Öner Döşer

6 Ekim Haftası

Bu sayfa 10832 kişi tarafından ziyaret edildi.

6 Ekim Haftası: DOKUZ AYIN ÇARŞAMBASI BİR ARAYA GELİYOR!

Bu haftanın en önemli gökyüzü Terazi burcundaki tam ay tutulması hiç kuşkusuz. Çarşamba günü gerçekleşecek bu tutulma esnasında birçok gezegen yakın açıda olacaklar. Haftanın diğer günleri de hayli hareketli, ama Çarşamba günü açıların en yoğun olduğu, en olayı bol gün olacak belli ki. Adeta dokuz ayın çarşambası bir araya geliyor…

Terazi burcunda tam ay tutulması hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret ediniz. http://www.onerdoser.com/HD415_6-ekim-haftasi.html 

Güneş ve Venüs’ün Uranüs-Plüton ikilisiyle uyumsuz açı yapmasıyla oluşan T-kare açı kalıbı, zorlu bir haftada olacağımızın işaretçisi.

Güneş-Uranüs-Plüton T-karesi: Öncü burçlarda oluşan bu stresli açı kalıbı, otorite figürleri arasında güç çekişmelerine işaret ediyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşme ve toplantılar yapmak açısından pek de uygun zaman diliminde değiliz. Eğer mecburiyet varsa, Cuma ve Cumartesi günleri tercih edilebilir. Güneş’in de dahil olduğu bu stresli açı kalıbı, kalp ve dolaşım sorunları olanların dikkatli olmaları gereken birkaç günlük sürece de işaret etmekte.

Venüs-Uranüs-Plüton T-karesi: Öncü burçlarda oluşan bu stresli açı kalıbı, özel ilişkilerde stresli bir süreçten geçtiğimize işaret ediyor. Boşanmalar, ayrılıklar, kopmalar kapıda! Bu yüzden ilişkilerimizde karşımızdaki kişilere daha esnek ve toleranslı yaklaşmamız, bazı zamanlarda kulağımızın üzerine yatmamız isabetli olur. Hafta sonu da dahil olmak üzere, bu gergin etkiler iş başında olacak.

Mars-Jüpiter arasındaki üçgen açı, askeri konularda hareketlenmenin Çarşamba gününden itibaren daha da artacağını gösteriyor.

Güneş-Jüpiter arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, önemli iş ve girişimlerimizi Cuma ve Cumartesi gününe denk getirmemizin daha isabetli olacağını gösteriyor.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Olayları akışına bırakmamızın daha isabetli olacağı bir gündeyiz. Ülkemizin yöneticileri, geleceğe yönelik durumlar açısından önemli bir gün! Sabah erken saatlerde etkin olan Ay-Plüton altmışlığı duygusal anlamda destek bulabileceğimizi, aile ilişkilerinin gücünü gösteriyor. Öğle saatleri civarında etkinleşecek Ay-Mars karesi, kazalara, kavgalara davetiye çıkarıyor adeta, dikkat! Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn üçgeni, düzen ve dengeyi sağlayacağımız saatlerde olduğumuzu işaret ediyor. 22:38’de Ay boşluğa giriyor ve gecenin geri kalanında boşlukta devam ediyor ilerlemesine.

Salı gününün ilk yarısında Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, şartların akışına ayak uydurmamız gereken bir öğle öncesine işaret ediyor. Bir şeylere yön vermekte ve inisiyatif almakta zorlanabiliriz. Saat 13:06’da Ay’ın Koç burcuna geçişiyle, günün mudu değişmeye başlıyor. Kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. İnisiyatif alma ve şartları yönlendirme arzumuz artıyor. Ama acelecilik ve risk almaya yatkınlığımız da artıyor. Bayram dönüşü trafikte çok dikkat! Aceleden ve aşırı hızdan kaçınalım! Güneş-Uranüs karşıtlığının kesinleşeceği bir gündeyiz unutmayalım. Bu karşıtlık, ani ve beklenmedik durumları, kazaları, kavga ve tartışmaları, istenmeyen şeylere yönelten olayları ifade eder. Malum, Merkür gerilemesindeyiz. Bu yüzden yola çıkarken aracımızı kontrolden geçirmeye özen göstermeliyiz. Özgürleşme arzumuzun tavan yapacağı bu günde, otorite temsilcisi kişilerle (baba, koca, patron, müdür, devlet görevlisi) ilişkilerde ani parlamalar zarar getirebilir. Otorite figürleri ani ve beklenmedik kararlar alabilirler. Ya da önemli kişilerle ilgili beklenmedik gelişmeler görülebilir. Kalp ve dolaşımla ilgili sorunları olanlar dikkatli olmalılar.

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda hareket ediyor. Hayli aktif, hızlı ve bir o kadar da gergin bir gündeyiz. İçinde bulunduğumuz olaylarla ilgili inisiyatif alma ve olayları yönlendirme arzumuz artıyor. Ülkemizin Meclisi, yöneticileriyle ilgili konular, geleceğe yönelik önemli kararlar ve açıklamalar olabilir. Sabah erken saatlerden itibaren Ay’ın sırasıyla Venüs, Plüton, Uranüs ve Güneş ile stresli açıları var. Tüm bu zorlu açılar, öğle saatlerine kadar hayli gergin ve stresli etkilerin devrede olacağını gösteriyor. Tartışma ve gerginliklere açık olacağımız günün bu ilk yarısında, ipler hayli gergin olacak. Akşam saatlerine doğru Ay’ın Mars ve Jüpiter ile açıları uyumlu; ama henüz aktifleştirici ve hızlı gelişmeleri teşvik edici. Mars-Jüpiter arasındaki üçgen açının kesinleşecek olması, Ay’ın da bu açıyı tetikleyecek olması, askeri konularda hareketlenmenin bu günden itibaren daha da artacağını gösteriyor. Venüs-Plüton karesi de kesinleşiyor bugün. Ay’ın çok sayıda açısının olmasının yanı sıra, ay tutulması, Venüs-Plüton karesi, Mars-Jüpiter üçgeni aynı güne toplanıyor. Dokuz ayın Çarşambası sanki bu Çarşamba’ya toplanmış gibi! 17.20 sonrasında başkaca açısı kalmayacak olan Ay, Koç burcundaki yolculuğuna açısız (boşlukta) devam edecek. Bu saat sonrasında somut ve kalıcı gelişmeler beklemeyebiliriz.

Perşembe gününün ilk yarısında Ay koç burcundaki seyrine boşlukta devam ediyor. Henüz netleşmeyen durumlar, saat 14:43’te Ay’ın Boğa burcuna geçmesiyle belirginleşmeye başlıyor. Sakinlik ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Bir gün öncesine nazaran rahatlamış olmamız daha mümkün. Ay-Merkür karşıtlığının etkin olacağı ikindi civarındaki saatlerde fikir zıtlaşmalarına, tartışmaya yönelik etkiler var, dikkat! Fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte, onay ve destek almakta zorlanabiliriz. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Neptün altmışlığının yumuşak ve ılımlı enerjisi devreye giriyor. Sevgi alışverişleri, paylaşımlar, ruhsal ve manevi konular açısından harika bir akşam! Ay’ın Keyifli Boğa burcunda seyrettiği bu güzel günde, Romanya Astroloji Derneği’nin 10. Kutlama etkinlikleri için davetli konuşmacılardan biri olarak Bükreş’e yola çıkıyoruz eşimle birlikte. Umarım keyifli bir seyahat olur ve etkinlikler güzel geçer. Diğer konuşmacılar olarak Deborah Houlding (İngiltere), Dr. Benjamin N. Dykes (Amerika) ve Maurice Charvet (Fransa) de orada bulunacaklar. Cuma sabahı başlayacak workshoplar Pazar akşamı sona erecek. Etkinlik detayları için tıklayınız… http://www.astrolojiokulu.com/HD625_raas-10th-anniversary-conference.html

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Hafta başındaki günlere nazaran daha sakin ve ılımlı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni, duygularımızı güçlü ve etkin bir şekilde ortaya koyabileceğimizi gösteriyor. Önemli pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından sabah erken saatleri kullanabiliriz. Günün ikinci yarısına damgasını vuracak Ay-Jüpiter karesi, duygusal ifadenin güçleneceğini, abartı ve aşırılıklara kaçma riskinin de bir köşede beklediğini işaret ediyor. Yeme içme konularında abartılardan kaçınmak yerinde olur. Bu açının kesinleşeceği 20:48 sonrasında boşluğa girecek olan Ay, gecenin geri kalanında boşlukta devam edecek ilerlemesine. Gece 20:26’da Merkür Terazi burcuna geri dönüyor. İlişkilerimizi gözden geçirmemiz, kararlarımız üzerinde tekrar düşünmemiz için bize fırsat veren bir sürece giriyoruz.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Özel ve sosyal ilişkiler açısından hayli gergin bir gündeyiz. Sabaha karşı Satürn ile karşıt açısını kesinleştiren Ay, saat 03:48 itibariyle boşluğa giriyor. Öğle saatlerinde Venüs-Uranüs karşıtlığı kesinleşiyor. Bu açılar, ilişkilerde kopma, tatsızlık, beklenmedik gelişmeler riskini tetikliyor. Ay’ın İkizler burcuna geçiş yapacağı 18.50’ye kadarki zaman zarfında bir şeyleri netleştirmekte zorlanabiliriz. Tüm zorlu etkilerine rağmen, gün boyunca etkili olacak Güneş-Jüpiter üçgeni, içinde bulunacağımız zorlu durumları aşma şansımızı arttırıyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden, yabancılardan, bilgi ve inançlı kişilerden, hukuksa ve finansal alanlarda bilgili kişilerden destek alabiliriz.

Pazar günü boyunca İkizler burcunda hareket eden Ay, bilgi paylaşımları, eğitimler, kısa seyahatler, iletişimsel konular açısından hayli aktif bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Neptün karesinin belirsizlik ve kararsızlık enerjisi taşıyan etkileri devrede olacak. Önemli kararlarımızı, açıklama ve duyurularımızı, iş ve girişimlerimizi bu saatlere almasak isabet ederiz.  Öğle sonrasındaki saatleri tercih edebiliriz mesela. Ay-Uranüs altmışlığının etkinleşeceği akşam saatleri keyifli ve akıcı gözüküyor. Sürpriz ve hoş gelişmeler, yenilikler, değişiklikler açısından çok güzel bir akşamdayız, değerlendirebiliriz!

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

7 Ekim 2014, Salı

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

 

  

 

 

07.10.2014

Designed by Ongunsoft