Öner Döşer

6 Şubat Haftası

Bu sayfa 5145 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi günü Ay’ın açıları çok aktif gözüküyor. Gündemimiz çok yoğun olacak belli ki.

 

Salı günü Kova burcunda gerçekleşecek Merkür-Güneş kavuşumu, geleceğe yönelik plan ve tasarılarımızın üzerinde önemli kararlar alma eğiliminde olacağımızı gösteriyor. Önemli konuşmalar veya yazışmalar yapmak açısından, Merkür’ün Güneş ile tam aynı boylamda olacağı bu günü kullanabiliriz.

 

Yine Salı günü uzun süreli bir gerileme başlıyor; Satürn Terazi burcunda geri hareketine başlıyor. Satürn’ün geri gitme zamanlarında uzun dönemli projelerinize yeniden yön vermenizin zamanı geliyor demektir. Organize hareket eder ve dikkati elden bırakmazsak, ileri dönük yapılandırıcı konularda başarı şansımız artar. Ancak plansız hareket etmemiz durumunda, bu gerilemeden daha çok etkileniriz. İnşa işleri, temel atma işleri, önemli yapılanma işlerine büyük organizasyonlara girişmek için Satürn’ün geri harekette olmadığı zamanları tercih etmek daha akıllıca olacaktır. Salı gecesi 23:53’te Aslan burcunda dolunay gerçekleşiyor. Duygusal anlamda kendimizi ziyadesiyle coşkun ve dolu hissedeceğimiz, yaratıcılığımızın ve verimliliğimizin maksimuma varacağı bir gecedeyiz. İlişkilerimizde ve kendi içimizde dengeyi sağlamamız için dışarıda ve aktif olmak yerine, yalnız kalmayı ve biraz daha içe dönmeyi tercih edebiliriz. Dolunay Merkür ile de irtibat kuruyor. Düşünsel anlamda yaratıcı, iletişimsel anlamda ise gerginlikler yaşayabileceğimiz saatlerdeyiz. Sözlere dikkat!  

 

Çarşamba günü Venüs Koç burcuna geçiyor. Koç burcunun kendinden emin, iddialı, enerjik ve açık sözlü doğası, Venüs’ün buradaki yerleşimiyle sosyal ve ikili ilişkilere, aşklara da yansıyacaktır. Koç burcu hareketlerinde özgür hareket etmeye meyillidir; Venüs’ün buradaki yerleşimi ikili ilişkilerde bağlanmakta zorlanmalara, maymun iştahlılığa yol açabilir. Aşkta aceleci davranma eğilimimiz artabilir. Hoşumuza giden şeylerin peşine düşmekte pek de tereddüt etmeyeceğimiz bir sürece giriyoruz.

 

Cuma günü kesinleşecek Koç burcundaki Venüs-Uranüs kavuşumu, hafta sonunda ilişkilerin hareketleneceğini gösteriyor. Artistik ve sanatsal yaratıcılığın zirveye varacağı bir hafta sonu bekliyor. Öte yandan, aşk ve ilişkilerde özgürleşme arzumuz da artıyor. Ani başlayan yıldırım aşkları veya aniden biten ilişkiler, ilişkilerde radikal değişimlerin ön plana çıkacağı günlerdeyiz. Aşkta monotonluğu kırmamızda, biraz değişiklikler yapmamızda fayda var.

 

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

 

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi temalar, muhafazakarlık ve sahip çıkma eğiliminin yanı sıra, milli, memleketi ilgilendiren önemli konular ve kararlar dikkat çekebilir. Kararlarımızda mantıklı olmaktan ziyade duygusal davranma eğilimi gösterebiliriz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Mars arasındaki altmış derecelik açının ardından gelen saatlerde Ay-Venüs arasındaki yüzyirmi derecelik olumlu açı sayesinde özel ve sosyal ilişkiler açısından güzel fırsatlar öne çıkıyor. İlişkilerde, çocuklarla ilgili konularda, estetik ev sanatsal aktivitelerde, her türlü iş girişimi ve başvuru açısından öğle öncesi saatleri kullanabiliriz. Öğle sonrasında ise Ay-Satürn arasındaki doksan derecelik stresli açının etkisi devreye giriyor. Bu saatler civarında girişeceğimiz işlerde engellenme, gecikme, refuze olma gibi risklere ve depresif duygu hali, isteksizliğe daha açık olabiliriz. 14:31’de boşluğa girecek olan Ay 15:24’te Aslan burcuna geçiyor. Bu saat sonrasında kendimizi daha güvenli, girişimci ve eyleme yönelik yansıtacağız. Ay-Uranüs yüzyirmiliğinin etkin olacağı akşam saatlerinde yeni adımlar atabilir, hızlı gelişmeler ve sürprizlerle karşılaşabilir, yaratıcılığımızı yapacağımız işlere kolaylıkla yansıtabiliriz. Ay-Jüpiter arasındaki doksan derecelik uyumsuz açının etkin olacağı akşam saatlerinde ise, biraz daha abartılara açık olacağız. Ama yine de olumsuz etkiler söz konusu değil…

 

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. İdari, otorite figürü çizen kişilerin ve yönetimsel konuların öne çıkacağı bir gündeyiz. Kendimize güvenimiz ve istekliliğimiz sayesinde çok şey başarabiliriz. Kova burcunda gerçekleşecek Merkür-Güneş kavuşumu, geleceğe yönelik plan ve tasarılarımızın üzerinde önemli kararlar alma eğiliminde olacağımızı gösteriyor. Önemli konuşmalar veya yazışmalar yapmak açısından, Merkür’ün Güneş ile tam aynı boylamda olacağı bu günü kullanabiliriz. Satürn Terazi burcunda geri hareketine başlıyor. Satürn’ün geri gitme zamanlarında uzun dönemli projelerinize yeniden yön vermenizin zamanı geliyor demektir. Organize hareket eder ve dikkati elden bırakmazsak, ileri dönük yapılandırıcı konularda başarı şansımız artar. Ancak plansız hareket etmemiz durumunda, bu gerilemeden daha çok etkileniriz. İnşa işleri, temel atma işleri, önemli yapılanma işlerine büyük organizasyonlara girişmek için Satürn’ün geri harekette olmadığı zamanları tercih etmek daha akıllıca olacaktır. Akşam saatlerinden itibaren biraz gergin etkiler devreye giriyor. Bu stresin üstesinden gelmemiz için karşımızdaki kişilerin istek ve eylemlerine odaklanmamız ve kendi içimizde dengeye gelmemiz gerekiyor. Gece 23:53’te Aslan burcunda dolunay gerçekleşiyor. Duygusal anlamda kendimizi ziyadesiyle coşkun ve dolu hissedeceğimiz, yaratıcılığımızın ve verimliliğimizin maksimuma varacağı saatlerdeyiz. İlişkilerimizde ve kendi içimizde dengeyi sağlamamız için dışarıda ve aktif olmak yerine, yalnız kalmayı ve biraz daha içe dönmeyi tercih edebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Merkür karşıtlığı da etkisini göstermeye başlıyor. Düşünsel anlamda yaratıcı, iletişimsel anlamda ise gerginlikler yaşayabileceğimiz saatlerdeyiz. Sözlere dikkat! 

 

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sıcakkanlılığın, dürüstlük ve spontaneliğin önem kazanacağı, kendimize inanç ve güvenimizin başarı elde etmek için gerekli olduğu bir gündeyiz. Bir gün önce gerçekleşen dolunayın duyguları taşkınlaştıran etkileri henüz devam ediyor. Sabah saatlerinde Venüs Koç burcuna geçiyor. İlişkilere yönelik aceleci kararlar alma eğilimimiz artıyor. Daha aklıselim kararlar almak için Ay-Satürn almışlık açısının etkin olacağı akşam saatlerini kullanabiliriz. Ama 18:43’te Ay’ın boşluğa girecek olduğunu dikkate almamızda, atacağımız önemli girişimleri, yapacağımız önemli konuşma ve yazışmaları bu saatten önce yapmamızda fayda var. 19.33’te Ay Başak burcuna geçiyor. Başarı üzerinde uğraştığımız işleri ince bir şekilde planlamamızdan ve detaylara hakim olmamızdan gelecek. Tabii Ay-Neptün karşıtlığının da etkin olacağı bu saatlerde bunu yapmakta zorlanabiliriz. Kafa karışıklığı, kararsızlık, isteksizlik yaşayabiliriz. Bu yüzden önemli kararları bu saatlere denk getirmemekte, olayları biraz daha akışına bırakmaya çalışmakta fayda var. Ruhsal çalışmalar yapmak, yaratıcı esinler açısından ise harika saatlerdeyiz. İlerleyen saatlerde Ay-Jüpiter arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açının olumlu etkileri de devreye giriyor ve manevi eğilimleri arttırıyor.  

 

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Yapacağımız iş ve girişimlerde iyi odaklanmamız ve planlı hareket etmemiz sayesinde başarılı sonuçlar alabiliriz. Sabah saatlerinde henüz Ay-Jüpiter arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açının iyimserleştirici, destekleyici etkileri devam ediyor. Ay-Plüton arasında yüzyirmi derecelik açının da etkinleşmesiyle toprak elementinde Büyük Üçgen olarak adlandırdığımız açı kalıbı oluşuyor. Toprak elementindeki büyük üçgen pratikliği, parasal ve diğer maddesel şeylerde yetenekli olmayı sembolize eder. Gün boyunca ayakları yere basan kararlar alma, maddi konularda başarı elde etme, somut projeler üretme, üretkenlik ve verimliliğimizi ortaya koyma yeteneğimizi daha aktif kullanabileceğiz.

 

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Olayları kontrol etme ve düzenleme güdümüz daha da kuvvetleniyor. Bu güzel, ama detayları takıntı etmemiz yüzünden stres ve huzursuzluk yaşayabiliriz, dikkat! Özellikle de Ay’ın Başak burcunda gerilemesine devam etmekte olan Mars ile kavuşumunun etkinleşeceği erken sabah saatlerinde. Ayrıca, gün boyunca sağlığımıza da özen göstermemizde fayda var. 07:12’de boşluğa girecek olan Ay, gece 21:55’te Terazi burcuna geçiş yapana kadar gün boyunca boşlukta ilerleyecek. Bu durum, gün boyunca kalıcı sonuçlar beklediğimiz, somutlaştırmak istediğimiz konuların ucu açık kalabilir demektir. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Koç burcundaki Venüs-Uranüs kavuşumu, ilişkilerin hareketleneceğini gösteriyor. Artistik ve sanatsal yaratıcılığın zirveye varacağı bir gündeyiz. Aşk ve ilişkilerde özgürleşme arzumuz da artıyor. Ani başlayan yıldırım aşkları veya aniden biten ilişkiler, ilişkilerde radikal değişimlerin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Aşkta monotonluğu kırmamızda, biraz değişiklikler yapmamızda fayda var. Gece geç saatlerde Ay-Uranüs karşıtlığının duygusal anlamda çalkantı yaratıcı etkiler de devreye giriyor.

 

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Özel ve sosyal ilişkilerimizde huzur ve denge arayışımızın öne çıkacağı bir gündeyiz. Ülkeler arası ilişkilerde diplomatik manevralar görülebilir. Ay’ın Uranüs ile ve Venüs ile karşıt açılarının etkisini belirgin bir şekilde göstereceği sabah saatlerinde, özel ve sosyal alanda ilişkilerimizi fazla zorlamamamızda fayda var. İlişkimize yönelik ani kararlar almamız, sonradan pişman olmamıza yol açabilir. Biraz daha sakin ve dengeli hareket etmeye çalışmamız isabetli olur. Ay-Plüton arasındaki doksan derecelik gergin açının da etkin olacağı öğle saatlerinde durum iyice gerginleşiyor. Evlilik, ortaklık gibi konularda, işbirliği ile yürüyecek organizasyonlara yeni adımlar atmak açısından pek de isabetli saatlerde değiliz. Dengeyi ve huzuru sağlamakta zorlanabiliriz. Fiziğe yansıyacak estetik değişiklikler yapmak da iyi fikir olmayabilir bu saatlerde. Gergin etkiler akşam saatlerinden sonra uzaklaşmaya başlıyor.

 

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Aradığımız huzur ve dengeyi daha kolay sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Bir gün öncesinin gergin ve türbülanslı enerjileri geride kalıyor. Yeni iş ve girişimleri aktif etmek için değerlendirebileceğimiz bu güzel günde, özellikle estetik, sanatsal konularda ve sosyal organizasyonlarda yer almamız, girişimler yapmamız, hayırlı ve olumlu sonuçlar getirecektir. Öğle saatlerinde Ay-Güneş arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açı etkinleşiyor. Karşı cinsle ilişkiler, öneli kişiler ve otorite figürleriyle görüşmeler, dikkat çekecek işler yapmak açısından güzel enerjiler var. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Merkür arasındaki uyumlu açı da etkisini göstermeye başlıyor. Yazışmalar, konuşmalar, ticari iş ve faaliyetlerde başarı sağlayabiliriz. Yaptığımız işleri başkalarına duyurmak, ilanlar vermek, iletişim kurmak, anlaşma imzalamak, el sıkışmak açısından da gayet güzel etkiler devrede olacak. Ay-Satürn kavuşumunun etkisini göstereceği akşam saatlerinde de somut sonuç beklediğimiz ve kalıcı adımlar atmak istediğimiz işleri aktif edebiliriz. Olgun ve yetki sahibi kişilerden yardım ve destek istemek açısından da güzel saatlerdeyiz. 23:10’da Ay boşluğa giriyor.

 

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Şubat ayının burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/konu/subat-2012-burc-yorumlari

Öner DÖŞER

5 Ocak 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Güneşmerkezli Bakış

Bu hafta güneşmerkezli çok etkin gezegen açıları görülmüyor.  Haftanın dikkat çeken güneşmerkezli açıları şöyle:

 

7 Şubat: Venüs kare Mars, Dünya karşıt Merkür

11 şubat: Merkür karşıt Mars

 

Güneş Aktiviteleri

Güneşin sakin olduğu bir hafta geçirdik. 4 Şubat itibariyle güneş lekesi sayısı 43 olarak belirtiliyor. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.spaceweather.com

 

 

 

 

05.02.2012

Designed by Ongunsoft