Öner Döşer

5 Eylül Haftası

Bu sayfa 5769 kişi tarafından ziyaret edildi.

10-11 Eylül tarihinde, yaklaşık 12.000 yıl olduğu söylenen uzun yörüngesinde güneş sistemimizden nadir geçişini yapacak olan Elenin Kuyruklu Yıldızı sistemimizin kalbi olan Güneş’e yörüngesindeki en yakın konumuna geliyor (yaklaşık 40-50 milyon mil yakınlık). Etkin güneş aktiviteleri ve bununla bağlantılı ya da bağımsız olarak jeomanyetik alanda (Yer manyetik alanı) türbülanslar yaşanabilir bu tarih civarındaki günlerde. Bu tarih için düzenlediğim Güneşmerkezli astroloji haritasında Merkür-Venüs-Plüton-Uranüs arasında 90 ve 180 derecelik gergin açılar olduğunu ve gökyüzünde Büyük Kare oluştuğunu görüyorum. Bu tarihin hemen iki gün sonrasında, 12 Eylül 2011 tarihinde bir dolunay var. Etkin doğal afetler riski taşıyan, özel ve sosyal insan ilişkilerinde gerginlikler vaat eden bir görünüm mevcut. Askeri alanda sert etkiler, operasyonlar, terör, şiddet ve gerginlik içeren durumlar söz konusu olabilir bu tarihler civarında.

Elenin Kuyruklu Yıldızı hakkında bilgi için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/Y57_1_elenin.html

http://www.onerdoser.com/Y58_1_elenin-2--bolum.html

Haftanın genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda hareket ediyor. Haftaya hevesli, coşkulu ve hareketli başlıyoruz. Bayram tatili anılarının, yaşanana heyecan ve maceraların bolca paylaşılacağı, muhtemelen henüz tatil havasını atlatamadığımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karesi, rehavet ve üşengeçliğe eğilim gösterebileceğimizi, ama kendimizi biraz zorlayarak da olsa düzene gireceğimizi gösteriyor. Özel ilişkilerde küçük gerginlikler yaşamamak için daha dikkatli olmamızda fayda var. Yeme içme konusunda da abartılardan kaçınmalıyız. Akşam saatlerinde Ay-Merkür üçgeninin iletişimi kolaylaştıran ve akışkanlaştıran enerjisi devreye giriyor. Önemli görüşmeler, konuşmalar, yazışmalar ve anlaşmalar yapmak için öğle sonrasından akşam saatlerine kadar uzanan güzel bir kulvar var. Değerlendirebiliriz…

Salı günü 03:31-05:04 saatleri arasında boşlukta ilerleyecek olan Ay, 05:04 itibariyle Oğlak burcuna geçiş yapacak. Sorumluluklarımızın artacağı, tatil rehavetinden kurtulup yapacağımız işlere konsantre olmamız gereken bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Uranüs karesi, duygusal türbülanslara, ani ve beklenmedik durum değişikliklerine işaret ediyor. Öğle saatlerinde etkisi devreye girecek olan Ay-Plüton kavuşumu da duygusal açıdan hırpalayıcı, rekabet ve çekişmeye açık hale getiren özellikler taşıyor. Bu gergin etkiler öğleden sonrasına da yayılıyor. Akşam saatlerinden itibaren ise, Ay-Jüpiter üçgeninin uyumlu etkisi sayesinde kendimizi daha iyimser ve umutlu hissedeceğimiz, yapacağımız iş ve girişimlerde daha pürüzsüz ilerleyebileceğimiz, şanslı zamanlarda olacağız. İyi değerlendirmemizde fayda var.

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. İş ve girişimlerimizin somutlaşmaya başlayacağı bir gündeyiz. Başarı elde etmemiz için elle tutulur ve somut verilere yönelmemizde, fantezilere kaçmaktan ziyade ayağı yere basan proje ve oluşumlar içerisinde yer almamızda fayda var. Sabah erken saatlerde Ay-Güneş arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor. Karşı cinsle, ebeveynlerimizle ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn karesi, ilerlemekte zorlanabileceğimiz, engellenme hissedebileceğimiz zamanlarda olduğumuzu gösteriyor. Ay-Venüs üçgeninin olumlu ve rahatlatıcı etkilerinin devreye gireceği akşamüzeri saatlerine kadar zorlanabiliriz. Bu uyumlu açı akşam saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde olumlu sonuçlar alabileceğimizi, uyum ve dengeyi sağlayabileceğimizi göstermekte. Gece saatlerinde ise Ay-Mars karşıtlığının gergin etkileri devreye giriyor. Rekabet ve tartışmalara, sakarlık ve kazalara açık olacağımız saatlerdeyiz, dikkat! 23.36’dan itibaren temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor.

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Oğlak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Kalıcı ve somut sonuçlar elde etmeye ve ilerlemeye çalışsak da girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir, bir yere varmayabilir. Ay’ın Kova burcuna giriş yapmasıyla birlikte 12:43 itibariyle belirsizliklerin hakim olduğu bu atmosfer ve ruh hali tamamlanıyor. Yaratıcılığımız aktif olarak kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Ama ayağımız yerden kesilmemeli, zira Merkür-Neptün karşıtlığı kesinleşiyor. Asparagas haberlere, söylenti ve dedikodulara, yanlış bilgi ve yönlendirmeye açık olacağımız bir gündeyiz, dikkat! Önemli anlaşma ve konuşmalarda da eksik-yanlış bilgi yüzünden zor durumda kalacağımız ve sonradan hayal kırıklığı yaratabilecek muhtemel kararlar konusunda uyanık olmalıyız. Özellikle de ticari konular, iletişim ve haberleşmeye yönelik konularda sorunlar yaşanabilir. Akşam saatlerinde Ay-Uranüs altmışlığının sürprizlere, değişikliklere ve yeniliklere açan olumlu enerjisi etkinleşiyor.

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda hareket ediyor. İnsani değerlerin, yardımlaşmanın, toplumsal konuların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Yaratıcılığımız ve araştırmacılığımız sayesinde istediğimiz verilere, bilgilere ulaşabiliriz. Ama yine de realiteden ayrılmamaya, fantezilerden uzak durmaya çalışmamızda fayda var. Zira Merkür-Neptün karşıtlığının etkileri henüz devrede. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter karesi duygusal anlamda istikrarsızlıklara, abartılara sebep olabilir. Gereksiz duygusal çıkışlar yapabiliriz. İyi yönetebilirsek, duygularımızı zengin bir şekilde ifade edebiliriz. Öte yandan iyimserlik ve gelecekten umut hissiyatımızın da dikkat çekici bir biçimde artacağı saatlerdeyiz. Akşam saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin yaratacağı olumlu hava sayesinde, somut ve kalıcı adımlar atmamız, işlerimizi yoluna koymamız mümkün olacak. Otorite temsilcisi figürler, yaşlı ve olgun kişilerle konuşmalar yapmak açısından güzel zamanlardayız. Değerlendirebiliriz.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde ayağımızı yere daha sağlam basabilir ve henüz devam eden Ay-Satürn üçgeninin kalıcı adımlar atmamıza destek veren etkilerinden istifade edebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde ise giderek yakınlaşan Ay-Neptün kavuşumunun yumuşaklaştıran, uyumlu hale getiren, fedakarlık ve anlayışlılık halini öne çıkartan etkileri devreye giriyor. Ruhsal ve dinsel temalara (dua ve zikir, yoğunlaşma ve tefekkür, yoga ve meditasyon, enerji ve nefes çalışmaları gibi), artistik ve sanatsal konulara yönelmek açısından gün boyunca son derece olumlu etkiler var. İdealizm ve yaratıcılığın, ruhsallığın ve sezgilerin, telepati yeteneği ve idrak kabiliyetinin tavan yapacağı bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. 20:32’de kısa bir süreliğine boşluğa girecek olan Ay, 22:27’de Balık burcuna geçiş yapıyor.

Pazar günü boyunca Balık burcunda ilerleyecek olan Ay, duygusallığın ve karşılıklı fedakarlıkların, teslimiyet ve kabullenicilik temalarının öne çıkacağı bir günde olduğumuzu gösteriyor. İdrak seviyenizin zirvelerine varabilir, başkalarıyla empati yeteneğimizi had safhada kullanabilir, evrensel değerlerin daha fazla farkına varabiliriz. Elenin Kuyruklu Yıldızı’nın Güneş’e yakın geçiş yapışının yaratacağı ruh halini destekleyen gezegensel enerjilerin öne çıkacağı bu güzel günde, Venüs-Mars altmışlığı da kesinleşiyor. Venüs dişil, Mars eril enerjiyi temsil eder. Bu ikilinin uyumlu açılarında eril-dişil enerjinin dengede olması söz konusudur. Bu durum, sadece diğer kişiyle değil, kendi içimizde de dengeye gelmemizi sağlar. Hafta sonunda genel olarak geçerli bu etki, bugün en belirgin noktasına varıyor. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Plüton altmışlığı, duygusal destekleşme, birbirinden güç alma habercisi. Aynı zamanda diğer kişilere duygularımızı etkin bir şekilde ifade edebileceğimizi de gösteriyor. Ay-Jüpiter arasındaki altmış derecelik uyumlu açının kesinleşeceği öğle sonrasındaki saatler, gün içerisinde en şanslı olduğumuz ve enerjinin en rahat aktığı zamanlarda olduğumuzu gösteriyor. Olumlu etkiler akşam ve gece boyunca devam ediyor…

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir Bayram haftası dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

4 Eylül 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşmerkezli bakışla hafta başında daha ziyade rahat ve uyumlu açıların öne çıkacağını görüyoruz. Haftanın ikinci yarısında ise gergin açılar etkinleşmeye başlıyor ve önümüzdeki uzunca bir süreçte de etkin olacak gözüküyor.

9 Eylül’de Merkür-Mars kavuşumu, Venüs-Uranüs karşıtlığı iyice etkinleşiyor.

10 Eylül’de Merkür-Uranüs karesi, Merkür-Venüs karesi, Venüs-Uranüs ve Venüs-Plüton karşıtlığı etkinleşiyor. Gökyüzünde Büyük Kare oluşuyor.

11 Eylül’de Merkür-Uranüs ve Merkür-Venüs karesi henüz aktif, Merkür-Plüton karşıtlığı kesinleşiyor, Venüs-Uranüs karşıtlığı henüz aktif, Venüs-Plüton karesi iyice etkinleşiyor.

Bu gezegensel dizilimler güneş aktivitelerini tetikleyebilir, Dünya manyetik alanında türbülanslar yaratabilir. Hafta genelinde güneş lekesi sayısı 100’ün üzerinde seyretti. NASA web sitesinden verilen bilgiye göre 2 Eylül itibariyle 139 olarak görülmekte. Güneş lekesi sayısının yüksek olduğu dönemlerde, diğer zamanlara nazaran daha fazla sayıda doğal afet ve insan huzursuzlukları görülmektedir. Gezegensel dizilimlere bakarak etkin doğal afetler riski taşıyan, özel ve sosyal insan ilişkilerinde gerginlikler vaat eden bir görünümün mevcut olduğunu fark ediyoruz. Askeri alanda sert etkiler, operasyonlar, terör, şiddet ve gerginlik içeren durumlar söz konusu olabilir.

 

04.09.2011

Designed by Ongunsoft