Öner Döşer

5 Kasım Haftası

Bu sayfa 16105 kişi tarafından ziyaret edildi.

EKSTREM GELİŞMELER

Uranüs Koç burcuna, Ay Düğümleri de Yengeç-Oğlak eksenine geriliyor. Ay Düğümlerinin öncü burçlarda Uranüs ile oluşturdukları T-kare açı kalıbı ekstrem gelişmelere açık bir haftada olduğumuzu gösteriyor! Aşağıda öncü burçlardaki bu T-karenin oluşmaya başladığı günün astroloji haritasını görmektesiniz.

 

 

Bu açı kalıbını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, Türkiye astroloji haritasının 2, 8, 11.evleri, 1-7-10.burçları bağladığını görüyoruz. Bu şartlarda T-karenin çok etkili olduğu Kasım ayı ve yine etkili olmaya devam edeceği Aralık ayı boyunca gerek ekonomide, gerek yönetimle ve Meclisle ilgili durumlarda, gerek müttefiklerle ilişkili konularda ekstrem gelişmelerin bizi beklediğini düşünebiliriz. Aşağıda ikili haritayı görmektesiniz.

 

 

Ay Düğümleri giderek haritamızın 1/7 eksenine gerileyecek. Bu durum 2019-2020 yıllarının ülkemiz açısından çok kadersel yıllar olduğunu gösteriyor. İlerleyen zamanlarda bu konuda daha fazla yorum yazacağım. Bu konuyu değerlendirdiğim videoyu izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=j5Xv0lxJuxs&t=118s

Jüpiter Yay burcunda

Bolluk ve bereket, şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 8 Kasım’da Yay burcuna geçiyor. Yay burcu Jüpiter’in yönettiği ve en rahat ettiği burçtur. Bu da demektir ki Jüpiter ile temsil edilen temalarda rahat bir büyüme ve gelişme döneminde olacağız. Peki, bunlar neler?

Jüpiter inançlar, eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, seyahatler, keşif ve icatlar, kültürel faaliyetler ve yabancılarla ilgili konuları temsil eder. Yay burcunda hareket ettiği önümüzdeki yaklaşık bir yıllık dönemde bu temalarda hızlı gelişmeler beklenebilir. Aşağıda Jüpiter’in Yay burcuna geçiş anı için Ankara’ya göre hazırlanmış astroloji haritasını görmektesiniz. 

 

 

Jüpiter’in Yay burcuna geçiş anı haritasında Koç burcunun ilk derecesi yükseliyor ve Jüpiter 9.ev girişine yakın izdüşüyor. Bu şartlarda uluslararası işler, yüksek eğitim, yayıncılık, uzak seyahatler, taşımacılık gibi alanlarda, turizm, dış ticaret konularında olumlu yönde gelişmeler bekleyebiliriz. Dış ticaret açısından daha geniş alana yayılabiliriz.

Burçları neler bekliyor?

Jüpiter’in Yay burcuna geçişi burçlara göre nasıl etkiler ortaya çıkaracak? Hande Kazanova ile bu konuyu Astroloji Televizyonu için değerlendirdik. İzlemek için tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=wZWDYbW1i7A&t=716s

Türkiye’ye neler getiriyor?

Jüpiter’in Yay burcuna geçişiyle birlikte Türkiye astroloji haritasının 6.evi etki alıyor. Bu ev ordu ve donanma, Silahlı Kuvvetler, polis, memurlar, hizmetliler, sağlık alanlarını temsil eder. Jüpiter’in Yay burcuna geçmesiyle birlikte bu alanlarda genişleme enerjisi devreye giriyor. Aşağıda Jüpiter transitinin Türkiye astroloji haritası üzerindeki yerleşimini görmektesiniz.

 

 

İlerletilmiş haritamızda da Yay burcunda gezegenler var. Bir ay kadar daha ilerletilmiş Ay Yay burcunda hareket edecek (6 Aralık’a kadar). İlerletilmiş Mars ve Jüpiter Yay burcundalar. Jüpiter transiti bu iki göstergeyi tetikleyecek. Aralık ortasından itibaren transit Jüpiter ilerletilmiş Mars’ı, Ocak ortalarında da ilerletilmiş Jüpiter’i tetikleyecek. Dolayısı ile bu dönemlerde ordu ile ilgili konularda önemli gelişmeler beklenebilir. Ordunun gücünün ve sahip olduğu imkanların artacağı düşünülebilir. Zira Mars’ın genel gösterge olarak temsil ettiği şey de ordular, askerlerdir ve Jüpiter de yüksek rütbeli subayları temsil eder. Aşağıda üçlü haritayı görmektesiniz.  

 

 

 

Hande Kazanova ile bu konuyu Astroloji Televizyonu için değerlendirdik. İzlemek için tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=wZWDYbW1i7A&t=716s

Akrep burcunda Neptünyen yeniay

7 Kasım akşamı saat 19:01’de Akrep burcunda Neptün ile üçgen açıda bir yeniay meydana geliyor. Aşağıda bu yeniayın haritasını görmektesiniz.

 

 

Yeniayın Neptün ile üçgen açıda olması ruhsal, manevi konularda gelişmeler açısından güzel bir zaman dilimine girdiğimizi gösteriyor. 7 Kasım’ı takip eden iki haftalık süreç boyunca yeni adımlar atarken sezgilerimizi izlememiz daha isabetli olacaktır. Yeniayın sonrasında Ay’ın önündeki ilk açı Plüton ile altmışlık olacak. Bu da atacağımız adımlarda etkili olma potansiyelimizi arttırıyor ve bazı şeyleri değiştirmek, yeniden yapılandırmak açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

BURÇLARI NELER BEKLİYOR?

Akrep burcundaki yeniayı burçlara göre değerlendirdiğim videoyu izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=j5Xv0lxJuxs&t=118s

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Yeniay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde bizim açımızdan önemli bir yeniay olduğunu fark ediyoruz. Aşağıda ikili haritayı görmektesiniz.

 

 

Yeniay Türkiye astroloji haritasının 5.evine izdüşüyor. Bu yerleşim çocuklar ve gençler, onların eğitimleri, artistik ve sanatsal konular, sanatçılarla ilgili alanlarda yeni ve umut verici adımlar atılabileceğini düşündürüyor. Borsada önemli hareketlenmeler de diğer bir ihtimal olarak bir köşede duruyor. Yeniay Şans Noktası/Venüs orta noktasına denk düştüğünden, borsada yukarı yönde hareketlenme beklenebilir.

Ruhsallık ve maneviyat

Güneş-Neptün üçgeninin kesinleştiği Salı gününden başlayarak ruhsal gelişim açısından değerlendirebileceğimiz güzel bir zaman dilimine giriyoruz. Ruhsal çalışmalar yapanlara duyurulur! Sanatsal konularda çalışanların da hayal gücü ve ilham alma kapasitesinde genişleme olasıdır.

Güçlü etki yaratabilirsiniz!

Güneş-Plüton altmışlığının etkili olduğu hafta sonunda başkaları üzerinde güçlü etki yaratma şansımız yüksek. Önemli kişilerle konuşmalarımızı ve toplantılarımızı 8 Kasım’dan itibaren yapabiliriz. Pazar gününü değerlendirme şansımız varsa, en isabetli gün olarak bu günü de kullanabiliriz.

İlişkilere sorunları düzeltme şansı

Terazi burcunda gerilemekte olan Venüs’ün Kova burcundaki Mars ile üçgen açısının etkili olduğu hafta genelinde ilişkilerdeki sorunlarımızı tekrar gözden geçirme ve düzeltmek üzere yeniden değerlendirme yapmamız isabetli olabilir. Bu bağlamda Cuma gününden sonrasını kullanabiliriz. Cumartesi gecesi ise bu açıdan en favori zaman dilimi olarak dikkat çekiyor!


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge ve huzur arayışında olduğumuz bir gündeyiz. Önemli iş ve girişimlerimizi akşam saatlerine bırakmadan halledersek isabetli olur. Zira akşam saatlerinden itibaren Ay-Plüton karesinin gergin ve çekişmeli enerjisi devreye giriyor ve gece boyunca devam ediyor.

Salı gününe başlarken Ay Terazi burcunda ilerliyor. Ay’ın Mars-Venüs üçgenini çalıştıracağı sabah saatlerinde ilişkilerimizde yaşadığımız sorunları gözden geçirme ve çözme şansı bulabiliriz. 11:18’de boşluğa giren Ay, 16:02’de Akrep burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde beklenmedik, sarsıcı gelişmelere veya ani değişikliklere açığız, farkında olalım! Gece 21:58’de Uranüs Koç burcuna geriliyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay’ın kapanmakta olduğu gün genelinde elimizdeki işleri tamamlayarak, bir şeyleri geride bırakarak yeniaya hazırlanıyoruz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu sabah erken saatlerde olgun ve deneyimli kişilerden destek ve tavsiye alabiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde yardımlaşma, maneviyat, ruhsal çalışmalar açısından güzel bir atmosfer oluşuyor. Saat 19:01’de 15 derece Akrep burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yeni adımlar atmak açısından güzel bir zaman dilimine giriyoruz! Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde başkaları üzerinde güçlü etki yaratma potansiyelimiz var, önemli konuşmalar, toplantılar, duyurular, girişimler açısından değerlendirebiliriz!

Perşembe gününe başlarken Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay-Mars karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında sert ve gergin etkiler devrede olacak, sakarlıklara, kazalara, kavgalara, tartışmalara dikkat! Yangına körükle gitmeyelim! Saat 15:38’de Jüpiter Yay burcuna geçiyor. Saat 21:59’da Ay Yay burcuna geçiyor. Saat 22:05’te Ay-Jüpiter kavuşumu gerçekleşiyor. Gece saatlerinde güçlü bir enerji akışı var. Eğer yapabilirsek bu zaman dilimini kullanalım, özellikle de 22:00 civarını… En çok şu konularda: Eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, seyahatler, dış ticaret, kültürel konular, turizmle ilgili konular…

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Ay-Merkür kavuşumunun etkisini maksimumda gösterdiği öğle sonrasındaki saatlerde uluslararası işleri bağlantılar, toplantılar, anlaşmalar, seyahat organizasyonları, seminer ve sunumlar, tüm ticari faaliyetler, duyuru ve anonslar, reklam ve tanıtım işleri, pazarlama işleri, hukuki konular açısından adımlar atmak için değerlendirebiliriz! Venüs-Mars üçgeninin etkili olduğu gün genelinde önemli bir fırsat var: İlişkilerdeki problemleri gözden geçirmek, üzerinden tekrar geçmek, konuşmak, çözüm önerilerinde bulunmak… Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Neptün karesi ise kararsızlık enerjisini aktif ediyor…

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimser gelişmelerin ve pozitif etkilerin ağırlık tuttuğu bir gündeyiz. Günün ikinci yarısı boyunca etkili olan Ay-Venüs altmışlığı ilişkilerde şanslı bir günde olduğumuzu gösterirken, gece saatlerinde bu olumlu enerji maksimuma varıyor. Aşk ve ilişkiler açısından akşam saatlerini iyi değerlendirebiliriz!

Pazar gününe geçişten sonra Mars ve Uranüs ile uyumlu açılar yapan Ay 06:34-06:54 saatleri arasında çok kısa boşlukta kalmasının ardından Oğlak burcuna geçiyor. Ay-Satürn kavuşumunun etkili olduğu gün genelinde mesuliyet almamız gereken konular vurgu kazanabilir. Yapmadığımız veya hakkını vermediğimiz işler yüzünden eleştirilere maruz kalmak istemiyorsak sorumluluğumuzu bilmeliyiz. Öte yandan, Güneş-Plüton altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde başkaları üzerinde güven verici etki yaratabiliriz.

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

 

 

04.11.2018

Designed by Ongunsoft