Öner Döşer

5 Ekim Haftası

Bu sayfa 14550 kişi tarafından ziyaret edildi.

5 Ekim haftası MERKÜR GERİLEMESİ BİTİYOR!

Stresli açıların işbaşında olacağı zorlu bir haftadayız. Uzlaşma zemini yakalamakta, birlikte hareket etmekte, kararlılık kazanmakta zorlanabiliriz. Hafta sonunda etkin olacak Venüs-Satürn karesi, ilişkilerde sabırlı ve anlayışlı olmamız gerekeceğine işaret ediyor.

Salı akşamı kesinleşecek Güneş-Plüton karesi, hafta başından itibaren üst-otorite figürleriyle ilişkilerde sorunlara, önemli ve etkin pozisyondaki kişiler arasında güç çekişmelerine işaret ediyor. Pazartesi sabahı Ay bu ikilinin stresli açısını tetikliyor ve başka zorlu açıları da olacağından, haftanın en zorlu günü Pazartesi diyebiliriz. Önemli iş ve girişimleri başlatmak veya uzlaşma gerektiren işlere girişmek açısından riskli bir gün Pazartesi!

Çarşamba sabahı etkin olacak Merkür-Satürn altmışlığı, bu haftanın rahat ve uyumlu ilerlemeyi vaat eden tek açısı Merkür’ün henüz geri harekette olmasından dolayı pek de etkin olmayabilir ya da aktif kullanmakta zorlanabiliriz.

Çarşamba sabahı kesinleşecek Mars-Neptün karşıtlığı, kendimizi göstermekte, kararlılık ortaya koymakta ve tepkilerimizi ayarlamakta zorlanacağımızı işaret etmekte. Salı ve Çarşamba günlerine ilaveten, Ay’ın bu ikilinin stresli açısını tetikleyeceği Cuma günü de yanılgılara, yanlış yönlendirmelere açık olacağız. Hatta bu açıdan haftanın en riskli günü Cuma diyebiliriz.

  

Perşembe akşam saatlerinden itibaren Merkür gezegeni gerilemesini tamamlıyor, ileri harekete doğru durağanlaşmaya başlıyor. Bir müddettir Terazi burcunda gerileyen Merkür’ün direkt harekete dönmesi, hukuk, politika, sanat gibi alanlarda ve ikili ilişkilerde bir müddettir dengesiz giden işlerin giderek düzelmeye başlayacağına işaret ediyor. Tabii bu biraz zaman alacak. 12 Ekim haftasıyla beraber bir şeylerin daha rahat işlemeye başlayacağını söyleyebiliriz. 

Pazar günü kesinleşecek Venüs-Satürn karesi, Venüs’ün Başak burcuna geçeceği Perşembe gününden itibaren etkinleşmeye başlayacak. Perşembe akşamından başlayarak, ama özellikle Pazar günü özel ilişkilerde adımlarımızı dikkatli atmaya özen göstermeliyiz. Haftanın en riskli günleri Perşembe ve Pazar olacak.

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal temaların, aile içi ilişkilerin, ülkeyi ilgilendiren milli-ulusal temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay’ın zorlu açıları, stresli ve zor ilerleyebileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabaha karşı kesinleşecek Ay-Plüton karşıtlığı, güne duygusal anlamda stresli bir başlangıç yapacağımızı işaret ederken, Ay’ın Uranüs ile kare açısının etkin olacağı öğle saatleri civarında bu stresli atmosferin maksimuma varacağını söyleyebiliriz. Ay’ın boşluğa gireceği 14:05 sonrasında kararsızlık ve şartların beklenmedik şekilde değişmesi olasılığı hayli fazla. Akşam saatlerine doğru rahatlıyoruz ve streslerden uzaklaşmaya başlıyoruz.

Salı sabah saatlerinde henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 11:30’da Aslan burcuna geçinceye kadarki saatlerde kararsızlık ve belirsizlik enerjisi hakim olacak gibi gözüküyor. Önemli iş ve girişimlerimizi bu saat sonrasına alabiliriz. Ay’ın Satürn ve Merkür ile altmış derecelik uyumlu açılarının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler önemli yazışmalar, toplantılar, ticari girişimler açısından kullanılabilir. Güneş-Plüton karesi akşam saatlerinde kesinleşiyor. Bu stresli açı, üst-otorite figürleriyle ilişkilerde sorunlara, önemli ve etkin pozisyondaki kişiler arasında güç çekişmelerine işaret ediyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Bugünün genel enerjisine bakarak, kendine güven, dürüstlük ve kararlılığın bizi başarıya taşıyacak en önemli faktörler olacağını söyleyebiliriz. Kararlılık kazanmak, özellikle Mars-Neptün karşıtlığının etkin olacağı sabah erken saatlerinde pek de mümkün olmayabilir. Ama Ay-Güneş arasındaki altmış derecelik uyumlu açıyı kullanabileceğimiz öğle civarındaki saatlerden itibaren harekete geçebiliriz. Önemli iş ve girişimlerimizi öğle ve sonrasındaki saatlere alabiliriz. Akşam saatlerine kadarki süreçte daha kolay ve destekli ilerleyebiliriz. Gece saatlerinde etkin olacak Ay-Uranüs üçgeni, güzel ve hızlı gelişmelere, sürprizlere açık olacağımızı gösteriyor. Sıra dışı, bizi biraz değiştirecek ve yeniden heyecanlandıracak bir şeylere girişebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Gün boyunca Ay giderek daha fazla Venüs’e yakınlaşacak. Bu yakınlaşma, özel ve sosyal ilişkilerde, iş ilişkilerinde güzel gelişmeler yakalayabileceğimize işaret ediyor. Yaşam sevincimizin ve geleceğe yönelik umudumuzun yüksek olacağı bir gündeyiz diyebiliriz. Venüs’ün 20:29’da Başak burcuna geçişiyle birlikte, Ay da boşluğa giriyor ve Başak burcuna geçeceği 22:50’ye kadarki süreçte boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Ay-Venüs’ün tam kavuşumu saat 23.00’te Başak burcunda gerçekleşiyor. Bu kavuşum çok keyifli aslında, fakat Ay’ın bu açının ardından Satürn ile kare açıya ilerliyor olması, gece saatlerinde bazı keyifsiz gelişmeler yaşanabileceğini de düşündürüyor…  

Cuma günü boyunca Başak burcunda ilerleyen Ay’ın stresli açıları, zorlu ve şartların değişken seyir izleyeceği bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Satürn karesinin zorlu enerjisi devrede olacağından, girişeceğimiz işlerde engellerle, gecikmelerle karşılaşabiliriz. Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında kararsızlık enerjisi ağırlık kazanıyor. Yanılma, yanıltılma, yanlış karar verme eğiliminde olacağımız saatlerdeyiz, dikkat! Kabullenici ve teslimiyet duygusunu güçlü bir şekilde hissedeceğimiz, manevi konular açısından güzel saatlerdeyiz öte yandan. Ay-Mars kavuşumunun etkisini hissettireceği akşam saatlerinde agresyon, çatışmacı enerjiler vurgu kazanabilir. Karar almak, harekete geçmek, risk almak açısından uygun bir zaman diliminde değiliz. Ay’ın Mars-Neptün karşıtlığını aktif ettiği bir gündeyiz zira… Akşam saatlerinde Merkür direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Bir müddettir Terazi burcunda gerileyen Merkür’ün direkt harekete dönmesi, hukuk, politika, sanat gibi alanlarda ve ikili ilişkilerde bir müddettir dengesiz giden işlerin giderek düzelmeye başlayacağına işaret ediyor. Tabii bu biraz zaman alacak. 12 Ekim haftasıyla beraber bir şeylerin daha rahat işlemeye başlayacağını söyleyebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter kavuşumunun iyicil, rahatlatıcı enerjisini hissetmeye başlıyoruz. İlahi, manevi konulara yönelmek, niyazda ve talepte bulunmak, ruhsal çalışmalar yapmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz…

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hesabımızı iyi yapmamız, programlı hareket etmemiz gereken bir güne başlıyoruz. Ay’ın Jüpiter ile kavuşumunun ardından Plüton ile üçgen açısının kesinleşeceği 01:12 sonrasında başka açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Bu güzel açılarının barındırdığı güçlü ve pozitif enerji sabah saatlerinde de devrede olacak. Ama olayların belirginlik ve netlik kazanması çok mümkün olmayabilir. En azından tamamıyla… Ay’ın boşlukta olması olumsuz bir şey değildir. Ama dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır bu hususta… Ve tabii nasıl değerlendirebileceğimiz hakkında da bilgi sahibi olmamızda fayda vardır. Bu konuda detaylı bilgi için linkteki videoyu izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/ Venüs-Satürn karesinin ilişkilere yansıyan stresli enerjisinin hakim olacağı akşam saatleri ve gece saatlerinde adımlarımızı dikkatli atmamızda fayda var!

Pazar gününe başlarken henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 11:45’te Terazi burcuna geçiyor. Uzlaşma ve birlikte hareket etme eğilimi göstereceğimiz bir gündeyiz. Ama Venüs-Satürn karesinin stresli enerjisinin ilişkilere yansıyacağını da unutmayalım! Bu açı sabah erken saatlerde çok etkin olacak. Ay’ın Kuzey Ay Düğümü ve ardından Merkür ile kavuşacağı öğle saatleri civarında ilişkilerde kadersel gelişmeler bekleyebiliriz. Hayatımızda önümüze çıkacak önemli fırsatlar vardır. Belki de bunlardan bir tanesiyle karşılaşmak üzere olabiliriz! Önemli konuşmalar, yazışmalar yapmak, ticari girişimlerde bulunmak, eğitim ve yayıncılık alanlarında hamleler yapmak, yazmaya başlamak gibi faaliyetler açısından kullanabiliriz bu güzel üçlü kavuşumun yapıcı enerjisini. Bu açının ardından Ay’ın Satürn ile altmışlık açısının da etkin olması, girişeceğimiz işleri gerçekleştirebilme, sonuna vardırabilme, ayaklarını yere bastırabilme şansımızın güçlü olduğunu gösteriyor. Akşam saatlerine kadarki süreçte bu üçlü kavuşumun ve Satürn altmışlığının olumlu enerjisi ile devam ediyoruz…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

4 Ekim 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

04.10.2015

Designed by Ongunsoft