Öner Döşer

6 Mayıs haftası

Bu sayfa 13845 kişi tarafından ziyaret edildi.

ABARTMAYIN!

Boğa burcunda gerçekleşen yeniayın etkilerini göstereceği bir haftaya giriyoruz. Bakalım hangi konularda nasıl yeni adımlar atılacak? Yeniay Türkiye astroloji haritasının 11.evine denk düşmüştü. Geçen haftaki yazımda da belirttiğim üzere 11.ev Dünya Astrolojisinde “kasaba ve şehir meclisleriyle, yasalarla, hükümetin yasama organlarıyla (YSK dahil edilebilir), ulusal bayramlarla, bazı görüşlere göre bir organizasyon olarak borsa ile, organizasyonlarda ortak şirketlerle alakalıdır (Öner Döşer, 2008’de Türkiye, Klan Yayıncılık, 2007, sayfa 27). Yani yine Meclis, yasalar, partiler, bakanlar, parti başkanları ile ilgili konular, muhtemelen yasama organları (Belki de YSK) dolayısı ile hareketlenme” göreceğiz demektir.

Mars-Jüpiter karşıtlığının damgasını vurduğu bir zaman diliminden geçiyoruz. Yani abartılara, aşırılıklara, spekülasyonlara, fanatik girişimlere, gözü karalığa açık bir dönemdeyiz. Bu yüzden konu başlığını böyle seçtim. Bu konuyu detaylı bir biçimde ele aldığım haftanın videosunu izlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=fK8jqkj0C5A&t=4s

Ekonomiye dikkat!

Ekonomik döngülerde Mars-Jüpiter döngüsü de önemli döngülerden biridir. Bu karşıtlığın etkin olduğu dönemlerde finansal konularda zorlanmalar sıkça görülür. Bir müddettir videolarımda ve yazılarımda bu konuyu irdeliyorum. Geçtiğimiz hafta da ekonomiye dikkat çeken bir video yapmıştım. İzlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=IGKf0EiXqek&t=775s

Aşağıda Mars Jüpiter karşıtlığı haritasını görmektesiniz.

 

 

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Mars-Jüpiter karşıtlığı haritasını Türkiye astroloji haritası üzerine yansıttığımızda, haritamızın 6/12.evler eksenine izdüştüğünü görüyoruz. Aşağıda bu haritaları görmektesiniz.

 

 

Dünya Astrolojisi türünde 6/12.evler ekseni diğer anlamlarının yanı sıra kontrol edilemeyen durumlarla alakalıdır. 12.ev gizli düşmanlıklar, perde arkası oyunlar, gizli örgütler veya tarikatlar, hapishaneler ve mahkumlar, toplumun bilinçaltındaki endişelerle alakalıdır. 6.ev Silahlı Kuvvetler, ordu, donanma, polis, memurlar, hizmet kuruluşları, toplumun sağlığı, sağlıkla ilgili kuruluşlar, küçükbaş hayvanlarla alakalıdır. Önümüzdeki günlerde saydığımız bu alanlarda agresif, zorlu bir enerji akışı dolanıyor olacak. Dikkatli olmamız gereken konu başlıkları arasına bunları eklemeliyiz. 

Askeri konular

Askeri konular denildiğinde akla Mars gezegeni gelir. Mars’ın dönemsel açıları, diğer bazı ana konularının yanı sıra, askeri konuları takip için de kullanılır. Jüpiter gerilemekte ve bu gerileme Türkiye astroloji haritasının 6.evi üzerinde gerçekleşiyor. Mars da 12.ev üzerinden Jüpiter’e karşıt yapıyor. Tüm bunlar askeri meseleler yüzünden kendi içimizde veya diğer ülkelerle ilişkilerimizde bazı zorlanmalar, sürtüşmeler yaşayacağımızı düşündürüyor. Hal böyle olunca akla S400 füzeleri geliyor, ayrıca askeri operasyonlar. İçinde bulunduğumuz günler bu açıdan risk içeriyor.

Mars-Jüpiter karşıtlığının aktif olduğu dönemlerde darbeler de görülebiliyor. 30 Nisan Salı günü Venezüela’da yaşanan olaylar buna bir örnek teşkil edebilir. https://www.haberturk.com/son-dakika-venezuela-da-darbe-girisimi-2447554

İletişim agresif akıyor olacak!

Mars İkizler burcunda, Jüpiter Yay burcunda ilerlemekte olduklarından, medya ve yayıncılık alanında da iletişim agresif akacaktır muhtemelen. Sert tartışmalara davetiye çıkaran bir dönemdeyiz. Hukuki konularda da böyle. YSK kararıyla ilgili tartışmalar hayli yoğun ve sıcak olacaktır tahminimce. Mars-Jüpiter karşıtlığı İkizler/Yay burçları ekseninde gerçekleştiğinden, hukuki konularda illegal veya tutarsız ya da taraflı kararlar alınması konusu gündemde hayli yer tutacak gibi gözüküyor. Mars-Jüpiter karşıtlığının isyankar, karşı çıkış enerjisi taşıyan ve kışkırtan bir yönü vardır.

İnanç tartışmalarına girmeyin!

Mars-Jüpiter karşıtlığının etkin olduğu zamanlarda fanatizm artar. İnsanlar inandıkları veya destekledikleri değerler uğruna kavga etmeye meyilli olur. Bunu dini inançlar ve ideolojilerle sınırlamayalım. Futbol taraftarlığı, parti taraftarlığı gibi alanlar açısından da aynı şeyi söyleyebiliriz.

İsraftan uzak durmalı!

Mars-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu zamanlarda israf olasılığımız da fazladır. Tabii, şimdi diyeceksiniz ki para bulduk mu ki israf edeceğiz? Herkes kendi imkanları oranında diyelim cevap olarak. Neyim lüks ki? deriz bazen. Çünkü bazı konularda yaptığımız harcamaları lüks olarak görmeyiz. Ama onlar aslında olağan ihtiyaçlarımızdan fazlasıdır. Dönemsel olarak aslında gerçek ihtiyacımız değildir. İşte bu türde harcamalardan bahsediyoruz.

İlişkilerde dikkatli olmak gereken günler!

İlişkiler gezegeni Venüs’ün zorlu açılarının etkin olduğu günlerdeyiz. Pazartesi ve Salı günlerinde Venüs’ün Ay Düğümleri ve Satürn ile kare açısı, Perşembe gecesi Plüton ile kare açısı var. Perşembe gecesi ve Cuma sabahı Ay bu açıları tetikliyor. Dolayısı ile bu günler özel ilişkiler açısından riskli gözüküyor. Haftanın özellikle de bu saydığımız günlerinde ilişkilerde toleranslı olabilir, şansımızı çok zorlamayabiliriz. Estetik ve kişisel bakımla ilgili olarak da yine bu saydığımız günleri kullanmamakta fayda var!

İlişkiler açısından kullanabileceğiniz günler

Venüs’ün uyumlu açılarının etkili olduğu günleri özel ilişkiler açısından değerlendirebiliriz. Bu bağlamda Perşembe gününün ilk yarısını, hatta akşam saatlerine kadarki bölümünü özel ilişkiler açısından değerlendirebilirsiniz. Cumartesi günü genel olarak ılımlı bir enerji akışı var. Pazar günü de yine ilişkiler açısından haftanın verimli günlerinden biri.

Latif ve duyarlı enerji akışı

Venüs-Jüpiter üçgeni ve Güneş-Neptün altmışlığının etkili olduğu haftadayız ve bu iki açının kesinleşeceği Perşembe günü Ay da Yengeç burcunda olacak. Duyarlılık, empati, özverinin zirve yaptığı Perşembe gününü başkalarına yardım ve sevgi alışverişleri açısından değerlendirebiliriz!

Karar ve fikir değişiklikleri

İletişim gezegeni Merkür 6 Mayıs Pazartesi gecesi Boğa burcuna geçiyor (21:25). Sabit bir burç olan Boğa’da Merkür aslında kolay fikir veya görüş değiştirmeyi ifade etmez! Ama Uranüs ile kavuşumunun etkili olduğu Salı ve Çarşamba günleri böyle olmayacak. Bu iki günlük süreçte kararlar ve beyanlar değişebilir, farkında olalım! Bu tarihlerde yaptığımız toplantılarda aldığımız kararlar sonradan değişebilir.

Yaratıcı fikirlerinizi ortaya koyun!

Öte yandan, yaratıcı fikirler ortaya çıkarmak açısından da harika bir zaman dilimindeyiz! Merkür-Uranüs kavuşumunun olumlu yüzünde işte bu vardır. Yeni, orijinal, benzeri olmayan plan ve projeleriniz mi var? Ortaya koymanızın tam zamanı!

Önem verdiğiniz kişilerle görüşmek için uygun zamanlar

Güneş’in Neptün ile altmışlık, Satürn ile üçgen ve Ay Düğümleriyle uyumlu açılar yaptığı Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerini önem verdiğiniz kişilerle görüşmeler açısından kullanabilirsiniz. Patron, müdür, amir veya otorite figürü çizen kişilerden talepte bulunabilirsiniz.


Haftanın genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca (06:39’dan itibaren) Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi ve veri akışlarının, iletişim ve haberleşmenin yoğun olacağı bir gündeyiz. Bilmediğimiz şeyleri öğrenebiliriz bugün! Venüs’ün Ay Düğümleriyle kare açısı, ilişkiler alanında anlaşmazlıklara işaret ediyor, farkında olalım! Gece 21:25’te Merkür Boğa burcuna geçiyor. Zihnen huzur istiyoruz. Ama acaba istediğimiz bu huzuru temin edebilecek miyiz? Merkür-Uranüs kavuşumunun etkin olduğu önümüzdeki birkaç gün boyunca sanırım edemeyeceğiz…

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu günün üçte ikilik bölümünde doğru ve net kararlar almakta zorlanabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde özel ilişkiler açısından olumlu bir enerji akışı var. Ama günün büyük çoğunluğunda etkili olan Venüs-Satürn karesi gün genelinde ilişkiler alanında zorlanacağımızı gösteriyor. Almadığımız mesuliyetler, sevdiğimiz kişiler tarafından bize hatırlatılabilir! Bolca sitemli olarak!

Çarşamba gününün ilk yarısında İkizler burcunda ilerleyen Ay’ın Mars-Jüpiter karşıtlığını çalıştırdığı sabah saatlerinde ekonomi-borsa-döviz hareketleri abartılı olabilir. Abartılı, yani içi dolu olmayan yükseliş veya düşüşten bahsediyoruz. İnsan ilişkileri, inançlar, idealler açısından agresif ve fanatik hareketlere açık bir zaman diliminde olduğumuzdan, yangına körükle gitmeyelim! Saat 12:06’da Ay Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal açıdan daha empatik bir zaman dilimine giriyoruz. Akşam saatlerinde Ay’ın Merkür-Uranüs kavuşumuna altmışlık olumlu bir açısı var. Güzel sürprizlere, değişikliklere ve yeniliklere açık bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz! Gün boyunca etkili olan Merkür-Uranüs kavuşumu, bugün ve yarın alacağımız kararların sonradan değişebileceğini düşündürüyor. Yaratıcı ve yepyeni fikirlere açık olduğumuz bu günleri fikir üretmek açısından değerlendirebiliriz! 

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal açıdan hayli aktif bir gündeyiz. Zira bugün Güneş-Neptün altmışlığı ve Venüs-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Ay da Güneş-Neptün altmışlığını çalıştırıyor. Duyarlılık, empati, özverinin zirve yaptığı bugünü başkalarına yardım ve sevgi alışverişleri açısından değerlendirebiliriz! Venüs-Plüton karesinin zorlu etkileri de devrede, ama baskın olan enerji olumlu yönde! Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri diğer kişilerle ilişkiler açısından olumlu; ama gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Satürn karşıtlığı küskünlük, uzaklaşma, soğuma gibi duygusal zorlanmaların da aktif olduğu bir atmosfere işaret ediyor.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Yengeç burcunda ilerleyen Ay’ın Venüs-Plüton karesini tetiklediği sabah saatlerinde ilişkiler açısından dikkatli olmak gerekiyor. Aksi takdirde ilişkilerimizde kritik bir gün yaşayabiliriz. Sabah 05:15 ile akşam 16:13 saatleri arasında, yani günün önemli kısmında Ay boşlukta ilerliyor. Dolayısı ile bazı konularda henüz netleşemeyebiliriz. İşler beklediğimiz yönde gelişmeyebilir. Ay’ın Aslan burcuna geçtiği 16:13 sonrasında Uranüs ile kare açıya ilerliyor olması, beklenmedik ve sürpriz gelişmelerin akşam saatlerinde de devrede olduğunu gösteriyor. Ani, çarpıcı, ekstrem gelişmelere açık bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım!

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay-Merkür karesinin etkin olduğu sabah saatlerinde iletişimde zorlanabiliriz. Abartılı ifadeler kullanabiliriz. Duygularımızı abartılı bir şekilde ifade etmeye yatkınlık gösterebiliriz, farkında olalım! Ay-Güneş karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ikili ilişkilerde zorlanabiliriz. Öte yandan, sabah saatlerinden itibaren kendini gösteren Güneş-Satürn üçgeni iş ve kariyerle ilgili konularda, gelecek planlarımızda, olgun ve aklı başında, tecrübeli kişilerden destek bulabileceğimizi gösteriyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz bir gündeyiz, değerlendirebiliriz! 

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Güne başlarken etkili olan Ay-Jüpiter üçgeni ve öğle saatlerinde etkili olan Ay-Venüs üçgeni “günün ilk yarısını iyi kullan!” diyor adeta! Önemli iş ve girişimlerimizi, görüşmelerimizi günün ilk yarısına denk getirebiliriz. Ay’ın Venüs-Mars arasında mekik dokuduğu, uyumlu açılarının etkili olduğu öğle saatleri ve hemen sonrasını özel ilişkiler açısından değerlendirebiliriz! 15:24’te Mars ile altmışlık açısının kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay 19:21’de Başak burcuna geçiyor.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

03.05.2019

Designed by Ongunsoft