Öner Döşer

4 Mayıs Haftası

Bu sayfa 15366 kişi tarafından ziyaret edildi.

4 Mayıs haftası AKREP BURCUNDA BEREKET DOLUNAYI

Pazartesi sabahı 06:42’de 13 derece Akrep burcunda dolunay gerçekleşiyor. Karşıtlık ilkesini temsil eden, bu yüzden kutuplaşma riski taşıyan dolunaylar, kendi içinde tamamlanma potansiyelini de barındırır her zaman. Atılan adımların sonuçlarının görülmesi zamanlarıdır. Yaratıcılık potansiyeli de yüksektir. Verimli sonuçlar ortaya çıkabilir dolunay zamanlarında. Tıpkı bu dolunayda olacağı gibi!

Bereket ve doğurganlık

Dolunayın, klasik astrolojide en verimli eksen olarak kabul edilen Boğa-Akrep ekseninde gerçekleşecek olması, çok verimli ve bereketli bir haftaya girmekte olduğumuzu gösteriyor. Dolunay esnasında Ay’ın Alpecca yıldızıyla birleşiyor olması da verimlilik ve bereketlilik temasına vurgu yapıyor. Yaşamın ve bereketin kutlanmasının sembolü olan Alpecca, bereket ve doğurganlıkla ilişkilendirilir. Bu doğurganlık fiziksel anlamda olacağı gibi, fikirsel anlamda da geçerlidir.

Şifa bulma zamanı!

Rigor’a göre Alphecca yıldızı, hastaların iyileşmesine yardımcı olabilme kabiliyetini temsil eder. Dolunay esnasında Ay ve Güneş’in Kiron ile üçgen, Jüpiter ile kare açı oluşturması da başkalarına şifa verme, fiziksel ve ruhsal yaralanmaları sağaltma potansiyelini arttırıyor. Kozmik şifa çalışmaları yapmak, kendi veya başkaları üzerinde çalışarak şifa aramak için güzel bir zaman dilimindeyiz.

Pratik çözüm üretmek

Dolunay esnasında 13 derece Akrep burcunda bulunan Ay, bu dereceye yakın izdüşen Crux yıldızıyla birleşiyor. Bu yıldız olaylara pratik çözümler getirmekle ya da fikirleri ifade etmekle ilişkilendirilebilir. Para kazanma sanatı ve bir şeylere form verme yeteneğini gösterir. Dolunayın bu yıldızla birleşiyor olması, para piyasalarının değişken bir seyir izlediği bugünlerde birilerinin bundan istifade etme, para kazanma becerisini iyi kullanabileceğini göstermekte. Dünyevi ihtiyaçları iyi anlayan ve fiziksel dünyaya öncelik veren kişilerin başarı şansının artacağını da gösteriyor öte yandan.

Abartılardan uzak durmalı

Dolunay esnasında Ay ve Güneş’in Jüpiter ile dik açıda bulunacağını görüyoruz. Yani, odak noktasında Jüpiter’in bulunduğu bir T-kare açı formu oluşuyor gökyüzünde. Jüpiter bir “İyicil” olduğundan, bu kötü ya da olumsuz bir duruma işaret etmiyor. Ama abartılara dikkat çekiyor. Dolunay esnasında duygular zirve noktasındadır zaten. Dolunay esnasında Ay Akrep burcunda bulunduğuna göre ve Ay’ın bu burçta bulunması duyguların zirvede olacağı zamanları anlattığına göre, bunu bir kez daha vurgulamalıyız. Ay ve Güneş’in her ikisinin de Jüpiter ile dik açısı olunca, zirvede duygular ve abartılar temasını üçüncü bir kez daha vurgulamak gerekiyor. Dengede kalmamızın zor olacağı bir dolunay bu ve belli ki yüksek oktavlı duygusal tepkiler vermeye açık olacağız. Bunu bilip buna göre davranırsak isabet ederiz!

Toplumun bilinçaltının gücü

Dolunay esnasında Güneş Menkar yıldızıyla birleşmekte. Balina takımyıldızına ait bu yıldız toplumun bilinçdışının güçleriyle ilişkilendirilir. Topluma açık olmayı ifade eden bu yıldız, topluluğun denizinden doğabilecek kolektif bilinçaltının güçleriyle bağlantılıdır ve bireyi iyi ya da kötü yönde etkileyebilir. Seçimlerin yakınlaştığı günlerde, bakalım liderlerimiz bize bilinçaltımızda yer alan hangi şeyleri yansıtacaklar?

Çarşamba günü kesinleşecek Güneş-Plüton üçgeni, liderlerin, yönetici pozisyonunda bulunan kişilerin kendilerini ifade gücünü arttırıyor.

İlişkilerde hassasiyetler artıyor

İlişkiler gezegeni Venüs’ün Cuma günü Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte, özel ilişkilerde hassasiyetler de artmaya başlıyor. Birbirimizden beklentilerimizin artacağı bir sürece giriyoruz. Her zamankinden daha alıngan, kırılgan tavır sergileyebiliriz ilişkilerimizde. Başkalarını koruma, kollama taraflarımız öne çıkabilir bu hassas günlerde. Venüs’ün Yengeç burcundaki seyri 5 Haziran’a kadar sürecek.

Kararsızlık ve yanılgı riski

İletişim ve bilgi aktarımı ile ilişkilendirdiğimiz Merkür gezegeni, karar alma ve bunları uygulamaya koyma becerilerimizle de ilişkilidir. Merkür’ün Neptün ile kavuşumlarında ve uyumsuz açılarında, net kararlarla ortaya çıkmak zordur. Merkür-Neptün karesinin en etkin fazında olacağı Cuma ve Cumartesi günlerinde net kararlar almakta zorlanabiliriz. Yanılgı riskimiz de olan bu iki günlük süreçte, riskli kararlar almak iyi bir fikir olmayabilir.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin bize yön göstereceği bir gündeyiz. Dolunay sonrasında Ay’ın ilk açısı Jüpiter ile kare olacağından, duygularımızı abartılı bir şekilde açığa vurma eğilimimiz baskın olacak demektir. Farkında olalım! Gün boyunca Güneş-Jüpiter karesinin abartıya eğilim gösteren, daha fazlasını talep ettiren, kendine güven temasını da hayli yukarı çeken eğilimlerinin de farkında olalım. Yapabileceğimiz şeyler var, yapamayacağımız şeyler var. Bugünün genel eğilimleri “her şeyi yaparım”, “en iyi şekilde yaparım”, “ben en iyisiyim” yönünde olacak. Kendine güvenmek güzel, ama gereğinden fazlası veya mübalağalı hali pek hoş gözükmeyebilir…

Salı gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda ilerliyor olacak. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Mars karşıtlığı, duygusal anlamda patlayıcı çıkışlar yapmaya eğilim gösterebileceğimizi işaret ediyor. Sakarlıklara, kazalara, tartışmalara açık olacağımız sabah erken saatlerde mümkün olabildiğince acelecilikten uzak kalmalıyız. 04:49-14:12 saatleri arasında Ay boşlukta (Açısız) ilerleyecek. Bu yüzden kalıcı ve somut sonuç bekleyeceğimiz işleri 14.12 sonrasına denk getirmemiz isabetli olacaktır. Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde yavaş ilerleyebiliriz. Depresiflik ve engellenmişlik hissine açık olacağımız akşam saatlerinde sevdiğimiz kişilerle, destek aldığımız kişilerle yakın olmamızda, eleştiri alacağımızı düşündüğümüz ya da bizi sıkacağını düşündüğümüz kişilerden uzak kalmamızda fayda var. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karşıtlığı, iletişimin sıkıntılı akacağını gösteriyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimserlik ve genişleme arzumuzun artacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Merkür karşıtlığı ve Ay-Neptün karesi, güne başlarken henüz kararsızlık ve belirsizlik enerjisinin işbaşında olacağını gösteriyor. Ama sabahın ilerleyen saatlerinden itibaren giderek netleşmeye başlıyoruz ve olaylar yapıcı yönde ilerleme yolu tutuyor. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri ve sonrasında girişeceğimiz işlerde daha kolay ve pürüzsüz ilerleyebiliriz. Finansal, hukuksal, eğitimle ilgili konularda girişimler yapmak açısından kullanabileceğimiz saatlerdeyiz. Ay-Uranüs üçgeninin heyecanlı, yenilikler getiren güzel enerjisi akşam saatlerinde iyice etkinleşiyor.  Gün boyunca etkin olacak Güneş-Plüton üçgeni, başkaları üzerinde karizmatik ve ikna edici bir izlenim bırakabileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda heyecanlı ve coşkulu hissedeceğimiz bir gündeyiz. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren etkinleşecek Ay-Venüs karşıtlığı, ilişkilerde heyecanımızı ve duygularımızı yüksek oktavı biçimde ortaya koyabileceğimizi, duygusal gerginliklere açık olabileceğimizi gösteriyor. Akşam saatlerinde bu risk zirveye varıyor, özensiz sözlerimiz yüzünden kırgınlıklara, alınganlıklara sebep olabiliriz, dikkat! 20:51-21:16 saatleri arasında kısa bir müddet boşlukta (Açısız) seyreden Ay 21:16’da Oğlak burcuna geçiyor. Netlik kazanmaya başlıyoruz. İlişkilerimizin sorumluluğunu yüklenmemiz ve gerçekçi olmamız gereken saatlerdeyiz.

Cuma günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyen Ay, istikrar ve somutluk arayışında olacağımız bir güne işaret ediyor. Geleceğe yönelik hedeflerimiz konusunda elle tutulu gelişmeler yakalayabiliriz. İlişkiler gezegeni Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte, özel ilişkilerde hassasiyetler de artmaya başlıyor. Birbirimizden beklentilerimizin artacağı bir sürece giriyoruz. Her zamankinden daha alıngan, kırılgan tavır sergileyebiliriz ilişkilerimizde. Başkalarını koruma, kollama taraflarımız öne çıkabilir bu hassas günlerde. Venüs’ün Yengeç burcundaki seyri 5 Haziran’a kadar sürecek. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı öğle saatleri ve sonrasındaki saatlerde maneviyat, yardımlaşma, akışa bırakma, kabulleniş ve teslimiyet duyguları vurgu kazanıyor.

Cumartesi günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyen Ay, bir şeyleri tamamlama ve düzene koyma gerekliliğinin ön çıkacağı bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Güneş üçgeni, güne başlarken özel ve sosyal ilişkilerde olumlu etkilerin devrede olacağını işaret ediyor. Ay-Uranüs karesinin etkisiyle sabah saatlerinde biraz dengesizlik hissetsek de, günün ilerleyen saatlerinde dengemizi yakalayabileceğiz.  Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasındaki saatlerde kendimizi daha dinç, aktif ve cesaretli hissedebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Neptün karesi, akşam saatlerinde kesinleşiyor. İletişim ve bilgi aktarımı ile ilişkilendirdiğimiz Merkür gezegeni, karar alma ve bunları uygulamaya koyma becerilerimizle de ilişkilidir. Merkür’ün Neptün ile kavuşumlarında ve uyumsuz açılarında, net kararlarla ortaya çıkmak zordur. Merkür-Neptün karesinin en etkin fazında olacağı bugünde net kararlar almakta zorlanabiliriz. Yanılgı riskimiz de olduğundan, riskli kararlar almak iyi bir fikir olmayabilir. Gece 23:35’te Ay boşluğa giriyor.

Pazar gününe başlarken henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 2.21’de Kova burcuna geçiyor. Zihinsel ve entelektüel konularla ilgilenmek için harika bir gündeyiz. Yeni bilgiler edinebilir, bu bilgileri başkalarıyla paylaşabiliriz. Sosyal paylaşımlar ve birliktelikler açısından da harika bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn altmışlığı, olgun fikir alışverişleri açısından güzel bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Yaşlı, olgun, deneyimli kişilerden fayda göreceğimiz tecrübi tavsiyeler alabilir, destek görebiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkisini göstermeye başlayacağı öğle sonrasında ve akşam saatlerinde iletişim güzel ve kesintisiz akıyor. Bilgi paylaşımları, fikir alışverişleri, duyuru ve anonslar, telefon görüşmeleri, toplantılar, yazışmalar açısından ideal saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz! Yeni yerler keşfetmek, gezmek, öğrenmek açısından da çok güzel bir enerji akışı var gün boyunca…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

3 Mayıs 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

03.05.2015

Designed by Ongunsoft