Öner Döşer

5 Aralık Haftası

Bu sayfa 13667 kişi tarafından ziyaret edildi.

5 Aralık FIRSAT HAFTASI!

Zorlu gezegen dizilimlerinin ardından, daha kolay ilerleme şansı veren, kalıcı adımlar atma fırsatı sunan bir haftaya giriyoruz!

Yenilikler için cesaretli olun!

Mars-Uranüs altmışlığının maksimumda etkili olduğu haftanın ilk yarısında, yaratıcılığımızı daha güçlü ifade etme, farklı yönlerimizi ortaya koyma şansı bulabiliriz. Başkalarına sıra dışı gelen alanlarda ve konularda, elektrik ve elektronik, teknik ve teknoloji, internet, yayıncılık, televizyonculuk, astroloji, metafizik alanlarında girişimler yapabiliriz. Yenilikler yapmak, hayatımızda bir şeyleri değiştirmek açısından kullanabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Cesaretli, yürekli olma, ortaya çıkma zamanı!

Farkınızı ortaya koyun

İlişkiler gezegeni Venüs Çarşamba akşamı Kova burcuna geçiyor (17:51). Venüs aynı zamanda artistik ve sanatsal konulara, estetik ve güzellikle ilişkilendirilir. Venüs’ün Kova burcuna geçişiyle birlikte, sanatsal ve estetik anlamda farklı olanı ortaya çıkarma zamanlarına girmiş oluyoruz. İlişkiler açısından da aynı şeyi düşünebiliriz. Başkalarına benzemeyen, farklı yönlerimizi ortaya çıkararak başkalarının dikkatini çekebiliriz!

İdeallerinizi dile getirin

Yine haftanın ikinci yarısında aktif olacak ve Cumartesi günü kesinleşecek Merkür-Neptün altmışlığı, hayal gücümüzü etkin bir şekilde kullanabileceğimizi ya da hayalini kurduğumuz şeyleri pratiğe dökebileceğimizi gösteriyor. İdeallerinizi başkalarıyla paylaşmaktan, dile getirmekten çekinmeyin. Hatta bunu sıkça yapın ki, düşüncelerinizin enerjisi etrafınızda daha fazla yayılsın. Gelecekle ilgili planlarınızı yansıtan fikir alışverişlerinde bulunmanın tam zamanı!

Sağlam ve kalıcı adımlar

Güneş’in Jüpiter-Satürn altmışlığını tetikleyeceği haftanın ikinci yarısı, sağlam ve kalıcı adımlar atmak adına güzel fırsatlar sunuyor. Jüpiter Terazi’de, Satürn’ün yüceldiği burçta; Satürn Yay’da, Jüpiter’in yönettiği burçta ilerliyor. Astrolojik ifadesiyle bu ikili arasında karşılıklı ağırlama ve aynı zamanda altmış derecelik uyumlu açı var. Güneş’in bu açıyı tetikliyor olması, sağlam ve kalıcı adımlar atmak adına haftanın özellikle ikinci yarısını kullanabileceğimizi gösteriyor. Bu açının kesinleşeceği gün Cumartesi!

Hukuksal konular

Jüpiter-Satürn arasındaki uyumlu açının tetiklendiği bu haftada hukuksal konularda yeni bir takım girişimler yapabiliriz. Jüpiter adaletle ilişkilidir ve Terazi burcu da eşitliği temsil eder. Yay burcunun temel hak ve özgürlüklerle ilişkisi vardır, Satürn de gereğini yerine getirmek temasını vurgular. Hukuki hakları kullanmak, hakkını aramak açısından girişimler yapmayı düşünüyorsak, örneğin bir dava açmak ya da avukata danışma fikrindeysek, bu haftayı değerlendirebiliriz. Ay’ın bu iki gezegenin açısını tetikleyeceği Pazartesi günü ya da Güneş’in bu açının menziline gireceği haftanın ikinci yarısı, mesela Cuma günü bu bakımdan en ideal gün olarak görülebilir.

Kişisel gelişim

Jüpiter-Satürn arasındaki uyumlu açı ve ağırlama, kişisel gelişim alanında yeni adımlar atmak, eğitime başlamak açısından da uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Haftanın bu bakımdan değerlendirilebilecek en ideal günleri Pazartesi, Cuma ve Cumartesi olarak gözükmekte. Bu uyumlu tetiklenmeleri de değerlendirerek, yeni merkezimiz olan Kozmik Merkez’de bir eğitim başlatıyoruz. Eğitim tanıtım mesajını sevgiyle paylaşıyorum…

İYİLİK "BEN"DE BAŞLAR! / Gaye B.Doser’le Yaşam Dönüşümü Dersleri

9 Aralık Cuma saat, 14,30 da başlıyor. 7 ay haftada bir gün yapılacak bu derslerde,

hem eğlenerek, hem dinleyerek, bol bol uygulama ve egzersiz yaparak, gülerek ağlayarak hayatın tüm yönleriyle dost 

ve arkadaş olmaya ne dersiniz? Kendimizi çözüp kabullenmenin tadını çıkarmak ister misiniz?
Hadi, gelin beraber havada uçuşan taşlarımızı bir yoluna koyalım...
ışıkla ve sevgiyle yaşayın...
Eğer siz de kendinizle bu yolculuğa çıkmak ve bir dönüşümü başlatmak istiyorsanız, bize ulaşın. 
9 Aralık 2016’da, saat 14:30 – 17:30 arası, sizi de Kozmik Merkez’de göreceğimize inanıyoruz.
Katılımcı olarak ön görüşme yapmak için gayedoser@hotmail.com adresine yazabilir,
05376618303 nolu telefonlardan bizi arayabilirsiniz.
www.kozmiksifa.org
Adres; 

KOZMİK MERKEZ.

Bağdat Caddesi Canoğlu apt. No:284 k:4 d:24
Caddebostan-Kadıköy

Güneş-Satürn kavuşumu gözlem altında

Güneş-Satürn kavuşumu yakınlaşıyor. Gezegensel Etkiler (Planetary Influences) kitabının yazarı araştırmacı Dr. Buryl Payne’e göre Güneş-Satürn dizilimlerinde doğal afetler, özellikle de volkan aktiviteleri artar. Bunu birkaç kez ben de gözlemledim. Bu haftayı bu açıdan gözleme almış durumdayım. Her zaman olduğu gibi, şu veya bu bölgede falanca doğal afet olacak diye bir iddiam yok. Sadece gözlemdeyim.

Haftanın günlere göre değerlendirmeler

Pazartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Gerek eğitim ve yayıncılık, gerekse teknik ve teknolojik konularda harekete geçmek açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Fakat sabah-öğlen arasındaki saatlere yüklenmemiz gerekiyor, çünkü 14:22’de Ay boşluğa giriyor. Bu olumsuz bir şey değil, ama bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir, ne yönde ilerleyeceğini kestirmekte zorlanabiliriz anlamına geliyor. Ay’ın Jüpiter-Satürn altmışlığını tetikleyeceği sabah saatlerinde finansal konularda makul hareketler yapabiliriz. Alım, satım ve yatırımlar açısından uygun bir zamandayız. Eğitim, yayıncılık, yabancılarla ilgili işler, turizm alanlarında başarılı girişimler yapabiliriz. Ay’ın Mars-Uranüs altmışlığını çalıştıracağı öğle saatleri civarında daha cesaretli ve kararlı hissedebilir, atak davranabiliriz. Yeni ve farklı projeleri ortaya koymak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. 14:22’de boşluğa giren Ay, günün devamında Kova burcunda ve boşlukta ilerliyor olacak.

Salı gününe geçişte henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 7:30’da Balık burcuna geçiyor. Genel olarak duygularımızın etkisinde kalacağımız bir gündeyiz diyebiliriz. Ama Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri sonrasında ve akşam saatleri civarında duygu-mantık dengelenmesi açısından destekleyici bir enerji akışı var. Bu yüzden önem verdiğimiz kişilerle ve durumlarla ilgili konuşmaları bu saatlere bırakmakta fayda var. Toplantılar, anlaşmalar, yazışmalar, ticari işler açısından uygun diyebileceğimiz bu zaman dilimi gece saatlerine kadar devam ediyor. Ay-Neptün kavuşumunun etkili olduğu gece saatlerinde hayal gücümüzü geliştirecek konularla ilgilenebiliriz. Neptün sinema, şiir ve sanatsal konularla ilgilidir. Meditasyon, imgeleme ya da benzer çalışmalar yapmak açısından da değerlendirebileceğimiz, manevi konularda doygunluk hissedebileceğimiz bir gecedeyiz!

Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. İdeallerimiz konusunda cesaretli adımlar atabileceğimiz bir gündeyiz. Ama harekete geçeceğimiz zaman dilimini iyi seçmemiz gerekiyor. Mars-Uranüs altmışlığının maksimumda etkili olduğu sabah-öğle arasındaki zaman dilimini kullanabiliriz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu öğle saatleri öncesinde kadın erkek ilişkileri, otorite figürleriyle ilişkiler açısından zorlu bir enerji akışı var, dikkatli olalım! Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatleri de değerlendirebiliriz. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu ikindi-akşam saatleri arasını bugünün en zorlu zaman dilimi olarak düşünebiliriz. Engellenmeler, gecikmelerle karşılaşabiliriz. Ortaya koyduğumuz ya da teklifte bulunduğumuz projeler reddedilebilir ya da olduğu gibi kabul edilmeyebilir, farkında olalım, ayaklarımızı yere sağlam basalım! İlişkiler ve sanat gezegeni Venüs 17:51’de Kova burcuna geçiyor. Bu konuyla ilgili bilgileri yazımın giriş bölümünde okuyabilirsiniz.

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bu yüzden günün ilk yarısında girişeceğimiz işlerde kesin ya da net bir sonuca ulaşmakta zorlanabiliriz. Kararsızlık ve belirsizliğin hakim olacağı günün ilk yarısını tamamladıktan sonra, saat 13:15’te Ay’ın Koç burcuna geçişiyle birlikte kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasında girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Başkalarıyla ilişkilerimizi düzeltebileceğimiz, iyi ilişkiler sayesinde olumlu sonuçlar elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Merkür-Kuzey Ay Düğümünün de etkili olması, işbirlikleri veya uzlaşma sayesinde başarı elde edebileceğimizin bir diğer göstergesi…

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Yeni girişimler açısından güzel bir gündeyiz. Kendimize bir şeyler hediye etmek, kendimize yönelik girişimlerde bulunmak açısından değerlendirebileceğimiz bu güzel günde Gaye Döşer ile İyilik “ben”de başlar” eğitimleri de başlıyor. Kişisel gelişim alanında fayda yaratmayı hedefleyen bu eğitimle ilgili bilgi için www.kozmikmerkez.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Ay’ın Merkür ile kare açısının etkili olduğu sabah erken saatlerde aceleci kararlardan ve düşünmeden sarf edilen sözlerden kaçınmamız yerinde olur. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu günün ikinci yarısında bizi dönüşüme ve köklü değişimlere iten düşüncelerle dolabiliriz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam sonrasındaki saatlerde kadın erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, otorite figürleriyle ilişkiler bağlamında güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu gece saatlerinde abartılara açık olsak da, bu açının ardından etkinleşecek Ay-Satürn üçgeni kendimizi dengeleyebilmemize yardımcı oluyor. Ay-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu gecenin ilerleyen saatleri sürprizlere, değişikliklere, yenilikler açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Güneş’in Jüpiter-Satürn altmışlığını tetiklediği bugünü finansal, hukuksal, yabancılarla veya turizmle ilgili konularda ya da eğitimle ilgili konular açısından değerlendirebiliriz.

Cumartesi gününe başlarken Ay Koç burcunda ilerliyor. Gece yarısını takip eden saatlerde Mars ile altmış derecelik açı yapan Ay, bu açının kesinleştiği 04:06 sonrasında boşluğa giriyor. Ay’ın Boğa burcuna geçeceği 15:40 öncesinde bazı belirsizlikler, netleşmeyen durumlar söz konusu olabilir. Güneş’in Jüpiter-Satürn altmışlığını tetiklediği bugünde yeni bir şeyler öğrenebilir, kendimizi geliştirme yönünde önemli kazanımlar sağlayabiliriz. Merkür-Neptün altmışlığının da etkili olduğu bu güzel günde geleceğe yönelik hayallerimizi ve ideallerimizi yakınlarımızla paylaşabilir, fikir alışverişlerinde bulunabiliriz. Ay’ın Boğa burcunda ilerlediği akşam saatleri genel olarak huzurlu ve sakin bir enerji akışı varken, Ay-Venüs karesinin etkili olduğu gece saatlerinde ikili ilişkiler alanında sert ve çekişmeli bir enerji akışı var, dikkat!

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik ve huzur arzu ettiğimiz, genel olarak da bu atmosferi sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde doğada vakit geçirebilir, meditasyon yapabilir, kendimizi dinlemeye ve hayallerimizle baş başa kalmaya vakit ayırabiliriz. Ay-Merkür üçgeninin de etkili olduğu bu saatleri arkadaşlarımızla bir araya gelmek üzere plan ve organizasyon yapmak üzere değerlendirebiliriz. Önemli konuşmalar yapmak açısından da uygun bir zaman dilimindeyiz. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri güç birliklerine açık gözüküyor. Duygularımızı güçlü ve etkili bir biçimde ifade edebilir, karşımızdaki kişileri üzerinde etki yaratabiliriz.

Güzel bir hafta dileğiyle!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

4 Aralık 2016, Pazar

Astroloji Okulu, Caddebostan

 

04.12.2016

Designed by Ongunsoft