Öner Döşer

6 Haziran Haftası

Bu sayfa 11627 kişi tarafından ziyaret edildi.

6 Haziran Haftası Venüs-Güneş kavuşumu ve Ramazan

Pazartesi günü Venüs-Güneş kavuşumu gerçekleşiyor (Tam kavuşum 7 Haziran 00:49’da). Gün boyunca Venüs Güneş’in kalbinde olacak. Venüs’ün “sevgi” kelimesinin en güzel karşılığı olduğunu ve Güneş’in de “kalp” ile ilişkilendirildiğini düşünürsek, sevgimizi kalpten paylaşmak için gün boyunca değerlendirebileceğimiz harika bir enerji akışından söz edebiliriz! Aşağıda tam kavuşum anına yönelik astroloji haritasını görmektesiniz.

Venüs-Güneş kavuşumunu ve bu haftanın genel akışını değerlendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız.

https://youtu.be/rHQzQuxdm0o

Bilgiyi sevgiyle paylaşmak

Venüs-Güneş kavuşumu 16 derece İkizler burcunda gerçekleşecek. Bu dereceye denk düşen çok önemli bir yıldız var: Rigel. Bu yıldız bilgi getirmek, öğretmek ile bağdaştırılır. Kaosa düzen getirmeye ve bunu sözleriyle yapmaya yönelik bir enerji taşır. (Bernadette Brady, Fixed Stars kitabından). Madem ki Venüs-Güneş Rigel ile kavuşmakta, o zaman bunu “bilgiyi sevgiyle paylaşmak” ya da “sevgiyle-bütünleşmekle ilişkili bilgi paylaşmak olarak görebiliriz.

Kısacası, birbirimizle yeniden sevgi bağı oluşturmak, küskünlükleri ortadan kaldırmak, sevgimizi başkalarına beyan etmek açısından değerlendirebileceğimiz, yeniden bütünleşmeye yönelik bir zaman dilimindeyiz. Kullanabiliriz!

Aşk, ilişkiler, sanatsal konularda bilgi paylaşmak açısından da değerlendirebileceğimiz birkaç günlük süreçteyiz. Bu süreç Venüs ile birleşen yeniayla birlikte 5 Haziran Pazar gününden itibaren başlıyor aslında…

Bilgiyi sevgiyle paylaşmak ya da sevgiyle ilgili bilgi paylaşmak açısından ideal bir zaman dilimindeyiz…

Ticari konularda, anlaşmalarda dikkat!

Ticaret, alışveriş, anlaşmalar denilince akla Merkür gelir. Bu gezegenin uyumsuz ve dengesiz açılarının olduğu dönemlerde bu konularda dikkatli adımlar atmak, sözlere dikkat etmek gerekir. Aceleci kararlar ve agresif sözler, bir müddettir ellerimizle yaptığımız işleri dilimizle bozmamıza sebep olabilir.

Merkür-Mars karşıtlığının kesinleşeceği Çarşamba günü ve Ay’ın bu karşıtlığı tetikleyeceği Cuma günü bu haftanın en dikkatli olmamız gereken iki günü olarak gözüküyor. Sinirlilik haline dönüşebilen bir yüksek enerji söz konusu olabilir. Bu enerjimizi yazmaya, kendimizi ifade etmeye yönlendirebiliriz. Ya da yürüyüşler yapabiliriz mesela. Nefes egzersizleri de bu enerjinin doğru yönlendirilmesi açısından doğru kullanım alanlarından biri olabilir.

Sınav haftası

Astroloji okulumuzda bu hafta Temel, Orta ve İleri Seviye öğrencilerinin dönem tamamlama sınavları var. Öğrencilerimizin heyecanlarını yürekten paylaşıyor, başarılar diliyoruz.

Haftanın günlere göre kısa değerlendirmelerine bakarsak…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ülkemizi, ailemizi, yakın çevremizi ilgilendiren konuların ağırlık tutacağı bir gündeyiz. Aile içi ilişkilerimizi düzenleyebilir, sevgi alışverişlerini arttırabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Venüs kavuşumu, her türde ilişkiler açısından değerlendirebileceğimiz çok güzel bir günde olduğumuzu gösteriyor. Yardımlaşma, ihtiyacı olana yardım eli uzatma zamanı! Bu enerjilerin hızlı akacağı güzel bir aya da kavuşmuş oluyoruz. HOŞGELDİN RAMAZAN! Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı akşam ve sonrasındaki saatlerde maneviyat iyice vurgu kazanıyor. Günün streslerinden ve dünyevi koşturmalardan biraz olsun uzaklaşabileceğimiz, kendimize dönmek için vakit ayırabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz.

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Jüpiter üçgeni etkin olacak. Şans ve fırsatlara açık olacağımız erken saatlerde girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyebiliriz. Öğle saatlerine doğru ilerlediğimizde Ay-Plüton karşıtlığının çekişmeli ve gergin enerjisiyle karşılaşmaya başlıyoruz. Ay-Uranüs karesinin etkin olacağı akşam saatlerine kadarki süreçte girişeceğimiz işlerde kalıcı ve beklenen sonuçları elde etmekte zorlanabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Merkür altmışlığının iletişimi kolaylaştırıcı etkileri devreye giriyor. Fikir alışverişleri, yazmak, duyurmak, yayınlamak, münazara etmek açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz.

Çarşamba gününün sabah saatlerinde henüz Ay Yengeç burcunda hareket ediyor. Ay-Mars üçgeninin kesinleştiği 03:17 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Ay’ın Aslan burcuna geçtiği 09:47 sonrasında şartları yönlendirebilme ve yönetebilme kabiliyetimiz artıyor. Bu hafta içinde önemli iş ve girişimlerimizi aktif edebileceğimiz ve istediğimiz yöne çekebileceğimiz günlerden birindeyiz. Günün anahtar sözcükleri: kendini ifade, kendine güven, açıklık ve dürüstlük.

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerden itibaren etkin olan Ay-Satürn üçgeni giriştiğimiz işleri somut bir alana taşıma şansımızı arttırıyor. Sorumluluğunu almamız ve elimizi taşın altına koymamız sayesinde girişeceğimiz veya daha önce giriştiğimiz işlerde gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Güneş altmışlığının etkin olduğu akşam saatlerinde önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek bulma şansımız artıyor. Ay-Venüs altmışlığının etkin olduğu gece saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yüksek, değerlendirebiliriz! Gün boyunca etkin olan Merkür-Mars karşıtlığı, iş ve ticaretle ilgili konularda, önemli toplantılarda sözlerimize dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Fikir birliğine varmakta, anlaşmakta zorlanabiliriz.

Cuma gününün büyük bir kısmında Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs üçgeninin henüz etkin olduğu sabah çok erken saatlerin ardından, Ay-Mars karesinin etkin olduğu sabah saatlerinde gereksiz acelecilik ve heyecan yüzünden zorluklarla karşılaşabiliriz. Bu açının hemen ardından gelen Ay-Merkür karesi, sözlü ve yazılı iletişimde streslere işaret ediyor. Bu yüzden sabah saatlerinde şartları fazla zorlamamakta ve esnek olmakta fayda var. 10:14’te boşluğa giren Ay, saat 16:46’ya kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Bu saat sonrasında bir şeyler netleşmeye, belirginlik kazanmaya başlıyor. Titiz ve detaycı davranmaya eğilim göstereceğimiz saatlerdeyiz. Bu saatlerin anahtar sözcükleri: “Her şey detaylarda gizlidir” olmalı…

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Gerek ilişkilerimizde, gerekse yaptığımız işlerde gereğinden fazla evham ve eleştiri yapmamız yüzünden bazı stres ve zorlanmalarla karşılaşabiliriz. Ama parasal konularda titiz ve detaycı olmamız isabetli olabilir. Çünkü gereksiz alışverişe ve harcamaya eğilim gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Neptün-Satürn ve Jüpiter arasındaki T-kare açı kalıbını tetikleyecek olması, girişeceğimiz işlerde karşımıza çıkacak olan harcamaları iyi ölçüp biçmemiz gerektiğini gösteriyor. Gece saatlerinde Ay-Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü Başak burcunda yakın derecelerde olacak. Güzel niyetlerde ve dileklerde bulunabiliriz…

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. İlişkiler açısından dikkatli olmak gereken bir gündeyiz. Ay-Güneş karesinin ve ardından Ay-Venüs karesinin etkin olduğu sabah-öğle arasındaki zaman diliminde özel ve sosyal ilişkilerde anlaşmazlık risk fazla. Ay-Uranüs üçgeninin sürpriz ve güzel gelişmelere açık enerjisi akşam saatlerinden itibaren devreye giriyor. Yeni ve değişik konularla ilgilenebilir, hayatımıza renk katacak değişiklikler yaratabiliriz. Gün boyunca etkin olacak ama akşam saatlerinde etkisi maksimuma varacak Venüs-Uranüs altmışlığı, heyecan verici yeni ilişkilere bayrak açabileceğimizi gösteriyor. Rutin ilişkilere biraz heyecan ve değişiklik getirmek istiyorsak, şimdi tam zamanı!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

3 Haziran 2016, Cuma

AstroArt Astroloji Okulu, Caddebostan

03.06.2016

Designed by Ongunsoft