Öner Döşer

6 Agutos Haftası

Bu sayfa 7416 kişi tarafından ziyaret edildi.

 

7 Ağustos Salı günü Venüs Yengeç burcuna geçiyor. İlişkilerde duygusal güvence arzumuz artıyor. Evliliğe, yuva kurmaya yönelik adımları düşünme zamanlarındayız. Başkalarıyla duygusal bağ kurma yeteneğimiz de artıyor. Ama her zamankine nazaran daha hassas olacağımızdan, alınganlık gösterebilir, olaylar karşısında çabuk kırılabiliriz. Başkalarına yardım arzumuz ve yardımlaşma teması hayatımızda daha fazla önem kazanıyor. Venüs’ün Yengeç burcunda ilerleyeceği 6 Eylül’e kadarki bu süreci aile ve akrabalarımız başta olmak üzere, ihtiyacı olanlara yardım ve destek vermek için değerlendirebiliriz. Evde değişiklik, süsleme ve dekorasyona yönelik konulara girişmek için güzel bir zaman dilimine giriyoruz. Yeme içme konularına da ilgimiz artıyor.

8 Ağustos Çarşamba günü Merkür direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Bir süredir ertelediğimiz işleri tekrar yakın plana alma zamanlarındayız. Önemli iş ve görüşmeleri tekrar gündeme alabiliriz. İyice gözden geçirip eksiklerini saptadığımız ya da düzenlediğimiz şeyleri başkalarının önüne çıkarma zamanı!

10 Ağustos Cuma günü Venüs-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Bu iki gezegenin böyle çok uyumlu açıyla bir araya geliyor olması aşk ve romantizm adına çok güzel gelişme zamanlarında olduğumuzu gösteriyor. Yeni ilişkilere adım atmak, mevcut ilişkiyi ilerletmek adına güzel fırsatlarla karşılaşabiliriz. Artistik ve sanatsal konularla ilgilenmek, sadece icracı değil, izleyici olarak da organizasyonlar içerisinde bulunmak adına güzel bir süreçteyiz. İlham alma ve icra etme yeteneğimiz de güçleniyor. Bu olumlu etkiler hafta sonunda de kendisini gösterecek. 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hararetli ve tempolu bir gündeyiz. Cesaret ve girişimcilik bu günün anahtar kelimeleri olacak. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Merkür üçgeninin iletişim ve haberleşmede başarı şansı veren olumlu etkileri devrede olacak. Fikir ve görüşlerimizi nispeten daha kolay kabul ettirebiliriz. Öğle saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton karesi civarında ise kendimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Duygusal anlamda hırpalayıcı etkilerin hakim olduğu bu saatlerde duygularımızı kontrol edemezsek kırgınlık ve stresler yaşayabiliriz. Ay-Uranüs kavuşumunun etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde de duygusal anlamda huzursuz, değişken ve abartılı enerjileri devrede olacak. Ani duygusal çıkışlar yapmaya eğilimli olacağız, dikkat! Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde gerek duygusal, gerekse işlevsel açıdan çok daha olumlu etkiler söz konusu olacak. Her türlü iş ve girişimlerimiz için kullanabileceğimiz bu güzel saatlerde sosyal organizasyonlar, kişisel gelişim, inançlar ve felsefe ile ilgili konular, yabancılar veya yabancı kültürlerle ilgili temalarda güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Güneş arasındaki üçgen açının yakınlaşıyor olması da akşam saatleri sonrasını olumlu kılan önemli faktörlerden…

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Mücadele ve rekabetin dikkat çekeceği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Güneş arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açının olumlu etkileri devrede. Özel ve sosyal ilişkilerimizde, işle ilgili konularda, özellikle de otorite temsilcisi kişilerle görüşmeler açısından sabah saatlerini kullanabiliriz. Ama öğle saatleri civarında Ay’ın stresli açıları etkinleşiyor ve ortamın huzursuzlaşması riski artıyor. Hemen öğle sonrasında etkisi maksimuma varacak Ay-Mars karşıtlığı agresyon ve kıran kırana rekabeti davet eder cinsten. Kazalara ve sakarlıklara karşı da uyanık olmamız gereken bu saatlerde gereksiz güç kullanımı, acelecilik, düşüncesizce kararlardan uzak kalmamız yerinde olur. Ay-Satürn karşıtlığının etkinleşeceği akşam saatlerinde ise daha ziyade engelleyici, geciktirici etkiler devreye giriyor. Duygusal anlamda kendimizi biraz depresif, kötümser hissedebiliriz. Yalnızlık duygusu öne çıkabilir. Bu yüzden bu saatlerde sevdiğimiz kişilerle daha yakın olmamız, rahatlayacağımız iş ve aktiviteler içerisinde yer almamız daha isabetli olur. Önemli iş konuşmaları, sorumluluk gerektiren durumlar bizi normalden fazla bunaltabilir zira. 23:05’te boşluğa girecek olan Ay, gecenin geri kalanında boşlukta ilerlemeye devam ediyor.

Çarşamba sabah saatlerinde Ay henüz Koç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz önemli iş ve girişimlerimizi Ay’ın Boğa burcuna geçiş yapacağı 10:29’dan sonraya alsak isabet ederiz. Gün genelinde Ay’ın olumlu açıları var ve ayrıca Merkür direkt hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. Yani, sağlam adımlar atabileceğimiz bir gündeyiz. Bir süredir ertelediğimiz işleri tekrar yakın plana alma zamanlarındayız. Önemli iş ve görüşmeleri tekrar gündeme alabiliriz. İyice gözden geçirip eksiklerini saptadığımız ya da düzenlediğimiz şeyleri başkalarının önüne çıkarma zamanı geldi nihayet! Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı öğle saatlerine doğru ılımlı ve dengeli enerjiler iyice belirginleşiyor. Özel ve sosyal ilişkiler adına son derece olumlu etkiler taşıyan öğle saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı olacağımız bu saatlerde sanatsal, dekorasyon veya giyim kuşamla ya da yeme içme ile ilgili işleri de organize edebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı öğle sonrasında ise fikirsel olarak tartışmaya açık olabiliriz. Fikirlerimizi kabul ettirmekte zorlanabilir veya gereğinden fazla ısrar edebiliriz. Ama her koşulda yeni şeyler öğrenmek, bir şeylerin üzerine düşünmek, yaratıcılığı kullanmak açısından yoğun bir zihinsel aktivite devrede olacak. Ay-Neptün altmışlığı da hemen bu açının ardından etkinleşiyor ve zihinsel yaratıcılığı artırıyor. Olumlu etkiler akşam saatlerine dek devam ediyor. Gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Plüton üçgeni duygularımızı daha güçlü ifade şansı getiriyor. Sevdiklerimizden güçlü destekler alabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Şartları kontrol etme, rolantiye alma arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ayakları yere basan projelerimiz güzel bir gelişim alanı bulabilir. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Plüton üçgeninin olumlu etkileri devam ediyor olacak. Bu açı bize dayanışma ve birlikte hareket etmekten güç kazanma şansı verebilir. Duygularımızı iyi ifade etmemiz sayesinde somut gelişmeler yakalayabiliriz. Daha önce atışmış adımların sonuçlarının ortaya çıkmaya başladığını gözlemleyebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren yakınlaşmakta olan Ay-Güneş karesinin zorlayıcı etkileri hakim olmaya başlıyor. İş ve girişimlerimize, projelerimize destek bulmakta zorlanacağımız akşam ve gece saatlerinde şartları gereğinden fazla zorlamasak isabet ederiz. Kadın erkek ilişkilerinde, iş ve organizasyonlarda, otoriteyi ve gücü temsil eden kişilerle ilişkilerimizde gerginlikler yaşamamak adına rekabetin ve ısrarın dozunu iyi ayarlamamız, özel ilişkimizde dikkatli olmamız gerekiyor. Önemli teklifler için daha uygun bir zamanı kollayabiliriz. 21:56’da Ay boşluğa giriyor ve gecenin devamında boşlukta ilerliyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerin ucu açık ve belirsiz kalabilir.  

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ve boşlukta hareket ediyor. Sakinlik ve durağanlığın öne çıkacağı bir gündeyiz. Fazla hareket etmek, değişik işlere yönelmek istemeyebiliriz. Bu yüzden hareket ve tempo istediğimiz, çabuk gelişmesini tasarladığımız işleri bugüne denk getirmesek isabet ederiz. Ay gün boyunca boşlukta ilerleyeceğinden, netlik ve belirginlik kazanmamız zor gözüküyor. 23:11’de Ay’ın boşlukta olması sona eriyor, Ay İkizler burcuna geçiyor. Bu saat sonrasında yakınlaşan Ay-Merkür üçgeni sayesinde kendimizi daha iyi ifade edebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Neptün üçgeni aşk ve romantizm adına çok güzel gelişme zamanlarında olduğumuzu gösteriyor. Yeni ilişkilere adım atmak, mevcut ilişkiyi ilerletmek adına güzel fırsatlarla karşılaşabiliriz. Artistik ve sanatsal konularla ilgilenmek, sadece icracı değil, izleyici olarak da organizasyonlar içerisinde bulunmak adına güzel bir süreçteyiz. İlham alma ve icra etme yeteneğimiz de güçleniyor.

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Hareketlilik ve tempo kazanacağımız, şartların hızlı akacağı iki günlük süreçteyiz. İletişim ve haberleşme çok aktif olacak. İletişim ve konuşma becerilerimizi iyi kullanmamız sayesinde girişeceğimiz özel ve sosyal işlerimizde başarı kazanabiliriz. Sabah erken saatlerde bunu yapmakta biraz zorlanacağız. Zira Ay-Neptün karesinin etkileri henüz devrede olacak ve bu ikilinin gergin açılarında kendini şaşırmadan, dağılmadan ifade etmek zordur. Dalgınlık devrededir ve yanlış yapma olasılığı yüksektir. Ama ruhsal çalışmalar yapmak, ilham almak açısından ideal saatlerde olacağımızı söyleyebiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde yaratıcılığımız, orijinal ve yeni fikirlere açıklığımızın yanı sıra, günlük rutinleri kırabileceğimiz değişik aktivitelere de açık olacağız. Hoş ve değişik yerlere gitmek ya da her zaman uğraşmadığımız konularla uğraşmak adına güzel etkiler taşıyan akşam saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Gece saatlerinde ise Ay-Jüpiter kavuşumunun iyimserlik ve gelecekten umut getiren olumlu etkileri devreye giriyor. Bu açı altında yapılan işler çabuk büyür ve gelişir. Ayrıca pozitif bir enerjisi vardır. Özel ilişkiler ve girişimlerden sosyal organizasyonlara kadar her alanda adımlar atmak için değerlendirebileceğimiz saatlerdeyiz.

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ay’ın açılarının gün genelinde olumlu olması, henüz Venüs-Neptün üçgen açısının etkisinde olmamız, harika bir Pazar gününün bizi beklediğini gösteriyor. Ay-Güneş arasındaki uyumlu açı sabah saatlerinden itibaren kendini belli etmeye başlıyor ve öğle sonrasındaki saatlerde etkisi iyice belirginleşiyor. Bu ikili arasındaki uyumlu açılar güçlü ve etkin kişilerden yardım istemek, seyahatler, değişimler, yeni arkadaşlıklar, sosyal organizasyonlar için olumludur. Kadın erkek ilişkilerinde denge sağlama şansı verir. Bu açının olumlu etkileri tüm öğleden sonrasına yayılırken, akşam saatlerinde Ay-Mars üçgeninin destekleyici etkileri devreye giriyor. Güç ve efor gerektiren, cesaret ve girişkenliğe ihtiyaç duyacağımız işleri akşam ve gece saatlerine denk getirebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn üçgeni aradığımız stabilite ve dengeyi sağlayabileceğimizi, girişeceğimiz işlerin ayağını yere bastırabileceğimizi gösteriyor. Yaşlı ve/veya olgun kişilerle görüşmek, onlardan tavsiyeler almak veya ihtiyacı olan kişilere olgun ve realist tavsiyelerde bulunmak açısından güzel saatlerdeyiz.

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

4 Ağustos 2012, Cumartesi

ASTROLOJİ OKULU

Ağustos ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/agustos-2012-burc-yorumlari

 

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş lekesi sayısının çok arttığı günlerdeyiz. 3 Ağustos itibariyle güneş lekesi sayısı 160 olarak bildiriliyor. Gerçi henüz böyle bir uyarı yok ama bence bu denli yüksek güneşlekesi sayısı her an etkin bir güneş patlaması ve ardından gelecek muhtemel bir Taçküre Kütle Atımı’na işaret edebilir. Geçtiğimiz günlerde küçük ama aktif güneşlekesi AR1538 15 civarında minör güneş alevlenmesi üretti. Geçen haftaki yazımda şöyle bir ifade kullanmıştım: “Gezegensel tarafından bakarsak, Merkür’ün Uranüs ve Plüton ile kırkbeşer derecelik, Mars ve Jüpiter ile doksanar derecelik açılar yapacağı 2-4 Ağustos arasındaki tarihler dikkat çekiyor.”

Bu hafta sonlarından itibaren etkinleşmeye başlayacak Mars-Jüpiter karşıtlığı, güneş aktivitelerinin tekrar etkinleşeceği bir sonraki dalgayı gösteriyor olabilir. Bu bağlamda Ağustos ayı ortaları özellikle dikkat çekiyor. 15 Ağustos tarihinde yermerkezli bakışla Mars-Satürn kavuşumu kesinleşiyor ve bu kavuşum civarındaki günlerde Venüs-Uranüs-Plüton arasında T-kare açı kalıbı oluşuyor. Bu yermerkezli dizilimler Merkür-Venüs-Uranüs arasındaki güneşmerkezli dizilimler 13-15 Ağustos tarihleri arasındaki üç günlük süreçte çok aktif güneş aktivitesine ve jeomanyetik aktiviteye sebep olabilir.

Biraz daha öteye gidersek, Mars-Merkür-Jüpiter diziliminin etkinleşeceği ve Dünya-Neptün-Kiron dizilimiyle dik açı yapacağı 23 Ağustos civarındaki tarihlerde yoğun güneş aktiviteleri, yer manyetik alanında türbülanslar oluşabilir.

Bu şartlarda önümüzdeki yakın süreçte 15 Ağustosve 23 Ağustostarihleri civarı oldukça önemli gözükmektedir. 23 Ağustos 2012 sonrasındaki tarihlerde dünyevi olaylar hareketlenebilir düşüncesindeyim. Özellikle de Orta Doğu’da önemli gelişmeler yaşanacağını tahmin ediyorum. Suriye ile ilgili konuların, Türkiye’nin bölgeye yönelik önemli kararlarının bu tarih civarından itibaren ivme kazanacağını düşünüyorum. Ayrıca bu dizilimlerin jeofiziksel etkiler yaratabileceğini de tahmin ediyorum. Etkin deprem ve volkan aktiviteleri görülebilir bu tarihler civarında.

Araştırmacı Ken Ring “Predicting the Weather by the Moon” adlı kitabında Ay’ın ekvatorun kuzey ya da güneyindeki maksimum deklinasyonlarında olduğu dönemlerin depremsel açıdan riskli dönemler olduğunu yazmaktadır. Ay bu pozisyonlarda yaklaşık 3 gün kalır ve buradayken tektonik plaklara önemli bir gerilim uygular. Ay 11-13 Ağustostarihleri arasında maksimum kuzey deklinasyonunda olacak. Astrolog Ed Tamblin incelediği 14 önemli deprem örneğinin 12’sinde Ay’ın ekvatorun kuzeyinde olduğunu fark etmiştir.

Ken Ring’e göre doğal felaketler açısından bir başka riskli dönem de Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu zamandır. Bu sırada Dünya’daki depremlerin artması da olasıdır. 23 Ağustos’ta Ay da yerberi konumunda olacak (kendi yörüngesinde Dünya’ya en yakın: perigee). Ayrıca 23-25 Ağustos tarihlerinde Ay maksimum güney deklinasyonunda olacak.  

05.08.2012

Designed by Ongunsoft