Öner Döşer

6 Nisan Haftası

Bu sayfa 18587 kişi tarafından ziyaret edildi.

6 Nisan Haftası ŞANSIMIZ DÖNÜYOR!

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 8 Nisan Çarşamba akşamı direkt hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. Bu durum, bir müddettir yakalayamadığımız, geri giden, bir türlü finale ulaştıramadığımız şans ve fırsatların tekrar karşımıza çıkma ihtimalini güçlendiriyor! (Geri hareket, durağanlık ve direkt hareket hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://onerdoser.com/Y2_1_geri-hareket-ve-duraganlik.html)  

Jüpiter’in Aslan burcunda direkt harekete dönüyor olması, idare etme ve merkezde olma becerimizi daha güçlü bir şekilde yansıtabileceğimiz bir sürece giriş yapmakta olacağımızı gösteriyor. Aslan burcu doğum haritamızın hangi evine denk düşüyorsa, bu evle ifade edilen hayat alanlarında bir müddettir gerilemekte olan, ilerlemekte zorlandığımız, nihayete ulaştıramadığımız konularda tekrar ilerlemeye, gelişmeye ve şansları kullanmaya başlayabiliriz. Haftanın en etkin ve yapıcı yönde kullanabileceğimiz, ideallerimiz yönünde hızlı gelişmeler yakalayabileceğimiz günü Perşembe!

Pazartesi günü kesinleşecek Merkür-Jüpiter üçgeni, fikir ve görüşlerimizi en iyi şekilde ifade edebilme, görüşlerimizi kabul ettirebilme şansımızı güçlendiriyor. İşinin erbabı kişilerle görüşmeler, toplantılar, yazışmalar, beyanlar, başvurular, talepler açısından kullanılabilecek bu uyumlu açıyı iyi değerlendirebiliriz. Ticari, hukuksal, eğitsel konularda girişimler başlatabiliriz. Pazartesi ve Perşembe günleri tüm bunları en iyi yapabileceğimiz günler.

Pazartesi günü kesinleşecek Güneş-Uranüs kavuşumu, özgürleşme arzusunu ve otorite temsilcisi kişilere, yönetimlere ve hatta devleti temsil eden kurum ve kişilere isyankar karşı çıkış eğilimi yaratabilir. Zira eğişim ve yenilenme arzusunun tavan yaptığı günlerden geçmekteyiz. Yaratıcılığımızı da tetikleyen bu kavuşum, değişiklik ve yenilik yaratma konusunda farklı yöntemler, yollar deneyebileceğimizi de göstermekte.

Çarşamba günü Merkür-Plüton karesi ve Merkür-Uranüs kavuşumu kesinleşiyor. Beyin fırtınası yapmak için hayli etkili bir gün! Zihnimiz çok aktif olabilir. Bir taraftan da zihinsel agresyon söz konusu tabii. Sözlerimize de dikkat etmemiz gerekiyor öte yandan. Beklenmedik şeyler söyleyerek karşımızdaki kişiler üzerinde şok etkisi yaratma, kırıcı olma riskimiz hayli fazla. Merkür’ün Uranüs-Plüton karesini tetikleyecek olması, fiziksel şiddete dönüşebilecek gergin sözlü tartışmalara da işaret edebilir, dikkat! Merkür rüzgarlarla ilişkilendirilir. Açılarının aktif olduğu dönemlerde (Özellikle Mars, Uranüs, Plüton) sert rüzgarlar oluşabiliyor.

Cuma günü Merkür-Güneş kavuşumu kesinleşiyor. “Güneş’in kalbinde olmak” şeklinde tabir ettiğimiz bu durumu kendi içimizde alacağımız önemli kararlar açısından değerlendirebiliriz. Merkür’ün Güneş’e 0 derece 17 dakika kadar yakınlıkta olduğu zamanlarda bilgi akışı çok yoğundur. Zihnimizi üzerinde düşünmek ve karar almak istediğimiz konulara odaklayabiliriz. İdrak kabiliyetimiz yüksek olacağından, bu durumdan her zamankinden daha fazla istifade edebiliriz. Önemli okumaları, zihinsel çalışmaları da bugüne denk getirebiliriz.

Cumartesi günü Venüs İkizler burcuna geçiyor. 8 Mayıs tarihine kadar İkizler burcunda ilerleyecek olan Venüs, özel ilişkilerimizde iletişimi ve konuşkanlığı arttırırken, yüzeysel davranma eğilimini de beraberinde getiriyor. İkizler burcuna geçişinin ardından Venüs’ün yapacağı açılar ve ilişkilerimize yansıması hakkında bilgi için http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-nisan-2015-oner-doser-yorumluyor

Pazar günü Mars-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. Hafta sonu boyunca etkin olacak bu uyumlu açı, karşılıklı fedakarlık ve özverinin kendini göstereceği bir hafta sonunda olacağımızı işaret ediyor. Manevi konulara ağırlık verebiliriz. Başkalarına yardım amaçlı girişimlerde bulunabiliriz. Özellikle Ay-Venüs uyumlu açısının da etkin olacağı Pazar gece saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Akrep burcunda ilerleyecek olan Ay, duygusal anlamda hırpalanmaların devrede olacağını, duygularımızı uç noktalarda hissedeceğimizi ve ortaya koyacağımızı gösteriyor. Özellikle de Ay-Mars karşıtlığının etkin olacağı sabah erken saatlerde duygusal çıkışlar yapabiliriz. İntikama dönüşebilecek duygusal birikimlerden uzak kalmamızda, içerlediğimiz durumları karşımızdaki kişilerle açıkça konuşmamızda fayda var.  Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri civarında bu gergin etkiler yumuşuyor, çözülmeye başlıyor ve yerini affediciliğe, merhamete bırakıyor. Yine Ay-Jüpiter karesinin etkisinin belirginleşeceği gece saatlerinde de duygusal abartılara açık olacağız. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter üçgeni, fikir ve görüşlerimizi en iyi şekilde ifade edebilme, görüşlerimizi kabul ettirebilme şansımızı güçlendiriyor. İşinin erbabı kişilerle görüşmeler, toplantılar, yazışmalar, beyanlar, başvurular, talepler açısından kullanılabilecek bu uyumlu açıyı iyi değerlendirebiliriz. Ticari, hukuksal, eğitsel konularda girişimler başlatabiliriz. Pazartesi ve Perşembe günleri tüm bunları en iyi yapabileceğimiz günler. Yine gün boyunca etkin olacak Güneş-Uranüs kavuşumu, özgürleşme arzusunu ve otorite temsilcisi kişilere, yönetimlere ve hatta devleti temsil eden kurum ve kişilere isyankar karşı çıkış eğilimi yaratabilir. Zira eğişim ve yenilenme arzusunun tavan yaptığı günlerden geçmekteyiz. Yaratıcılığımızı da tetikleyen bu kavuşum, değişiklik ve yenilik yaratma konusunda farklı yöntemler, yollar deneyebileceğimizi de göstermekte.

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda derinlerde hissedeceğimiz, olaylardan derin etkileneceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton altmışlığı, günün ilk saatlerinde yapacağımız girişimlerde etkin ve güçlü bir şekilde ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Bir gün önce etkili olan Merkür-Jüpiter üçgeninin ve Güneş-Uranüs kavuşumunun etkisi henüz belirgin olacağından, yeni ve farklı fikirlerle ortaya çıkabilir, fikir ve görüşlerimizi kabul ettirme yönünde önemli gelişmeler yakalayabiliriz. Akşam saatlerinde Ay-Venüs karşıtlığının gergin etkileri devreye giriyor. Özel ilişkilerimizde hırpalanma ve hırpalama eğilimi gösterebileceğimiz saatlerdeyiz. Şartları fazla zorlamasak ve inatçılıktan kaçınsak iyi ederiz! Ay-Venüs karşıtlığının 23:41’de kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay bu saat sonrasında boşlukta devam ediyor Akrep burcundaki ilerlemesine.

Çarşamba gününe başlangıçta henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 08:08’de Yay burcuna geçiyor. Olaylara daha geniş çerçeveden bakma arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Ama Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı günün ikinci yarısında bunu başarmakta zorlanabiliriz. Dar görüşlülükten, aşırı muhafazakarlıktan ve korumacılıktan kaçınmamız yerinde olur. Aksi takdirde arzu ettiğimiz genişlemeyi ve büyümeyi yakalamakta zorlanabiliriz. Ay-Neptün karesinin etkisini göstereceği gece saatlerinde netleşmekte zorlanabiliriz. Özel hayatımızla ilgili önemli kararlarımızı ve konuşmalarımızı bu saatlere denk getirmemek isabetli olabilir. Bugün sabah saatlerinde Merkür-Plüton karesi ve öğleden sonraki saatlerde Merkür-Uranüs kavuşumu kesinleşiyor. Beyin fırtınası yapmak için hayli etkili bir gün! Zihnimiz çok aktif olabilir. Bir taraftan da zihinsel agresyon söz konusu tabii. Sözlerimize de dikkat etmemiz gerekiyor öte yandan. Beklenmedik şeyler söyleyerek karşımızdaki kişiler üzerinde şok etkisi yaratma, kırıcı olma riskimiz hayli fazla. Merkür’ün Uranüs-Plüton karesini tetikleyecek olması, fiziksel şiddete dönüşebilecek gergin sözlü tartışmalara da işaret edebilir, dikkat! Merkür rüzgarlarla ilişkilendirilir. Açılarının aktif olduğu dönemlerde (Özellikle Mars, Uranüs, Plüton) sert rüzgarlar oluşabiliyor. Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter akşamı direkt hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. Bu durum, bir müddettir yakalayamadığımız, geri giden, bir türlü finale ulaştıramadığımız şans ve fırsatların tekrar karşımıza çıkma ihtimalini güçlendiriyor! (Geri hareket, durağanlık ve direkt hareket hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://onerdoser.com/Y2_1_geri-hareket-ve-duraganlik.html) Jüpiter’in Aslan burcunda direkt harekete dönüyor olması, idare etme ve merkezde olma becerimizi daha güçlü bir şekilde yansıtabileceğimiz bir sürece giriş yapmakta olacağımızı gösteriyor. Aslan burcu doğum haritamızın hangi evine denk düşüyorsa, bu evle ifade edilen hayat alanlarında bir müddettir gerilemekte olan, ilerlemekte zorlandığımız, nihayete ulaştıramadığımız konularda tekrar ilerlemeye, gelişmeye ve şansları kullanmaya başlayabiliriz.

Perşembe günü boyunca Yay burcunda ilerleyecek olan Ay iyimser ve gelecekten umut dolu bir günde olacağımıza işaret ediyor. Gün genelinde Ay’ın açıları uyumlu ve Ay, Merkür-Jüpiter arasındaki uyumlu açıyı tetikliyor. Haftanın pozitif gelişmeler yönünde en etkin kullanabileceğimiz günündeyiz diyebiliriz. Sabah erken saatlerde Ay-Jüpiter üçgeninin ardından, öğle saatleri sonrasında Ay-Uranüs üçgeni, akşam saatlerinde Ay-Merkür üçgeni ve gece saatlerinde Ay-Güneş üçgeni kesinleşiyor. Hepsini bir arada değerlendirirsek: Fikir ve görüşlerimizi en iyi şekilde ifade edebilme, görüşlerimizi kabul ettirebilme şansımızın yüksek olduğu bir gündeyiz. Bu günü işinin erbabı kişilerle görüşmeler, toplantılar, yazışmalar, beyanlar, başvurular, talepler açısından değerlendirebiliriz. Ticari, hukuksal, eğitsel konularda girişimler başlatabiliriz. Yeni ve farklı fikirlerle ortaya çıkabilir, bunları etkin pozisyondaki kişilerle paylaşabiliriz. Yaratıcılığımızı ve orijinal görüşlerimizi, başarı yolunda denemek istediğimiz yeni ve farklı yöntemleri ortaya çıkarmanın tam zamanı! Astroloji adına güzel gelişmeler kaydedebileceğimiz bugünü Astroloji Okulu’muzda yeni bir proje başlatmak üzere yapacağımız toplantı ile değerlendiriyoruz. Projemizin amacını ve içeriğini yine bugün açıklayacağız! Ay-Güneş üçgeninin 20:41’de kesinleşmesinin ardından başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor.

Cuma günü öğle sonrasındaki saatlere kadar Yay burcunda ilerleyecek olan Ay, eğitim ve yayıncılık, uzak yerlerle ve yabancılarla ilgili işler alanlarında odaklanacağımızı gösteriyor. Her ne kadar Ay’ın Oğlak burcuna geçiş yapacağı saat 15:46’ya kadar Ay boşlukta ilerleyecek ve girişeceğimiz işlerin ucu açık kalacak ise de, Güneş-Merkür kavuşumunun zihni odaklama ve niyet etme yönünde fırsat sunan kavuşumunu değerlendirebiliriz.  Merkür-Güneş kavuşumu sabah saat 07:00’de kesinleşiyor. “Güneş’in kalbinde olmak” şeklinde tabir ettiğimiz bu durumu kendi içimizde alacağımız önemli kararlar açısından değerlendirebiliriz. Merkür’ün Güneş’e 0 derece 17 dakika kadar yakınlıkta olduğu zamanlarda bilgi akışı çok yoğundur. Zihnimizi üzerinde düşünmek ve karar almak istediğimiz konulara odaklayabiliriz. İdrak kabiliyetimiz yüksek olacağından, bu durumdan her zamankinden daha fazla istifade edebiliriz. Önemli okumaları, zihinsel çalışmaları da bugüne denk getirebiliriz. Merkür’ün Güneş’in kalbinde olması gece yarısı 00:30 civarından başlıyor ve 13:23 civarına değin sürüyor. Ay’ın Oğlak burcuna geçiş yapacağı 15:46 sonrasında girişeceğimiz işlerden daha somut ve kalıcı sonuçlar elde edebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyecek olan Ay, halletmemiz ve tamamlamamız gereken işler konusunda sorumluluk almamız gerekeceğini işaret ediyor. Ay-Mars üçgeni ve Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerini meditasyon benzeri çalışmalar açısından değerlendirebiliriz. Sabah ve öğle saatleri civarında enerji daha yumuşak, ılımlı akıyor. Ama akşam saatlerinden itibaren atmosfer gerginleşiyor. Ay-Plüton kavuşumunun ve ardından Ay-Uranüs karesinin etkin olacağı ve duygusal türbülanslara açık olacağımız bu saatler civarında duygularımızı kontrol altına almamızda fayda var. Kırıcı olabiliriz. Gergin ortamlardan uzak kalmamız da yerinde olur akşam ve gece saatlerinde. Akşam saatlerinde Venüs İkizler burcuna geçiyor. 8 Mayıs tarihine kadar İkizler burcunda ilerleyecek olan Venüs, özel ilişkilerimizde iletişimi ve konuşkanlığı arttırırken, yüzeysel davranma eğilimini de beraberinde getiriyor. İkizler burcuna geçişinin ardından Venüs’ün yapacağı açılar ve ilişkilerimize yansıması hakkında bilgi için http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-nisan-2015-oner-doser-yorumluyor

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Oğlak burcunda ilerleyecek olan Ay, sorumluluklarımızın hatırlatılacağı ve eleştirilere açık olacağımız bir güne işaret ediyor! Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Güneş karesi, kadın erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde ve toplumla ilişkilerimizde gerginlikler yaşayabileceğimizi gösteriyor. Bu açının kesinleşeceği erken saatlerin ardından, öğle saatlerine doğru kesinleşecek Ay-Merkür karesi, tartışmalara davetiye çıkarıyor adeta! Farkında olursak kendimizi kaptırmayız ve gereksiz gerginlikler içerisinde yer almayız. Ay-Merkür karesinin kesinleşeceği 11:14 sonrasında başka temel açısı kalmayacak olan Ay, Kova burcuna geçiş yapacağı 20:43’e kadar Oğlak burcunda ve boşlukta devam edecek ilerlemesine. Dolayısı ile gün genelinde somutlaşma ve netleşme beklediğimiz işlerde önemli gelişmeler yakalayamayabiliriz. Ay’ın 20:43’te Kova burcuna geçişinin ardından, netleşmeye ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Gece saatlerinde Mars-Neptün altmışlığı da kesinleşiyor. Hafta sonu boyunca etkin olacak bu uyumlu açı, karşılıklı fedakarlık ve özverinin kendini göstereceği bir hafta sonunda olacağımızı işaret ediyor. Manevi konulara ağırlık verebiliriz. Başkalarına yardım amaçlı girişimlerde bulunabiliriz. Özellikle Ay-Venüs uyumlu açısının da etkin olacağı gece saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

5 Nisan 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

05.04.2015

Designed by Ongunsoft