek bırakacak durumlar pek sık gündemimizde olmayacaktır zaten. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olası da çok sorun değil. Gece saatlerinde Merkür direkte dönmek üzere durağanlaşıyor. Bugün ATA'mızın ölüm yıldönümü. Bizler için tüm yaptıklarına minnet duyuyor, onu rahmetle anıyoruz. Onu hiç unutmadık, unutmayacağız!

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

3 Kasım 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.     

 

 

 

 

  

03.11.2013

Designed by Ongunsoft