Öner Döşer

5 Kasım Haftası

Bu sayfa 7680 kişi tarafından ziyaret edildi.

5 KASIM HAFTASINA ASTROLOJİK BAKIŞ

7 Kasım Çarşamba günü Merkür gerilemesi başlıyor. Merkür Yay burcunda gerilemeye başlayacak ve bu gerilemesini Akrep burcunda sürdürecek.  Yay burcu eğitim, yayıncılık, yabancılarla ilgili işler, seyahatler, yeni keşifler ve icatlar, inançlar, ilmi konularla alakalıdır. 7 Kasım ile 14 Kasım arasındaki tarihlerde Merkür Yay burcunda gerilemekte olacağından seyahatlerde gecikme ve ertelemeler, yayıncılık alanında gözden kaçan hatalar, eğitimle ilgili projelerde aksama ve ertelenmeler, fikir değişiklikleri oluşabilir. Bu tarih aralığını, inandığımız şeyleri, hayat görüşlerimizi, öğrendiklerimizi gözden geçirmemiz, kendi iç bilgeliğimize yönelmemiz ve iç sesimizi dinlememiz açısından ise bulunmaz bir fırsat olarak görebiliriz. 14 Kasım ile 27 Kasım arasındaki tarihlerde Merkür gerilemesini Akrep burcunda sürdürecek. Akrep burcu araştırmacılık, psikoloji, fizik ve kimya gibi bilimsel alanlar, cerrahi ve tıbbi konular, şifacılıkla ilgilidir. Bu alanlarda çalışıyorsak veya bir müddet için bu konularla ilgiliysek Merkür gerileme döneminde dikkatli olmakta fayda var. Ama Akrep’te Merkür gerilemesi aynı zamanda iç sesimizden daha iyi istifade edebileceğimiz de bir süreçtir bunu da unutmamak gerekir.

Merkür gerilerken nelere dikkat etmemiz, bu gerilemeyi nasıl kullanabileceğimize yönelik bilgi verdiğim kısa yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y95_1_merkur-gerilerken-nelere-dikkat-etmeliyiz-.html

9 Kasım Cuma günü Venüs-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Astrolojide “iyiciller” olarak nitelendirilen bu iki gezegenin uyumlu açısını iyi değerlendirebiliriz. Bu ikili arasındaki kavuşumlar ve uyumlu açılar, hayatımızda bir şeylerin daha rahat ve pürüzsüz aktığı zamanlarla çakışır. Venüs genel anlamıyla ilişkileri, Jüpiter ise gelişme prensibini anlatır. Uyumlu açıları ilişkilerin daha rahat ve beklenenden gelişeceğini gösterebilir. Venüs artistik ve sanatsal konuları, biçimlendirmeye yönelik yaratıcılığı ifade ettiğinden, bu alanda da işler daha olumlu ilerleyebilir. Merkür gerilemesini dikkate almak kaydıyla, özel ve sosyal ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, estetik ve güzellikle ilgili konularda bazı adımlar atabiliriz.    

11 Kasım Pazar günü Neptün Balık burcunun ilk derecesinde direkt hareketine dönüyor. Ruhsal ve manevi temaların hayatımıza daha kolay akacağı bir sürece giriyoruz. İlham aldığımız şeyleri, gerçekleştirmek istediğimiz projelere daha güçlü yansıtmaya başlayacağız. Telepatik ve psikometrik özelliklerimizi fark etme sürecimiz de hızlanacak.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Yengeç burcu su elementinden bir burçtur. Aidiyet duygusunu, koruma ve kollamacılığın yanı sıra korunma ve kollanma ihtiyacını, insani ve vicdani temaları, yardımlaşma güdüsünü, duygusal bağ kurma yeteneğini ifade eder. Bu burcun yöneticisi olarak Ay’ın buradan geçtiği yaklaşık iki buçuk günlük süreçlerde tüm bu faktörler çok daha belirginleşir. Bu geçiş, Türkiye astroloji haritasının halkı ve halkın tutumunu ifade eden Yükselen derecesinde Yengeç burcunun bulunmasından dolayı bizleri çok daha belirgin bir şekilde etkiliyor. Milli hislerimiz, tutucu yönlerimiz, hassas doğamız daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda da böyle olacak. Ay’ın boşlukta ilerliyor olmasından dolayı kararsızlık, belirsizlik, duygusal anlamda da netleşememe gibi etkiler hissedebiliriz tabii. Gece 21:39’da Ay Yengeç burcunu tamamlıyor, boşluktan çıkıyor, Aslan burcuna geçiyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde netlik ve kararlılık kazanıyoruz. Motivasyonumuz yükselmeye, canlılık ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Neşeli, güzel şeylerden konuşabileceğimiz, geleceğe yönelik planlar yapacağımız, hayatın keyfini çıkarma ve burada olduğumuz için şükretme güdümüz kendisini daha belirgin bir şekilde gösterecek…

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yeteneklerimizi ifade etmek, başkalarına göstermek, sahnede olmak, istediklerimizi uygulamaya koymak, otoritemizi göstermek adına güzel bir gündeyiz. Ülkemiz açısından en çok finansal konular gündemde yer tutacak. Sabah çok erken saatlerde Ay’ın Satürn ile stresli açısı var ve bir nebze engellenmişlik hissi getirebilir. Ama bu açının ardından Ay’ın Merkür ve Uranüs ile uyumlu açılarının devreye girecek olması zihinsel anlamda rahatlayacağımızı gösteriyor. Ardı ardına gelen bu iki açı, yaratıcı fikir ve görüşlerimizi ifade etmek için güzel bir günde olacağımızın göstergesi. Yeni şeyler öğrenebilir, öğretebiliriz. Yeni fikir ve görüşlere açık olmamız, bu yaratıcılığımızı besleyecektir. İletişimsel temalar, yazmak ve konuşmak gereken şeyler, imzalamak gereken evraklar açısından olumlu etkiler hakim iken, gerilemeye hazırlanan ve aslında bu etkisini şimdiden göstermeye başlayan Merkür’ü hesaba katmamız yerinde olacaktır. Ay-Venüs altmışlığının etkisini göstereceği akşam saatlerinden itibaren yaratıcılığımızı artistik ve sanatsal konulara yansıtmamız kolaylaşacak. Özel ve sosyal ilişkiler, eğlenceli aktiviteler açısından da güzel, keyifli etkilerin devrede olacağı gece saatlerini iyi değerlendirebiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Şartları yönetme, yönlendirme güdümüzün öne çıkacağı, egomuzu ifade etme arzumuzun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Gece yarısı saatlerinden itibaren Merkür gerilemesinin etkileri iyice devreye giriyor. Bu gerilemeyle ilgili bilgiyi yazının ilk paragrafında ve şu linkte bulabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y95_1_merkur-gerilerken-nelere-dikkat-etmeliyiz-.html

Sabah saatlerinde henüz etkin olacak Ay-Güneş karesinin gergin etkileri özel ve sosyal ilişkilerimize, iş hayatımıza olumsuz yansıyabilir, dikkat! Ay-Güneş arasındaki bu gergin açı yeni başlangıçlar, değişimler, etkin kişilerle görüşme yapmak açısından uygun görülmez. Akşam saatlerine doğru gergin etkiler azalmaya, Ay-Mars üçgeninin olumlu etkileri devreye girmeye başlıyor. Ay-Mars arasındaki olumlu açılar güç ve efor gerektiren işlere girişmek açısından uygundur. Cesaret ve motivasyonumuzu arttırıcı etkiler taşır. Önemli görüşme ve konuşmalarımızı, işin içine biraz da dinamizm ve efor katarak, bu saatlere alabiliriz. Sportif aktiviteler açısından da uygun saatlerdeyiz. Etkiler gece saatlerinde de devam ediyor. Ama Ay’ın boşluğa gireceği 17:26 sonrasındaki saatlerde somut ve kalıcı sonuçlar bekleyeceğimiz işlere girişmemek daha isabetli olur.

Perşembe sabahı erken saatlerde henüz boşlukta ilerleyen Ay 06:34’te Başak burcuna geçiyor. Üzerinde uğraştığımız işlerde titizlikle davranmamız ve detaylara iyi odaklanmamız sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz açısından yakın çevre ve komşularla ilişkiler, eğitim, iletişim ve medyayla ilgili konular dikkat çekebilir. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Neptün karşıtlığı kararsızlık çekeceğimizi, netleşmekte zorlanacağımızı gösteriyor. Önemli girişim ve kararlarımızı bu saatlere denk getirmemek isabetli olabilir. Yanılma, yanıltılma riskimiz mevcut bu saatlerde. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı öğleye doğru saatlerde girişeceğimiz işlerden ise daha belirgin ve net sonuçlar alabiliriz. Tabii temkinli ve dikkatli olmamız kaydıyla. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde fikirsel anlamda değişim enerjisi etkin olacak. Önemli konuşma ve yazışmalarda dikkatli olmamız gerekecek saatlerdeyiz. Akşam saatlerine doğru iletişimdeki sertlik ve huzursuzluk yerini destekleyici, olumlu etkilere bırakıyor. Akşam sonrası ve gece saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni duygusal anlamda destek bulacağımızı ve duygularımızı daha iyi ifade edebileceğimizi gösteriyor.

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Çalışma ve gayretlerimizin verimli geri dönüşlerini alabileceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz açısından yakın çevre ve komşularla ilişkiler, eğitim, iletişim ve medyayla ilgili konular dikkat çekebilir. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter karesi Şans ve fırsatlara açık olacağımızı; ama risk olarak bu fırsatları müsrifçe harcama eğilimi gösterebileceğimizi işaret ediyor. Duygusal anlamda abartılara açık olacağımız bu saatlerde dengesiz çıkışlar yapmamaya özen göstermeliyiz. Ay-Güneş arasındaki altmış derecelik uyumlu açının etkisini göstereceği öğle saatlerinde her türlü iş ve girişimden olumlu sonuç elde edebiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, karşı cinsle ilişkiler, sosyal ve iş ilişkileri adına ilerlemeler kaydedebileceğimiz öğle sonrasındaki saatleri değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Jüpiter üçgeni sabah 09:25’te kesinleşiyor. Astrolojide “iyiciller” olarak nitelendirilen bu iki gezegenin uyumlu açısını iyi değerlendirebiliriz. Bu ikili arasındaki kavuşumlar ve uyumlu açılar, hayatımızda bir şeylerin daha rahat ve pürüzsüz aktığı zamanlarla çakışır. Venüs genel anlamıyla ilişkileri, Jüpiter ise gelişme prensibini anlatır. Uyumlu açıları ilişkilerin daha rahat ve beklenenden gelişeceğini gösterebilir. Venüs artistik ve sanatsal konuları, biçimlendirmeye yönelik yaratıcılığı ifade ettiğinden, bu alanda da işler daha olumlu ilerleyebilir. Merkür gerilemesini dikkate almak kaydıyla, özel ve sosyal ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, estetik ve güzellikle ilgili konularda bazı adımlar atabiliriz.  

Cumartesi günü sabah saatlerinde henüz Ay Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ülkemiz açısından iç olayların, kendi bünyemizdeki durumların ağırlık kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Mars karesinin etkin olacağı öğle öncesi saatlerde duygusal anlamda sert çıkışlara eğilim gösterebiliriz, dikkat! Sakarlıklara ve kazalara açık olacağımız bu saatlerde aceleci ve düşüncesizce hareketlerden uzak kalmalıyız. Duygusal anlamda dengemizi sağlamakta, ilişkilerimizde dengeli davranmakta zorlanabiliriz. Bu yüzden önemli iş ve girişimleri öğle öncesine denk getirmemek isabetli olacaktır. 11:35’te Ay Terazi burcuna geçiyor ve denge kazanmaya başlıyoruz. Öğle sonrasındaki saatlerde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı kendimizi iyi ifade edebileceğimiz, iletişimsel konularda başarı elde edebileceğimiz saatlerde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Uranüs karşıtlığının etkisini göstereceği akşam saatlerinden sonra ve özellikle de gece saatlerinde duygusal anlamda çalkantı, dengesizlik riskimiz hayli fazla. Beklenmedik çıkışlar, nahoş sürprizler, istikrarsızlıklara açık olacağımız bu saatlerde dikkatli hareket etmemizde fayda var. Güvenilir adımlar ve işler açısından pek de uygun saatlerde değiliz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Plüton karesinin gergin etkileri de işin içerisine girince, dengeyi sağlamak daha da zorlaşıyor. Tehlikeli ve riskli işlerden, kişilerden, ortamlardan uzak durmamız isabetli olur gece saatlerinde.

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur ve denge sağlama, iyi ilişkiler geliştirme arzusunda olacağımız, ülkemiz açısından iç olayların, kendi bünyemizdeki durumların ağırlık kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Neptün Balık burcunun ilk derecesinde direkt hareketine dönüyor. Ruhsal ve manevi temaların hayatımıza daha kolay akacağı bir sürece giriyoruz. İlham aldığımız şeyleri, gerçekleştirmek istediğimiz projelere daha güçlü yansıtmaya başlayacağız. Telepatik ve psikometrik özelliklerimizi fark etme sürecimiz de hızlanacak. Bir gün öncesine nazaran gergin etkilerin azaldığı, bunun yerine uyumlu ve dengeleyici etkilerin devreye gireceği bu güzel günü iyi değerlendirebiliriz. Sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayacak Ay-Jüpiter üçgeni, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Genişleme, gelişme etkisinin hakim olacağı bu günde, daha önce zorluk yaşadığımız ilişkilerde iyileşme, gelişme sağlayabilir; geçmişin olumsuzluklarını iyileştirme şansı yakalayabiliriz. Ay-Venüs kavuşumunun etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde olumlu etkiler zirve yapıyor. Özel ilişkiler, eğlenceli aktiviteler, sanatsal faaliyetler açısından günün ikinci yarısı daha da olumlu enerjiler barındırıyor.

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

4 Kasım 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Kasım ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız...

http://www.uzmantv.com/konu/kasim-2012-aylik-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış 

3 Kasım 2012 tarihinde Güneş’in batı kısmında gerçekleşen patlamalardan sonra 3 adet Koronal Kütle Fışkırması’ndan (CME) zayıf bir tanesinin Dünya yönelimli olduğu; eğer böyle ise, 4-5 Kasım tarihlerinde minör güneş rüzgarlarına maruz kalabiliriz.

Güneşmerkezli gezegen konumlarına bakılırsa, yakın dönemde çok büyük güneş aktiviteleri beklenmeyebilir. Bu bağlamda daha dikkat çekici zamanlar Kasım ayının sonları (özellikle 28 Kasım civarındaki günler) olarak görülebilir. İlerleyen yazılarımda ilişkili gezegen dizilimleri ve muhtemel etkileri hakkında bilgiler vereceğim. Bu haftanın en dikkat çekici günü ise Merkür-Mars karesinin etkinleşeceği 11 Kasım Pazar günü olarak görülebilir.  

04.11.2012

Designed by Ongunsoft