Öner Döşer

4 Mart Haftası

Bu sayfa 6999 kişi tarafından ziyaret edildi.

4 Mart Haftasına Astrolojik Bakış

Haftanın ilk iki gününde daha ziyade stresli etkiler göze çarpıyor. Önemli iş ve girişimleimizi bu iki günden sonrasına alabiliriz. En rahat kullanabileceğimiz günler Çarşamba, Perşembe ve Cuma olarak görülüyor.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince...

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Heyecanlı ve hareketli bir gündeyiz. Ama abartılara ve taşkınlığa da açığız. Ay’ın çok sayıda açısının olması, pek de sakin bir günde olmayacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Neptün karesinin kararsızlık ve belirsizlik etkisi taşıyan, duygusal konularda karmaşa ve hayal kırıklığı yaratabilecek etkileri devrede olacak. Erken saatlerde önemli kararlar almamak daha isabetli olur. Ay-Uranüs üçgeninin etkinleşeceği ilerleyen saatlerde ise hoş sürprizlere ve hızlı gelişmelere açık olacağız. Öğle saatlerinde Ay-Venüs karesi ve ardından gelecek Ay-Jüpiter karşıtlığı, abartılar ve taşkınlıklar neticesinde ilişkilerde zedelenme olabileceğine işaret ediyor, dikkat! Öte yandan, yaratıcılığımız had safhada olacak. Güneş-Merkür kavuşumunun kesinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde önemli konuşmalar yapabiliriz. Ama Merkür gerilemesini ve öğle sonrasında ardı ardına gelecek gergin açıları mutlaka dikkate almamız gerekiyor. Venüs-Jüpiter karesi, Ay-Merkür karesi ve Ay-Güneş karesi özel ve sosyal ilişkilerde, iş hayatında ve ticari konularda, alışverişlerde stresli bir öğleden sonrasına işaret ediyor.

Salı günü boyunca Ay Yay burunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha sakin bir gündeyiz. Ama öğleden sonraki saatlerde Ay-Mars karesinin kararlılık ve eyleme geçme güdüsü taşıyan etkileri devreye giriyor. Eylemlerimizde keskin, gergin ve agresif olabiliriz. Sakarlıklara ve kazalara karşı uyanık olmamızda da fayda var. Akşam saatlerinde maksimuma varacak gergin etkiler, gece saatlerinde nispeten yumuşamaya başlıyor. 17:28’de Mars ile son açısını yapacak olan Ay bu saat sonrasında boşlukta ilerleyecek. Yani bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden beklediğimiz sonuçları alamayabiliriz.

Çarşamba gününe geçişten bir müddet sonra, saat 02:13’te Ay oğlak burcuna geçiyor. Girişeceğimiz işlerde gerçekçi, temkinli ve sağlamcı adımlar atmamızda fayda var gün boyunca. Ay-Neptün altmışlığının ruhsal ve dünyevi etkileri dengelememize yardımcı olacak uyumlu açısı sayesinde, yapacağımız ruhsal çalışmalardan olumlu sonuçlar alma şansımız artıyor. Bu etkiler öğle saatlerine kadar devam ederken, öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Uranüs karesinin dengesizliğe ve beklenmedik çıkışlara sebep olabilecek etkileri devreye giriyor. Bu saatlerde girişeceğimiz işlerde ani ve tahmin etmediğimiz değişmeler yaşayabiliriz, dikkat! Ay-Venüs altmışlığının olumlu etkilerinin hissedilmeye başlayacağı akşamüzeri saatlerinde ise dengeye geliyoruz. Aşk ve ilişkiler, estetik ve dekorasyon, giyim kuşam ya da eğlenceli aktivitelerle ilgili konuları aktif etmek için güzel saatlerdeyiz, değerlendirelim! Ay-Plüton kavuşumunun tutkulu enerjisi, bu açının hemen ardından gelecek Ay-Satürn altmışlığıyla dengeleniyor. Yani ilişkilerde ve girişeceğimiz işlerde kontrol ve dengeyi sağlayabileceğimiz saatlerdeyiz. Ay-Merkür altmışlığının olumlu etkisini de eklersek, önemli konuşma ve yazışmaları akşam yemeği saatlerine ve sonrasındaki saatlere denk getirmemiz gayet akıllıca olacaktır.

Perşembe günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay’ın, Merkür’ün, Venüs’ün olumlu açılarının ve özellikle de Ay-Güneş altmışlığının etkin olması, bugün girişeceğimiz işlerden olumlu sonuçlar alabileceğimize işaret ediyor. Venüs’ün olumlu açılarının ve Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerini özel ve sosyal ilişkiler açısından değerlendirebiliriz. Her türlü organizasyon, eğlenceli aktivite yönünden de çok olumlu saatlerdeyiz, değerlendirelim! Merkür-Venüs de tam sabah saatlerinde tam kavuşumda olacaklar etkili ve güzel sözler kullanmamıza yardımcı olmak için adeta. Sabahın ilerleyen saatlerinde Merkür’ün Satürn ve Plüton ile uyumlu açıları da eklenince, iş ve ticari konular, alışverişler açısından güzel fırsatlar ortaya çıkıyor. Tabii tüm bu girişimlerde Merkür gerilemesini dikkate almalı, yapacağımız işlerde detaylara hakim olmaya gayret etmeliyiz. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde enerjimiz yüksek olacağından, güç ve efor gerektiren işlere girişebiliriz. 23:14’te Mars ile açısının ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor.  

Cuma sabaha karşı 05:01’de Ay Kova burcuna geçiyor. Sosyal ilişkilerin, grup aktivitelerinin ve insani konuların vurgu kazanacağı, zihinsel aktiviteler açısından güzel bir gündeyiz. Satürn-Plüton arasındaki altmış derecelik açının bugün kesinleşiyor olması gücümüzü kontrollü bir biçimde ortaya koyabileceğimizi, dayanıklılığımızı ve kararlılığımızı başkalarına gösterebileceğimizi, üzerinde çalıştığımız konularda istediğimiz derinliği kazanabileceğimizi ve çalışmalarımıza güçlü bir şekilde konsantre olabileceğimizi gösteriyor. Ay’ın Uranüs ve Jüpiter ile uyumlu açılarının etkin olacağı akşam saatleri zihinsel-entelektüel aktiviteler açısından, yeni şeyler öğrenmek veya bildiklerimizi başkalarıyla paylaşmak açısından mükemmel gözüküyor. Bu saatler civarı girişeceğimiz işler daha kolay ve rahat ilerleyebilir, başkalarından destek bulmamız kolaylaşabilir. Olumlu etkiler gecenin bir kısmında da devam ediyor. Ama gece yarısına doğru saatlerde Ay-Satürn karesinin engelleyici, sorumluluk getiren ve yavaşlatan etkilerinin de farkında olmalıyız.

Cumartesi gününe geçişle Satürn ile karesini kesinleştiren ve başkaca temel açısı kalmayan Ay Kova burcunda ve gün boyunca boşlukta ilerliyor. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Gün boyunca sosyal organizasyonlar ve grup aktiviteleri, zihinsel aktiviteler açısından güzel enerjiler var. Değerlendirebiliriz…

Pazar gününe başlarken Ay Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 08:18’de Balık burcuna geçiyor. Ruhsallığın, maneviyatın, duygudaşlığın, fedakarlığın önemli olacağı bir gündeyiz. Ay’ın Neptün ile kavuşumunun etkisini hissedeceğimiz öğle öncesi saatlerde bu etkiler daha da belirgin olacak. Ruhsal çalışmalar yapmak açısından bu saatleri değerlendirebiliriz. İlham ve yaratıcılığın da tavan yapacağı saatler bunlar. Merkür-Jüpiter karesinin etkin olacağı bu güzel günde aklımızı dini, felsefi, ilahi konulara odaklayabiliriz. Sınırsızca ve özgürce düşünmeye vakit ayırabilir, sezgiselliğimizin yüksek olması sayesinde idrak kapasitemizi yükseltebiliriz. Düşünsel olarak dağılma ve dalgınlık riskimiz de var tabii. Öte yandan, patavatsızlığa yatkınlık gösterebileceğimizden, sözlerimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Ay’ın Merkür ve Jüpiter ile irtibat kuracağı gece saatlerinde de bu etkiler aynen geçerli.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

3 Mart 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız

 

KOÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-koc-haftaya-astrolojik-bakis/

 

BOĞA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-boga-haftaya-astrolojik-bakis/

 

İKİZLER

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-ikizler-haftaya-astrolojik-bakis/

 

YENGEÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-yengec-haftaya-astrolojik-bakis/

 

ASLAN

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-aslan-haftaya-astrolojik-bakis/

 

BAŞAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-basak-haftaya-astrolojik-bakis/

 

TERAZİ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-terazi-haftaya-astrolojik-bakis/

 

AKREP

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-akrep-haftaya-astrolojik-bakis/

 

YAY

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-yay-haftaya-astrolojik-bakis/

 

OĞLAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-oglak-haftaya-astrolojik-bakis/

 

KOVA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-kova-haftaya-astrolojik-bakis/

 

BALIK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/04-03-2013-balik-haftaya-astrolojik-bakis/

03.03.2013

Designed by Ongunsoft