Öner Döşer

4 Nisan Haftası

Bu sayfa 4968 kişi tarafından ziyaret edildi.

Ay’ın Koç burcunda büyüdüğü bir fazın içerisinde olduğumuzdan, girişimcilik ruhumuzun kabardığı günlerden geçmekteyiz. Ama aynı burçta Merkür gerilemesine devam ediyor. Terazi burcunda gerilemekte olan Satürn’den sonra, 9 Nisan itibariyle Plüton da gerilemeye başlıyor. Böylelikle, olayları fazla baskılamadan, kendi havasına bırakmamız gereken bir sürece giriyoruz. 6 Nisan’da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş-Jüpiter kavuşumu, kendine güven ve motivasyonu arttırmanın yanı sıra, şans ve fırsatlara da göz kırpıyor…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda hareket ediyor. Hareketli ve temposu yüksek bir gündeyiz. Cesaret ve kararlılığımız, başarımızda önemli rol oynayacak. Ama fazla gözükara cesaret ve aceleci kararlar olumsuz geri dönüşler yaratmasın, dikkat! Öğle saatlerinde kesinleşecek Ay-Merkür kavuşumunun zihinsel ve entelektüel verimliliği arttıracak etkisi, sabah saatlerinden itibaren devrede olacak. Eski bilgileri, yazılmış dokümanları gözden geçirmek, hataları düzeltmek, daha önce yapılmış konuşmaların ve ortaya konulmuş fikirlerin üzerinden geçmek için güzel bir zaman aralığı. Öğle saatleri sonrasında giderek etkinleşecek Ay-Neptün altmışlığı, ilahi temalara yönelmek, insani amaçlara yönelik işlerle uğraşmak, müzik, sanat ve artistik beceri isteyen konulara zaman ayırmak açısından güzel ve ilham getirici fırsatlar sunuyor. Bu etkiler akşam saatlerine dek devam ediyor. Ama 16:51’den itibaren Ay boşlukta olacağından, bu saat sonrasında kalıcı ve somut sonuç beklediğimiz işlere girişmekten kaçınmamızda fayda var. Saat 16:50’de Neptün Balık burcuna geçiş yapıyor. Ruhsal ve manevi temalarda gelişim sürecinin çok önemli bir zamanına geçiyoruz. Öte yandan, Gün boyunca etkin olacak Güneş-Satürn karşıtlığı, otoriteyi temsil eden kişilerle (baba, koca, patron, amir, devlet görevlisi) sorunlar yaşanması, işlerin ağır ilerlemesine, sağlık sorunlarına sebep olabilir, dikkat!

Salı günü saat 02:46’da Boğa burcuna geçiş yapacak olan Ay, sakin ve ağır hareket etmemiz sayesinde huzur ve güvenliği daha rahat sağlayabileceğimize işaret ediyor. Durağanlığı ve stabiliteyi sağlama arzumuz artıyor. Garantici girişimleri tercih etmekte, fazla risk almadan ilerlemekte fayda var. Akşamüzeri saatlerinde Ay’ın Plüton ile üçgen açının kesinleşmesiyle, mantıklı riskler alınabilir. Ay-Plüton uyumlu açıları, fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, irade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygundur.

Çarşamba günü boyunca Boğa burcunda hareket edecek olan Ay, maddi konuların dikkat çekeceği bir günde olacağımızı, riskten uzak güvenli hareketler arayışında olacağımızı gösteriyor. Ay, saat 02:02’de Venüs ile son açısını yaptıktan sonra gün boyunca boşlukta kalacak. Bu şartlarda kalıcı ve somut sonuçlar beklediğimiz işlere girişirken, olayların beklenenden farklı bir kulvara girebileceğini veya zamanlama olarak tahminimizin ötesinde olabileceğimizin bilincinde olmalıyız. Ay’ın son açısının Venüs ile uyumlu olması, sevgi enerjisinin stabil akışını ve birlikte hareket etme arzusunun artacağını da işaret ediyor. Öte yandan, gün boyunca etkin olacak Güneş-Jüpiter kavuşumu, kişisel güvenimizi arttırırken, şanslı bir günde olacağımızı da göstermekte. Önemli kişilerle, otorite temsilcisi kişilerle yapacağımız iş ve görüşmelerde genişletici ve verimli gelişmeler kaydedebiliriz. Diğer taraftan, henüz Satürn karşıtlığından çıkmış ve bu etkisini Jüpiter’e taşıyan Güneş’in bu konumu, aşırı kendine güvenin ve genişleme arzusunun da etkisiyle boyumuzun üzerinde işlere kalkışmamıza sebep olabilir, dikkat!

Perşembe günü sabah saatlerinde Boğa burcunda ve boşlukta hareket edecek olan Ay, saat 13:22’de İkizler burcuna geçiş yapacak. Yani öğleden sonrası çok daha hareketli gözüküyor. İletişim trafiğinin hızlı akacağı bu günde, hemen öğle saatleri civarında etkinleşecek Ay-Neptün karesi, duygusal türbülanslara, mantık ile sezgi arasında kalabileceğimize ve yanılma, hayal kırıklığı yaşama risklerine işaret ediyor. Akşamüzeri saatlerinde Ay-Uranüs arasındaki altmış derecelik açının heyecan ve yenilenme enerjisi taşıyan etkileri devreye giriyor. Bu saatler idari, politik ve kamusal kişilerle veya yetkilileriyle görüşmek, sosyal ortamlara katılmak, bilimsel ve astrolojik konularda bilgi toplamaya yönelmek, elektrikle veya enerjiyle ilgili işlere girişmek, değişimler yapmak, alışılmışın dışında, yeni işlere girişmek için uygun bir zamanda olduğumuzu gösteriyor. Pek tabii ki Merkür gerilemesini dikkate almak koşuluyla! Geç akşam saatlerinde Ay-Mars altmışlığının efor ve enerjimizi arttıran uyumlu açısı sayesinde girişimcilik ruhumuz iyice kabaracağa benzer…

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket edecek. Bilgi alışverişlerine girişmek, yapacağımız işlerle ilgili bilgi toplamak için güzel bir gündeyiz. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn üçgeni, yaşça olgun insanlarla görüşmek, devlet dairelerindeki işlerimizi halletmek için uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Satürn uyumlu açıları inşaat işleri, kazılar, madencilik, tarım ve ziraatla ilgili işler için de kullanılabilir. Akşam saatlerinde Ay-Venüs karesinin duygusal anlamda gerginlik yaratabilecek etkileri devreye giriyor, dikkat! Yeme içme konusunda da dikkatli olmamız gereken saatler olacak akşam saatleri. Gece saatlerinde ise Ay-Jüpiter altmışlığının ve ardından da Ay-Güneş altmışlığının yapıcı etkileri devreye giriyor. Şanslı olduğumuz, kendimize güvenimizin yüksek olacağı, ikili ilişkilerimizde ve ailevi ilişkilerimizde kendimizi güvende ve rahat hissedeceğimiz keyifli bir akşamdayız…

Cumartesi gününün neredeyse tamamında Ay İkizler burcunda hareket edecek. Bilgi akışının hızlı olacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Merkür altmışlığı kesinleşiyor ve ardından 05:24’te Ay boşluğa giriyor. Bu şartlarda gün boyunca kalıcı kararlar vermek ve adımlar atmak iyi bir fikir olmayabilir. Plüton gerilemeye başlıyor. Böylelikle, olayları fazla baskılamadan, kendi havasına bırakmamız gereken bir sürece giriyoruz. Daha hafif ve sıradan sohbetlerin ağırlık kazanacağı, Güneş-Merkür kavuşumunun etkin olacağı bu günde, zihinsel yaratıcılığımız artacak, ama fikirlerimiz de sürekli değişecek gibi gözüküyor. Bu yüzden muhkem sözler sarf etmememizde, önemli sözler vermememizde fayda var.

Pazar gününün hemen ikinci dakikasında Ay Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Ailevi, milli ve duygusal temaların öne çıkacağı, başkalarıyla daha güçlü empati sağlayacağımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Uranüs karesinin etkisinde olacağız. Bu gergin açı beklenmedik gelişmeleri ve sarsıcı etkileri tetikleyebilir. Ardından Ay-Mars karesinin etkinleşeceği sabah saatlerinde gerginlik daha da artıyor. Sakarlıklara, kazalara, tartışmalara ve kıran kırana rekabete açık olduğumuz bir gündeyiz. Öğleden sonraki saatlerde Ay-Plüton karesi etkinleşiyor ve gerginlik bir basamak daha yükseliyor. Duygularımızı kontrol etmekte zorlanabilir, gereksiz güç çekişmeleri içerisine girebiliriz. Akşam saatlerinde etkinleşmeye varacağımız Ay-Satürn karşıtlığı ile, gergin etkiler had safhaya varıyor. Ay’ın gergin açılarının egemen olduğu bu günde, gergin ve stresli ortamlardan uzak kalmamızda, duygularımızı kontrol etmemizde fayda var. Önemli iş ve girişimlerimizi bu güne denk getirmemiz, bu işlerin kolay ilerlemeyeceğini, mücadele ve dayanıklılık gerektireceğini açıkça göstermekte…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

 

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

3 Nisan 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşmerkezli bakışla Jüpiter-Güneş-Dünya-Satürn diziliminin yaşanmakta olduğu ve bu dizilime 6 Nisan’dan itibaren Merkür’ün de katılacağı bir süreçteyiz. Bu dizilim civarındaki tarihlerde Güneş aktivitelerinde artış görülebilir ve Yer manyatik alanında türbülanslar oluşabilir, sert doğal afetler, terör ve suç oranında artışlar, ülke içinde ve uluslar arası huzursuzluklar yaşanabilir, savaş rüzgarları estirecek atmosfer oluşabilir! Dünya liderleri, parti liderleri beklenmedik, sert ve hatta çılgınca kararlar alabilirler. Merkür’ün bu gezegen dizilimlerini tetikleyeceği 6-7-8 Nisan tarihleri de özellikle dikkat çekmekte! Bu tarihlerde Neptün-Venüs-Dünya dizilimi ve Mars-Güneş-Merkür dizilimi de var.

Geçtiğimiz Haftanın Önemli Olayları

Avrupa'da finansal isyan!

 

Domino etkisi bu kez AB sınırlarında!

 

25 Mart 2011 Cuma, 12:58:55

 

http://ekonomi.haberturk.com/finans-borsa/haber/614094-avrupada-finansal-isyan

 

Radyasyon oranı korkutucu boyutlara ulaştı!

İtate köyünde radyasyon oranının, halkın tahliyesini gerektiren sınırın iki katına ulaştığı açıklandı.

30 Mart 2011 Çarşamba, 21:05:42

http://www.haberturk.com/dunya/haber/615769-radyasyon-orani-korkutucu-boyutlara-ulasti

Fukuşima deniz suyunu da zehirledi

Deniz suyu, yasal sınırın 4 bin 385 katı daha fazla radyoaktif iyot içeriyor.

01 Nisan 2011 Cuma, 09:28:59

http://www.haberturk.com/dunya/haber/616154-fukusima-deniz-suyunu-da-zehirledi

 

Akdeniz'de ard arda deprem

Akdeniz'de 6.3 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi

01 Nisan 2011 Cuma, 17:02:22

http://www.haberturk.com/yasam/haber/616468-akdenizde-ard-arda-deprem

 

 

Kum fırtınası gündüzü geceye çevirdi

Kuveyt başta olmak üzere Suudi Arabistan ve Bahreyn'de yaşanan kum fırtınasında hayatı felç etti. Kuveyt'teki oluşan kum fırtınasını görenler ise cep telefonuyla saniye saniye görüntüledi. Görüntülerde oluşan kum fırtınası ve insanların yaşadığı büyük panik yer alıyor.

02 Nisan 2011 Cumartesi

http://dunya.milliyet.com.tr/kum-firtinasi-gunduzu-geceye-cevirdi/dunya/dunyadetay/02.04.2011/1372380/default.htm

 

03.04.2011

Designed by Ongunsoft