Öner Döşer

5 Ağustos Haftası

Bu sayfa 8193 kişi tarafından ziyaret edildi.

5 Ağustos Haftası İYİ BAYRAMLAR!

Ruhumuzun manevi doyuma eriştiği Ramazan ayı sona eriyor. 7 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek yeniayın ardından, Ay’ın Güneş’ten 12 derece uzaklaşmasıyla birlikte, gökyüzünde incecik bir şekilde görünmeye başlayacağı gecenin sonunda Bayram sabahına ulaşıyoruz. (12 derece, Ay’ın yeniaydan sonra, gündoğumunda görünür hale gelmeden önce Güneş’ten uzaklaşması için gereken mesafedir.)

7 Ağustos Çarşamba gününe geçişin hemen ardından, geceyarısı 00:50’de (İstanbul’a göre) 14 derece Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay enerji ve neşe dolu, eğlenceli, dinamik, ilişkilerin samimi ve coşkun bir havada yürüyeceği keyifli bir Bayram sürecine işaret ediyor. Yeniay derecesi Dubhe yıldızıyla birleşiyor. Avustralyalı astrolog Bernadette’ye göre Dubhe pasif gücü, içgörü ve dayanıklılığı ifade eder. İnsanoğlunun doğasının daha ziyade dişil yönünü temsil eder. Dinamik bir aksiyon almaktansa, sakin bir şekilde sorunları çözme işaretçisidir. Sessiz güç, pasif pozisyon ve direnme, hayatın ritmine inanç gibi anahtar kelimelerle ifade edilebilecek bu yıldız besleyici ve koruyucu özellikler taşır.

8 Ağustos Perşembe günü Jüpiter-Plüton karşıtlığı kesinleşiyor. Hafta başından itibaren etkin olacak bu karşıtlık, dünya genelinde din ve inançlar, etik ve ahlaki değerler, kültürel temalar, hukuksal konularda (Jüpiter) güç çekişmelerine ve büyük mücadelelere, kriz yaratarak dönüşüme sebep olabilecek olaylara (Plüton) işaret edebilir. Bu konularda agresyonun ortaya çıkmasını kışkırtan, manüple eden güç odaklarının (Plüton), insanlık üzerinde oynanan oyunların (Plüton) aktif olacağı bir süreçteyiz. Uyanık olmamız gerekiyor!

Oldukça etkin riskler taşıyan ve henüz Mars ile de etkileşim içerisinde bulunan bu gergin etkiyi nasıl yönlendirebiliriz ya da yapıcı kullanabiliriz konusunda bilgilendirmek amacıyla geçen haftaki yazımda yer verdiğim bir paragrafı burada tekrarlıyorum:

“Mars-Jüpiter kavuşumunun Plüton ile karşıtlığının güçlü ve değiştirici enerjisini insanlık ailesi olarak sıçrama adımı olarak kullanabiliriz. Hangi inançtan, kültür ve anlayıştan olursa olsun (Jüpiter) adeta büyük bir aile gibi (Jüpiter Yengeç'te) dayanışma, yardımlaşma enerjisi içerisinde tepkiler verebilir (Mars Yengeç'te), bölgesel agresyonların üstesinden gelme yönünde eyleme geçebilir (Mars Yengeç), yaşanan katliamlara, insanlık dramına artık DUR diyebilir (Yengeç'teki Mars-Jüpiter karşıt Oğlak'taki Plüton) yozlaşmış yapı ve sistemlerin, artık bize hizmet etmeyen eski dünya düzeninin dönüşmesi yönünde büyük katkılar sağlayabiliriz (Plüton Oğlak'ta). Dayanışma içerisinde ve farkındaığı yüksek bireyler ve toplumlar olarak kışkırtarak, manüple ederek, elindeki maddi ve manevi gücü kullanarak baskı oluşturan ve insanlığın pozitif yönde gelişiminin önünü tıkayan güç odaklarının oyunlarını bozabiliriz. Bu çok zor olabilir, ama İMKANSIZ DEĞİL!” 

Ağustos ayı boyunca etkin olacak Jüpiter-Uranüs-Plüton T-karesinin etkilerini değerlendirdiğimiz videomuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.viplay.com/programlar/yasam/astroloji-televizyonu/gokyuzunde-bu-ay-agustos_26348

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi sabah saatlerinde Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi, milli, ulusal ve duygusal temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay-Merkür kavuşumu etkinleşiyor. Halkı ilgilendirecek önemli konuşmalar, açıklamalar, bilgi paylaşımlarına açık saatlerdeyiz. Bu kavuşumun kesinleşeceği 09:48’den sonra Ay ilerlemesine Yengeç burcunda ve boşlukta devam ediyor. Bu saat sonrasında yapılacak yorumlar, açıklamalar, bilgilendirmelerin ucu açıkta kalabilir. Enerji kararsız ve belirsiz akıyor. Konuşmaların nereye varacağı belli olmayan saatlerdeyiz. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda, özellikle de Merkür’den ayrılıp boşlukta ilerleyeceği saatlerde yapılan konuşmalar, alınan kararlar daha sonra gerçekçi olmaktan, somutlaşmaktan uzaklaşır. Hoşnutsuzluk getiren yöne kayabilir ya da vazgeçilebilir. Paylaşılan bilgiler uydurma, yanıltıcı, hatalı olabilir. Kalıcı değil, geçicidir. Girişimler beklenmedik yönde gelişebilir. Ay’ın boşlukta ilerlemesi 19.57’de tamamlanıyor ve Ay Aslan burcuna geçiyor ve kararlılık, tutarlılık kazanıyoruz. Keyifli, neşeli, samimi akşam saatleri bizi bekliyor…

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sıcak ve samimi ilişkilerin, kendine güven ve kararlılığın, otorite ortaya koyma çabalarının yoğunluk kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Satürn karesi engellenme, kontrol altında tutma ve geciktirilme enerjisi taşıyor. Önemli iş ve girişimlerimizi biraz daha öğle saatlerine doğru aktif edebiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin rahatlatan, özgürleştiren, coşku ve heyecan enerjisi taşıyan olumlu ve akıcı etkileri öğle sonrasında ve akşam saatlerinde çok etkili olacak, gece saatlerinde de devam edecek. Yakınlaşan yeniayın yenileyici, tazeleyici, coşkun, neşeli enerjisi devrede…

Çarşamba gününe geçişin hemen ardından, geceyarısı 00:50’de (İstanbul’a göre) 14 derece Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay enerji ve neşe dolu, eğlenceli, dinamik, ilişkilerin samimi ve coşkun bir havada yürüyeceği keyifli bir Bayram sürecine işaret ediyor. Bu yeniayın ardından Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında ilerlemesine Aslan burcunda ve boşlukta devam ediyor. Ay’ın boşlukta ilerlediği zamanları boş zaman aktiviteleriyle değerlendirebiliriz. Ruhsal konulara ağırlık verebiliriz. Yoga, meditasyon gibi uygulamalar yapabiliriz. Aktif ve yönlendirici olmak yerine, pasif kalabilir, gelişmeleri akışa bırakabiliriz. Müzik dinlemek, film seyretmek benzeri eğlenceli aktivitelere vakit ayırabiliriz. Çalışıyor isek, daha önceden beri gelen işleri tamamlayabiliriz. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak.

Perşembe günü sabah erken saatlerinde henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 06:56’da Başak burcuna geçiyor. Bu güzel Bayram sabahında, kendimize ve çevremize daha titiz ve özenli olabiliriz. Başkalarının özen gösterdiği şeyler konusunda da titiz olmamızda, başkalarını rencide edebilecek sözlerden ve eleştirilerden uzak kalabilir, bugünün ruhuna uygun şekilde, daha esnek ve hoşgörülü tavır takınabiliriz. Bilhassa Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı yanlış kararlar alma, yanılma veya yanıltılma, hayal kırıklığı yaşama veya yaşatma riski olan öğle sonrasındaki saatlerde buna daha fazla özen gösterebiliriz. Jüpiter-Plüton karşıtlığının da bugün kesinleşiyor olması sanki başkalarının inançlarına, etik ve kültürel değerlerine saygılı ve hoşgörülü olmamız konusunda bizi uyarıyor. Yüksek risk içeren, tehlikeli aktivitelerden uzak durmamız da yerinde olur bu sert açının kesinleşeceği günde. Bu karşıtlık hakkında bilgi için yazımın giriş bölümüne göz atabilirsiniz. Öğle sonrasında Merkür Aslan burcuna geçiyor. İletişimin daha spontane ve samimi akacağı, iletişimde kendine güven ve dürüstlük sayesinde başarılı olabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Bu aynı zamanda biraz daha büyük düşünme zamanı!

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Planlı, programlı hareket edeceğimiz, birlikte yapacağımız organizasyonlar ve sosyal paylaşımlar açısından çok güzel bir gündeyiz. Sabah saatlerinde henüz Ay-Plüton ve Ay-Jüpiter uyumlu açılarının birlikteliklerimizi güçlendiren, girişimlerimizi somutlaştıran olumlu etkileri devrede olacak. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde birlikte hareket etme, güçlü adımlar atma, efor ve güç gerektiren işlerde başarı elde etme, cesaret ve girişimcilik niteliklerimizi dengeli kullanıp yeni adımlar atma adına güçlü enerjiler devrede olacak.  Gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Venüs kavuşumunun uyumlu, ılımlı, olumlu etkileri devreye giriyor. Ay’ın Mars-Venüs arasındaki ışığı uyumlu taşıyor olması, aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir gün ve gecede olduğumuzu gösteriyor.

Cumartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra, gece yarısı saat 01:04’te Ay boşluğa giriyor ve 16:07’ye kadar ilerlemesine Başak burcunda ve boşlukta devam ediyor. 16:07’den itibaren Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak olan Ay, huzur ve denge, uyum ve uzlaşma arayışında olacağımız bir güne işaret ediyor. Akşam ve gece saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, iletişimde başarı ve olumlu gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Önemli konuşma ve yazışmalarımızı bu saatlere denk getirebiliriz. Yeni fikirleri açıklamak, yazmaya başlamak, önemli duyurular ve paylaşımlarda bulunmak açısından ideal saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz…

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Özel ve sosyal ilişkilerde ve tüm konularda adalet ve eşitlik konusunun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Duygusal tepkiler ve dengesizliklere karşı dışavurumlar dikkat çekebilir. Ay’ın Plüton, Jüpiter, Uranüs arasındaki T-kare açı kalıbını geçici olarak da olsa Büyük Kare açı kalıbına çevireceği bu günde, gergin ve dengesiz enerjiler sabah saatlerinden itibaren işbaşında, dikkat! Perşembe gününden itibaren etkisini göstermeye başlayan Merkür-Satürn karesi de bugün en etkin evresine ulaşıyor. İletişimde engellenme, kontrolün artması, baskılanma gibi etkiler de devrede. Önemli tekliflerde bulunmak, önemli konuşmalar yapmak ya da yardım ve destek talebinde bulunmak adına pek de isabetli bir günde sayılmayız. Fikirlerimizi ortaya koyarken kendimizi rahat hissetmeyebiliriz. Başkalarının fikir ve görüşlerine esneklik ve tolerans göstermekte sorun yaşayabilir, gereksiz mesafe ve ciddiyete yönelebiliriz. Kendimizi fark eder, düşünme ve iletişim tarzımızdaki objektiflik ve dengeyi yakalarsak, bu zorlu etkileri aşabiliriz.

Keyifli, huzurlu, sağlıklı bir BAYRAM dileğiyle…

4 Ağustos 2013,

Öner DÖŞER,

Burgaz

 

4 Ağustos Haftası burç yorumları için aşağıdaki linki takip ederek ilgilendiğiniz burcun videosuna ulaşabilirsiniz.

 http://www.viplay.com/arama/günlük%20burç%20yorumları  

03.08.2013

Designed by Ongunsoft