Öner Döşer

6 Mayıs Haftası

Bu sayfa 8452 kişi tarafından ziyaret edildi.

6 Mayıs Haftası, BOĞA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Haftanın ilk iki gününde etkin olan Merkür-Plüton üçgeni ve ardından Merkür’ün Mars ile kavuşumu, fikirlerimizi ve iletişim becerilerimizi etkin bir şekilde kullanabileceğimizi gösteriyor. Ama rahatsız edici şekilde baskı yapmaktan ve gereksiz ısrardan uzak kalmalıyız.

9 Mayıs Perşembe günü 18:03’te Venüs İkizler burcuna geçiyor. İlişkilerde akışkanlık ve spontanelik kazanmaya başlıyoruz. Venüs’ün Boğa burcu gibi istikrar ve devamlılığı, huzur, güven ve sadakati anlatan bir burçtan sonra İkizler burcuna geçmesi bir müddet için ilişkilerde yüzeysellik, değişkenlik ve dalgalanma yaratabilir.

10 Mayıs Cuma günü Boğa burcunda güneş tutulması gerçekleşiyor. Tutulmanın genel etkileri ve tutulmanın burç bazında değerlendirmeleri için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y114_1_boga-burcunda-gunes-tutulmasi-ve-biz.html

12 Mayıs 00:09’da Güneş-Merkür tam kavuşum haline geliyorlar (aynı boylam derecesi). İletişimsel konular hareketleniyor. Önemli kararlar alabiliriz!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi sabaha karşı 04:03’te Ay Koç burcuna geçiyor. Kararlı ve aktif davranmaya eğilim göstereceğimiz bir gündeyiz. Hızlı hareket edebiliriz, ama acelecilikten kaçınmak gerekiyor. Özellikle de Ay-Uranüs kavuşumunun etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinden itibaren beklenmedik kararlar alma eğilimimiz hayli fazla. Yaratıcılığımızın yüksek olacağı bu saatleri sportif aktiviteler gibi fiziksel enerjimizi ortaya koyacağımız temalarda veya fiziksel ve sanatsal alanlarda harekete geçerek değerlendirebiliriz. Flaş gibi çakan yaratıcı fikirleri bir kenara not etmekte fayda var. Gecenin ilerleyen geç saatlerinde Ay-Plüton karesi de devreye gireceğinden, tartışmacı ve sert etkilere açık olabiliriz, dikkat!

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Kendimizi aktif ve dinamik hissedeceğimiz, girişimci ve lider vasıflarımızı ortaya koymak isteyeceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde henüz Ay-Plüton karesinin duygusal anlamda gergin, ama bir o kadar da güçlü hissettiren etkileri devam ediyor. Merkür-Plüton üçgeninin güçlü etkilerinin de devreye girmesiyle birlikte, sabahın ilerleyen saatlerinden itibaren kendimizi etkin ve güçlü bir şekilde ifade etme potansiyeli kazanmaya başlıyoruz. Önemli toplantı ve görüşmeleri, iletişimsel konuları sabah ve öğle saatleri arasına toplayabiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu etkileri de öğle saatleri civarından itibaren devreye giriyor ve akış iyice rahatlıyor. Her türlü iş ve girişimlerimizi Ay’ın Jüpiter ile son açısını yaptıktan sonra başkaca açısı kalmayacağı için boşluğa gireceği 15:40’a kadar tamamlamak isabetli olur. Bu saatten sonra girişeceğimiz işlerin ucu açık ve belirsiz kalabilir.

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay Koç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Her ne kadar önceki gece saatlerinden itibaren etkinleşmiş olan Merkür-Mars kavuşumu kararlılık kazandırsa da, Ay’ın boşlukta ilerliyor olması henüz kararsızlıkların tam aşılamayacağını ya da netlik kazanmanın zor olacağını gösteriyor. İkna edici konuşmalar yapılabilir, ama ısrar ve baskıdan uzak durmakta fayda var. 13:09’da Ay Boğa burcuna geçiyor. Sabitlik ve devamlılık kazanmaya başlıyoruz. Akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayacak Ay-Neptün altmışlığı ilişkilerde huzur ve güven, fedakarlık ve empati temalarını güçlendiriyor. Manevi ve ruhsal konularda çalışmalar yapmak adına güzel saatlerdeyiz.

Perşembe gününün tamamında Ay Boğa burcunda ilerliyor. Girişeceğimiz işlerde garanti ve güvence arayışımızın artacağı, temkinli ve risksiz hareket etmeyi tercih edebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Satürn karşıtlığının etkilerinin henüz devrede olacağı sabah erken saatlerde temkinlilik ve ağırdan alma eğilimi had safhaya varıyor. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Plüton üçgeninin duyguları güçlü ifade etme ve duygusal destekler almayı kolaylaştıran etkileri aktifleşiyor. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Mars kavuşumu etkinleşiyor. Kararlılık ve gücümüzün artacağı saatlerdeyiz. Ama sert çıkışlar ve sözler sarf etmeye de eğilim gösterebiliriz. Özellikle de Ay’ın Mars ile kavuşumundan sonra Merkür kavuşumuna ilerleyeceği akşam saatlerinde. Sözlere dikkat etmeli bu saatler civarında. Kırıcı olabiliriz. 18:03’te Venüs İkizler burcuna geçiyor. İlişkilerde akışkanlık ve spontanelik kazanmaya başlıyoruz. Venüs’ün Boğa burcu gibi istikrar ve devamlılığı, huzur, güven ve sadakati anlatan bir burçtan sonra İkizler burcuna geçmesi bir müddet için ilişkilerde yüzeysellik, değişkenlik ve dalgalanma yaratabilir.

Cuma gününün tamamında Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sabah 03:28’de Ay-Güneş 19 derece 31 dakika Boğa burcunda tam kavuşum yapıyorlar: yeniay, güneş tutulması! Tutulmanın genel etkileri ve tutulmanın burç bazında değerlendirmeleri için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y114_1_boga-burcunda-gunes-tutulmasi-ve-biz.html

Cumartesi gününe geçişle birlikte 00:20’de Ay İkizler burcuna geçiyor. İletişim trafiğinin hızlı akacağı, sosyal ve hareketli bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Venüs kavuşumunun ilişkilere olumlu yansıyan yumuşak etkileri devrede olacak. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşmeye başlayan Ay-Neptün karesi ilişkilerde hayal kırıklığı, çözülme, tatminsizlik, kararsızlık gibi etkileri tetikleyebilir. Önemli kararları bu saatler civarında almamakta fayda var. Yanlış karar verebilir ya da yanılabiliriz. Öğle sonrasındaki saatler daha rahat ve akıcı gözüküyor. Ay-Uranüs altmışlığının yakınlaşmaya başladığı akşam saatlerinde sürpriz ve hızlı gelişmelere açık olacağız. Olaylar beklenmedik bir biçimde istediğimiz yönde gelişmeye başlayabilir. Yeni fikir ve görüşler ortaya koymak, rutin dışına çıkmak, değişiklikler yaşamak, heyecanlı aktivitelere katılmak açısından çok güzel bir akşamdayız. Güneş-Merkür’ün kavuşumu da iyice yakınlaşıyor. Önemli konuşmaları yapmak açısından akşamüzeri saatlerinden itibaren harekete geçebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Önemli duyuruları yapmak, bilgilendirmek, sosyal medyada aktif olmak, etkin kişilerle iletişim kurmak adına güzel bir gündeyiz. Önemli kararlar alabiliriz! Ay-Jüpiter kavuşumunun etkisini göstermeye başlayacağı sabah saatlerinden itibaren çok güzel gelişmeler, önümüzü açacak fırsat ve şanslar yakalayabiliriz. Her türlü iş ve girişimler için sabah saatlerinden itibaren başlayan ve Ay’ın Jüpiter kavuşumunun ardından herhangi bir temel açısı kalmayacağı için boşluğa gireceği 16:32’ye kadar devam eden saatleri değerlendirebiliriz. Bu saat sonrasında da Ay-Jüpiter kavuşumunun olumlu, iyimser, genişletici etkileri devam edecek. Ama girişeceğimiz işlerde netlik, somutluk ve kalıcılık bekliyorsak, o zaman Ay’ın boşluğa girmesinden önceki zamanı değerlendirmek daha akıllıca olacaktır.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

5 Mayıs 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com

 

Güneşmerkezli bakış

Güneş aktivitelerinin arttığı bir sürece girdik. 1 Mayıs’tan bu yana Güneş’te iki önemli patlama gerçekleşti.

3 Mayıs tarihindeki M5-sınıfı patlama Solar Tornado olarak anıldı ve NASA tarafından son beş yılın en güçlü patlaması olarak tanımlandı. Zararlı radyasyon açığa çıkardığı belirtilen bu patlamanın Dünya manyetik alanı üzerinde (yani bizler) direkt etki yaratacağına yönelik bir bilgi yok. Kısa dalga radyo yayınlarında bazı aksamalara yol açabileceği, patlamaların hafta sonunda da devam edebileceği söyleniyor. 4 Mayıs itibariyle güneşlekesi sayısı 156 olarak bildiriliyor (100 güneşlekesinin üzerindeki sayı yüksek sayılıyor).

Güneşmerkezli bakışla Mars-Satürn karşıtlığının kesinleşeceği hafta sonu ve hafta başındaki günlerde güneş aktivitelerinin etkin olacağını söylenebilir astrolojik açıdan da ele alındığında. Dünya'nın bu iki gezegenle dizilimi henüz tamamlanmadı zira.

Transit Mars’ın 25 Mayıs’ta gerçekleşen tutulma derecesini 27-28 Nisan tarihlerinden itibaren tetiklemesinin ve yermerkezli bakışla 1 Mayıs’ta kesinleşen Mars-Satürn karşıtlığının ardından İsrail’in Şam’a bombalı saldırıları devam ediyor. Güneşmerkezli bakışla Mars-Satürn karşıtlığı bugün kesinleşiyor. Son günlerde artan güneş patlamalarıyla, gezegen dizilimleri ve yaşanan olaylar arasındaki paralellik dikkat çekici. http://www.haberturk.com/dunya/haber/841586-israil-sabaha-karsi-sami-vurdu

05.05.2013

Designed by Ongunsoft