Öner Döşer

6 Ocak Haftası

Bu sayfa 8222 kişi tarafından ziyaret edildi.

6 Ocak Haftası: BİRAZ RAHATLIYORUZ

Önceki haftalara nazaran biraz daha rahatlayabileceğimiz bir haftaya giriyoruz. Her ne kadar Perşembe günü kesinleşecek Mars-Jüpiter karesinin keskin, agresif ve abartılı etkileri devrede olacak ise de, Merkür-Venüs-Güneş-Satürn arasındaki uyumlu açı ve kavuşumlar vesilesiyle gerginlikleri yumuşatabilme, aşabilme şansımız yükseliyor. En rahat ilerleyebileceğimiz günler Pazartesi ve Cuma, en dikkatli olmamız gereken günler ise Salı ve Perşembe!

Haftanın ilk yarısında etkin olacak Merkür-Satürn altmışlığı ve Merkür-Venüs kavuşumu, iş ve kariyer, ticaret, eğitim, iletişim, seyahatler, başvurular, alım satımlar gibi konularda güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi işaret ediyor. Salı ve Çarşamba günlerinde Ay’ın sert açıları işimizi biraz zorlaştırsa da, sakinliğimizi koruyabilir, mantığımızı öne çıkararak akılcı kararlar alabiliriz.

Haftanın ikinci yarısına Perşembe günü kesinleşecek Mars-Jüpiter karesi damgasını vuruyor. Haftanın ilk yarısında da etkin olacak bu uyumsuz açı, siyaset arenasında rekabet ve çekişmenin dozunu yükseltebilir. İş ve finans dünyasında, ekonomide bazı sert hareketlere sebep olabilir. Şiddetli fanatik eylemlere davetiye çıkarabilir. Özellikle de etkin güneş aktiviteleri ve jeomanyetik aktivitelerle çakışırsa!

Hafta sonunda ise daha ılımlı bir gökyüzü var. Sosyal organizasyonlar ve eğlenceli aktiviteler açısından değerlendirebileceğimiz keyifli bir hafta sonu bizi bekliyor. Özellikle de Cumartesi günü.

11 Ocak Cumartesi gecesi Merkür Kova burcuna geçiyor. Yaratıcı fikirlerin ve yenilikçi girişimlerin ortaya çıkacağı zamanlara ilerliyoruz. Etkin güneş aktiviteleri ve jeomanyetik fırtınalar bizi daha agresif ama yaratıcı düşünmeye de çekiyor. Kova burcunda ilerleyecek Merkür, bireyselden ziyade kolektif düşünme ve ekip halinde başarı elde etme potansiyelimizi de arttırıyor.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygusal bağ kurma, merhamet, affedicilik gibi temaların önümüze düşeceği bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının yöneticiler, geleceğe yönelik hedeflerle ilgili alanı hareketleniyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı ve Ay-Satürn üçgeninin ardından Merkür-Satürn altmışlığı da kesinleşiyor. Önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar, duyuru veya açıklamalar yapmak açısından güzel saatlerdeyiz. Anlaşma yapmak için de kullanabiliriz bu güzel açıları. Hemen ardından gelen Ay-Venüs altmışlığı da bu olumlu enerjiye katkıda bulunuyor. Sabah erken saatlerden başlayarak, Ay’ın son temel açısını tamamlayıp boşluğa gireceği 11:45’e kadarki süreci yukarıda saydığımız girişimlerin yanı sıra, aşk ve ilişkiler, yaratıcı ve sanatsal aktiviteler, alışverişler, estetik ve güzellikle ilgili girişimler açısından da değerlendirebiliriz. 11:45’te boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalan büyük çoğunluğunda boşlukta ilerliyor ve 21:45’te Koç burcuna geçiyor. Aradaki saatlerde girişeceğimiz işlerde netlik kazanmakta zorlanabiliriz.  

Salı günü boyunca Ay koç burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha hareketli ve aktif, ama biraz da gergin bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının 10. Ve 11. evleri hareketleniyor: yöneticiler, Meclis, komisyonlar, gruplar, müttefik ülkelerle ilgili konular. Sabah saatlerinde nispeten daha sakin bir atmosfer var. Öğle saatleri civarından itibaren ise tempo yükseliyor. Beklenmedik yön ve durum değişikliklerine ve sürpriz gelişmelere, duygusal çıkışlara ve tepkilere açık saatlerdeyiz. Ay-Plüton karesinin çekişmeli etkileri öğle sonrasında ve akşam saatlerinde iş başında olacak. Gece saatlerinde etkinleşen Ay-Mars karşıtlığı, günün en gergin saatlerinde olacağımızı gösteriyor. Tartışma ve çekişmelere, kışkırtmalara açık olacağımız bu saatlerde acelecilikten kaçınmamızda fayda var. Ayrıca kazalara, sakarlıklara, sakatlıklara da dikkat! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter karesi de agresyonu büyütebilir…

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Yine hareketli ve tempolu bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının 10. ve 11. evleri hareketleniyor: yöneticiler, Meclis, komisyonlar, gruplar, müttefik ülkelerle ilgili konular. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Güneş karesinin çekişmeli ve rekabete yönelik etkileri devrede. Öğle öncesindeki saatleri önemli ve etkin kişilerle görüşmek ya da bir şeyler talep etmek için kullanmamak daha isabetli olabilir. İstediğimiz sonuçları elde etmekte zorlanabiliriz. Ay-Venüs karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde aşk ve ilişkiler açısından gergin etkiler var. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı akşamüzeri saatler fikir alışverişleri, talepler, yazışmalar, toplantılar açısından stresli gözüküyor. Acelecilikten kaçınır, hızlı kararlar almaz isek, bu stresli etkilerin üstesinden gelebiliriz. Merkür ile dik açısının ardından başkaca temel açısı kalmayan Ay saat 18:22’de boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor.  

Perşembe günü ilk saatlerinde henüz Koç burcunda ilerleyen Ay, sabaha karşı saat 04:23’te Boğa burcuna geçiyor. Sakinlik ve durağanlık arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının kalabalık gruplar, Meclis, yöneticilerle ilgili alanı hareketlecneceğinden, bu konularla ilgili bazı gelişmeler yaşanabilir. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı sabah saatleri karşılıklı anlayış, bütünleşme, sevgi ve affedicilik temalarını hatırlatır cinsten. Bu uyumlu açının yumuşatıcı etkilerine ihtiyacımız olacak.  Çünkü gün boyunca Mars-Jüpiter karesi, siyaset arenasında rekabet ve çekişmenin dozunu yükseltebilir. İş ve finans dünyasında, ekonomide bazı sert hareketlere ve beklenmedik gelişmelere sebep olabilir. Şiddetli fanatik eylemlere davetiye çıkarabilir. Özellikle de etkin güneş aktiviteleri ve jeomanyetik aktivitelerle çakışırsa!

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı sonuçlar elde etme arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının Meclis, gruplar, müttefik ülkeler ve devletin bütçesini temsil eden alanı hareketleniyor. Finansal konularda girişimler açısından bugünü değerlendirebiliriz. Sabah erken saatlerden itibaren etkisini gösterecek Ay-Jüpiter altmışlığı, her türlü ticari ve finansal girişim açısından olumlu gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Hukuksal konular, eğitimle ilgili konular, yabancılar ve seyahatlerle ya da turizmle ilgili konularda adımlar atabiliriz. Başkalarından yardım ve destek isteyebiliriz. Bu olumlu atmosfer Ay-Güneş arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açının etkisinin devreye gireceği öğle sonrasında da devam ediyor. Gerek kadın erkek ilişkilerinde, gerek ebeveynlerle ilişkilerde ve gerekse iş ilişkilerinde güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz öğle sonrasındaki saatleri iyi değerlendirebiliriz. Ay-Satürn karşıtlığının etkin olacağı gece saatlerinde engellenme, gecikme, baskılanma söz konusu olsa da, bu açının hemen ardından gelecek Ay-Venüs üçgeni sayesinde kendimizi ve ilişkierimizi dengeleyebiliriz. 21:07-21:57 arasında Ay Satürn’den ayrılmakta ve Venüs’e ilerlemekte olacağından, aşk ve ilişkilerde telafiye yönelik girişimleri, teklif ve konuşmaları 50 dakikalık zaman dilimi içerisine denk getirebilirsek isabet ederiz.

Cumartesi gününün ilk yarısında Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde ve Ay-Merkür üçgeninin etkinleşeceği öğle saatlerine doğru girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalama şansımız yüksek! Ay saat 12:58’de boşluğa gireceğinden, önemli iş ve girişimlerimizi bu saat öncesinde halletmemiz yerinde olur. Bir müddet boşlukta ilerleyecek olan Ay saat 14:25 itibariyle İkizler burcuna geçiyor. İletişimin hareketleneceği saatlere giriyoruz. Gizlide olan konuların ortaya çıkacağı bir gündeyiz. Çünkü Ay ülkemiz astroloji haritasının gizli işler, perde arkası oyunlarla ilişkilendirilen alanında hareket etmeye başlıyor. Gece saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karesi, duygusal anlamda yön bulmamızı zorlaştırıyor. Ama akılcı ve mantıklı kararlar almaya zihinsel olarak odaklanırsak, güzel gelişmeler yakalayabiliriz yine de. Çünkü Güneş-Satürn altmışlığı gün boyunca etkin olacak. Öte yandan, Venüs-Satürn altmışlığı ve Venüs-Güneş kavuşumu da etkin olacağından, ilişkilerle ilgili konularda önemli gelişmeler kaydedebiliriz! Gece saatlerinde Merkür Kova burcuna geçiyor.  Yaratıcı fikirlerin ve yenilikçi girişimlerin ortaya çıkacağı zamanlara ilerliyoruz. Etkin güneş aktiviteleri ve jeomanyetik fırtınalar bizi daha agresif ama yaratıcı düşünmeye de çekiyor. Kova burcunda ilerleyecek Merkür, bireyselden ziyade kolektif düşünme ve ekip halinde başarı elde etme potansiyelimizi de arttırıyor.

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Ülkemiz astroloji haritasının 12. evi hareketleneceğinden, bilmediğimiz şeyleri öğrenebileceğimizi, hapiste olanlar ya da ortalıkta olmayanlar hakkında bazı bilgiler ortaya çıkabileceğini düşünebiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde hoş sürprizlere ve heyecanlı gelişmelere açık olacağız. Günü rutin dışı aktiviteler için kullanabilir, her zaman gitmediğimiz değişik yerlere gidebilir, değişik konularla ilgilenebiliriz. İlginç seminerlere katılabilir, bilmediğimiz şeyler öğrenebiliriz. Gün boyunca heyecan ve hareketlilik devam ediyor. Akşam saatlerinden sonra etkisi devreye girecek Ay-Mars üçgeni, bu saatlerde de aktif ve dinamik hissedeceğimizi gösteriyor.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

5 Ocak 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz    

 

Güneş aktivitelerinde artış!

Yılsonuna doğru başlayan güneş aktivitelerinde artış devam ediyor. Büyük güneşlekesi AR1944’te 4 Ocak’ta gerçekleşen M4-sınıfı patlamanın ardından gelen Koronal Kütle Atılımı muhtemelen Dünya’ya doğru ilerliyor ve bu asimetrik atılımın Dünya manyetik alanını iki veya üç gün etkileyeceği tahmin ediliyor. Bugün itibariyle güneşlekesi sayısı hayli yüksek: 178.  

Etkin güneşmerkezli gezegen dizilimlerinin hayatımız, ilişkilerimiz ve dünya olayları üzerindeki etkilerini gözlemlemeye başladık. Yakın zamanda gerçekleşen en etkin jeofiziksel aktivite 2 Ocak’ta İran’ın güneyinde gerçekleşen depremdi.  http://earthquake-report.com/2014/01/02/strong-earthquake-southern-iran-on-january-2-2014/

Linkteki videonun yaklaşık son on dakikasında 30 Aralık civarındaki etkin gezegen dizilimleri ve 36. dakikasından itibaren 5 Ocak 2014 civarındaki ve önümüzdeki yakın süreçte gerçekleşecek gezegen dizilimleri ve muhtemel güneş aktiviteleriyle ilgili tahminlerimi bulabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gezegen-dizilimleri-gunes-aktiviteleri-jeomanyetik-firtinalar-ve-olaylar-oner-doser/

  

05.01.2014

Designed by Ongunsoft