Öner Döşer

5 Ocak Haftası

Bu sayfa 12811 kişi tarafından ziyaret edildi.

5 Ocak haftası SİRİUSYEN DOLUNAY: İLAHİ DOKUNUŞ!

İletişim gezegeni Merkür Pazartesi sabaha karşı Kova burcuna geçiyor. Yeni şeyler öğrenme, yeni görüşler ortaya koyma, biriktirilmiş ve derinleştirilmiş bilgileri paylaşma zamanlarına giriyoruz. Kova burcuna geçişten sonra Merkür’ün ilk açısı Satürn ile altmışlık olacak. Pazartesiyi Salıya bağlayan gece yarısı kesinleşecek bu açı, geleceğe yönelik önemli plan ve projeleri mütalaa etmek, üzerinde düzeltmeler yaptıktan sonra duyurmak açısından güzel bir sürece girdiğimizi gösteriyor.

Pazartesi sabahı 06:53’te 14 derece Yengeç’te bir dolunay meydana geliyor. Dolunayın Sirius ve Canopus yıldızlarıyla birleşiyor olması bu dolunayı önemli kılıyor.

Sirius, Güneş’ten sonra gökyüzündeki en parlak yıldızdır. Mısırlılar tarafından “Aşırı Sıcak” ya da “Parlayan” olarak bilinen bu yıldız, en muhteşem yıldızlardan biridir ve dünyevi olanı kutsala dönüştürme, sıradan olanı büyüleyici kılabilme yetisini sembolize eder. Büyük sonuçlar doğurabilecek küçük hareketler Sirius ile ilişkilendirilir. Bu yıldız daima büyük ve kutsal eylemlerle bağdaştırılmıştır. Küçük kişisel eylemleri büyük kutsal anlara dönüştürür. Yani “İlahi dokunuş” vardır adeta işin içerisinde.

Kişisel açıdan ele alır ve güncel hayatımıza uygularsak, bu dolunay, kişilerin hayatının daha büyük olanının bir parçası olduğunu düşünmesine, kendini asil amaçlara adama arayışına işaret edebilir. Dünyevi (günlük) eylemlerde kutsal olanı bulmak; büyük dışavurumlara kendini feda etme, adama arzusu da tetiklenecektir. Bu, sosyal konseptte ilerlemek için bir ideali, bir mesleği tutkulu bir şekilde takip etme zamanıdır!

Türkiye astroloji haritasında Yengeç burcunda Plüton yükselmekte ve Sirius ile kavuşum yapmaktadır. Bu kavuşum, Türkiye’nin çok önemli vazifelerinin olduğunu göstermektedir. Yarın gerçekleşecek bu dolunay, bu yönde gelişmelere işaret edebilir. Unutmayalım, Sirius temelinde küçük birer adım gibi görülebilecek hareketlerin, daha sonra büyümesi ve önem kazanması söz konusudur.

Dolunayın gerçekleştiği dereceye Sirius kadar yakın olmasa da, Canopus yıldızı da yakın derecededir. Bu yıldız, işleri halletmek için yeni yollar ve yöntemler bulan bir kişiye işaret eder. Genel bir yaklaşımla ele alırsak, içinde bulunduğumuz tıkanıklıklara yeni çözümler üretmek açısından güzel bir zaman dilimine girdiğimizi söyleyebiliriz.

Öte yandan, dolunayın Uranüs ve Plüton ile uyumsuz açılar oluşturması, duygusal anlamda çalkantılara, beklenmedik yön değişikliklerine, güç çekişmelerine işaret ediyor. Önümüzdeki birkaç günlük süreçte özel ve sosyal ilişkilerde türbülanslar yaşama riskimiz hayli fazla olacak. Duygusal dengemizi sağlayabilmek için çalışmalar yapabilir, doğada zaman geçirebilir, düşük tempolu yürüyüşler düzenleyebiliriz. Astrometeorolojik açıdan ele aldığımızda bu sert açılar, hayli sert ve zorlu hava koşullarına işaret ediyor.

Astrometeorolojide hava tahminleri gezegenlerin konumlarına ve birbirleriyle açılarına göre değerlendirilir. Dolunay Uranüs ve Plüton ile sert açılar yapacağına göre bu ikisi üzerinden biraz bilgi vermek isabetli olacaktır. Uranüs yüksek baromatik basınç getirir. Soğuk dalgalarının işaretçisidir. Soğuk, şiddetli rüzgar, kasırga ve tornado üreten fırtınalarla ilişkilendirilir. Uranüs’ün Plüton ile sert açıları yıkıcı, sert fırtınalara sebep olabilir. Plüton hava durumunu bariz bir şekilde etkiler. Dünya-Güneş-Plüton hizalanması civarındaki birkaç gün boyunca hava durumu öncekine göre daha soğuk ve fırtınalı olmaktadır. Güneş-Dünya-Plüton hizalanması bugün gerçekleştiğine göre, önümüzdeki birkaç günlük süreç hayli çetin geçecek demektir. Önlemlerimizi almamızda fayda var...

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal temaların ve hassasiyetlerin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah 06:53’te 14 derece Yengeç’te bir dolunay meydana geliyor. Dolunayın Sirius ve Canopus yıldızlarıyla birleşiyor olması bu dolunayı önemli kılıyor. Bu dolunayın etkileriyle ilgili bilgiyi yazımın giriş bölümünden okuyabilirsiniz. Dolunay sonrasında temel açısı kalmayacak olan Ay, Yengeç burcundaki ilerlemesine boşlukta devam ediyor.

Salı gününün ilk yarısında henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 13:02’de Aslan burcuna geçiyor. Öğleden sonraki saatlerde daha kararlı hareket edebilir, geleceğe yönelik projelerimizde yön kazanabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz. Ay’ın Merkür ile karşıt açıya ilerleyeceği akşamüzeri saatlerinde fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı gecenin ilk saatlerinde duygusal anlamda stresli enerjiler var. Özel ilişkilerimizde sözlerimize özen göstermemiz, dikkatli adımlar atmamız gereken saatlerdeyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde bu stresler uzaklaşmaya başlıyor ve Ay-Uranüs üçgeninin heyecan ve motivasyonu yükselten güzel enerjisi devreye giriyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimize güven ve idare becerilerimizi etkin bir biçimde sergileyebileceğimiz, ilgi toplamakta zorlanmayacağımız bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Uranüs üçgeni, güne başlarken kendimizi hevesli, coşkulu, yenilenmiş hissedeceğimizi gösteriyor. Çocuksu yönlerimizi ortaya çıkarabileceğimiz, neşeli bir gündeyiz!

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yapacağımız önemli iş ve girişimlerle etrafımızdaki kişilerin ilgisini üzerimize toplayabiliriz. Özellikle sabah erken saatlerde girişeceğimiz işlerin olumlu sonuçlarını çabuk bir şekilde alabiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından da erken saatleri tercih edebiliriz. Günün ilk yarısında işinde saygın ve bilgili kişilerden görüşler alabiliriz. Eğitim, yayıncılık, seyahatler, hukuksal konularla ilgili girişimler başlatabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde ise yakınlaşmaya başlayan Ay-Mars karşıtlığının gergin etkileri devreye giriyor. Akşamüzeri saatlerden itibaren kazalara, sakarlıklara, kavga ve tartışmalara açık olacağız, dikkat!

Cuma gününe geçişte henüz boşlukta ilerleyen Ay, saat 00:57’de Başak burcuna geçiyor. Hesabımızı bilmemiz ve planlı hareket etmemiz gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Satürn karesi, duygusal anlamda baskı altında ve endişeli hissetmemize sebep olabilir. Sabah erken saatlerde girişeceğimiz işlerde istediğimiz denli hızlı ilerleyemeyebiliriz. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Neptün karşıtlığı, çok yöne dağılma ve kararsızlığa, yanılgılara açık olacağımızı gösteriyor. Bu yüzden önemli iş ve girişimlerimizi öğle saatlerinden sonraya, hatta akşam saatleri civarına almamız daha isabetli olabilir.

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde çalışacağımız işlerde ve yapacağımız girişimlerde titizlik göstermek kaydıyla başarı sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde henüz etkin olacak Ay-Plüton üçgeni, güçlü ve etkin pozisyondaki kişilerden veya hayatımızda etkin rol oynayan kişilerden destek alma şansımızı arttırıyor. Ay-Güneş üçgeninin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde bu konularda istediğimiz sonuçları alma şansımız daha da artıyor. Kadın erkek ilişkileri açısından da olumlu saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz! 17:45’te Ay’ın boşluğa girmesinden önce girişilen işlerde şansımız daha yüksek tabii. Her ne kadar Ay boşlukta da olsa, akşam saatleri ve gece saatleri boyunca sosyal ilişkiler ve özel ilişkiler bağlamında olumlu enerjiler işbaşında olacak.

Pazar gününün ilk yarısında Ay Başak burcunda ve boşlukta (açısız) ilerliyor. Bu yüzden öğle saatlerine kadar bir şeyler henüz belirsiz kalabilir. Saat 13:56’da Ay Terazi burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında aradığımız huzur ve dengeyi sağlamamız kolaylaşıyor. Özel ve sosyal ilişkiler açısından şanslı bir gündeyiz. Sevdiklerimizle birlikte huzurlu, pürüzsüz, hoş vakitler geçirebiliriz. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı akşam saatleri civarında girişeceğimiz işlerden veya beklentimiz olan konulardan yana olumlu geri dönüşler alabiliriz. Sağlam ve kalıcı ilişkilere adım atabiliriz. Evde tamamlamak gereken işlerimizi tamamlayabiliriz.

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

4 Ocak 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

04.01.2015

Designed by Ongunsoft