Öner Döşer

5 Mayıs Haftası

Bu sayfa 11490 kişi tarafından ziyaret edildi.

5 Mayıs haftası: HAFTA SONUNA DİKKAT!

Ay’ın büyümekte olduğu, dolayısıyla girişim yaptığımız veya yapacağımız işlerin hızlı ve kolayca büyüyeceği bir haftadayız!

Haftanın ilk yarısında daha rahat ilerleyebilir, girişimlerimize güçlü destekler alabiliriz.

6 Mayıs Salı günü kesinleşecek Güneş-Jüpiter altmışlığı, iyimser etkilerin ön plana çıkacağını, girişimlerimizin kolay gelişeceğini ve genişleyeceğini gösteriyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek alabiliriz. Ekonomik ve finansal alanda yapacağımız girişimlerden olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Seyahat organizasyonları, yabancılarla yapılan işler, turizm, kültürel ve dini, felsefi konularda ve yayıncılık alanında güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Bu açının kesinleşeceği Salı günü, Ay’ın bu açıyı olumlu etkileyeceği Cuma günlerini değerlendirebiliriz.  

7 Mayıs Çarşamba günü Merkür İkizler burcuna geçiyor. İletişim becerilerimizi daha iyi kullanabileceğimiz, eğitim, medya ve yayıncılık, seyahatler, tanıtım ve pazarlama alanlarında daha aktif olacağımız ve hızlı ilerleyebileceğimiz bir sürece giriyoruz.

Hafta sonunda ise zorlu etkiler söz konusu!

10 Mayıs Cumartesi günü Güneş-Satürn karşıtlığı kesinleşiyor. Bu, en zorlu açılardan biridir ve ilerleme yolunda engellenmeleri, blokajları anlatır. Otorite figürleriyle zorluk teması içerir. Sağlık sorunları olanların dikkatli olması gerekliliğini gösterir. Erkek figürleriyle stresler yaşama riskini ifade eder. Önemli iş ve girişimlerimizi, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmelerimizi, yardım ve destek taleplerimizi, proje sunuşlarımızı bu açının çok etkin olacağı hafta sonuna bırakmasak iyi ederiz! Hafta ortasında Çarşamba günü Ay bu açıyı önceden tetikleyeceğinden, aynı şeyler Çarşamba günü için de gerçerli…

11 Mayıs Pazar günü Venüs-Mars karşıtlığı kesinleşiyor. Bu, aşk ve ilişkilerde risk taşıyan bir açıdır. Cinsellik temasını da içerdiği için, bu konuda da riskleri vardır. Özel ilişkilerimizde dikkatli adımlar atmamız; kıskançlık, aşırı sahiplenicilik, kapris gibi karşı taraf üzerinde irrite edici veya kışkırtıcı tavırlardan kaçınmamız ve en önemlisi intikamcı eğilimlerden uzak kalmamız gerektiğini gösteren bu açıya özellikle dikkat çekmek isterim! Mayıs Ayında Gökyüzü videomuzun 6. dakikasından itibaren bu açıların etkilerine yönelik değerlendirmelerimiz var. Linki tıklayarak izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-mayis-2014-astrolog-oner-doser-ve-dr-baris-ozkiris-yorumluyor/

Yine 11 Mayıs Pazar günü Merkür-Neptün karesi kesinleşiyor. Bu açı, yanlış kararlar verme eğilimi ya da yanlış yönlendirilme, yanıltılma riski taşır. Fikir ve görüşleri aktarmakta zorlanma, dağılma işaretçisidir. Bu yüzden önemli konuşma ve yazışmaları, toplantıları organize ederken dikkate alınmasında fayda vardır. Pozitif yönden ele aldığımızda, zihnimizin metafizik olana açıldığı, sezgilerimizin güçlendiği zamanlardır. Meditasyon benzeri çalışmalar yapanlar açısından değerlendirilesi bir açı olarak tanımlanabilir.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal temaların, ailevi konuların ve milli hislerin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Satürn üçgeninin sakin, dingin enerjisi henüz etkin durumda olacak. Sağlam ve kalıcı adımlar, iş ve organizasyonlarla ilgili girişimler açısından sabah saatlerini kullanabiliriz. Ay-Merkür altmışlığının iletişimi pozitif yönde etkileyecek enerjisinin devreye gireceği öğle saatlerine doğru kendimizi iyi ifade edebilme şansımız da artıyor. Bu açının kesinleşeceği 11:45 sonrasında başkaca açısı kalmayacak olan Ay boşluğa gireceğinden, kalıcı girişimler, somut sonuç beklediğimiz adımlar açısından 11:45 sonrasına kalmamak isabetli olur. Önemli yazışmaları, konuşmaları, toplantıları, imzaları atmak açısından da öyle… Günün geri kalanında enerji yine güzel akıyor. Herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Ay’ın boşlukta olması zaten olumsuzluk değil, ama belirsizliği ifade ediyor. 20:55’e kadar devam eden boşluk sürecinden sonra Ay Aslan burcuna geçiyor. Eğlenceli, neşeli, sıcakkanlı, kendine güven sayesinde başarı elde edebileceğimiz saatlerdeyiz!

Salı günü boyunca Aslan burcunda ilerleyen Ay, kendine güven ve idare becerileri sayesinde güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Gün boyunca Ay’ın uyumlu açıları var ve Güneş-Jüpiter altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, iyimser etkilerin ön plana çıkacağını, girişimlerimizin kolay gelişeceğini ve genişleyeceğini gösteriyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek alabiliriz. Ekonomik ve finansal alanda yapacağımız girişimlerden olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Seyahat organizasyonları, yabancılarla yapılan işler, turizm, kültürel ve dini, felsefi konularda ve yayıncılık alanında güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Venüs üçgeninin henüz etkin olacağı sabah saatleri aşk ve ilişkiler açısından olumlu enerjiler taşıyor. Bu etkiler öğle saatlerine kadar devam ederken, öğle sonrasından itibaren Ay-Mars altmışlığının girişimciliği ve cesareti tetikleyen, enerjik etkisi de devreye giriyor. Aşk ve ilişkiler açısından gün boyunca güzel etkiler var. Değerlendirebiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkinleşeceği gece saatlerinde hoş sürprizlere ve gelişmeler açık olacağız.

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda hareket ediyor. Ülkemiz astroloji haritasının 2. Evi etkilendiğinden, parasal konularla ilgili haberler dikkat çekebilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Güneş karesi, özel ilişkilerde ve ebeveynlerle ilişkilerde zorlanma, iş ilişkilerinde rekabet ve çekişme riski içeriyor. En azından öğleye kadarki süreçte şartları zorlamasak isabet ederiz. Ay-Satürn karesinin etkin olacağı Öğle saatleri civarında da engelleyici, geciktirici etkiler söz konusu. Duygusal anlamda sıkıntılı hissedebilir, başkalarının duygusal sıkıntıları yüzünden deprese olabiliriz. Bu açının kesinleşmesinin ardından başkaca açısı kalmayacak olan Ay 13.50 itibariyle boşluğa giriyor. Günün bu saatten sonraki kısmında arzu ettiğimiz akışı ve netliği kazanmamız zor olabilir. Akşam saatlerinde Merkür İkizler burcuna geçiyor. Bu geçişle ilgili bilgiyi yazımın giriş kısmından okuyabilirsiniz.

Perşembe günü sabah saatlerinde Ay henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın Başak burcuna geçeceği 09:23 öncesinde henüz netlik ve kararlılık kazanamayabiliriz. Üzerinde uğraştığımız konularda başarı elde etmek için daha titiz ve dikkatli olmamız gerekiyor. Ama eleştirelliği abartmamakta fayda var. Özellikle de Ay-Merkür karesinin etkin olacağı öğle saatleri civarında kırıcı eleştirilerden, aşırı mükemmeliyetçiliğin getirdiği streslerden uzak durmamız yerinde olur. Akşam saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Neptün karşıtlığı kararsızlık, belirsizlik ya da hayal kırıklığına yönelten mükemmeliyetçiliği tetikleyebilir. Yanlış kararlar alabilir, yanlış yönlendirilebiliriz, dikkat!

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hesabımızı iyi yapmamız, ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız gereken; eğer iyi organize olur ve planlı hareket edersek, güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz! Öğle saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni, girişimlerimizde destek bulacağımızı, kendimizi etkin bir şekilde ifade edebileceğimizi gösteriyor. Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığını iyi kullanabilirsek, iş ve ticaret, parasal konular, hukuksal konular, seyahat ve organizasyonlar, turizm, medya ve yayıncılık alanlarında güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Her türlü istek ve talepler, özellikle güçlü ve etkin kişilerden yardım ve destek istemek için Ay-Güneş üçgeninin olumlu enerjilerinin de devreye gireceği akşam ve gece saatlerini kullanabiliriz. Özel ve sosyal ilişkiler açısından gece saatleri çok güzel gelişim fırsatları içeriyor.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, fazla endişeli ve evhamlı, mükemmeliyetçi ve eleştiren olmak yüzünden sorunlar yaşayabileceğimize dikkat çekiyor. Boş yere evham yapmaya ve gereksiz endişelere açık bir gündeyiz. Ay’ın Terazi burcuna geçiş yapacağı 20.18 sonrasındaki saatlerde ilişkilere yönelik temalar vurgu kazanabilir. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Satürn karşıtlığı 21:27’de kesinleşiyor. Bu, en zorlu açılardan biridir ve ilerleme yolunda engellenmeleri, blokajları anlatır. Otorite figürleriyle zorluk teması içerir. Sağlık sorunları olanların dikkatli olması gerekliliğini gösterir. Erkek figürleriyle stresler yaşama riskini ifade eder. Önemli iş ve girişimlerimizi, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmelerimizi, yardım ve destek taleplerimizi, proje sunuşlarımızı bugüne almasak iyi ederiz!

Pazar günü boyunca Terazi burcunda ilerleyen Ay, huzur ve denge arayışında olacağımızı gösteriyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 4. Evinde ilerliyor olacağından, ülkemizin iç meseleleri, muhalefet partileriyle ilgili konular, sınırlarımız, topraklarımız ve iç güvenliğimizle ilgili konulara dikkat çekilebilir. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür üçgeni, kendimizi ifade etmek istediğimiz konularda harekete geçmemiz açısından güzel saatlerde olacağımızı gösteriyor. Ay’ın Mars-Venüs karşıtlığını tetikleyeceği öğle saatleri duygusal açıdan gergin gözüküyor. Bu, aşk ve ilişkilerde risk taşıyan bir açıdır. Cinsellik temasını da içerdiği için, bu konuda da riskleri vardır. Özel ilişkilerimizde dikkatli adımlar atmamız; kıskançlık, aşırı sahiplenicilik, kapris gibi karşı taraf üzerinde irrite edici veya kışkırtıcı tavırlardan kaçınmamız ve en önemlisi intikamcı eğilimlerden uzak kalmamız gerektiğini gösteren bu açıya özellikle dikkat çekmek isterim! Yine öğle sonrasındaki saatlerde Merkür-Neptün karesi kesinleşiyor ve Ay bu ikilinin açılarını tetikliyor. Bu açı, yanlış kararlar verme eğilimi ya da yanlış yönlendirilme, yanıltılma riski taşır. Fikir ve görüşleri aktarmakta zorlanma, dağılma işaretçisidir. Bu yüzden önemli konuşma ve yazışmaları, toplantıları organize ederken dikkate alınmasında fayda vardır. Pozitif yönden ele aldığımızda, zihnimizin metafizik olana açıldığı, sezgilerimizin güçlendiği zamanlardır. Meditasyon benzeri çalışmalar yapanlar açısından değerlendirilesi bir açı olarak tanımlanabilir.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

4 Mayıs 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

 

Güneşmerkezli Bakış: ETKİN GÜNEŞ AKTİVİTELERİ

Güneşmerkezli gezegen dizilimlerine bakarak, güneş aktivitelerinin yoğunlaşacağı bir süreçte olduğumuzu düşünebiliriz. Bunun Yer manyetik alanına da etkisi olabilir, çünkü Dünya-Satürn-Güneş dizilimi de bu haftanın önemli dizilimleri arasında. Her zaman olmasa da, bu dizilimin etkin olduğu zamanlarda etkin doğal afetler de görülebiliyor. Diğer dizilimlerle birlikte okuduğumuzda, Ay'ın da tetiklemeler yapacağı hafta ortası günlerden itibaren dünya olaylarında hızlı tırmanış görülebileceğini düşünebiliriz. Dünya olayları derken, başta politika ve ülkeler arası ilişkiler, ekonomik türbülanslar olmak üzere, insan ilişkileri ve doğal afetleri de işin içerisine katabiliriz. Bunun yanı sıra, bu türde stresli gezegen dizilimlerinin etkin olduğu dönemlerde etkin olan zihinsel agresyon, yaratıcılığı da motive ediyor ve problem çözme yeteneğini arttırıyor. Önemli keşif ve icatlar, her alanda ilerlemeler, hayata bakış açısı ve farkındalık kazanma gibi insanoğlunun tekamül sürecinde hızlı gelişimi sağlayan faktörler de Yer manyetik alanındaki hızlı değişimlerle alakalı. Bu konuda daha fazla bilgi ve konu hakkındaki anahtar sözcükler için linkteki kısa köşe yazıma göz atabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y90_1_gunes-aktiviteleri-ve-jeomanyetik-firtinalarin-etkileri.html 

Haftanın önemli güneşmerkezli gezegen açılarını sıralarsak:

6 Mayıs'ta Venüs-Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor.

6-7 Mayıs'ta Merkür'ün Uranüs-Plüton ile kare ve karşıtlığı kesinleşiyor.

9 Mayıs'ta Merkür-Jüpiter kavuşumu kesinleşiyor.

10 Mayıs'ta Merkür'ün Venüs-Mars ile karşıtlığı ve karesi kesinleşiyor.

10 Mayıs'ta Dünya-Satürn-Güneş dizilimi kesinleşiyor.

 

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazlabilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

03.05.2014

Designed by Ongunsoft